User Tag List

Sayfa 239/386 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.523 ile 4.541 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzüşürüm okudum,
    kafayı yedi bu herif gidip balık mı s.ecek, istiridyeye mi hallenecek, kalamara mı kabaracak diye düşünüyorum.
    Hahaha ulan ne adamsın ya akşam akşam iyi güldürdün
    Maunların yazlığa giderken oğlan tutturdu yolda mola verelim diye. Bende shell'de mola verdim. Baktım silecek suyu bitmiş. Denemek için markette boş diye girdim hemen silecek suyu için katkı aldım. Hazneye o katkıyı boca edip boş şişeye de su doldurmak için dışarıdaki hava/su yazan yere gittim. Adamın biri de o esnada su koyuyordu. Adam ve yanındaki 2 hatun da maskeliydi. Sen elleme abi ben doldurayım dedi. Bende uzaktan kafamı çevirip şişeyi de adama doğrulttum. Bir yandan da ya gerek yoktu ben zaten günde 60 kere elimi yıkıyorum, siliyorum, kolonya ...vs döküyorum dedim ve adam o esnada sorma abi bizde öyleyiz; babam kalp hastası diye çok temkinli ve tedbirli davranıyoruz ama nasıl olduysa babam hariç ben, kardeşim... herkes corona olduk dedi. Ben o esnada şişeyi bırakıp gidiyordum.
    Yakında herhalde hepimiz bu zıkkımı geçireceğiz. Daha halen bizim gibi otele, restorana...vs'ye gitmeyenler var. Bir arkadaşımız doğuştan astım hastası, bir arkadaşımızın çocuğu doğuştan astım, birinin eşi tek böbrekli...vs Kimi ailede çocuk çok riskteyken, kimisinde de biz yaşta yetişkinler riskte. Bu anlattığım adamda dediğine göre ne avm, ne restoran kalabalık olan hiçbir yere gitmemişler. İyide nereden ve nasıl kaptınız dedim, ne bileyim dedi.
    Geçen hafta okul yönetimi öğretmenlere test yaptırmış, 9 öğretmen corona poztif. Tabi diğerleri panik olmuş. Ama bu bilgi akışı içeriden bir köstebek ile oluyor. Başka türlü yönetim asla içeride ne olup bitiyor şeffaf şekilde anlatmıyor. Bu her önlemi aldık diye atıp tutan bir özel okul. Devlet okulunu hiç düşünemiyorum. Bizim yan komşu devlet okulunda sınıf öğretmeni, kadını ve ailede geri kalan bir kişiyi bile maske takarken görmedim. Kadının kafası aşırı rahat ve bir o kadar da vurdumduymaz. Devlet okulunda şöyle olacakmış, böyle olacakmış sen ne yaptın diye eşim wp'den soruyor, aaa öylemi olacakmış diye cevap veriyor. Derler ya, tam allahlık ya.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yeauuu çooh abartıyorsunuz, veriler yalan demeyin, provakosyon yapmayınnn...

dünyada hasta-vaka ayrımı yaparak coronayı yenen ilk ülke olduk!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadığım neden yalan söyledikleri,gizledikleri? turizm sezonu kapandı zaten,açık olsada gelen yok.

dahası ekonomi için ise bizim delikanlı milletimize değil 30bin vaka 130bin vaka var deseniz yine gezmesinden,yemesi içmesinden eksik kalmazki değişen birşey olmaz yani.

azıcık bile korkan grup ya home office yada tedbirli geri kalan kısım bugün sürdürdükleri rahatlığı vaka sayısı x20 açıklansada aynı şekilde sürdürecek zihniyet..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani aynen ne bu kadar kasıyorlar ne değişiyor ki? Sayı az çıksın diye yok onu ayır bunu ayır... Ekonomiyse ekonomi zaten bitik, hiç bişeyi kapatamazsın artık şu saatten sonra. Bilmemne desen bitik... Açıkla işte ne var yani. 80 milyonluk ülke, günde 1.500 vaka, vay anasını...

Hoş, yakın zamanda ABD ve Almanya'dan iki arkadaşım geldi, ABD'deki geri dönecek. Türkiye'yi görünce şaşırdım, bizim millet yine uyuyor mallar haricinde dedi. Biz sövüp sayıyoruz ama ABD'de kimse dikkat etmiyor, maske muhabbeti çok az dedi. Almanya'daki arkadaş da aynı şekilde, kimse takmıyor neredeyse diye anlattı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin için bir şey değişmiyor da cahil kesime savunma mekanizması veriyorlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahaha ulan ne adamsın ya akşam akşam iyi güldürdün
    Maunların yazlığa giderken oğlan tutturdu yolda mola verelim diye. Bende shell'de mola verdim. Baktım silecek suyu bitmiş. Denemek için markette boş diye girdim hemen silecek suyu için katkı aldım. Hazneye o katkıyı boca edip boş şişeye de su doldurmak için dışarıdaki hava/su yazan yere gittim. Adamın biri de o esnada su koyuyordu. Adam ve yanındaki 2 hatun da maskeliydi. Sen elleme abi ben doldurayım dedi. Bende uzaktan kafamı çevirip şişeyi de adama doğrulttum. Bir yandan da ya gerek yoktu ben zaten günde 60 kere elimi yıkıyorum, siliyorum, kolonya ...vs döküyorum dedim ve adam o esnada sorma abi bizde öyleyiz; babam kalp hastası diye çok temkinli ve tedbirli davranıyoruz ama nasıl olduysa babam hariç ben, kardeşim... herkes corona olduk dedi. Ben o esnada şişeyi bırakıp gidiyordum.
    Yakında herhalde hepimiz bu zıkkımı geçireceğiz. Daha halen bizim gibi otele, restorana...vs'ye gitmeyenler var. Bir arkadaşımız doğuştan astım hastası, bir arkadaşımızın çocuğu doğuştan astım, birinin eşi tek böbrekli...vs Kimi ailede çocuk çok riskteyken, kimisinde de biz yaşta yetişkinler riskte. Bu anlattığım adamda dediğine göre ne avm, ne restoran kalabalık olan hiçbir yere gitmemişler. İyide nereden ve nasıl kaptınız dedim, ne bileyim dedi.
    Geçen hafta okul yönetimi öğretmenlere test yaptırmış, 9 öğretmen corona poztif. Tabi diğerleri panik olmuş. Ama bu bilgi akışı içeriden bir köstebek ile oluyor. Başka türlü yönetim asla içeride ne olup bitiyor şeffaf şekilde anlatmıyor. Bu her önlemi aldık diye atıp tutan bir özel okul. Devlet okulunu hiç düşünemiyorum. Bizim yan komşu devlet okulunda sınıf öğretmeni, kadını ve ailede geri kalan bir kişiyi bile maske takarken görmedim. Kadının kafası aşırı rahat ve bir o kadar da vurdumduymaz. Devlet okulunda şöyle olacakmış, böyle olacakmış sen ne yaptın diye eşim wp'den soruyor, aaa öylemi olacakmış diye cevap veriyor. Derler ya, tam allahlık ya.
    Hacı ben diyorum kalamara mı hallenicen sen başlıyon kesiciye girmiş pejo gibin maunlardan maskeye

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım neden yalan söyledikleri,gizledikleri? turizm sezonu kapandı zaten,açık olsada gelen yok.

dahası ekonomi için ise bizim delikanlı milletimize değil 30bin vaka 130bin vaka var deseniz yine gezmesinden,yemesi içmesinden eksik kalmazki değişen birşey olmaz yani.

azıcık bile korkan grup ya home office yada tedbirli geri kalan kısım bugün sürdürdükleri rahatlığı vaka sayısı x20 açıklansada aynı şekilde sürdürecek zihniyet..
    Günde 30.000 vaka açıklansa halkın beklentileri değişir. İktidardan daha somut adımlar atılmasını, sokağa çıkma yasağının gelmesini veya önlemlerin arttırılması istenir. Vaka sayısı arttıkça halktaki panik hali artar. Ota boka hastaneye koşan yurdum insanı daha otun bokun esamesi okunmazken koşmaya başlar hastanelere.
    Yasak talebine karşı İktidar sokağa çıkma yasağını getiremez, zira ekonomi dayanmaz.

Hangi devlet olduğundan bağımsız olarak her devlet başkanı için 2 seçenek var;

- Halkın yiyecek ekmeği zor bulacağı ama ülke çapında toplam 5000 ölüm olacağı
    - Halkın mevcut ekonomik seviyesinin korunduğu ama toplam 500.000 ölüm olacağı

Neredeyse tüm ülkeler ikinci seçeneği seçer. Zira ilk seçenek iktidarların kendi koltuğunu yakması anlamına gelir. Çocuğuna bez alamayan baba, ülkede 5000 gibi az sayıda bir kişinin ölmesi ile övünmez. Dolayısıyla gizlemenin mantığı da kendi içerisinde mantıklıdır.

Ülkelerin başındaki kişileri geçtim; kendimize bu soruyu soralım

- çocuğuna bez, mama alamayacağın ama ülkede 5000 kişinin öleceği bir senaryo mu
    - mevcut ekonomik şartlarının korunduğu ama 500.000 kişinin öleceği bir senaryo mu

vereceğimiz cevap acı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okullarin acilmamasi ne kadar kotu bir karar olmus... Sanki herkesin internete iletisimi var. Cocuklar mahvoluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mesela şu şovlar akp seçmenine direk etki ediyor : https://twitter.com/kocyildirim/stat...11551115960321

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okullarin acilmamasi ne kadar kotu bir karar olmus... Sanki herkesin internete iletisimi var. Cocuklar mahvoluyor.
    Daha bizde corona var açıklaması gelmeden okulda bir salgın oldu ki muhtemelen coronaydı. Okulun yarısı kayboldu. Bizim çocuk 2 hafta kendine gelemedi. Neredeyse havale geçiriyordu. Başında durmaktan bizde perişan olduk. Uykusuz kalmak, başından ayrılmamak...
    Okulda en ufak bir önlem yok. Var diyen kesin yalan söylüyordur. Tomarla ödediğimiz özel okulda bile vakalar gizleniyor. Biz bunu içeriden dürüst birinden öğrenebiliyoruz. En ufak bir önlem yok. Hatta devlet okulu gibi kolonya, maske...vs sen gönder diyor. Hap kadar çocuk bütün gün nasıl maske taksın. Bunlar koridorda, bahçede birbirlerinin içine girecek. İlkokul için yemekhane de yemek zorunluluğu var. Evden de getiremiyorsun. Catering personelinin de tertemiz olduğunun garantisini kim verecek. Daha okulda öğretmenlerde vakalar kol geziyorken, daha bunun kat görevlisi, catering personeli, servisi...vs var. Hadi servise vermedin götürdün kendin okula, sonra birde saçma saatte gidip alman lazım.
    Ben ayrıca bu sayede öğretmenin hangi çocuğa nasıl davrandığını da öğrendim. Çok da iyi oldu. Elime bir tomar koz da geçti. Okulda yüz yüze de ilgilenmiyorlar. Sınıfta kim hızlı anlayıp cevaplıyorsa hemen konu geçiyor. Aynı şey online'da da oluyor. Değişen birşey yok. Benim açımdan gitmemesi daha iyi. Çünkü çok çabuk hastalanıyor ve atlatması çok uzun sürüyor.
    Ha evde internet yok ise tv vardır, tv de yok ise artık devletin o çocuk için elini taşın altına sokması lazım. Nasıl yaparlar ederler bilemem .. Birşekilde ücretsiz bir hizmet sunulması lazım. Zaten bu akmaz komaz, elle tutulmaz internete ne halta bu kadar para ödüyoruz o da anlamak güç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesela bu gerçeğe de inanmıyorlar : https://twitter.com/KukSalih/status/1311390368399847426

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela bu gerçeğe de inanmıyorlar : https://twitter.com/KukSalih/status/1311390368399847426
    Her pozitif hasta değil, her hasta pozitif değil, her vaka hasta değil, her hasta vaka değil, her vaka pozitif değil, her pozitif vaka değil. Ya ne o zaman...
    Yasak değil kısıtlama, zam değil güncelleme. İyi ki ana dilimiz Türkçe, başka dil olsa bu kadar dolanarak anlatamazlardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her pozitif hasta değil, her hasta pozitif değil, her vaka hasta değil, her hasta vaka değil, her vaka pozitif değil, her pozitif vaka değil. Ya ne o zaman...
    Yasak değil kısıtlama, zam değil güncelleme. İyi ki ana dilimiz Türkçe, başka dil olsa bu kadar dolanarak anlatamazlardı.

bu yazıyı SNOOP DOG abimiz bile okumuş olsa ayılır kafası açılırdı

sabah kahve içemedim mal gibiydim esne esne dur ,yazıyı okuyayım algılayayım derken bir açıldım

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceza'ya verelim şarkı yapsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceza'ya verelim şarkı yapsın
    Ben bedavaya hızlı hızlı söylerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yazıyı SNOOP DOG abimiz bile okumuş olsa ayılır kafası açılırdı

sabah kahve içemedim mal gibiydim esne esne dur ,yazıyı okuyayım algılayayım derken bir açıldım
    Hahaha hiç güleceğim yoktu ya, çok yaşa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı ben diyorum kalamara mı hallenicen sen başlıyon kesiciye girmiş pejo gibin maunlardan maskeye

Altyazılı olanını buldum

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bedavaya hızlı hızlı söylerim

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 15 yıldır ben ;

médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler