User Tag List

Sayfa 250/386 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.732 ile 4.750 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugünkü sayıya bakmayanlar, görmeyenler, duymayanlar için rakamla yazıyorum 2013.
    Hedef 2023
    Okumadan imzalamam.....

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kısa zamanda en azından haftasonları sokağa çıkma yasağı gelir umarım. Tabi birkaç gün önceden bilgi vermek kaydıyla...

I
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda en azından haftasonları sokağa çıkma yasağı gelir umarım. Tabi birkaç gün önceden bilgi vermek kaydıyla...

I
    Sokağa çıkma yasağı mümkün değil. İç işlerinden resmi açıklama yapıldı dun. defalarca açıkladılar sokağa çıkma yasağı olmayacak diye sokağa çıkma yasağı gereksiz bir anlam ifade etmiyor

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    virüs öyle pat diyede geçmiyor ayrıca.

babamın temmuzda ayında pozitif olduğunu öğrediğimiz sırada yan yana maç izliyorduk koltukta..
    2 saat kadar beraberdik.

ertesi gün banada test yaptılar ben negatiftim.
    çünkü o virüse 1 hafta boyunca elemanından maruz kalmıştı.
    ben sadece 2 saat...

ama çoluk çombalak işi gerçekten zor.
    cocuk sonucta eli sürekli agzında burnunda.
    ben kafayı yerdim herhalde..

Allah ebevylere kolaylık versin..
    öyle bi şey yok.. bizim arkadaş eniştesini izmirden manisaya bırakıyor.. adam arabada öksürüyor falan.. bilmeyenler için izmir manisa 45dk - 1 saat anca sürüyor.. eniştede çıkınca arkadaşa da test yapıyorlar ve sonuç pozitif..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya en nefret ettiğim olay, bazen bir şey yazıyor veya bir yazı veriyorum birisine, "aaaa çok uzun"... Veya forumda yazıyorsun, özellikle DH'deki mallar yapıyor, "çok uzun yazmışsın okumadım". Adam okumaya üşeniyor ya.

Çalıştığım yerde de öyle. Bir şey yazıp makama sunuyoruz, onaylanmış geliyor. İlgili birime gidiyorsun "aaaa bunu yapamayız, olmaz". E arkadaş "makam" onay vermiş, sen nasıl yapamazsın. "O okumadan onaylamıştır" diyor. Ben niye neyi yazıp onay alıyorum o zaman AMG, kafanıza göre iş yapın?

Ya nereye baksan böyle. Ne biçim bi ülke anasını satayım ya. Hiç bi *** düzgün değil.
    Ülke tam tabiri ile tel maşa

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sokağa çıkma yasağı mümkün değil. İç işlerinden resmi açıklama yapıldı dun. defalarca açıkladılar sokağa çıkma yasağı olmayacak diye sokağa çıkma yasağı gereksiz bir anlam ifade etmiyor

Sokağa çıkma yasağı anlam ifade etmiyor değil.... sadece bizimkilerin uyguladığı model sokağa çıkma yasağı değil sorun orada.

1) açıklayan hatalı, adam kalkmış hiçbir tecrübesi vs olmayan ırkın 40 sene evvelinden kalma sokağa çıkma yasağı fobiside varken gecenin 22:00sinde eee 24:00den sonra sokağa çıkma yasağı var diyor.

emin olun o gece biz real rakam neydi ise X10 belkide X50 olduk ve katları ile devam etti o süreç ancak ve ancak okadar kötü yönetilebilirdi o süreç ve gerçekten trajikomik.

2) insanımızda hatalı, abi adam hadi ilk hafta hatalı şekilde açıkladı sizlerde korktunuz ulan arkadaş ne diye sonraki haftalarda halen 3 gün evvelinden sokağa çıkma yasağı olacağını bildiğin,fırının,eczanenin açık olduğunu bildiğin vs halde gider cuma gecesi son saniyeleri bekler market tıklım tıklım olmasına sebeb olur dahası tıklım tıklımken bu riski bile bile girersinki?

3) sistem hatalı, sokağa çıkma yasağı neden var? kısıtlı insan temasıyla virüsün yaşam süreci boyunca (10-14gün genelde) kontrol altında kalmak ve yayılmasına engel olmak doğrumu? tüm dünya bunu yaptı doğrumu? abi bunu değil 2 hafta ay (italya,ispanya,israil) hatta aylar (çin,vietnam,singapur) yapanlar oldu.

2 gün nedir ya? mantığı nedir ? cidden çok ama çok komik ve düşündük sıra sadece şu halimize dahada gülüyorum.

2 gün demek= zerre virüse faydası olmadığı gibi piskolojikman zaten özgürlüğüne düşkün ama dahası aklı selim olmayan insanlarımızı germek ve sanki 2 gün değilde 2 sene hapis olmuşcasına yasak kalkınca hürrraaaa deyip dışarıya saldırmasına= dolayısıyla virüsün dahada yayılmasına sebeb olmak demek.

4) No Money no Honey, açız aç... devletde para varmı sizce? nereye 1 ay kapatıyorsun?

karantina işime yaramıyor? isterseniz bir daha düşünün israil daha yeni eylük sonu 10bin vakadan 800e 1 ayda düştü tek yaptığı insanlarına sokağı 600mt uzağa kadar çıkabilirsin,işine gidebilirsin ama cafe,restuarant,düğün vs 1 ay kapalı demek oldu.

adamlar işine gide gide, ev etrafında marketine,yürüyüşüne vs gide gide 1 ayda %90 oranında vaka azalttı daha ne yapsın, bu sistemin işe yaradığı daha ne kadar belli olsun?

ya çin? wuhan? herifler dünyada 1-2 vaka varken 10binlerle uğraşırken 1.6 milyar insanın olduğu ülkede şu an komik sayıda vaka ile uğraşıyor neden? adam gibi karantina yaptılar.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle bi şey yok.. bizim arkadaş eniştesini izmirden manisaya bırakıyor.. adam arabada öksürüyor falan.. bilmeyenler için izmir manisa 45dk - 1 saat anca sürüyor.. eniştede çıkınca arkadaşa da test yapıyorlar ve sonuç pozitif..
    valla enişte ile aralarındaki samimiyeti bilmiyorum.
    ben başıma geleni yazdım.
    médiocrité partout

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçen gün servis şoförü corona pozitif diye yazmıştım. Dün yeni haber geldi; aynı şirketten ve aynı okula servis hizmeti veren başka bir şoförde corona pozitif çıkmış. Geçen gün pozitif olanın temaslısıymış. (köylüsü gibi birşey olsa gerek)
    Serviste bile zorla maske takmadılarsa bende birşey bilmiyorum. Adam şoför koltuğundan indiği gibi gidip diğer arkadaşları ile dip dibe çay, çorba ve sigara muhhabeti yapıyordur. Sonuç tabiki pozitif.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hedef 2023
    Boyle gıderse 2023 e ınsan kalmayacak TR de
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eniştesi öksürüğü ön camdan sektirmiştir. Dönüp yüzüne öksürmüştür. Lütfen, o kadar da basit değildir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sokağa çıkma yasağı olmasın, oteller açık olsun, cafeler AVM ler erken kapanmasın, yüzyüze eğitim olsun, dipdibe ulaşım kıçkıça yemek olsun, pavyonları da unutmayın onlar da açık olsun... deve kuşu gibi yaşamak isteyenlerin ülkesi olduk, aslında coronaya kökten çözüm çok basit... yayın yasağı... evet evet, hiç bir corona haberi duymazsak en azından psikolojimiz bozulmaz şu anda nasılsa corona yokmuş gibi yaşamak istiyoruz ve de öyle yaşıyoruz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o da çözüm olmaz bence mutlaka sağlık sistemi patlayacak bunu engelleme şansları yok
    son 1 yılda istifa eden sağlık çalışanı sayısı rekor düzeyde olmalı
    bu ülke her şeyde olduğu gibi bu konuda da kötü yönetiliyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enişte öksürme olayı şans zorlama olmuş tabi. Kapalı ortam, öksürme vesaire...

Ancak karşılıklı 1.5-2 metre mesafe ile maskesiz konuşmalarla bile "zor" olduğu söyleniyor. En azından "alınan virüs miktarı" az kalıyor.

Maske muhabbetini artık zaten biliyoruz.
    Tek taraf bile maske taksa %80, iki taraf takarsa %96-98 oranında korunuyorsunuz deniliyor.

Ama bizde olay saçmalamadan patlıyor, ghibli'nin dediği gibi manyak manyak eğlence ortamları, dip dibe bar, pavyon, cafeler, restoranlar... Zaten don üzerinden zkini atmış gibi burnunun altına maske takan mallar varken olay zor... Bu mal millet daha "güvenilir" olsa, sırf maske ile bile bitirirdik olayı da.. Olmuyor işte.

Okullar ve çocuklar için halen 10 yaş altı tehlikesiz şeklinde muhabbetler var.

Hoş, buna rağmen bana da sorsanız okula gönderir misin diye, kararsızım, gönülsüzüm. Çocuk çatlıyor evde ama yapacak bişey yok. Şansımızı da zorlamamak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o da çözüm olmaz bence mutlaka sağlık sistemi patlayacak bunu engelleme şansları yok
    son 1 yılda istifa eden sağlık çalışanı sayısı rekor düzeyde olmalı
    bu ülke her şeyde olduğu gibi bu konuda da kötü yönetiliyor

kimse yabancı değil açıkca yazıyorum, ben psikiyatrist'den destek alıyorum çok yoğun bir kaygı bozukluğu (devam eden) ve atlatabildiği bir başka fobi olan agorafobi (dışarı çıkma fobisi,tamamen korona sonrası).

neyse adama korona öncesindede gidiyordum kaygı yüzünden ve gün içinde bile randevumu değişitirebiliyordum okadar esnekti,
    şu anda aynı doktor 2 ay sonrasına randevu veriyor sorduğumda aşırı derecede talep olduğunu ve genelinin sağlık çalışanları olduğunu söylüyor.

kısacıkta olsa bir kendimi yerlerine koyuyorum hakkikatden çok ama çok zor olmalı,allah yardımcıları olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse yabancı değil açıkca yazıyorum, ben psikiyatrist'den destek alıyorum çok yoğun bir kaygı bozukluğu (devam eden) ve atlatabildiği bir başka fobi olan agorafobi (dışarı çıkma fobisi,tamamen korona sonrası).

neyse adama korona öncesindede gidiyordum kaygı yüzünden ve gün içinde bile randevumu değişitirebiliyordum okadar esnekti,
    şu anda aynı doktor 2 ay sonrasına randevu veriyor sorduğumda aşırı derecede talep olduğunu ve genelinin sağlık çalışanları olduğunu söylüyor.

kısacıkta olsa bir kendimi yerlerine koyuyorum hakkikatden çok ama çok zor olmalı,allah yardımcıları olsun
    ve birde bu adamlar öldükleri zaman arkalarında çoluk çocuk çaresiz kalıyor devlet bu hastalığı meslek hastalığı olarak görmüyor
    yandaşlara tek bir ihaleden verdiği vergi indiriminin yarısıyla belki bütün sağlık çalışanlarını motive edebilir ama yapmıyor, inalara ve insanlığa faydalı hiç bir şeyi ısrarla yapmıyor adamlar çok enteresan..
    sağlık çalışanlarının aldıkları ücret de cabası, ben olsaydım çoktan yurt dışına gitmiştim şu anda
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hedef 2023
    2102 oldu

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benide yaz abi
    Corona oncesi anksiyete tedavisi gordum
    Atlattım
    Corona ile birlikte merhaba panik atak

Doktorumdan randevu bulamiyorum , bende zorlamadim ilaca devam
    Livestrong

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arkadaşlarımdan biri sürecin en başında corona oldu, eşine bulaştırmadı.Birden fazla sefer test yapıldı ikisinede.

Yakın zamanda arkadaşımın eşi corona oldu. Düğüne gidip gelen annesiyle 15 dk kadar görüşmüş sadece. 1-2 gün sonra şüphelenip test yaptırdı bulaştığını öğrendi. Ama arkadaşıma bulaşmadı. İlk öğrendiklerinde ve sonrasında bir kaç kez test yaptırdı.

Bir arkadaşımın babası sadece nadiren market alışverişine çıkıyor. Aylardır evdeler. Maskesiz hiç bir yabancıyla görüşmemiş. Nasıl olduysa halsizlik, nefes darlığı...ilk baş psikolojik sanıyor. Sonrasında test yaptırdı pozitif.

Stres, kaygı bozukluğu gibi psikolojik etkenlerin kesinlikle araştırılması lazım. Benim ekstra dikkat etmemi gerektiren durumlar var. Virüs bulaşmadan hastalanıp ölen listesine dahil olacağım gibi geliyor.

Şuan çevremde hasta olmayan sayısı çok az. Bakan bile söylrdi Eskişehir’de çok fazla artış var diye.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler