User Tag List

Sayfa 237/386 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.485 ile 4.503 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E başka alınabilecek ne tedbir var ki bu konuda? Tatil, düğün vesaire en çok vaka sayısını artıran işler diye şikayet ediyorlar paso.

Hepsine polis dikip engel olamayacağına göre, sokağa çıkma yasağı yapacak. Ya da başlardaki gibi önce şehir karantinaları geri gelecek, şehir değiştirme mevzusu engellenecek, sonrasında yine önünü alamazlarsa sokağa çıkma yasağı.

Hoş, ya AKP milletvekili 1.500 kişilik düğün yapıyor, kimi neyi nasıl engelleyecek tedbiri alacaklar ki
    İl Sağlık bilmemne müdürü hastane bahçesinde düğün yapıyor, servis yapacak elemanlara göstermelik test yaptırıp akşam görev veriyorlar, adamların testi ertesi gün pozitif çıkıyor.
    Bunu yapan bir de sağlık çalışanı yani.

Bu kafa devam ettiği sürece öyle göstermelik tedbirlerle olmaz. Bu millete böyle tedbir lazım, taaak taaak kapatacak her şeyi, anca öyle.
    Hocam zaten kendileri karantiyaya kurallara uyduları yok kendiniz söylediniz. Sokağa çıkma yasağı olsa gene dinlemezler çıkarlar bunu gorduk. Artık ne olur bilmiyorum mesela maske şartı getirildi zorunlu bugün kargo vermeye gittim kargo gorevlilerinde maske yok maskesiz almıyoruz demelerine rağmen gulermisin ağlar mısın bazı insanlarda maske yoktu olsa çene altı. Yada çanta taşır gibi kola takmışlar gidişat ne olur bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vaka sayısı olmuş 1771, bu milletimiz zaten akıllanmaz kesinlikle yine önlemler alınmalı. Ülke ekonomisi buna dayanıcak gücü zaten yok ama durumda ortada.. Milletimiz hala fıldır fıldır geziyor. En basitinden Edirne'de şuan yerli insanından daha çok bulgar yunan var. Adım başı hem yabancı plaka. Deli gibi alışveriş yapıyorlar ve sürekli buradalar kapı açıldığından beri..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vaka sayısı olmuş 1771, bu milletimiz zaten akıllanmaz kesinlikle yine önlemler alınmalı. Ülke ekonomisi buna dayanıcak gücü zaten yok ama durumda ortada.. Milletimiz hala fıldır fıldır geziyor. En basitinden Edirne'de şuan yerli insanından daha çok bulgar yunan var. Adım başı hem yabancı plaka. Deli gibi alışveriş yapıyorlar ve sürekli buradalar kapı açıldığından beri..
    İşin ilginç yanı yabancı uyruklu insanlar gelebiliyor. Bize vize verilmiyor ne iş anlayamadım?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin ilginç yanı yabancı uyruklu insanlar gelebiliyor. Bize vize verilmiyor ne iş anlayamadım?
    Senin ona ihtiyacın var, onun sana yok

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf Edirne olsa iyi Çayırova'daki John Hopkins Hastanesi'nin otoparkı Romanya ve Bulgaristan plakalı son model Range Rover, Volvo ...vs ile dolu. Adamlar tedavi olmaya da buraya geliyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancılar demişken, dikkatimi çekti; yabancılarda hiç maske takma huyu yok

5 gündür akbükteyim daha 1 tane maske takan İngiliz görmedim, sosyal mesafe falan da hak getire

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Havalar soğumaya başladı.Turizm sektörü kapanır, sokağa çıkma yasağı başlar.Zaten kısıtlamaların azalması ve verilerin düşük olması turistlerin gelebilmesi için değilmiydi.
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

5 gündür akbükteyim daha 1 tane maske takan İngiliz görmedim, sosyal mesafe falan da hak getire
    Geçen ay datça'ya gitmiştim. Sadece yabancılar değil, oraya giden çoğu insanın düşündüğü şey "yazlık bölgelerde maske takmak zorunlu değil" ki bu kendini kandırmaktan başka bişey değil maalesef.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen ay datça'ya gitmiştim. Sadece yabancılar değil, oraya giden çoğu insanın düşündüğü şey "yazlık bölgelerde maske takmak zorunlu değil" ki bu kendini kandırmaktan başka bişey değil maalesef.
    @imprezaWRC nin dediği gibi büyükşehirden uzaklastikça kullanım azalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak da avrupada turkiyede uygulanan onlemlerin 10da 1i anca uygulaniyor. Ulkelerinde takmadiklari icin turkiyede de takmiyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kardeşim eğitiim sebebiyle 1 yıldır Milano’da 15/20 gün önce döndü yine

TR’de ki test harici orada sadece uçaktan inerken belirtilere dair form doldurtup gönderdiler eve

Neredeyse hergün konuşuyoruz herhangi bir maske zorunluluğu ya da mekanlar,kamu alanlarında mesafe ile alakalı herhangi bir kısıtlamaya denk gelmemiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyükşehirde sitede oturanlarda da bir rahatlık var. Virüs sanırım girişte güvenlikten geri döndürülüyor. Çok ilginç kafalar var. Mesela benim kayın/maunvalide ve peder yazlıkta biz burada ne yapacağız diyor hatta dayanabildiğimiz kadar dayanacağız dedi o an ne desem bilemedim. Ben 65+ yaşında olsam ve iyi bir yerde yazlığım olsa, yazlığın yakınında hastanaler, postaneler, bankalar...vs'ler olsa bu zıkkım bitene kadar takılırım, ne işim var İstanbul'da.
    İstanbul'da olduğunda dayanamıyorum diyordu, şimdi yazlıkta mis gibi hava var, bol oksijen var, bu seferde burada nasıl dayanacağız diyor. Ne olsa mutlu olmuyor ve karşısındakini de huzursuz ediyor. 40 yaşındayım, el birliği ile sinir hastası ettiler sağolsunlar. Birde demiyorlar mı, sen bizim yaşımıza gelince bakalım sen ne yapacaksın? Zıkkımın kökünü yapacağım. Maket yaparım, bulmaca çözerim, puzzle yaparım, ahşap oyarım, yanlış park edenelrin sileceklerini kaldırırım, yaparımda yaparım, böyle en azından çocuğumu, damadı, gelini, torunu...vs'yi huzursuz etmem, karşımdakini sinir etmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dün, otomobil ile cadde de gezindik. Happy Moons'lar, Mid Point'ler hepsi tıklım tıklım. Ara sokakta dandik kafeler bile tıklım tıklım. Hani masalar arası mesafe olacaktı, ne mesafesi ya, millet utanmasa üst üste oturacak. Maskelerde zaten minik çanta gibi kollara takılmış.
    En bombası da bir tane 5m2 yeri olan bir pideci gördük, utanamsalar fırında oturacaklarmış
    Hani denetleniyorlardı? Kim kimi denetliyor? Bu denetlenmiş halleri mi?

P.S: Ne varsa o ıslak hamburgerde artık, kızılkayalar mıdır nedir onun önü maaş kuyruğundan halliceydi Hamburgere çeyrek altın falan mı saklıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyükşehirde sitede oturanlarda da bir rahatlık var. Virüs sanırım girişte güvenlikten geri döndürülüyor. Çok ilginç kafalar var. Mesela benim kayın/maunvalide ve peder yazlıkta biz burada ne yapacağız diyor hatta dayanabildiğimiz kadar dayanacağız dedi o an ne desem bilemedim. Ben 65+ yaşında olsam ve iyi bir yerde yazlığım olsa, yazlığın yakınında hastanaler, postaneler, bankalar...vs'ler olsa bu zıkkım bitene kadar takılırım, ne işim var İstanbul'da.
    İstanbul'da olduğunda dayanamıyorum diyordu, şimdi yazlıkta mis gibi hava var, bol oksijen var, bu seferde burada nasıl dayanacağız diyor. Ne olsa mutlu olmuyor ve karşısındakini de huzursuz ediyor. 40 yaşındayım, el birliği ile sinir hastası ettiler sağolsunlar. Birde demiyorlar mı, sen bizim yaşımıza gelince bakalım sen ne yapacaksın? Zıkkımın kökünü yapacağım. Maket yaparım, bulmaca çözerim, puzzle yaparım, ahşap oyarım, yanlış park edenelrin sileceklerini kaldırırım, yaparımda yaparım, böyle en azından çocuğumu, damadı, gelini, torunu...vs'yi huzursuz etmem, karşımdakini sinir etmem.
    10 yıl önce yazlığımızı sattı bizimkiler de siz gelmiyosunuz napçaz biz orda diye, şimdi bütün gün evde boş boş takılıyolar

Keşke olsa dediğiniz gibi öyle bi imkan da küçücük bahçede oyalanmakla bile insan yenilenmiş hisseder kendini.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla sürecin böyle olabileceğini bilsem ben de yazlığa kaçardım görüşmelerin hepsini online yapıyorum. Ama işte sürekli ha oldu ha olacak diye diye yazı bitirdik. Annem yazlıkta ablam eniştem yazlıkta; teyzeme kısmen ben bakıyorum sağolsun bayramları da hep hastanede geçirdik, her gittiğimde bugünde kapmadıysam daha hiç kapmam dediysemde hep bir korku ve risk oldu. Geleceğin delileri olduk çıktık valla

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahhaha mudurum sen bu konularda çok dertlisin yav nasil darliyorlarsa artik seni
    e60 535d & THE A45 AMG

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sordum şimdi igm antikor testi mevcut durum için, igg atlattı mi görmek için, igg de antikor sayısı görmek için imiş
    ozaman ben antikor testine göre enfekte görünüyorum ama 1 gün sonra pandemi hastanesinde pcr testi yaptırdım negatif çıktı ben hiç birşey anlamadım bu işten valla

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bende 07.09 - 11.09 tarihleri arasında gümbet de idim maalesef maske takan sadece eşimle bizdik üstelik sokaklarda polisler insanlara hiç bir şey demiyorlar.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozaman ben antikor testine göre enfekte görünüyorum ama 1 gün sonra pandemi hastanesinde pcr testi yaptırdım negatif çıktı ben hiç birşey anlamadım bu işten valla
    Çevremde de benzer durumlar oldu; IGM pozitif ama PCR'da negatif çıkanlar.

Maalesef testler %100 doğruyu yansıtmıyor, ama 1 test bile pozitif çıktıysa riske atmamak en iyisi.

Bana mantıken kişinin enfekte durumunu kan değerleri, kişinin başkasını enfekte etme durumu için de PCR testi doğru gibi geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler