User Tag List

Sayfa 244/386 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.618 ile 4.636 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annem babama verilen ilaç favimal ilk gün sabah akşam 8 tablet sonrasında 3 -3
    Eniştem é verilen ablamla aynı planequil sabah akşam 1 adet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Favimol verilen ilaç düzeltme

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enişten ve ablan gözlük kullanıyor mu? yada aynı şekilde annenle baban?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada plaquenil'in etkin maddesine bakıyorum yan etkilerinden tut bir çok ülkede ilacı covid 19 için yasakladıklarına kadar bir çok yazı var.

Hydroxychloroquine - Wikipedia

Due to the increased risks described in a subsequently retracted study, France, Italy and Belgium banned the use of hydroxychloroquine as a COVID‑19 treatment.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi de kalkmış üniversiteleri açmayı düşünüyormuşlar.. Ya bir sürü arkadaşım son senesi veya yarım dönem nasılsa online diye evlerini kapattılar, kaldı ki bu sene üniversiteye yerleşen arkadaşlarda eminim ki yurt,ev vs tutmamışlardır.. Hadi bakalım açalım üniversiteleri hoop karmaşayı o zaman görün şehirler arası yolculuklarda üst üste olan mı dersiniz otogarda kuyruklar mı dersiniz.. Bir sürü öğrenci mağdur olucak. Kaldı ki büyük şehirlerde bu öğrenciler metro metrobüs değiştirerek okula gidenler var her gün bu riski alacaklar. İki üç kendini bilmez insan karı kız düşürücek hashtag açmış okullar açılsın istiyoruz diye. Milyonların hayatını riske atacaklar kaldı ki bu tipler genel olarak okul dönemi okula gitmeyenler zaten(cidden eğitim için açılmasını isteyenlere lafım yok evet online ders olayı verimli değil ama durum bunu gerektiriyor malesef). Okullar açılsa dahi gitmeyi düşünmüyorum küçük şehirde olsam bile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enişten ve ablan gözlük kullanıyor mu? yada aynı şekilde annenle baban?
    Sadece babam gözlük takıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada plaquenil'in etkin maddesine bakıyorum yan etkilerinden tut bir çok ülkede ilacı covid 19 için yasakladıklarına kadar bir çok yazı var.

Hydroxychloroquine - Wikipedia
    Kullanmaktan başka çaresiz yok .

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi de kalkmış üniversiteleri açmayı düşünüyormuşlar.. Ya bir sürü arkadaşım son senesi veya yarım dönem nasılsa online diye evlerini kapattılar, kaldı ki bu sene üniversiteye yerleşen arkadaşlarda eminim ki yurt,ev vs tutmamışlardır.. Hadi bakalım açalım üniversiteleri hoop karmaşayı o zaman görün şehirler arası yolculuklarda üst üste olan mı dersiniz otogarda kuyruklar mı dersiniz.. Bir sürü öğrenci mağdur olucak. Kaldı ki büyük şehirlerde bu öğrenciler metro metrobüs değiştirerek okula gidenler var her gün bu riski alacaklar. İki üç kendini bilmez insan karı kız düşürücek hashtag açmış okullar açılsın istiyoruz diye. Milyonların hayatını riske atacaklar kaldı ki bu tipler genel olarak okul dönemi okula gitmeyenler zaten(cidden eğitim için açılmasını isteyenlere lafım yok evet online ders olayı verimli değil ama durum bunu gerektiriyor malesef). Okullar açılsa dahi gitmeyi düşünmüyorum küçük şehirde olsam bile.
    Şu şartlarda sahada, laboratuarda birebir ders işlenmesi gereken branşlar haricindekileri üniversiteye getirmenin bence hiçbir anlamı yok. Hayır, işin ilginci bir an önce mezun olunca da kimse iş vermiyor. Şirketler daralmaya gidiyor. Çalışanları çıkarıyor. Ben şahsen böyle ortamda kayıt dondururdum veya evden idare edilecek dersleri alırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beklenildiği gibi annem babam 2 ablam eniştem yeğenim korona ya yakalandılar . Sadece yeğenim de ara ara ateş oluyor. Onun dışında tüm aile fertlerinde halsizlik ve bitkinlik var şu anlık . Kendinize çok dikkat edin . Mümkün olmadıkça dışarı çıkmayın.
    Çok geçmiş olsun

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayın 2 si veya 3 gibi evsahibi mizin Abisi vefat etmiş.Geçen hafta öğrendik.Taziyeye gelen birisi pozitif çıkmış haber vermişler.Dün teyzede test yaptırmış.1saat kadar önce Pozitif çıkmış.
    Esas sorun.Çarşamba günü eşim annemle 6 aylık bebeğimizle üstkata başsağlığına gitmişlerdi. biz çiftli teyze teklide oturdu karşılıklı diyor.Uzak durduk sarılmadık ama Poyrazı gelip sevdi teyze dedi.Teyzede eşimde herhangi bir semptom yok ama inşallah daha ileri bir durum yaşamayız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üniversitelerin açılması için sürekli twitterda gündem var
    bunun sebebini anlayabilmiş değilim bilen var mı?
    sürekli "tatile gittiniz" iması yapıyorlar da tatil keyfi bir tercih ama üniversite mecburi bir zorunluluk ayrıca kapalı alan vs..
    bu ülkenin üniversite öğrencisi bile rasyonel değil..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayın 2 si veya 3 gibi evsahibi mizin Abisi vefat etmiş.Geçen hafta öğrendik.Taziyeye gelen birisi pozitif çıkmış haber vermişler.Dün teyzede test yaptırmış.1saat kadar önce Pozitif çıkmış.
    Esas sorun.Çarşamba günü eşim annemle 6 aylık bebeğimizle üstkata başsağlığına gitmişlerdi. biz çiftli teyze teklide oturdu karşılıklı diyor.Uzak durduk sarılmadık ama Poyrazı gelip sevdi teyze dedi.Teyzede eşimde herhangi bir semptom yok ama inşallah daha ileri bir durum yaşamayız.
    Hocam çok işkillenmeye gerek yok gibi.

Doktor arkadaşımla uzun uzun konuştuk, maskesiz bile bu şekilde karşılıklı kısa süreli konuşmalarda (mangalın başında 1 metre mesafe ile duruyorduk ) karşındaki virüslü bile olsa atıyorum virüs bulunan 1.000 tane tanecik alırsın benden, o sana hiç bişey yapmaz, ama gelip ağzına öksürürüm, milyon tane tanecik gelir sana, asıl "hasta" o zaman olursun dedi.

Bunun dışında, "değme", "yüzeyden geçme" vs. tarzı açıklamaların çoğunluğu safsata...

Önlemlerin de büyük çoğunluğunun "önlem" olduğunu, yapmaktan etmekten kaçındığımız çoğu şeyin aslında pek bir şey yapmadığını kabul ediyor. Olay yine çok bahsettiğimiz gibi, bulaşma riskini mümkün mertebe azaltmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dunya artık pandemi politikalarını ve yasakları sorguluyor

Şu yazıyı da bırakayım. Enteresan şeylerden bahsediliyor. Ama sonunda dönüp dolaşıp maskeye geri geliyoruz.

Maske denilince durmadan bir tanıdığın lafı geliyor aklıma, her seferinde kızıyorum. O söylem sosyal medyada falan da var, efendim maske ile bizi belli bir düzene sokmaya çalışıyorlarmış. Ulan sana dandik maske giydirip ne düzenine sokacak??? Ben senin kafana sokam asıl...

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Neden o şekilde ayırt ettiler, maruz kalınan virsle mi alakalı acaba ?
    Ben hem favimol,hem plaquenil kullanıyorum.
    Yarın son gün inşallah,sonrası merak konuusu aşırı baş ağrım var..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun hepinize yav, yalnız son duyduklarımızda hep aşırı baş, bel-sırt ağrıları, nadiren ateş şeklinde olmaya başladı gibi. Hep böyle atlatmaya başlarsak ne mutlu. Keşke bilebilsek veya birileri dese ki garanti böyle oluyor. Belli değil bi türlü lanet şey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu şartlarda sahada, laboratuarda birebir ders işlenmesi gereken branşlar haricindekileri üniversiteye getirmenin bence hiçbir anlamı yok. Hayır, işin ilginci bir an önce mezun olunca da kimse iş vermiyor. Şirketler daralmaya gidiyor. Çalışanları çıkarıyor. Ben şahsen böyle ortamda kayıt dondururdum veya evden idare edilecek dersleri alırdım.
    Kesinlikle katılıyorum abi sahada,laboratuarda işlenmesi gereken bölümleri açıcaz deseler anlicam.

Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üniversitelerin açılması için sürekli twitterda gündem var
    bunun sebebini anlayabilmiş değilim bilen var mı?
    sürekli "tatile gittiniz" iması yapıyorlar da tatil keyfi bir tercih ama üniversite mecburi bir zorunluluk ayrıca kapalı alan vs..
    bu ülkenin üniversite öğrencisi bile rasyonel değil..
    Aile evinde baskı altında olup okuduğu şehire gidip keyif sürmek isteyenlerin yaptığı gündem.. Sadece açılsın istiyolar kafelerde,barlarda takılmak isteyen tipler. Açılsa dahi okula gitmeyip sağda solda sürtücekler. Yok işte turistler geldi bilmemle biz okula gitsek ne olucak kafasındalar. Garip cidden anlamakta güçlük çekiyorum yaş grubumu.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden o şekilde ayırt ettiler, maruz kalınan virsle mi alakalı acaba ?
    Ben hem favimol,hem plaquenil kullanıyorum.
    Yarın son gün inşallah,sonrası merak konuusu aşırı baş ağrım var..
    Ben de aynı şekilde ikisini kullandım. Bende de felaket baş ve eklem ağrısı vardı. şimdi az baş ağrısı kaldı.
    ek olarak geniz yanması başladı. Sanki burnuma cok su cekmisimde yanıyormuş gibi ama onun süreklisi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hepinize yav, yalnız son duyduklarımızda hep aşırı baş, bel-sırt ağrıları, nadiren ateş şeklinde olmaya başladı gibi. Hep böyle atlatmaya başlarsak ne mutlu. Keşke bilebilsek veya birileri dese ki garanti böyle oluyor. Belli değil bi türlü lanet şey.
    Ne mok olduğu belli değil ki. Sen ayakta atlatırsın çocuk ateşlenir. Veya çocuk ayakta atlatır sen ateşlenirsin. Bünyeden bünyeye değişiyor. Bu zıkkım tamam abicim ben size alıştım en fazla 1-2 hafta ağrı yaparım dediğinde bu işten kurtulacağız.
    Kaldı ki, influenza bile daha ben size alışabildim diyemedi.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı şekilde ikisini kullandım. Bende de felaket baş ve eklem ağrısı vardı. şimdi az baş ağrısı kaldı.
    ek olarak geniz yanması başladı. Sanki burnuma cok su cekmisimde yanıyormuş gibi ama onun süreklisi.
    Kaç gün sürdü? Şuan kaçıncı gündesin ya da ? Aşırı baş ağrısı var bende de, yarın ilaçların son günü sonra ne olacak bilmiyorum.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler