User Tag List

Sayfa 246/386 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.656 ile 4.674 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çember baya daraldı. Ben de kayınvalidelerden kaptım. Dışarda full dikkatliyiz ama aile içi salıyoruz nedense.
    Aynen. Bizim iş yerindeki arkadaşların ikisi de ailelerinden kapmış. Aile işin içine girince maske mesafe ortadan kalkıyor dediğiniz gibi. Ailenize de çok geçmiş olsun. Acil şifalar.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Raindrops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emboli demek istenmiş olabilir o mesajda, o kadar da vahim değilizdir umarım
    evet ya muhtemelen öyle zaten benim hatam
    ama cidden ilaçlar ile ilgili okurları aydınlatmak istedim şaka maka dünya bu ilaçları anlamsız kılıp sadece olumsuz etkilerine yan etkilerine maruz kalmamız dışında korona en ufak olumsuz etki görmedikerini söyleyip rafa kaldırmışken bizimkilerin tekini bırakıp çift ilaç verip yüksek dozla vermesini ilginç buluyorum.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dün itibari ile ben de pozitifim. Hanım negatif.

Öksürük, ateş, terleme ve eklem ağrıları çektim. Bugün sadece öksürük kaldı.

Etraf kırılıyor. İlçe sağlık akıl dışı yoğun
    Çok geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim şok ile okuduğum ve bir türlü anlam veremediğim kısım sizlere/hastalara ilaç dağıtılması.

abi Famivol/Plaquenil yani özetinde Hidroksiklorokin'in bir halta yaramadığı neredeyse mayıs ayında yayınlandı dünya sağlık örgütü,almanya,fransa,amerika,ingiltere hepsi test etti sonuçlar değil olumlu aksine olumsuz ve tamamen kaldırılmışken bizim üstün zekalar neden sunuyor anlam veremedim.

hele birde hadi tekini sundun ulan ikiside aynı içeriğe sahip 2 ilaçı birde yüklü şekilde adamın altında yatan herhangi gizli hastalığı varmı sormak bir yana adamda belirgin şekilde asla olmayacak (tansiyon) olduğunu kendi bildiği halde sormadan şunu içeceksin demek nedir ya.

iddia ediyorum hastalığın kendinden çok bu ilaçları kullanmaktan ötürü iyileşecekken kötüleşenler/vefat edenler vardır.

birde birkaç yorum evvel okudum abi bu ilacı almazsan korona virüsün Ebolaya döner nedir ya hakkikatden çok vahim halimiz
    Bundan beteri de temaslının okula gitmesine imkan verilmesi. Genelgeye göre bir sınıfta 1 öğrencide hastalık varsa aynen öğretime devam. Aynı sınıfta 2 öğrencide veya 1 öğrenci ve 1 öğretmende hastalık var ise o zamanda sadece sınıf kapatılıyor. Şaka mı bu ya. Böyle bu kafa ile virüs bizi bıraksa biz onu bırakmayız. Zorla corona yapacağız sizi demekten öte birşey değil.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çember baya daraldı. Ben de kayınvalidelerden kaptım. Dışarda full dikkatliyiz ama aile içi salıyoruz nedense.
    haydaa çok geçmiş olsun
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan beteri de temaslının okula gitmesine imkan verilmesi. Genelgeye göre bir sınıfta 1 öğrencide hastalık varsa aynen öğretime devam. Aynı sınıfta 2 öğrencide veya 1 öğrenci ve 1 öğretmende hastalık var ise o zamanda sadece sınıf kapatılıyor. Şaka mı bu ya. Böyle bu kafa ile virüs bizi bıraksa biz onu bırakmayız. Zorla corona yapacağız sizi demekten öte birşey değil.
    ya hocam saldılar saldılar, benim en çok kızdığım nokta şu, madem öyle mart nisan mayıs 3 ay neden kapattın ülkeyi??? hazirandan sonra salacaktınız 3 ay neden panik yaptırdınız? baştan beri diyorum, günde 20-30 bin vaka 100-150 vefat yeni normalimizse, açıklayın kurtulun biz de başımızın çaresine bakın...

istatistikten az çok anlayan biri olarak 2 ay hiç bir veri 1500-1600 bandında seyredemez, dünyada hiç bir inandırıcılığımız kalmadı ama sorsan WHO ülkemize altın madalya verdi diyecekler neredeyse, ateş düştüğü yeri yakar maalesef...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya daha kötüye evrilirse? hep iyiye evrileceğini varsayıyoruz
    ya grip gibi hayatımızdan hiç çıkmazsa?
    bu kış tam bir kaos bekliyorum dünya genelinde
    Bildiğim kadarıyla kötüye evrilmiyorlar... Kendi döngülerini devam ettirebilmek adına daha çok hafiflediklerini söylüyorlar hep. Çünkü "konak"ı öldürürse devamlılığını sağlayamaz tezi üzerinden gidiyorlar hep.

Bu arada şimdiden 1000 küsür defa mutasyona uğramış bile bu lanet. Bazı yayınlarda şimdiden "hafiflediği" üzerinden açıklamalardan bahsediliyor. Ancak millet salmasın, sistem çökmesin diye tedbirler ve maske uygulamasına devam ediliyor deniliyor. Şu Belçika'da sunulan rapor içerisinde de yazıyordu bu.

İnfluenza da ilk çıktığında aha öldük bittik modu hakimdi, hayvanlar yakıldı edildi falan filan, insan kaptı mı "eyvah, anam" durumu vardı, şimdi çocuk oluyor mesela, test yapıyorlar, doktor direkt "he tamam influenza olmuş" diyor, ilaca başlıyorlar. Bu da öyle olacak veya yok olacak, başka şansı yok.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haydaa çok geçmiş olsun
    Eyvallah ağalar. Vurdu gol oldu.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Oy oy neler olmuş Uzun zamandır bakmamıştım buraya, herkese çok geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hocam saldılar saldılar, benim en çok kızdığım nokta şu, madem öyle mart nisan mayıs 3 ay neden kapattın ülkeyi??? hazirandan sonra salacaktınız 3 ay neden panik yaptırdınız? baştan beri diyorum, günde 20-30 bin vaka 100-150 vefat yeni normalimizse, açıklayın kurtulun biz de başımızın çaresine bakın...

istatistikten az çok anlayan biri olarak 2 ay hiç bir veri 1500-1600 bandında seyredemez, dünyada hiç bir inandırıcılığımız kalmadı ama sorsan WHO ülkemize altın madalya verdi diyecekler neredeyse, ateş düştüğü yeri yakar maalesef...
    Yapılan testlerin aşağı yukarı %1,5'u hasta olarak yazılıyordu. Dün %1,8 oldu. Avrupadaki verilere bakınca bizim bu verilerin en azından hasta sayılarının sonuna 1 sıfır daha eklemek gerekiyor diye düşünüyorum.

Yahu hadi bunlar saldı, sen gel veli wp grubundaki yazışmaları oku. Hatta az önce gelen sesli mesaja göre, aşırı geniş yürekli bir veli, okula kızını servis ile gönderiyor ve bingo, servis şoförü corona. Hadi şimdi yazmaya devam etsin, gitsinler tabi ya desin, güzellemeler yapsın. Evde ilgilenebiliyorken okula göndersin. Bazı insanların veli olması için gerçekten ehliyet sınavı gibi sınava sokmak lazım. Tek yanlışta eleyeceksin.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese geçmiş olsun. Her sayfada bir kaç kişi çıkıyor artık. Önceden uzak tanıdıkları falan duyuyorduk, şuan arkadaş çevrem akrabalarım bir dünya vaka var.

Hafif atlatanlar çoğunlukta 80 yaşında tanıdığım grip gibi atlattı ama 40 yaşındaki başka biri vefat etti. Gençliğe güvenip salmayın. Bilmediğiniz bir zayıf noktanız vardır, hastalık oradan yakalarsa kurtuluşu yok.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun Erencim

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan testlerin aşağı yukarı %1,5'u hasta olarak yazılıyordu. Dün %1,8 oldu. Avrupadaki verilere bakınca bizim bu verilerin en azından hasta sayılarının sonuna 1 sıfır daha eklemek gerekiyor diye düşünüyorum.

Yahu hadi bunlar saldı, sen gel veli wp grubundaki yazışmaları oku. Hatta az önce gelen sesli mesaja göre, aşırı geniş yürekli bir veli, okula kızını servis ile gönderiyor ve bingo, servis şoförü corona. Hadi şimdi yazmaya devam etsin, gitsinler tabi ya desin, güzellemeler yapsın. Evde ilgilenebiliyorken okula göndersin. Bazı insanların veli olması için gerçekten ehliyet sınavı gibi sınava sokmak lazım. Tek yanlışta eleyeceksin.
    şu kısım coronadan bağımsız olarak toplum sağlığı için çok önemli
    yazıp yazıp sildim bu konuda doluyum yaşadığım şehri değiştiricem en son..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese ço kgeçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Bende bugün 28. testimi oldum çok şükür hala negatif. İzole bir yerde hayatımızı sürdürüyoruz dışarıdan giriş çıkışlara tamamen kapalı ama tüm bunlara rağmen 6. testim pozitif çıkmıştı akabinde negatife döndüm.

Gelen herkesi 4 gün izole bekletip PCR testi yapıyoruz akabinde bizimle yaşamaya başlıyorlar.

Çember öyle böyle daralmıyor maalesef.

15 Ekim yani bugün gerçek rakamları açıklayacaklardı bakalım akşam ola hayrola. Bu olayda da yine kendi stlimizi yaratıp tüm dünyadan farklı kayıt sistemi oluşturduk.

Ben her gün açıklanan rakamın sonuna 0 ekleyerek kabul ediyorum rakamları.
    29. test bugün yeni bir test kiti deniyoruz Çubuk olabilecek en esnek hale getirilmiş beyinciğe kadar gidiyor

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O nedir yaa
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    29. test bugün yeni bir test kiti deniyoruz Çubuk olabilecek en esnek hale getirilmiş beyinciğe kadar gidiyor

Ya kanka, alında inceden bir çıkıntı var oraya kadar sokmuş olamazlar değil mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kısım coronadan bağımsız olarak toplum sağlığı için çok önemli
    yazıp yazıp sildim bu konuda doluyum yaşadığım şehri değiştiricem en son..
    Veli oluyorlar, çocukla bakıcı ilgileniyor.
    Köpek alıyorlar, köpeği her daim ücreti karşılığı x biri gezdiriyor.
    Sonra birde yoruldum, çok zor, tabi şöyle yapmak lazım, böyle yapmak lazım diye de idealist ve şekilci tavırlar ile konuşmuyorlar mı?

Servis şoforünün bugünkü testi pozitif çıkıyor, başka bir veli ya ben size demiştim bizimki de servis ile gidiyor, servis sıkıntı demiştim diyor. Diyor ama yapmaya da devam ediyor. Çok yoğun çalışıyor, Dünya'yı kurtarıyor ya. Haa evet sadece servis sıkıntı. Çocuklar ilkokulda sabah, öğle, ikindi yemeklerini almayacaklar, o maskeler açılmayacak çünkü. Kat görevlisi falan da özel otomobili ile geliyor zaten. Catering hizmeti verenlerde astronot gibi geziniyor ya.
    Ulan hepsi maskeler çenede ağız ağıza birbirlerinin içine girip birde dışarıda sigara tüttürmüyorlarsa bende birşey bilmiyorum.
    Servis işi önemli, onu çözerse rahatlayacak. Gerçi şu hali ile de aşırı rahat ya. Sen evden çalış, aman rahatın bozulmasın, çocuk da okula gitsin. Sonra corona olursa da bol bol şaşırırsın.
    Okumuş etmiş birde diş hekimi olmuş, eşi de mühendis ve işi evden rahat rahat yürütebiliyor. Sanki her sene muntazam pandemi yaşadı, çok tecrübeli, amaan birşey olmaz modunda takılıyor. Bir başkası da çocuğu uçurtma gibi heryere götürüyor sonra kalkıp bize diyorki, beraber oyun oynasınlar mı, ya bir git ya, bir git.
    Konu imprezaWRC tarafından (19-10-2020 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya kanka, alında inceden bir çıkıntı var oraya kadar sokmuş olamazlar değil mi
    Ahahahah

Ya geçende bununla ilgili "çok saygın" medyamız bi haber yayımlamıştı, "test kiti bilmemneye hasar verdi, beyin sıvısı aktı" diye.

Bizim doktor arkadaş "o başına gelen adam çok kokain kullanmış, orayı eritmiş, testle böyle bişey olması imkansız" dedi Fotoğrafı görünce o aklıma geldi direkt. Buradan aydınlatmış olayım bu vesile ile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veli oluyorlar, çocukla bakıcı ilgileniyor.
    Köpek alıyorlar, köpeği her daim ücreti karşılığı x biri gezdiriyor.
    Sonra birde yoruldum, çok zor, tabi şöyle yapmak lazım, böyle yapmak lazım diye de idealist ve şekilci tavırlar ile konuşmuyorlar mı?

Servis şoforünün bugünkü testi pozitif çıkıyor, başka bir veli ya ben size demiştim bizimki de servis ile gidiyor, servis sıkıntı demiştim diyor. Diyor ama yapmaya da devam ediyor. Çok yoğun çalışıyor, Dünya'yı kurtarıyor ya. Haa evet sadece servis sıkıntı. Çocuklar ilkokulda sabah, öğle, ikindi yemeklerini almayacaklar, o maskeler açılmayacak çünkü. Kat görevlisi falan da özel otomobili ile geliyor zaten. Catering hizmeti verenlerde astronot gibi geziniyor ya.
    Ulan hepsi maskeler çenede ağız ağıza birbirlerinin içine girip birde dışarıda sigara tüttürmüyorlarsa bende birşey bilmiyorum.
    Servis işi önemli, onu çözerse rahatlayacak. Gerçi şu hali ile de aşırı rahat ya. Sen evden çalış, aman rahatın bozulmasın, çocuk da okula gitsin. Sonra corona olursa da bol bol şaşırırsın.
    Okumuş etmiş birde diş hekimi olmuş, eşi de mühendis ve işi evden rahat rahat yürütebiliyor. Sanki her sene muntazam pandemi yaşadı, çok tecrübeli, amaan birşey olmaz modunda takılıyor. Bir başkası da çocuğu uçurtma gibi heryere götürüyor sonra kalkıp bize diyorki, beraber oyun oynasınlar mı, ya bir git ya, bir git.
    Ben okullar açılmasın, açılsa da millet göndermez falan diye düşünürken dediğin gibi bu kafada çok insan var.
    Tamam belki haklılar, çocuğu kimisinin bırakacak yeri şusu busu yok ama hastalığın ortasına atmaktan iyidir ya...

Hoş, yaklaşık 10 yaşına kadar çocuklarda virüsün yerleştiği-saldırdığı ACE reseptörü gelişmemiş oluyor, çocuklar etkilenmiyor ve taşımıyor da deniliyor ama insan emin olamıyor tabi yine de.

Hatta bu önceden dillendirilmişti, geçende haberlerde vardı, Fransa'da da bu konuda çalışma yapılmış yayımlanmış falan diye.. Ama haber ne derece doğru onu bilemiyorum tabi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler