User Tag List

Sayfa 236/386 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.466 ile 4.484 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın test olacağız testi yapan kişiye de tekrar sorarım

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın test olacağız testi yapan kişiye de tekrar sorarım
    Sizde bir sorun bakalım ne yorum yapacaklar benim danıştığım hekimlerden biri testi yaptırdığım özel hastanenin başhekimi şuanda enfektesin diyor diğeride devlet hastanesinin pandemi doktoru oda hiç bi sorun yok bağışıklık kazanmışsın diyor

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Notlarıma baktım şimdi, Igg hastalığı belirtisiz olarak geçirmiş olanları saptamada etkilidir diyor, igm ise yakın zamanda virüs ile karşılaşıldığının.

İggnin oluşması vakit alır yazıyor.

Bir hekime daha danışsanız iyi olabilir ama bendeki notlar bu şekilde

Zamanında antikor testi yaptırdıgımda IgM simdiki surec, IgC gecmis diye hatırlıyorum.

Alttaki haber de destekleyici nitelikte.
    Prof. Dr. Tukek: Covid-19 antikor testlerinin hepsi guvenilir değil - Sağlık son dakika haberler

Tabi antikor testinin sürüntü testine göre dogruluk oranını gostermedigi de bi gercek
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu 14 gün olayını yanlışmı anlıyorum. 14 gün kuluçka dönemi değilmiydi. Pozitif biriyle temas oldu ve şüphe duydunuz, 14 günde semptom yoksa ya da test negatifse bulaşmamış oluyor değilmi.
    Ancak pozitifseniz 14 günde geçiyormu ki bu hastalık. Ya da taşıyıcı iseniz bağışıklığınız sağlamsa ve hissetmiyorsanız yine 14 gün sonra bulaştırıcılığınızdamı geçiyor.
    Bu işi öyle karıştırdılar her kafadan ayrı ses çıktığından kafalar karışık.
    İlk pozitif çıktıktan 10 gün sonra belirti kalmamışsa devam diyorlar test bile yapmıyorlar

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde bir sorun bakalım ne yorum yapacaklar benim danıştığım hekimlerden biri testi yaptırdığım özel hastanenin başhekimi şuanda enfektesin diyor diğeride devlet hastanesinin pandemi doktoru oda hiç bi sorun yok bağışıklık kazanmışsın diyor
    Sordum şimdi igm antikor testi mevcut durum için, igg atlattı mi görmek için, igg de antikor sayısı görmek için imiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu 14 gün olayını yanlışmı anlıyorum. 14 gün kuluçka dönemi değilmiydi. Pozitif biriyle temas oldu ve şüphe duydunuz, 14 günde semptom yoksa ya da test negatifse bulaşmamış oluyor değilmi.
    Ancak pozitifseniz 14 günde geçiyormu ki bu hastalık. Ya da taşıyıcı iseniz bağışıklığınız sağlamsa ve hissetmiyorsanız yine 14 gün sonra bulaştırıcılığınızdamı geçiyor.
    Bu işi öyle karıştırdılar her kafadan ayrı ses çıktığından kafalar karışık.
    ortalaması 5 gün

ABD’de bulunan John Hopkins Blomberg Kamu Sağlığı Okulu’ndan enfeksiyon uzmanları koranavirüs kuluçka süresinin ortalama 5,1 gün olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte, dünya genelinde uygulanan 14 günlük karantina süresinin gerekliliği de çalışmayla beraber kanıtlandı. Araştırmada, virüsle enfekte olan kişilerin yüzde 2,5’ten azının semptomları 2,2 gün, yüzde 97,5’inin, yani hastaların büyük bir çoğunluğunun ise semptomları 11,5 gün içerisinde gösterdiği belirtildi.
    Can alan virusun kulucka suresine ilişkin yeni bulgu

Evde geçirebilecek kadar iyi geçiriyorsanız ve 14 gün sonunda hiç bir belirti kalmazsa geçirmiş oluyorsunuz diye biliyorum ben.

Bu arada bu haber marttan kalmaymış, tekrar üzerine yeni bir şeyler eklendi mi araştırmadım açıkçası.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün bakan açıklama yaptı.. da ne dedi onu pek anlayamadım? virüsü güzelce tanımışız tanımlamışız, şu kadar personel çalışıyormuş, şu kadar potansiyel varmış vs vs vs... yahu bana ne corona virüsünde isterse boynuz çıksın kuyruk çıksın, Ankara Tabip Odası günlük 5.000 vaka var dedi, nedir ona cevap? İsmail Saymaz iddia etmiyor tabip odası iddia ediyor, hastaneler çalışan doktorların odası diyor bunu, şu anda 800 sağlık personelli pozitif diyor, en ufak açıklama yok...

yan komşumuz özel okul sahibi, adamın bahçeden avaz avaz yaşadığı tartışmalar neticesinde konulara vakıf oldum, okula 20-30 bin tl veren veliler, madem uzaktan eğitim olacak paramızı geri verin diyorlar, paralar geri iade olursa bu sefer öğretmen ve personel maaşları nasıl ödenecek, masraflar nasıl karşılanacak... sayın bakanım bu toplara neden girmiyorsunuz, millet şu an bu paranın yokluğunda, işsizliğinde birbirini gırtlaklayacak duruma geldi...

bütün lokantalar cafeler vs full Ankara'da, bu ortamda virüs kontrolü nasıl olacak? zaten olamıyor da, maske takmayana ceza keserek mi durduracağız virüsü? ne gibi önlemler alınacak sayın bakanım? maske mesafe temizlikle günde 3-5bin vaka 100+ ölüm normal mi diyeceğiz bundan sonra?

bizim sitede 1 ev karantinada, arkadaşlarımın apartmanlarında sitelerinde onlarca benim bildiğim karantina var, karşı komşumun eşi erken emeklilik kararı aldı, kurumda devamlı corona çıkmasına rağmen hiç bir tedbir alınmıyormuş, ve en acısı çok yakın bir arkadaşımın babası geçen hafta Malatya'da vefat etti, kendisi ünlü bir tiyatrocu olduğu için haberlere konu oldu, corona testi + çıktı rahmetlinin...

mart-nisan-mayıs ayında hemen herkes tedbirliydi, şimdi sanki masal alemindeyiz... turizmi açtık, okulları açtık yetmedi tatil kredisi verdik, yetmedi coronadan kırılan Rusları ateş ölçüp Antalya-Alanya'ya aldık, şimdi de diyoruz ki 'yahu bu halk da hiç dikkat etmiyor canım, şu anki hastalığın ve ölümlerin sebebi vatandaşın mallığı!'...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada geçenlerde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Başhekimi idi yanlış hatırlamıyorsam, internette haberlerde çıktı, uzuuuuuuuuunca bir metin girilmiş, sonra TV'de falan da gösterdi ama haberin bir detayı var, kimse ona değinmedi. İnternet gazetelerinde de o kısım sadece bir cümle olarak verilmiş ama yine hiç değinilmemişti.

Diyor ki, tam cümeyi yazayım;

"Bu, daha çok hastada pozitiflik saptıyoruz demek olsa da, semptomlarının hafif olması nedeniyle servise daha az hasta yatırıp, hastaları çoğunlukla ayakta görüp evlerine gönderiyoruz gibi bir gerçek de var".

Ki yazı boyunca en çok vakayı biz açıklıyoruz, en çok bize geliniyor falan gibi şeylere değinilmiş ancak işin bu yanına hiç girilmemiş.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cin'den gelen asi Hacettepe'de deneklere uygulanmaya basliyor bir kac gun icinde, uygulatacaklar icinde tanidigim proflar da var.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cin'den gelen asi Hacettepe'de deneklere uygulanmaya basliyor bir kac gun icinde, uygulatacaklar icinde tanidigim proflar da var.
    Dün denendi Hacettepe Çalışanlarına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakalım gelişmeleri nasıl olucak, umarım açıkça şeffaf şekilde paylaşırlar.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyor ki, tam cümeyi yazayım;

"Bu, daha çok hastada pozitiflik saptıyoruz demek olsa da, semptomlarının hafif olması nedeniyle servise daha az hasta yatırıp, hastaları çoğunlukla ayakta görüp evlerine gönderiyoruz gibi bir gerçek de var".
    Abi bizim ailede 8 kişi kaptı.En büyük yengemizi malesef kaybettik yaşlıydı ve birçok rahatsızlığı vardı aslında coronayıda yendi ama bu sürece kalbi dayanamadı.En büyük kuzenim şeker hastası biraz zorladı ama ağır atlatmadı.Bi yengem daha önce zatüre olduğu için baya ağır atlattı ama evdeydi.Onun dışındaki kuzenler normal grip gibi atlattı hatta bitanesi ilk gün halsizlik yaptı başım ağırdı test yaptırdım dedi pozitif olduğunu öğrendiğinde konuştuk ilaç verip yolladılar hiç bişeyim yok şuan dedi sadece arasıra baş ağrısı yapmış oda 1-2 dk anca sürmüş. Virüsün nerden geliceği kime ne yapıcağı muamma hala.Hiç birinde sigara alkol yok ama

Schwarz II - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke karantina gelse yeniden evimizde otursak..
    Alfa 146 1.6 L 103 HP '96 (SOLD)
    Toyota Corolla 1.4 VVT-i 97 HP '01 (SOLD)
    BMW E36 320i 150 HP '95 (SOLD)
    FIAT Linea 1.3 Mjet 95 HP '13 (SOLD)
    FIAT Linea 1.4 Turbo 120 HP '09

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadıköy'de bazı dükkanlara haftaya sokağa çıkma yasağı olacağına dair yazı gitmiş gibi bir dedikodu duydum ama pek ihtimal vermedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadıköy'de bazı dükkanlara haftaya sokağa çıkma yasağı olacağına dair yazı gitmiş gibi bir dedikodu duydum ama pek ihtimal vermedim.
    Sokağa çıkma yasağı diye bir şey söz konusu değil. Sağlık bakanı açıkladı sokağa çıkma yasağı gündemimizde değil dedi bilim kurulundan böyle bir öneri gelmediğini izah etti

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sokağa çıkma yasağı diye bir şey söz konusu değil. Sağlık bakanı açıkladı sokağa çıkma yasağı gündemimizde değil dedi bilim kurulundan böyle bir öneri gelmediğini izah etti
    böyle bi açıklama olduğuna göre kesin sokağa çıkma yasağı gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle bi açıklama olduğuna göre kesin sokağa çıkma yasağı gelir
    Sanmıyorum. Ama yeni tedbirlerin yolda olduğuna dair işaret verildi. Sokağa çıkma yasağı çözüm değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E başka alınabilecek ne tedbir var ki bu konuda? Tatil, düğün vesaire en çok vaka sayısını artıran işler diye şikayet ediyorlar paso.

Hepsine polis dikip engel olamayacağına göre, sokağa çıkma yasağı yapacak. Ya da başlardaki gibi önce şehir karantinaları geri gelecek, şehir değiştirme mevzusu engellenecek, sonrasında yine önünü alamazlarsa sokağa çıkma yasağı.

Hoş, ya AKP milletvekili 1.500 kişilik düğün yapıyor, kimi neyi nasıl engelleyecek tedbiri alacaklar ki
    İl Sağlık bilmemne müdürü hastane bahçesinde düğün yapıyor, servis yapacak elemanlara göstermelik test yaptırıp akşam görev veriyorlar, adamların testi ertesi gün pozitif çıkıyor.
    Bunu yapan bir de sağlık çalışanı yani.

Bu kafa devam ettiği sürece öyle göstermelik tedbirlerle olmaz. Bu millete böyle tedbir lazım, taaak taaak kapatacak her şeyi, anca öyle.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neymiş halk tedbirini almadı kısıtlamalar gelecekmiş ! babam toplamadı cami açılışlarına binlerce insanı,miting yapıp kafalara çayları da babam fırlatmadı,sen bunları yapıp da kalkıp akıl veremezsın hünkarım,milleti salak yerine koymak,aklıyla toşak geçmek sökmüyor artık,nasıl bir astarsa bitmek bilmedi bunlardaki,anlayamadılar,hala herkesi kendi gürühlarından görüp gerizekalı sanmaktan bıkmadılar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler