User Tag List

Sayfa 251/386 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.751 ile 4.769 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2102 oldu
    2 gün önce bir 2053 vizyonu geziyordu twitirda

o sırada twitter ;

hahhahha
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bulaş olayını bende kavrayamadım
    tanıdığım bir çift kuzenleriyle kampa gidiyor
    kuzenlerini de yola çıkmadan bi gün önce firması genel teste sokuyor
    2 gün takılıyorlar ediyorlar aynı sigarayı içiyorlar hemde bir kaç kere
    pazar günü dönüş yolunda bi telefon bebe pozitif
    bizim arkadaşlar 4 defa falan farklı farklı test yaptırdılar 2 hafta içerisinde ama hiç birinde poz çıkmadılar
    tabi yine karantinada kaldılar temaslılar diye
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hastalığı kapan biri anında bulaştırmaya başlamıyor. Öncelikle kuluçka süresinin bitmesi ve virüsün çoğalması gerek.
    Her bulaşanda da virüs yoğunluğu çok olmuyor. O kişi başkalarına bulaştırsa bile hastalık derecesinde olmayabiliyor ya da bulaşmıyor virüs ölüp gidiyor.
    Öyle salya sümük hapşuruk vs haricinde normal şekilde bulaşması için kapalı ortamda 2 ila 4 saat kalmanız gerekiyor.
    Genelde bulaş çok söylenmiyor ama yüzeyden oluyor. Korede meşhur bir vaka var test yaptırmayı kabul etmeyip tonla kişiye bulaştırıyor.
    Tek sebebi de açık büfe restorana gitmesi. Dokunduğuna dokunan hasta oluyor.
    Buradan almamız gereken ders, elleri sık sık dezenfekte etmek, öksüren aksıran hatta az bile hasta olan kim varsa vebalı muamalesi yapmak, bu kişiyle teması muhabbeti kesmek, düğün dernek vs gibi yüzlerce insanın bir arada olduğu yere GİTMEMEK, kahve pastane hastane klüp mlüp cart curt a gitmemek. Ve unutmayın en çok bulaş tanıdıklardan oluyor. Çünkü, "ama o hasta değildir", "aman ondan bulaşmaz" ya da "gaynım gelmiş bakmiyiyim mi...." edasıyla her gelenle sarmaş dolaş olmak yüzünden oluyor.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulaş olayını bende kavrayamadım
    tanıdığım bir çift kuzenleriyle kampa gidiyor
    kuzenlerini de yola çıkmadan bi gün önce firması genel teste sokuyor
    2 gün takılıyorlar ediyorlar aynı sigarayı içiyorlar hemde bir kaç kere
    pazar günü dönüş yolunda bi telefon bebe pozitif
    bizim arkadaşlar 4 defa falan farklı farklı test yaptırdılar 2 hafta içerisinde ama hiç birinde poz çıkmadılar
    tabi yine karantinada kaldılar temaslılar diye
    Bu virüsün her insane nasıl bu kadar farklı muamelede bulunduğu benim de kafamı kurcalıyor.

Haberlere çıkıyor biri, 80 yaşında ama atlatıyor.

Mesela bir kadın arkadaşım, sporla falan da pek alakası yok, en ufak belirti yok, pozitif çıkıyor ama sıfır belirti ile atlatıyor.

Ukraynalı bir erkek fitness fenomeni ölmüş geçenlerde, hatta covid falan yalan diyen bir tipmiş, yalan olmuş.

Belli bir genetik kodu falan mı etkiliyor napıyor, şu meretin ne olduğu bir çözülseydi artık, yaş cinsiyet falan hikaye, resmen random atıyor p.vnk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu virüsün her insane nasıl bu kadar farklı muamelede bulunduğu benim de kafamı kurcalıyor.

Haberlere çıkıyor biri, 80 yaşında ama atlatıyor.

Mesela bir kadın arkadaşım, sporla falan da pek alakası yok, en ufak belirti yok, pozitif çıkıyor ama sıfır belirti ile atlatıyor.

Ukraynalı bir erkek fitness fenomeni ölmüş geçenlerde, hatta covid falan yalan diyen bir tipmiş, yalan olmuş.

Belli bir genetik kodu falan mı etkiliyor napıyor, şu meretin ne olduğu bir çözülseydi artık, yaş cinsiyet falan hikaye, resmen random atıyor p.vnk.
    o ukraynalı virüsten değilde zeka kapasitesinin eksikliğinden öldü bence virüs bahane oldu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o da çözüm olmaz bence mutlaka sağlık sistemi patlayacak bunu engelleme şansları yok
    son 1 yılda istifa eden sağlık çalışanı sayısı rekor düzeyde olmalı
    bu ülke her şeyde olduğu gibi bu konuda da kötü yönetiliyor
    Abi bence burada radikal bir karar alacaksın.
    Madem maskeyle temizlikle engelleniyor bu meret...
    Diyeceksin ki korona için sağlık hizmeti verilmeyecektir.
    Sadece ilaç reçete edilecek yatış verilmeyecektir.
    Vefatlarda özel hizmet talep edenlere yapılacaktır.
    Bakmayacaksın abi. Ölmek isteyen ölsün.
    Cahilse yapacak bir şey yok.
    Doktorun sağlık çalışanının suçu ne.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o ukraynalı virüsten değilde zeka kapasitesinin eksikliğinden öldü bence virüs bahane oldu..
    O partiden kapmış. Hocalara sorduğumda virüs yükü ve bağışıklık sisteminin güçlü olması çok etkili demişlerdir.

Şimdi abinin günahını almayalım ama steroid dir carttur curttur ne kadar var bilemeyiz. O protein tozları vs ler ne kadar sağlıklı bilmiyoruz. Vücudun her yerinin kas olması sağlık bir şey değil bir kere.

Kaldı ki partiden gelmiş. Acaba kaç gün kaç gece sürdü. Kaç redbuller maddeler alındı, alkolün dibine ne kadar girildi...... Vücut ne kadar yorgun düştü, hepsinde öte tema ettiği kişiden 100 birim mi virüs kaptı 100 000 birim mi?!?!?! Genetiğe gelene kadar mekanik çooook husus var....

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan çevremde çok yakın olduğum 2 kişi pozitif.

Birisi yoğun sırt ağrısı ve yüksek ateş ile geçirdi diğeri hiçbir belirti göstermedi ateşi dahi çıkmadı.

Test sonucu yanlış olmasın o kadar iyiyim diyor ama sonucu pozitif. Sanırım bu tip belirti göstermeyen kişilere taşıyıcı diyorlar.

Yoğun sırt ağrısı ile hastalığı geçiren yakınımla 4 gün boyunca sürekli temasım oldu ancak maske ve mesafe dahilinde.

O pozitif çıkınca 5 gün bekledim ve teste gittim. Sonucum negatif. Son temasımın üzerinden 14 gün geçti. Gayet iyiyim.

Bu bulaşma konusu benimde kafamı kurcalıyor anlayamadım
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bence burada radikal bir karar alacaksın.
    Madem maskeyle temizlikle engelleniyor bu meret...
    Diyeceksin ki korona için sağlık hizmeti verilmeyecektir.
    Sadece ilaç reçete edilecek yatış verilmeyecektir.
    Vefatlarda özel hizmet talep edenlere yapılacaktır.
    Bakmayacaksın abi. Ölmek isteyen ölsün.
    Cahilse yapacak bir şey yok.
    Doktorun sağlık çalışanının suçu ne.....
    bunun ayrımını yapamazsın ki işe gitmek zorunda olan toplu taşıma kullanması gereken milyonlarca insan var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun ayrımını yapamazsın ki işe gitmek zorunda olan toplu taşıma kullanması gereken milyonlarca insan var
    Maske mesafe ve hijyen cidden bulaş ihtimalini düşürüyor.
    Yazdığımdaki maksat zaten bir nevi toplumsal bağışıklık. 1-2 ay içerisinde sayı milyonu geçer, sonra da bulaşacak kimse kalmaz ve biter.
    Simülasyonlarda 3-4 ay arasında sona erdiği gösteriliyor toplumsal bağışıklıkta.
    Her gün metrobüse binenler zaten hep aynı topluluk oluyor ve bir yerden sonra virüs o metrobüste hapsoluyor. Ve en nihayetinde bitiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maske mesafe ve hijyen cidden bulaş ihtimalini düşürüyor.
    Yazdığımdaki maksat zaten bir nevi toplumsal bağışıklık. 1-2 ay içerisinde sayı milyonu geçer, sonra da bulaşacak kimse kalmaz ve biter.
    Simülasyonlarda 3-4 ay arasında sona erdiği gösteriliyor toplumsal bağışıklıkta.
    Her gün metrobüse binenler zaten hep aynı topluluk oluyor ve bir yerden sonra virüs o metrobüste hapsoluyor. Ve en nihayetinde bitiyor.
    toplumsal bağışıklık da henüz kesin değil o da şimdilik bir varsayım
    2. kez yakalanan bir çok insan var ve 2. kez yakalanıp ölen insan var
    her türlü 2 ucu boklu değnek toplum bağışıklığı fikri büyük bir kumar ve sonu ölüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben birden fazla çeşit olduğuna inanmaya başladım artık.
    kimdinde çok hafif semptomlar gösterirken diğerlerinde yatak döşek yoğun bakım yatırıyor.
    Bulaşma tipi olarakta farklılık gösteriyor kimi ağızdan ağıza transferle bulaşmazken kimide osuruk kokusundan bile bulaşıyor.
    Bütün bunların başka bir açıklaması olamaz. Aynı dna yapısına sahip virüsün birden fazla çeşiti var.

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde arabamın önceki sahibiyle görüştüm.
    Adamın 37 yaşındaki karısı hiçbir kronik rahatsızlıgı olmadıgı halde ağustos ayında yogun bakımda coronadan ölmüş.
    Kendisi ise yogun bakımda kalmış ve son anda nasıl olduysa kurtulmuş..Kendisi de 42 yaşında ve 17 yaşında da oğlu var..
    Genetik faktorler çok etkili demekki

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Az önce gördüğüm haberi ve haberin içeriğinde ilgili kısmı paylaşayım.
    Link:İstanbul’da filyasyon ekipleri anlattı: Aşure yapan teyze 18 kişiyi yaktı - Sağlık son dakika haberler

İçerikten alıntı:
    "Mesela bizim temaslı filyasyonunda yaşadığınız ilginç bir olay var. Bir teyzemiz aşure yapmış, teyze pozitif vaka olarak sistemimize düştü. Öyküsünü sorguladık, teyzeciğim neler yaptın, son 7 gün kimlerle görüştün vs. ‘Kızım aşure yaptım, apartmana dağıttım’ dedi. Teyze dağıtırken masken var mıydı, mesafene dikkat ettin mi, kapıdan iki dakika verip mi ayrıldın diye sorduğumuzda ise ‘Ya olur mu kızım, hepsine girip çay da içtim’ diye yanıtladı. Tüm apartmanı taramak zorunda kaldık ve üç beş gün sonra semptom verenlerden de test yaptığımızda bir sürü pozitif vakamız oldu. Teyzemiz iyi niyetliydi ama yaklaşık 18 kişiyi izolasyona almak zorunda kaldık.”
    Teyzem çok iyi niyetli ama tehlikenin farkında değil. Teyze, her girdiği evde bir çay içmek için oturmuş, çay kaç dakikada olur? Aşureyi yapıp 7 gün boyunca dağıtmadığına göre, ve taze taze yapıp aynı gün dağıttığını düşünürsek, teyze her dairede saatlerce kalmış olamaz. Demekki maskesiz isen bu zıkkının kökü kapalı ortamda çok şahane bulaşıyor.

Bu ara bu zıkkımın kökü çok hızlı bulaşmaya başladı. Kimde de ne reaksiyon olacağı belli değil.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben birden fazla çeşit olduğuna inanmaya başladım artık.
    kimdinde çok hafif semptomlar gösterirken diğerlerinde yatak döşek yoğun bakım yatırıyor.
    Bulaşma tipi olarakta farklılık gösteriyor kimi ağızdan ağıza transferle bulaşmazken kimide osuruk kokusundan bile bulaşıyor.
    Bütün bunların başka bir açıklaması olamaz. Aynı dna yapısına sahip virüsün birden fazla çeşiti var.
    Biz bir arada duran 7 kişi aynı ev içinde pozitif olduk ve hepimizde farklı belirtiler vardı.
    Virüs fazla çeşitli olabilir ihtimal ama aynı eve 4 farklı virüsün girme ihtimali çok düşük. Çünkü evdeki 5 kişi hiç dışarı çıkmıyor 3 kişi de önlemleri alarak dışarı çıkıyorduk.
    Birinde koku tat kaybı hafif baş ağrısı oldu
    Bende ateş, halsizlik, şiddetli eklem ve baş ağrısı oldu
    eşimde boğaz ve bel ağrısı ile halsizlik oldu
    Kayınvalide yatak döşek yattı
    Kayın peder 1 gün halsizlik çekti ve göğsüme bıçak saplandı gibi ağrıyor dedi sondan sonra dipçik gibiydi
    çocuk 1 gün ateş yaptı kustu gözleri kızardı ondan sonra dipçik gibiydi
    Bacanak ayakta duramıyordu, ateş, gözlerin sulanması, eklem ağrısı, öksürük bir çok şey vardı
    baldız sadece hafif baş ve bel ağrısı başka bir şey yok.
    kan grubu, bağışıklık sistemi vs etken rol oynuyormuş semptom görünmesinde.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok aga yok, bu gerizekalı millete ne önlem alırsan al... Okumuşu ayrı mal, cahili ayrı mal. Okumuşu cahilinden daha da beter mal hatta.

Çalıştığım yerde bir birimde millet pozitif çıkmaya başlamış. Temaslı diye düşündüklerini teste yollamışlar, sonuç 2 gün sonra çıkacak, adamlara yine "gelme" diyememişler, aksine "gel" demişler.

Hakikaten beyin yok bunlarda ya. Kendileri tez zamanda yakalanıp zkertilsin virüs yüzünden inşallah.

Allahın cezaları ya.

Zorla kaşınıyoruz.

Bağlı bulunduğumuz üst kuruluşumuz uzun süredir uzaktan çalışıyormuş, bağlı birkaç kuruluş daha aynı şekilde. Ben de sanıyorum ki bizimkiler aykırı görünmemek için ilk açıklayan olmamak için yapmıyordu. Meğer bizimkilerdeymiş mallık.

Ben anlamıyorum bu işi ya.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok aga yok, bu gerizekalı millete ne önlem alırsan al... Okumuşu ayrı mal, cahili ayrı mal. Okumuşu cahilinden daha da beter mal hatta.

Çalıştığım yerde bir birimde millet pozitif çıkmaya başlamış. Temaslı diye düşündüklerini teste yollamışlar, sonuç 2 gün sonra çıkacak, adamlara yine "gelme" diyememişler, aksine "gel" demişler.

Hakikaten beyin yok bunlarda ya. Kendileri tez zamanda yakalanıp zkertilsin virüs yüzünden inşallah.

Allahın cezaları ya.

Zorla kaşınıyoruz.

Bağlı bulunduğumuz üst kuruluşumuz uzun süredir uzaktan çalışıyormuş, bağlı birkaç kuruluş daha aynı şekilde. Ben de sanıyorum ki bizimkiler aykırı görünmemek için ilk açıklayan olmamak için yapmıyordu. Meğer bizimkilerdeymiş mallık.

Ben anlamıyorum bu işi ya.
    Olm sizinkiler savaş çıksa, zombiler istila etse, göktaşı düşse, depremde binanın yarısı yıkılsa yine ofise gelin diyecek mallıktalar.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olm sizinkiler savaş çıksa, zombiler istila etse, göktaşı düşse, depremde binanın yarısı yıkılsa yine ofise gelin diyecek mallıktalar.
    Kesinlikle..

Bir de evden çalışıp çalışmama ile ilgili güya şöyle bir muhabbet olmuş, dışarıya hizmet veren 1-2 birim var, bankodan işlem yapıyorlar falan filan. Efendim bizler evden çalışırken bunlar gelip gitmek zorunda kalıyorlarmış, onlara haksızlık oluyormuş, onlar bu duruma itiraz etmişler, bu yüzden evden çalışmaya geçememişiz falan filan...

Ulan manyak mısınız, banane sen o birimde aktif olarak çalışıyorsan. Mekanın geri kalanının hiçbiri dışarı ile ilgili iş yapmıyor ki, çoğunluk araştırma birimi...

Öyle bi dünya yok ki. Efendim onlar evden çalışamıyormuş da biz bilmemne imişiz... Ki onlara da "nöbetleşe", "dönüşümlü" vesaire tarzı şekiller yaptılar. İmkansız veya büyütülecek mevzu değil, illa ki bir çözümü bulunur.

Ha o elemanlar çalışıyor diye biz de döt altına gidecekmişiz. Yaklaşıma zihniyete bak ya...

İdareciler de gerçekten böyle düşünüyor ve hareket etmiyorsa vay hallerine...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler