User Tag List

Sayfa 249/386 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.713 ile 4.731 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özel değilse eşinizdeki kronik rahatsızlık nedir tam anlamıyla
    Tabii, haşimato hastası tsh enzimini yapay olarak dışarıdan alıyor. Hipofiz bezi tamamen küçülmüş ve işlevini yitirmiş durumda.
    Ayrıca foster isminde inhalasyon ilacı kullanımı gerektiren akciğer rahatsızlıkları geçiriyor kış aylarında. Bu ilaç astım tedavisinde kullanılıyor ve içerdiği kortizon sayesinde hastayı sakinleştirip nefes alabilmesini kolaylaştırıyor.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu damlacık muhabbeti doğru yanlız..

hastalıklı adam aksıyor tıksıyor agzından çıkan damlacıklar etrafa yayılıyor, masaya düşüyor.
    masaya gidip elinizi koydunuz , o elinizle agzınızı burnunuzu kurcaladınız baam , hastasınız.

bunları yapmaz iseniz korkamanız gerek yok.
    elinizden dezanfektanı kolonyayı eksik etmeyin , elinizi boyundan yukarı kaldırmayın , maskeyi çıkarmayın %99 güvendesiniz.

ben bunları pandemi önceside de yapardım , maske hariç tabiki..
    400ml'lik kolonya iş yerimde bi hafta anca yeterdi.
    masama gelene hemen kolonya ikram ederim.
    biri mousemu klavyemi ellesin hemen silerim

en çok kulladığım şey cep telefonu , her gün sabunla yıkarım.
    o yüzden su geçirmeyen telefonlar çıktığından beri kafam cok rahat

bu hafif titizliğim sayesinde hayatımda grip , nezle vs olduğum dahi sayılıdır.
    zaten insanlarla böle *** göte dürmayı sevmem hep arama meseafe koyarım.

Aynısını aynı evde yaşadığınız eşiniz / kardeşiniz / ev arkadaşınızda yaparsa , virüs sizden korksun
    kapalı ortamda çalışanlarda sık sık mekanı havalandırın cam / kapı açarak ..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu damlacık muhabbeti doğru yanlız..

hastalıklı adam aksıyor tıksıyor agzından çıkan damlacıklar etrafa yayılıyor, masaya düşüyor.
    masaya gidip elinizi koydunuz , o elinizle agzınızı burnunuzu kurcaladınız baam , hastasınız.

bunları yapmaz iseniz korkamanız gerek yok.
    elinizden dezanfektanı kolonyayı eksik etmeyin , elinizi boyundan yukarı kaldırmayın , maskeyi çıkarmayın %99 güvendesiniz.

ben bunları pandemi önceside de yapardım , maske hariç tabiki..
    400ml'lik kolonya iş yerimde bi hafta anca yeterdi.
    masama gelene hemen kolonya ikram ederim.
    biri mousemu klavyemi ellesin hemen silerim

bu hafif titizliğim sayesinde hayatımda grip , nezle vs olduğum dahi sayılıdır.
    zaten insanlarla böle *** göte dürmayı sevmem hep arama meseafe koyarım.

Aynısını aynı evde yaşadığınız eşiniz / kardeşiniz / ev arkadaşınızda yaparsa , virüs sizden korksun
    kapalı ortamda çalışanlarda sık sık mekanı havalandırın cam / kapı açarak ..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    virüs öyle pat diyede geçmiyor ayrıca.

babamın temmuzda ayında pozitif olduğunu öğrediğimiz sırada yan yana maç izliyorduk koltukta..
    2 saat kadar beraberdik.

ertesi gün banada test yaptılar ben negatiftim.
    çünkü o virüse 1 hafta boyunca elemanından maruz kalmıştı.
    ben sadece 2 saat...

ama çoluk çombalak işi gerçekten zor.
    cocuk sonucta eli sürekli agzında burnunda.
    ben kafayı yerdim herhalde..

Allah ebevylere kolaylık versin..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabii, haşimato hastası tsh enzimini yapay olarak dışarıdan alıyor. Hipofiz bezi tamamen küçülmüş ve işlevini yitirmiş durumda.
    Ayrıca foster isminde inhalasyon ilacı kullanımı gerektiren akciğer rahatsızlıkları geçiriyor kış aylarında. Bu ilaç astım tedavisinde kullanılıyor ve içerdiği kortizon sayesinde hastayı sakinleştirip nefes alabilmesini kolaylaştırıyor.

bildiğim noktadan olsa size destek olmaya çalışacaktım ama bilmediğim alan ve atıp tutmak ancak ayıp olur, yazınızı okuduğumda sizin yerinize koydum kendimi ve sizi yaşadım, gerçekten çok üzüldüm.

hem eşinizin sağlığına kavuşmasını dilerim hemde bu lannet olaydan sağ salim ailecek çıkmanızı, geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerizekalılarla aynı ortama hoşgeldin
    aslında hep bu ortamdaydın da pandemi sayesinde farkediyorsun
    son bir kaç ayda insanlara ve çevreme bakış açım çok değişti
    hep kendimi iletişimim kötü insanlara anlatamıyorum diye suçlardım, sonradan farkettim ki insanlar gerizekalı anlamıyorlar
    hayır canım insanımız gerizekalı olurmu hiç.

daha bügün gittigidiyorda satıcı ile yaşadığım bir örnek ; (mavi baloncuk ben , yeşilse gerizekalı satıcı )

ABİ BU KADAR ZOR NE İSTEMİŞİM BİR OKUYUN.

médiocrité partout

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

daha bügün gittigidiyorda satıcı ile yaşadığım bir örnek ; (mavi baloncuk ben , yeşilse gerizekalı satıcı )

Ekran görüntüsü alacak kadar sakin kalabilmişsiniz bravo valla, ben çoktan cihazı yemiştim sinirden.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir dizi repliğinden bahsediliyordu dün, ingiltere adalet bakanlığı müsteşarı 45 yıldır müsteşarmış, diyor ki "10 ayda 1 bakan değişir ama ben 45 yıldır buradayım"
    bizde bakan 3 ayda bir tüm kadroyu değiştiriyor nasıl süreklilik olsun
    bakma burasi da disaridan gozuktugu kadar guzel islemiyor, baya turkiye tadinda isler donuyor bir cok noktada

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde de gerçek sayıları vermiyorlar. Okul yönetimi ve şirketleri vakaları gizliyor. Anca işte içeriden vicdanlı bir tanıdık bulursan ondan gerçekleri öğreniyorsun. En alttaki böyle yapıyorsa en tepedeki ne yapar? Veya en tepedeki gizliyorsa en alttaki ne yapar o da gizler.
    Haftaya kadar servis kullanımı yasaklandı. Bazı velileri görmen lazım. İşe giderken ben bırakırım ama dönüşte ne olacak diye hayıflanıyor. Ya gönderme ya da biraz feragat et.
    Zombiler istila etse, göktaşı yağmuru, asit yağmuru olsa kafalar yine aynı.

Şehriban hanımcığım göktaşı bizim çocuğu yaladı geçti, biraz sol tarafı sıyrıldı ama olsun zaten sağ elini kullanıyor. Bu hafta göktaşı yağmuru devam edecekmiş, ne yapalım sığınakta döt döte sıkılıyoruz. Ben sığınaktan çalışıyorum ofise öyle bağlanıyorum ama bizim çocuk mutlaka okula gidecek, biraz korkuyoruz ama okul önlemini almış. Girişte lazer ile taşları yakıyor. Koridorda el tipi lazerler var. Ama çocuğun biri geçenlerde öğretmene çok içerlemiş lazeri öğretmene tutmuş öğretmen hafif çiziklerle olayı atlatmış. Böyle ufak tefek hadiselerde olmuyor değil. Çocuklar birbirlerine katiyen lazer tutmuyor. Oğlum bu ne, ben sana lazeri okulda bırak eve getirme demedim mi, aaagh, yapma len...
    burda en cok sasirdigim sey, okul servisi diye bir kavram yok. zaten gercekten adrese dayali okul sistemi oldugundan herkes evine yakin okula gonderiyor cocugunu, Kucuk cocuklari aileleri birakiyor, biraz daha buyukler yuruyerek gidiyor, biraz daha buyuk ve uzak olanlar otobusle trenle kendi baslarina gidip geliyor... guven duygusunun olmasi guzel bir sey, ben istanbulda erenkoyden goztepeye kizi okula gonderirken aklim cikiyordu...

sadece engelli ogrenciler icin servis var burda.

konudan uzaklasicaz ama temel olarak cocuk yetistirme farki cok buyuk, biz cocuklara o kadar korumaci yaklasiyoruz ki burdaki cocuklari gorunce insan hayret ediyor disaridan bakinca bunlar kalpsiz cocuklarini sevmiyor hayatta ben cocuguma oyle davranmam diyorsun, ama biraz tanisip evlerinde vs cocuklarini nasil sevdiklerini gorunce sasiriyorsun, kesinlikle cocuklarini cok daha dayanikli ve kendi ayaklarinin ustunde duracak sekilde yetistiriyorlar, bizim gibi prens/prenses yetistirmiyorlar...

bir gun nehir kenarinda oturuyoruz, iki kanoyla bir aile geciyor, bir kanoda baba-ogul, digerin ana-kiz var, hava 13-14 derece falan. Onumuzden gecerken cocuk kugulara bakmak icin one dogru egildi kano kenarindan, baba kaldirdi kuregi cocugun kicina patlatti cocuk dustu nehire Aha dedim simdi arka kanodan annesi adamin kafasina cakacak kuregi hic bir sey demedi bile kadin bakip guldu sadece, cocuk cikti kanoya, o sogukta can yelegini cikardi, islak tshirtunu cikardi, canyelegini geri giydi, gule oynaya kurek cekip devam ettiler. biz kendi aramizda hayiflandik durduk cocuk kesin zaturee olack bu ne bicim aile diye

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda en cok sasirdigim sey, okul servisi diye bir kavram yok. zaten gercekten adrese dayali okul sistemi oldugundan herkes evine yakin okula gonderiyor cocugunu, Kucuk cocuklari aileleri birakiyor, biraz daha buyukler yuruyerek gidiyor, biraz daha buyuk ve uzak olanlar otobusle trenle kendi baslarina gidip geliyor... guven duygusunun olmasi guzel bir sey, ben istanbulda erenkoyden goztepeye kizi okula gonderirken aklim cikiyordu...

sadece engelli ogrenciler icin servis var burda.

konudan uzaklasicaz ama temel olarak cocuk yetistirme farki cok buyuk, biz cocuklara o kadar korumaci yaklasiyoruz ki burdaki cocuklari gorunce insan hayret ediyor disaridan bakinca bunlar kalpsiz cocuklarini sevmiyor hayatta ben cocuguma oyle davranmam diyorsun, ama biraz tanisip evlerinde vs cocuklarini nasil sevdiklerini gorunce sasiriyorsun, kesinlikle cocuklarini cok daha dayanikli ve kendi ayaklarinin ustunde duracak sekilde yetistiriyorlar, bizim gibi prens/prenses yetistirmiyorlar...

bir gun nehir kenarinda oturuyoruz, iki kanoyla bir aile geciyor, bir kanoda baba-ogul, digerin ana-kiz var, hava 13-14 derece falan. Onumuzden gecerken cocuk kugulara bakmak icin one dogru egildi kano kenarindan, baba kaldirdi kuregi cocugun kicina patlatti cocuk dustu nehire Aha dedim simdi arka kanodan annesi adamin kafasina cakacak kuregi hic bir sey demedi bile kadin bakip guldu sadece, cocuk cikti kanoya, o sogukta can yelegini cikardi, islak tshirtunu cikardi, canyelegini geri giydi, gule oynaya kurek cekip devam ettiler. biz kendi aramizda hayiflandik durduk cocuk kesin zaturee olack bu ne bicim aile diye
    Yanlız, kürekle çocuğu nehire düşüren ben olsam, eşim haklı olarak kafamı orada kürek ile 2 parçaya ayırır çünkü bizimki hava sıcaklığı 13-14 derecede daha da soğuk olduğunu düşündüğüm nehire düşerse birkaç dakika sonra nezle ile başlar, öksürür ardından da yüksek ateş.

Ben bisiklete tek başına binsin diye düşündükçe, sitenin içinden 200km/h ile geçen denyolara şahit oluyorum. Hatta bir tanesinde az kaldı ailecek ezilecektik. Elimde taş olsaydı camı çerçeveyi indirecektim.

Bizdeki korumacılık faktörü aslında haklı olarak var çünkü hem kuralsızlık var hem de memleketin sapığı, tecavüzcüsü, pedofili...vs'si bitmiyor.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlız, kürekle çocuğu nehire düşüren ben olsam, eşim haklı olarak kafamı orada kürek ile 2 parçaya ayırır çünkü bizimki hava sıcaklığı 13-14 derecede daha da soğuk olduğunu düşündüğüm nehire düşerse birkaç dakika sonra nezle ile başlar, öksürür ardından da yüksek ateş.

Ben bisiklete tek başına binsin diye düşündükçe, sitenin içinden 200km/h ile geçen denyolara şahit oluyorum. Hatta bir tanesinde az kaldı ailecek ezilecektik. Elimde taş olsaydı camı çerçeveyi indirecektim.

Bizdeki korumacılık faktörü aslında haklı olarak var çünkü hem kuralsızlık var hem de memleketin sapığı, tecavüzcüsü, pedofili...vs'si bitmiyor.

Abi sen nerede oturuyorsun Allah askina,sanki cadde tarafi diye aklimda kalmis
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bazı arkadaşlarımız dezenfekten sıkıyormuştu telefona. geçen telefon ekran kartı mı ne yanmış, dikkatli olun ahize kısmına.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

çıldırmalık bir yazışma olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim noktadan olsa size destek olmaya çalışacaktım ama bilmediğim alan ve atıp tutmak ancak ayıp olur, yazınızı okuduğumda sizin yerinize koydum kendimi ve sizi yaşadım, gerçekten çok üzüldüm.

hem eşinizin sağlığına kavuşmasını dilerim hemde bu lannet olaydan sağ salim ailecek çıkmanızı, geçmiş olsun
    teşekkür ederim malesef yapabilecek pek birşey yok. Rapor alıp okula gitmezse çocuklar eğitimden eksik kalacak, gidersede eninde sonunda bir şekilde hasta olacak. Uzaktan eğitim tam yerine oturmuştu ki okulları açtılar. Zaten ülkemizde çorap değiştirir gibi kararlar değiştirildiği için sabit giden yada gidebilecek bir durum olamaz. Ama bu gidişle tekrar kapatacaklar olulları ve inşallah uzaktan eğitime geri dönerler. Tek temennimiz bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıldırmalık bir yazışma olmuş.
    ülkede okuma - okudugu anlama - anladığını sentezleme o kadar zayıf ki.
    ben artık kimseye birşey anlatmakla uğraşamıyorum özeliikle yüzyüze.
    nede olsa anlamayacak , ona anlatacağım diye yediğim yemeyi yakmaya gerek yok...

anlatmaya çalıştığımı yekte anlayanıda not alıyorum ki , bida başka biriyle uğraşmim
    böyle bir defterim var isteyen paslarım
    médiocrité partout

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlarımız dezenfekten sıkıyormuştu telefona. geçen telefon ekran kartı mı ne yanmış, dikkatli olun ahize kısmına.
    Evet dezenfektan ekranın içine kaçıyor sonra pirinç kavanozuna 6 saat sonra eskisi gibi kullanmaya devam
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ülkede okuma - okudugu anlama - anladığını sentezleme o kadar zayıf ki.
    ben artık kimseye birşey anlatmakla uğraşamıyorum özeliikle yüzyüze.
    nede olsa anlamayacak , ona anlatacağım diye yediğim yemeyi yakmaya gerek yok...

anlatmaya çalıştığımı yekte anlayanıda not alıyorum ki , bida başka biriyle uğraşmim
    böyle bir defterim var isteyen paslarım
    Ya en nefret ettiğim olay, bazen bir şey yazıyor veya bir yazı veriyorum birisine, "aaaa çok uzun"... Veya forumda yazıyorsun, özellikle DH'deki mallar yapıyor, "çok uzun yazmışsın okumadım". Adam okumaya üşeniyor ya.

Çalıştığım yerde de öyle. Bir şey yazıp makama sunuyoruz, onaylanmış geliyor. İlgili birime gidiyorsun "aaaa bunu yapamayız, olmaz". E arkadaş "makam" onay vermiş, sen nasıl yapamazsın. "O okumadan onaylamıştır" diyor. Ben niye neyi yazıp onay alıyorum o zaman AMG, kafanıza göre iş yapın?

Ya nereye baksan böyle. Ne biçim bi ülke anasını satayım ya. Hiç bi *** düzgün değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya en nefret ettiğim olay, bazen bir şey yazıyor veya bir yazı veriyorum birisine, "aaaa çok uzun"... Veya forumda yazıyorsun, özellikle DH'deki mallar yapıyor, "çok uzun yazmışsın okumadım". Adam okumaya üşeniyor ya.

Çalıştığım yerde de öyle. Bir şey yazıp makama sunuyoruz, onaylanmış geliyor. İlgili birime gidiyorsun "aaaa bunu yapamayız, olmaz". E arkadaş "makam" onay vermiş, sen nasıl yapamazsın. "O okumadan onaylamıştır" diyor. Ben niye neyi yazıp onay alıyorum o zaman AMG, kafanıza göre iş yapın?

Ya nereye baksan böyle. Ne biçim bi ülke anasını satayım ya. Hiç bi *** düzgün değil.
    VASATLIK HER YERDE ortadoğu işte çok şee etmemeq LaZım
    médiocrité partout

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugünkü sayıya bakmayanlar, görmeyenler, duymayanlar için rakamla yazıyorum 2013.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler