User Tag List

Sayfa 247/386 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.675 ile 4.693 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Erencim
    Eyvallah bro

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben okullar açılmasın, açılsa da millet göndermez falan diye düşünürken dediğin gibi bu kafada çok insan var.
    Tamam belki haklılar, çocuğu kimisinin bırakacak yeri şusu busu yok ama hastalığın ortasına atmaktan iyidir ya...

Hoş, yaklaşık 10 yaşına kadar çocuklarda virüsün yerleştiği-saldırdığı ACE reseptörü gelişmemiş oluyor, çocuklar etkilenmiyor ve taşımıyor da deniliyor ama insan emin olamıyor tabi yine de.

Hatta bu önceden dillendirilmişti, geçende haberlerde vardı, Fransa'da da bu konuda çalışma yapılmış yayımlanmış falan diye.. Ama haber ne derece doğru onu bilemiyorum tabi.
    Olm bu zıkkım diğer bildiğimiz virüsler ile yanı sülaleden değil mi? Valla bizimki okula gitmeye başladığından beri ve özellikle de arkadaşımızın alerjik astımı olan çocuğu ile ne zaman karşılaşsa ertesi gün bilemedin 2-3 gün içinde yatak döşek oluyordu.
    Başlatmasınlar ACE'sine domestosuna...
    Bizim çocuğun sınıfta bu sene öğrendik ki, alerjik astımlı bir çocuk var. Neyseki kanka değiller. Yoksa bizimki kışı hasta olarak geçirirdi. Bizimki nezle oldu mu geçmiş olsun 1-2 saate öksürmeye başlar. Hemen bronşlara iner...vs
    Ben niye risk alıp bu kadar sığ görüşlü ve geniş yürekli velilerin çocuklarının arasına göndereyim. Ayrıca, kendi dilinden başka dil konuşulunca bilse dahi inatla Fransız'ca cevap veren burnu havada Fransız'lar mı araştırma yapıp bunu duyurmuşlar. Aman kalsın, kendi bildiklerini kendilerine saklasınlar.
    Olm ayrıca, bizim veli grubunun neredeyse tamamı aşırı rahat tipler. Onların derdi çocuk başlarına kalmasın. Rahat rahat iş yapsınlar, gezinsinler. Dertleri başlarından atmak.
    Yahu geçen sene okul açıldığında, tören yapıldı, balonlar havaya salındı, çocukları sınıflarına aldılar. Arkamı döndüm bir tane veli kalmamıştı. Eşim görmüş, oley akşama kadar gezebileceğim diyen bile olmuş. Madem mabadın daha değerli, ne halt etmeye çocuk yaptın derler.
    Bir tane veli var, adam pandemi başından beri evde çalışıyor, hatta gidiyor yazlığından çalışıyor. Ama beyimizin rahatı bozuldu tabi, okullar açılınca bir havai fişek atmadığı kalmıştı. Adam resmen mutluluk gözyaşları döktü.

Diyorum ya, dışarıda asit yağmuru olsun, çıkmayın erirsiniz deseler bile bu kafadakiler dışarı çıkar hatta çocuğu önce çıkartır. Çocukla çok ilgileniyormuş gibi gösterip hiçbir halt etmiyorlar.
    Konu imprezaWRC tarafından (19-10-2020 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah bro
    geçmiş olsun,hemen iyileşip atlatmansını diliyorum sizin ve diğer arkadaşlarımızın

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O nedir yaa
    Kulak çubuğu ile temizletiyourm

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya kanka, alında inceden bir çıkıntı var oraya kadar sokmuş olamazlar değil mi
    ahahah yok moruk orada yağ bezesi var arada açtırıp aldırıyorum 1-2 sene sonra tekrar çıkıyor

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kulak çubuğu ile temizletiyourm

ahahah yok moruk orada yağ bezesi var arada açtırıp aldırıyorum 1-2 sene sonra tekrar çıkıyor
    TLC'deki doktora bir gözük olmadı. Teyzem de bir el atsın oradan da belki aksanını beğenirler başka kapılar açılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olm bu zıkkım diğer bildiğimiz virüsler ile yanı sülaleden değil mi? Valla bizimki okula gitmeye başladığından beri ve özellikle de arkadaşımızın alerjik astımı olan çocuğu ile ne zaman karşılaşsa ertesi gün bilemedin 2-3 gün içinde yatak döşek oluyordu.
    Başlatmasınlar ACE'sine domestosuna...
    Bizim çocuğun sınıfta bu sene öğrendik ki, alerjik astımlı bir çocuk var. Neyseki kanka değiller. Yoksa bizimki kışı hasta olarak geçirirdi. Bizimki nezle oldu mu geçmiş olsun 1-2 saate öksürmeye başlar. Hemen bronşlara iner...vs
    Ben niye risk alıp bu kadar sığ görüşlü ve geniş yürekli velilerin çocuklarının arasına göndereyim. Ayrıca, kendi dilinden başka dil konuşulunca bilse dahi inatla Fransız'ca cevap veren burnu havada Fransız'lar mı araştırma yapıp bunu duyurmuşlar. Aman kalsın, kendi bildiklerini kendilerine saklasınlar.
    Olm ayrıca, bizim veli grubunun neredeyse tamamı aşırı rahat tipler. Onların derdi çocuk başlarına kalmasın. Rahat rahat iş yapsınlar, gezinsinler. Dertleri başlarından atmak.
    Yahu geçen sene okul açıldığında, tören yapıldı, balonlar havaya salındı, çocukları sınıflarına aldılar. Arkamı döndüm bir tane veli kalmamıştı. Eşim görmüş, oley akşama kadar gezebileceğim diyen bile olmuş. Madem mabadın daha değerli, ne halt etmeye çocuk yaptın derler.
    Bir tane veli var, adam pandemi başından beri evde çalışıyor, hatta gidiyor yazlığından çalışıyor. Ama beyimizin rahatı bozuldu tabi, okullar açılınca bir havai fişek atmadığı kalmıştı. Adam resmen mutluluk gözyaşları döktü.

Diyorum ya, dışarıda asit yağmuru olsun, çıkmayın erirsiniz deseler bile bu kafadakiler dışarı çıkar hatta çocuğu önce çıkartır. Çocukla çok ilgileniyormuş gibi gösterip hiçbir halt etmiyorlar.
    abi sana daha öncede dedim yine diyorum
    senin çevreni değiştirmen şart
    hepimizi dert sahibi yaptın yeminle unuttuğum pişmanlıklarımı hatırlatıyorsun bana
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sana daha öncede dedim yine diyorum
    senin çevreni değiştirmen şart
    hepimizi dert sahibi yaptın yeminle unuttuğum pişmanlıklarımı hatırlatıyorsun bana
    Olm ben nereden bileyim kim nasıldır. Kavun, karpuz mu ki bunlar. Bende mıknatıs var amk. Başka yere giderim orada da denyonun biri bulur beni. Kuzey Ege'den arsa alsam, yanı başına luna park yaparlar o derece bahtlıyımdır.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olm ben nereden bileyim kim nasıldır. Kavun, karpuz mu ki bunlar. Bende mıknatıs var amk. Başka yere giderim orada da denyonun biri bulur beni. Kuzey Ege'den arsa alsam, yanı başına luna park yaparlar o derece bahtlıyımdır.
    sevmediğin ot burnunun dibinde biter. Zamanında yanımda sigara içilince sinir olurdum hatta karşısına sağına soluna nereye geçsem duman beni izlerdi. Takmamayı öğrendim biraz.

çocuk için tabi bu söylediklerim geçerli değil.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun abi. Çok şükür atlatmışsınız.
    teşekkürler sağolun
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan hocam büyük geçmiş olsun, tez zamanda sağlığına kavuşursun inşallah...
    Teşekkür ederim Hocam
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan abim çok geçmiş olsun.
    Sağalasın kardeşim
    Çok geçmiş olsun Orhan abi
    Zor oldu ama geçt, çok şükür
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben, eşim ve çocuk pozitifiz ve evde karantinadayız.
    katlanılmaz baş ve bel (eklem) ağrıları haricinde çok büyük sıkıntı yaşamıyoruz. Semptomlar azalıyor yavaş yavaş. İnşallah 2güne kalkarız ayağa.
    Geçmiş olsun kardeşim
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzey ege den alırsan yaparlar tabi güney egeden alacan gel bu taraflara gel sen
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hörrrst bugünkü hasta sayısı 1958 . Düşüyor dedi, 2 haftada geldiğimiz hale bak.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hörrrst bugünkü hasta sayısı 1958 . Düşüyor dedi, 2 haftada geldiğimiz hale bak.
    Valla böyle giderse daha da artar. Hanımın arkadaş kız grubu var, her akşam dışarıda yemekte, eğlenceler. Arıyorlar bugün şuraya mi gitsek buraya mi gitsek. Millet umursamıyor galiba. Carrefour da kasadaki eleman indirmiş maskeyi çenesine öyle ürün geçiyor, otobüsler tıklım tıklım dolu, millet dip dibe. Corona testi yaptırmaya millet otobüsle gidip dönüyor. Yani yasaklar gelmezse günlük 5. 000 leri de görürüz çok yakın zamanda.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saat 13:00'da pozitif çıkan hastaya filyasyon ekibi ertesi gün gittiği durumlar var sanırım.

İlçe sağlık beni aradıklarında "Filyasyon ekibi ne zaman gelir?" soruma "İnşallah bugün, olmazsa yarın" dediler Sonra pot kırdığını fark etmiş olsa gerek "inşallah diyorum çünkü çok ama çok yoğunuz" dedi.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün yeni bir yerde işe başladım.
    pek gönüllü değildim bir kere evet dedim diye bugun bir gideyim 1-2 kaçarım dedim.

içeri girdim. masam yok , pcim yok.
    içerisi halıcıoğlu askerlik şubesi...
    neyse dedim biraz daha dayanağım , supervisor tribli bi dayı geldi. önce maskeni çıkar dedi.

çıkarmam dedim, ortam birden gerildi...
    niye çıkartıyorum maskeyi pandemi bittimi benimmi haberim yok dedim iyice gerildi ortalık.

yalandan telimi çaldırıp dışarı çıktım , beni arayan ik'cıyıda arayıp beni eski yerden geri cağırıyorlar kusura bakmayın deyip kaçtım.

olaya gel ya
    médiocrité partout

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi günlük hasta sayısını yedirdiniz bu millete de, bakanın dediğine göre 1500-1600 lerden 1900 lere 'düştüğüne' de mi inanalım?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saat 13:00'da pozitif çıkan hastaya filyasyon ekibi ertesi gün gittiği durumlar var sanırım.

İlçe sağlık beni aradıklarında "Filyasyon ekibi ne zaman gelir?" soruma "İnşallah bugün, olmazsa yarın" dediler Sonra pot kırdığını fark etmiş olsa gerek "inşallah diyorum çünkü çok ama çok yoğunuz" dedi.
    Evet çok yoğunuz çünkü bıktık artık aylardır köpek gibi çalışıyoruz. Eşim hamile. Hergün korkarak eve geliyorum.Verdiğimiz kilonun haddi hesabı yok. Ekstra yok tavan ödeme bilmem ne bize yok. Çünkü biz yardımcı sağlık personeliyiz doktor ya da hekim değiliz. İstifa yasak izin yasak tehditler havada uçuşuyor. Neyse Allah herkese sağlık sıhhat versin..

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi günlük hasta sayısını yedirdiniz bu millete de, bakanın dediğine göre 1500-1600 lerden 1900 lere 'düştüğüne' de mi inanalım?
    Sadece Küçükçekmece ilçesinde bugün 900 küsür vaka düştü hesabını siz yapın

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sirhot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok yoğunuz çünkü bıktık artık aylardır köpek gibi çalışıyoruz. Eşim hamile. Hergün korkarak eve geliyorum.Verdiğimiz kilonun haddi hesabı yok. Ekstra yok tavan ödeme bilmem ne bize yok. Çünkü biz yardımcı sağlık personeliyiz doktor ya da hekim değiliz. İstifa yasak izin yasak tehditler havada uçuşuyor. Neyse Allah herkese sağlık sıhhat versin..
    Allah hepinize güç kuvvet ve sağlık versin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler