User Tag List

Sayfa 248/386 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.694 ile 4.712 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sirhot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok yoğunuz çünkü bıktık artık aylardır köpek gibi çalışıyoruz. Eşim hamile. Hergün korkarak eve geliyorum.Verdiğimiz kilonun haddi hesabı yok. Ekstra yok tavan ödeme bilmem ne bize yok. Çünkü biz yardımcı sağlık personeliyiz doktor ya da hekim değiliz. İstifa yasak izin yasak tehditler havada uçuşuyor. Neyse Allah herkese sağlık sıhhat versin..
    Güç, kuvvet, sabır ve sağlık diliyorum. İşiniz çok zor

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Devletimizi yıkamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız...

Coronaya diz çöktürdük elhamdulillah
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır,"

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandemi mucadelesi konusunda Avrupanin en boktani ingiltereden durum raporu vereyim

Burda okullari actilar, universiteler dahil. Universitelerin acilmasiyla birlikte rakamlar patladi, resmen corona sov oluyor su anda. gunluk 16-18 bin arasi vaka var. Yeni kisitlamalar geliyor. Maalesef unv gencligi mal oldugundan gizli gizli yurtlarda icip partiliyor ve sonra normal hayata karisip ayakli corona yayici olarak takiliyorlar

Liseler vs de acik, bubble dedikleri bir kavram var burda, her sinif kendi icinde bir bubble, o sinifta bir ogrenci pozitif cikarsa o sinif 14 gun self isolation, okul acik kalmaya devam ediyor ama okullarda siniflarin birbiri ile temasi yasak. yemekhaneler kapali, tenefuslerde okul binalarina girmek yasak, yagmur bile yagsa cocuklari disari cikariyorlar siniflar dezenfekte ediliyor.

Test konusunda burda cok elestiri vardi cok zor test bulunuyor gunler sonrasina randevu veriliyor diye, bizim soyle basimizdan gecti olay. Hafta basinda bizim kiz hastalandi, klasik grip, burun akmasi, bogaz agrisi falan, 3.gun oksuruk basladi, ulan acaba dedik, 4. gun okuldan geldi saat 16:00 gibi surekli oksuruyor, oksurdukce cigerim aciyor falan diyor. dedim tamam sictik, yabanci ulkede gel de randevu bul hastane bul test yaptir sonuc bekle falan. ustelik ulkenin saglik sistemi avrupanin en kotusu

neyse burda bir site var Turkiyenin e-devleti gibi dusunun, oraya giriyorsun covid testi randevusu icin, adam sana 3 tane semptom soruyor ates oksuruk koku kaybi, biri varsa direk randevu veriyor test icin, rakamlar cok arttigindan her yere gecici test merkezleri kurdular, Londrada her belediyede 4-5 test merkezi var hastanelere ek olarak, bazilari arabali bazilari yaya olarak gidiliyor. Merkezlere gitmek istemezsen eve ucretsiz test de gonderiyorlar, ben saat 16:30 gibi siteden baktim aksam 19:30a randevu veruyor bize yakin bir yere, bastik gittik yaptik testi, ertesi gun aksam uzeri geldi sonuc negatif diye.

Test sonucu gelmeden okuldan haber geldi, test yaptirmissiniz sonucu gelene kadar cocugu okula gondermeyin diye, adamlar onlemini almis.

Bakinca sistem guzel isliyor, sehirler cok kalabalik degil, millet sosyal mesafeye dikkat ediyor, toplu tasimada, banka vsde maske zorunlu ama yine de gunluk vaka 15 bin civarinda...

ozetle Turkiyedeki 1600 falan buyuk palavra ne yazik ki...

ama burda da Boris kekosu cikti acik acik soyledi, ne olursa olsun okullari acik tutacagiz cunku okullar kapanirsa cocuklar evde kaliyor, aileler evde kaliyor ekonomi duruyor, ekonomiyi kaybetmemek icin okullari acik tutmaya kasacagiz diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Devletimizi yıkamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız...

Coronaya diz çöktürdük elhamdulillah

zaten dış güçler yaptı, amerikanın , israilin oyunlarıydı bu....

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugünlerde bende de halsizlik var, 2 hafta önce test yaptırmıştım negatifti ama yine huylanmaya başladım.

Bu arada dün kral fmde bir tane reisin baş yalakası var, her programda her söyleşide öve öve bitiremez bunları.

Kardeşi ve eşi corona olmuş, kendi damarına basılınca ilk defa dün canlı yayında doğru rakamları söylemiyorlar dedi.

Ne kadar karaktersiz şerefsizler. Kendi başına gelene kadar sürekli yalan haber yap sonra hemen çark et.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugünlerde bende de halsizlik var, 2 hafta önce test yaptırmıştım negatifti ama yine huylanmaya başladım.

Bu arada dün kral fmde bir tane reisin baş yalakası var, her programda her söyleşide öve öve bitiremez bunları.

Kardeşi ve eşi corona olmuş, kendi damarına basılınca ilk defa dün canlı yayında doğru rakamları söylemiyorlar dedi.

Ne kadar karaktersiz şerefsizler. Kendi başına gelene kadar sürekli yalan haber yap sonra hemen çark et.
    bu sitede bile, böyle bir konu açıp bildiğimiz gerçekleri açtığımız için felaket tellallığı ile suçlandık... demek ki bizim halkımız bilgi almayı değil de inandığı şeyleri gerçek zannetmeyi seviyor, ama işte kendi veya yakınına bir iş geldiğinde bu sefer onların sesi herkesten çok çıkmaya başlıyor, bu her konuda böyle... sayılar mı yükseldi? 'milli aşıda son aşamaya gelindi!!!', İngiltere kısıtlamaya mı başladı ? 'Coronayla mücadelede en iyi biziz!' , DSÖ verileri çelişkili mi buldu? 'pandemi DSÖ nun ihmalliği yüzünden yayıldı!' işte halkımız bunları duymak istiyor, biz bi tarafımızı yırtsak kime ne? dün Gazi hastanesinde yapılan 600 testin yaklaşık 150 si pozitif çıkmış, ama bu haber mi? hayır... millet 3 ay daha ceplerine para girsin diye hiç pandemi haberi duymak istemiyor, isteniyor ki herşey bitmiş gibi tatiline git, uçağına bin, lokantaya git, starbucks ın iğrenç kahvesini al orada entel dantel takıl kitap oku, her türlü işe korkmadan gir, şirkette de sal gitsin... biz gerizakılıyız değil mi? biz istemiyoruz sanki bunları...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pandemi mucadelesi konusunda Avrupanin en boktani ingiltereden durum raporu vereyim

Burda okullari actilar, universiteler dahil. Universitelerin acilmasiyla birlikte rakamlar patladi, resmen corona sov oluyor su anda. gunluk 16-18 bin arasi vaka var. Yeni kisitlamalar geliyor. Maalesef unv gencligi mal oldugundan gizli gizli yurtlarda icip partiliyor ve sonra normal hayata karisip ayakli corona yayici olarak takiliyorlar

Liseler vs de acik, bubble dedikleri bir kavram var burda, her sinif kendi icinde bir bubble, o sinifta bir ogrenci pozitif cikarsa o sinif 14 gun self isolation, okul acik kalmaya devam ediyor ama okullarda siniflarin birbiri ile temasi yasak. yemekhaneler kapali, tenefuslerde okul binalarina girmek yasak, yagmur bile yagsa cocuklari disari cikariyorlar siniflar dezenfekte ediliyor.

Test konusunda burda cok elestiri vardi cok zor test bulunuyor gunler sonrasina randevu veriliyor diye, bizim soyle basimizdan gecti olay. Hafta basinda bizim kiz hastalandi, klasik grip, burun akmasi, bogaz agrisi falan, 3.gun oksuruk basladi, ulan acaba dedik, 4. gun okuldan geldi saat 16:00 gibi surekli oksuruyor, oksurdukce cigerim aciyor falan diyor. dedim tamam sictik, yabanci ulkede gel de randevu bul hastane bul test yaptir sonuc bekle falan. ustelik ulkenin saglik sistemi avrupanin en kotusu

neyse burda bir site var Turkiyenin e-devleti gibi dusunun, oraya giriyorsun covid testi randevusu icin, adam sana 3 tane semptom soruyor ates oksuruk koku kaybi, biri varsa direk randevu veriyor test icin, rakamlar cok arttigindan her yere gecici test merkezleri kurdular, Londrada her belediyede 4-5 test merkezi var hastanelere ek olarak, bazilari arabali bazilari yaya olarak gidiliyor. Merkezlere gitmek istemezsen eve ucretsiz test de gonderiyorlar, ben saat 16:30 gibi siteden baktim aksam 19:30a randevu veruyor bize yakin bir yere, bastik gittik yaptik testi, ertesi gun aksam uzeri geldi sonuc negatif diye.

Test sonucu gelmeden okuldan haber geldi, test yaptirmissiniz sonucu gelene kadar cocugu okula gondermeyin diye, adamlar onlemini almis.

Bakinca sistem guzel isliyor, sehirler cok kalabalik degil, millet sosyal mesafeye dikkat ediyor, toplu tasimada, banka vsde maske zorunlu ama yine de gunluk vaka 15 bin civarinda...

ama burda da Boris kekosu cikti acik acik soyledi, ne olursa olsun okullari acik tutacagiz cunku okullar kapanirsa cocuklar evde kaliyor, aileler evde kaliyor ekonomi duruyor, ekonomiyi kaybetmemek icin okullari acik tutmaya kasacagiz diyor.
    bir dizi repliğinden bahsediliyordu dün, ingiltere adalet bakanlığı müsteşarı 45 yıldır müsteşarmış, diyor ki "10 ayda 1 bakan değişir ama ben 45 yıldır buradayım"
    bizde bakan 3 ayda bir tüm kadroyu değiştiriyor nasıl süreklilik olsun
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bizde de gerçek sayıları vermiyorlar. Okul yönetimi ve şirketleri vakaları gizliyor. Anca işte içeriden vicdanlı bir tanıdık bulursan ondan gerçekleri öğreniyorsun. En alttaki böyle yapıyorsa en tepedeki ne yapar? Veya en tepedeki gizliyorsa en alttaki ne yapar o da gizler.
    Haftaya kadar servis kullanımı yasaklandı. Bazı velileri görmen lazım. İşe giderken ben bırakırım ama dönüşte ne olacak diye hayıflanıyor. Ya gönderme ya da biraz feragat et.
    Zombiler istila etse, göktaşı yağmuru, asit yağmuru olsa kafalar yine aynı.

Şehriban hanımcığım göktaşı bizim çocuğu yaladı geçti, biraz sol tarafı sıyrıldı ama olsun zaten sağ elini kullanıyor. Bu hafta göktaşı yağmuru devam edecekmiş, ne yapalım sığınakta döt döte sıkılıyoruz. Ben sığınaktan çalışıyorum ofise öyle bağlanıyorum ama bizim çocuk mutlaka okula gidecek, biraz korkuyoruz ama okul önlemini almış. Girişte lazer ile taşları yakıyor. Koridorda el tipi lazerler var. Ama çocuğun biri geçenlerde öğretmene çok içerlemiş lazeri öğretmene tutmuş öğretmen hafif çiziklerle olayı atlatmış. Böyle ufak tefek hadiselerde olmuyor değil. Çocuklar birbirlerine katiyen lazer tutmuyor. Oğlum bu ne, ben sana lazeri okulda bırak eve getirme demedim mi, aaagh, yapma len...

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşim 1200 kişilik bir altın fabrikasında istatistik uzmanı olarak çalışıyor. Her gün en az 10 kişi de pozitif çıkıyormuş. Bugün corona şüphesinden dolayı 70 kişi işe gelmemiş. Şefinin eşi de o fabrikada çalışıyor ve eşinin beraber çalıştığı kişide de pozitif çıkmış muhtemelen benim hanımın şefinde de pozitif ve masaları bir birine yakın. Umarım korktuğumuz şey başımıza gelmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim 1200 kişilik bir altın fabrikasında istatistik uzmanı olarak çalışıyor. Her gün en az 10 kişi de pozitif çıkıyormuş. Bugün corona şüphesinden dolayı 70 kişi işe gelmemiş. Şefinin eşi de o fabrikada çalışıyor ve eşinin beraber çalıştığı kişide de pozitif çıkmış muhtemelen benim hanımın şefinde de pozitif ve masaları bir birine yakın. Umarım korktuğumuz şey başımıza gelmez.
    Şimdiden geçmiş olsun. Umarım eşin corona kapmamıştır. Kaptıysa da umarım ayakta atlatır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sayı konusu artık çok dillendi yandaş çomarlar bile sayıları söylemiyorlar diyorsa yakında balkon konuşması gelir ilgili makamlardan.
    Benim hanım öğretmen ve hergün nelere maruz kaldığını tahmin bile edemezsiniz veliler tarafından. Durum böyle olunca yakın zamanda veliler yada öğrencileri tarafından hastalık bulaşacağının farkına daha çok varır olduk tek korkum eşimde kronik rahatsızlık olması. Maske, siperlik, dezenfektan ve eldiven nekadar kullanıyor olsada elbise, çanta, ayakkabı gibi unsurlar göz ardı edilebiliyor. Bu herkes için geçerli bir durum ve umuyorum ki inşallah en hafif biçimde atlatırız.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşüncelerim; kendimizi olabildiğince koruruz, önlemlerimizi alırız, inşallah hastalığa yakalanmadan bu virüs biter şeklindeydi ama artık bunun yerine inşallah ayakta atlatırız diyorum. Bu süreci yakalanmadan geçirebileceğimize dair olan inancım günden güne kırılıyor.

Daha da anlamadığım şey şu; düzenli spor yapıyorum, bildiğim bir kronik rahatsızlığım yok, iş harici dışarı çıkmıyorum, kalabalık ortamlara açık hava bile olsa girmiyorum ama millet o kafe, bu bar, şu parti, maskeler ya bilekte ya dirsekte rahat rahat geziyor. Acaba biz mi çok pimpirikliyiz, abartıyor muyuz diye düşünmeye başladım? Tertemiz deliriyorum sanırım.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sayı konusu artık çok dillendi yandaş çomarlar bile sayıları söylemiyorlar diyorsa yakında balkon konuşması gelir ilgili makamlardan.
    Benim hanım öğretmen ve hergün nelere maruz kaldığını tahmin bile edemezsiniz veliler tarafından. Durum böyle olunca yakın zamanda veliler yada öğrencileri tarafından hastalık bulaşacağının farkına daha çok varır olduk tek korkum eşimde kronik rahatsızlık olması. Maske, siperlik, dezenfektan ve eldiven nekadar kullanıyor olsada elbise, çanta, ayakkabı gibi unsurlar göz ardı edilebiliyor. Bu herkes için geçerli bir durum ve umuyorum ki inşallah en hafif biçimde atlatırız.
    özel değilse eşinizdeki kronik rahatsızlık nedir tam anlamıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşüncelerim; kendimizi olabildiğince koruruz, önlemlerimizi alırız, inşallah hastalığa yakalanmadan bu virüs biter şeklindeydi ama artık bunun yerine inşallah ayakta atlatırız diyorum. Bu süreci yakalanmadan geçirebileceğimize dair olan inancım günden güne kırılıyor.

Daha da anlamadığım şey şu; düzenli spor yapıyorum, bildiğim bir kronik rahatsızlığım yok, iş harici dışarı çıkmıyorum, kalabalık ortamlara açık hava bile olsa girmiyorum ama millet o kafe, bu bar, şu parti, maskeler ya bilekte ya dirsekte rahat rahat geziyor. Acaba biz mi çok pimpirikliyiz, abartıyor muyuz diye düşünmeye başladım? Tertemiz deliriyorum sanırım.
    gerizekalılarla aynı ortama hoşgeldin
    aslında hep bu ortamdaydın da pandemi sayesinde farkediyorsun
    son bir kaç ayda insanlara ve çevreme bakış açım çok değişti
    hep kendimi iletişimim kötü insanlara anlatamıyorum diye suçlardım, sonradan farkettim ki insanlar gerizekalı anlamıyorlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Örnek maske kullanım şekilleri
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ne hissetiğini ve ne demek istediğini anlıyorum ve seninle aynı düşüncedeyim. Ancak, yasak yoksa kimseye gezme ,tozma diyemeyiz. Ama şu maskeyi takmak, gidilen yerde masaları ayrı tutmak bu kadar zor olmasa gerek. Sen, ben hariç herkes cesur yürek kıvamında geziyor. Bende bazen ben mi abartıyorum diyorum ama eşimin şubat-mart civarında 1 ay kendine gelememesini ve çocuğun da 2 haftada zor toparlanmasını da göz önünde tutunca bu kadar cesur yürek gezinenlerin başına gelmediğini düşünüyorum. Gelseydi maskeyi dirseğine değil ağzına takarlardı.

Servis şoförü corona diye velinin biri haber veriyor. Sınıfta bir tek o veli çocuğunu almaya gidiyor. Diğerleri durumu normal karşılayıp mabadını yerinden kaldırmıyor. Anaokulunda da bizim çocuk kaç sefer vurdumduymaz velilerin hasta çocukları okula göndermeleri yüzünden hastalanmıştı. Hatta 4 yaş bizim için anaokuluna boşu boşuna ödediğimiz bir meblağdan öte değil. Çocuğun biri kustu diye haber geliyor, velisi aman uğraşamam akşam mide bulantısı önleyici ilaç veririm diyor. Ya ben işte bu kafaları anlamıyorum. Çocuk hastalanmış, orada salgın varmış...vs umrunda olmayanlar var. Normal zamanda da bunu yapıyorlardı. Pandemi hiç umurlarında değil.
    Çocuk madem senin umrunda değil ne halt etmeye çocuk yaptın. Çocuğunu düşünmeyenin toplumu düşüneceğini hiç sanmıyorum. Aksine, sen maske takıyorsun, endişeleniyorsun diye seni salak yerine bile koyabiliyor.
    Geçen sene tam veli-öğretmen görüşmesinde deprem oldu. Çocuğu kaptığımız gibi eve gittik. Deprem oluyor onda bile çocuğun eve servisle gelmesini bekliyor. Sen ne çeşit bir ruh hastasısın. İlkokul 1'e giden çocuk hayatında kaç kere deprem yaşadı. Belki çok korktu ve senin almanı bekliyor. Belki panik oldu gitti saklandı. Belki merdivenlerden düştü. Ne olması gerekiyor da o mabadını kaldırman gerekiyor. Kadının altında otomobil bütün gün evde boş boş takılıyor. Deprem oluyor, servisler çalışıyor değil mi diye soruyor. Okulda yangın çıksa ne su tutar ne okulu arar ne de çocuğunu oradan alır. Böyle ruh hastaları ile beraber yaşıyoruz.
    Konu imprezaWRC tarafından (20-10-2020 Saat 14:25 ) değiştirilmiştir.

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiden geçmiş olsun. Umarım eşin corona kapmamıştır. Kaptıysa da umarım ayakta atlatır.
    Teşekkür ederim abi. Umarım bir şey olmaz. Antikor testi dağıtmış iş yeri akşam ikimize de yapacağız her ne kadar tam anlamıyla güvenemesekte. Kendimizi korumak için yeni evli olmamıza rağmen ne bir gezme ne bir aile ziyareti hiç bir şey yapmıyoruz olabildiğince koruyoruz kendimizi ama gel gör ki iş yerinden koruyamıyoruz kendimizi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Örnek maske kullanım şekilleri
    Soldakinin kafasında gadget gibi ufak bir paraşüt açılmış hissine kapıldım. Yüksekten düşerse kafadaki minik paraşüt ile düşme hızı bir miktar azalabilir ama kulakların da sağlam olması lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler