User Tag List

Sayfa 252/386 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.770 ile 4.788 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle..

Bir de evden çalışıp çalışmama ile ilgili güya şöyle bir muhabbet olmuş, dışarıya hizmet veren 1-2 birim var, bankodan işlem yapıyorlar falan filan. Efendim bizler evden çalışırken bunlar gelip gitmek zorunda kalıyorlarmış, onlara haksızlık oluyormuş, onlar bu duruma itiraz etmişler, bu yüzden evden çalışmaya geçememişiz falan filan...

Ulan manyak mısınız, banane sen o birimde aktif olarak çalışıyorsan. Mekanın geri kalanının hiçbiri dışarı ile ilgili iş yapmıyor ki, çoğunluk araştırma birimi...

Öyle bi dünya yok ki. Efendim onlar evden çalışamıyormuş da biz bilmemne imişiz... Ki onlara da "nöbetleşe", "dönüşümlü" vesaire tarzı şekiller yaptılar. İmkansız veya büyütülecek mevzu değil, illa ki bir çözümü bulunur.

Ha o elemanlar çalışıyor diye biz de döt altına gidecekmişiz. Yaklaşıma zihniyete bak ya...

İdareciler de gerçekten böyle düşünüyor ve hareket etmiyorsa vay hallerine...
    yöneticinin işine öyle gelmiş güzel bahane uydurmuş oradan yürümüş.
    Sokağa çıkma yasakalrında o kafadakilere ekmek de vermeyecen. Sen evde izolesin ben fırıncıysam sucum ne ben de çalışmıyorum diye.
    Bir çok şirket bu evden çalışma ile ciddi kar bile elde etti. Yemek,servis, elektrik vs giderler azaldı. Eğer ki evden çalışman işi aksatmıyorsa ne diye getirirsin adamı ofise. Daha beter motivasyon düşüp işi etkiliyor.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yöneticinin işine öyle gelmiş güzel bahane uydurmuş oradan yürümüş.
    Sokağa çıkma yasakalrında o kafadakilere ekmek de vermeyecen. Sen evde izolesin ben fırıncıysam sucum ne ben de çalışmıyorum diye.
    Bir çok şirket bu evden çalışma ile ciddi kar bile elde etti. Yemek,servis, elektrik vs giderler azaldı. Eğer ki evden çalışman işi aksatmıyorsa ne diye getirirsin adamı ofise. Daha beter motivasyon düşüp işi etkiliyor.
    Yok bu yönetici değil, mal personel dedikoduları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya yeminle sıkıldım bu ülkeden ya, lanet olsun. Zaten ekonomiye şuna buna dair ümidim yoktu, en azından bi işimiz var, maaşımız belli ne zaman yatacağı belli, çok şükür işimden yöneticimden şundan bundan da memnunum en azından diyordum. İşte de huzur kalmadı AMG...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Birkaç mesaj önce Corona pozitif ve akabinde de temaslisi Corona pozitif olan servis şoförleri haberi yazmıştım. Bugün öğrendik ki ilk pozitif olan vefat etmiş. Daha 1 hafta bile olmadı. Temaslı olan şoförden şimdilik haber yok.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nekkaaaa güzel!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç mesaj önce Corona pozitif ve akabinde de temaslisi Corona pozitif olan servis şoförleri haberi yazmıştım. Bugün öğrendik ki ilk pozitif olan vefat etmiş. Daha 1 hafta bile olmadı. Temaslı olan şoförden şimdilik haber yok.
    Oha.. Fenaymış..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaç yaşındaydı acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç yaşındaydı acaba
    Bilmiyorum ama personeller arasında 50+ yoktu diye hatırlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle..

Bir de evden çalışıp çalışmama ile ilgili güya şöyle bir muhabbet olmuş, dışarıya hizmet veren 1-2 birim var, bankodan işlem yapıyorlar falan filan. Efendim bizler evden çalışırken bunlar gelip gitmek zorunda kalıyorlarmış, onlara haksızlık oluyormuş, onlar bu duruma itiraz etmişler, bu yüzden evden çalışmaya geçememişiz falan filan...

Ulan manyak mısınız, banane sen o birimde aktif olarak çalışıyorsan. Mekanın geri kalanının hiçbiri dışarı ile ilgili iş yapmıyor ki, çoğunluk araştırma birimi...

Öyle bi dünya yok ki. Efendim onlar evden çalışamıyormuş da biz bilmemne imişiz... Ki onlara da "nöbetleşe", "dönüşümlü" vesaire tarzı şekiller yaptılar. İmkansız veya büyütülecek mevzu değil, illa ki bir çözümü bulunur.

Ha o elemanlar çalışıyor diye biz de döt altına gidecekmişiz. Yaklaşıma zihniyete bak ya...

İdareciler de gerçekten böyle düşünüyor ve hareket etmiyorsa vay hallerine...
    Şirket gibi şirket. İşine gelmeyince müdür, müdüre soruyor. İşine gelince de çalışanlara soruyor, çalışanlar itiraz edince de haklı buluyor; yersen kirşen. Bence bunu yeri geldiğinde koz olarak kullanmalısın.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anne pozitif çıktı malesef durumu iyi şuan belirti başladığından beri 3 gün oldu ablamla ben bugün test olduk bende bişey yok ara ara şiddetli bir baş ağrısı geliyor ama çözemedim başka bi belirti yok ablam kötü kemiklerim ağrıyor üşüyorum falan diyor o kadar da dikkat ediyorduk ama geldimi geliyor işte inşallah kısa sürede sorunsuz şekilde atlatırız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anne pozitif çıktı malesef durumu iyi şuan belirti başladığından beri 3 gün oldu ablamla ben bugün test olduk bende bişey yok ara ara şiddetli bir baş ağrısı geliyor ama çözemedim başka bi belirti yok ablam kötü kemiklerim ağrıyor üşüyorum falan diyor o kadar da dikkat ediyorduk ama geldimi geliyor işte inşallah kısa sürede sorunsuz şekilde atlatırız
    Kardeşim geçmiş olsun.
    Beslenme ve moral çok önemli.

Her türlü hazır içecekten ve ambalajlı abur cubur vs’den uzak durun. Karbonhidrat (kabaca ekmek) tüketimini azaltın. Alkol sigara zaten m.alum

Siz erken test yaptıdığınızdan - çıktınız. Siz de dr ile konuşup covid tedavisine başlayın derim.

Hanımla beraber Kayınvalidelere gittik. Ben de semptomlar başladı, hatunda bir şey yoktu. Aynı anda test yaptırdık ve sadece ben pozitif çıktım. Evi ayırdıl. 2 gün sonra hatun semptomları başladı.

Gerçek bulaş üzerinden 4-5 gün geçmeden yapılan test aldatıcı.

Bizim senaryodan ben kayınpederden, hatun benden kaptı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçmiş olsun.
    Beslenme ve moral çok önemli.

Her türlü hazır içecekten ve ambalajlı abur cubur vs’den uzak durun. Karbonhidrat (kabaca ekmek) tüketimini azaltın. Alkol sigara zaten m.alum

Siz erken test yaptıdığınızdan - çıktınız. Siz de dr ile konuşup covid tedavisine başlayın derim.

Hanımla beraber Kayınvalidelere gittik. Ben de semptomlar başladı, hatunda bir şey yoktu. Aynı anda test yaptırdık ve sadece ben pozitif çıktım. Evi ayırdıl. 2 gün sonra hatun semptomları başladı.

Gerçek bulaş üzerinden 4-5 gün geçmeden yapılan test aldatıcı.

Bizim senaryodan ben kayınpederden, hatun benden kaptı.
    sizede geçmiş olsun abi. Ben işe başladım diye evdekilerden hep uzak duruyordum odamdan çıkmadım yemeği falanda hep odada yedim ama ablamla annem hep beraberdi ablam pozitif çıkıcak muhtemelen kötü zaten şuan

- de çıksa evden çıkmak yasak zaten dediğin gibi 14 gün beklemek lazımmış abi bakalım bekleyip görcez

sanırım annemde iş yerinde kaptı çünkü bügün 5 kişide daha çıkmış iş yerinde ki en son cuma günü işe gitmişti ilk halsizlikte çarşamba başladı 5 sürmüş belirti göstermesi minimum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun.

Ben ilk test sonucu gördüğümde bende bişi ifade etmemişti. Bu sabah son ilaçlarımı kullandım ve hala daha bişi ifade etmiyor. Bugün zature teşhisi kondu. Yeni ilaçlar yeni süreç.

Korkmuyorum.
    Hayatım hep mücadeleydi. Şükür ki uğruna mücadele ettiğim hiç bir şeyi kaybetmedim. Buna pabuç bırakacak değilim

Moral
    İnanmak
    Önemli. Ah-vah moduna sakın girmesinler. Sormak istediğin bir şey olursa da istediğin kanaldan yazabilirsin bana. Dr. Değilim ama kendi yaşadıklarımı aktarabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirket gibi şirket. İşine gelmeyince müdür, müdüre soruyor. İşine gelince de çalışanlara soruyor, çalışanlar itiraz edince de haklı buluyor; yersen kirşen. Bence bunu yeri geldiğinde koz olarak kullanmalısın.
    Tam olarak böyle değil gerçi.. Bu abidik gubidik kararları alan veya alamayanlar örneğin bi İK müdürü ve onların da üstü.

Bu evden çalışmaya itiraz konusu herhangi bir müdürün bir yetkilinin açıklaması değil, personel arasında dönen dedikodu, o birime düşman kesilecek şimdi herkes

Yoksa ben kendi müdürümden ve benim kararımla olmasa da 2 sene önce değiştirdiğim birimimden halen memnunum çok şükür, son 3 senedir en azından bi gerizekalı, mal, deli veya onun bunun çocuğu ile çalışmadım. 14 senelik çalışma hayatımda son ikisinden öncekileri tam da bu tanımlamalara uyuyordu.

"Liyakat, liyakat, liyakat"e geliyoruz sonunda.

Hoş, bu durumu iktidara da yüklemiyorum, çünkü güya "bizden" olanlar da bunu çok yaptı. Bu da "Türk tipi" çalışma usullerimiz anlayışlarımızdan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hastalığı geçiren, olan herkese geçmişler olsun, umarım en kısa sürede sorunsuz sıkıntısız atlatırsınız.

Yukarıda arkadaş yazmış, "ah-vah" moduna girmemek işin aslında en büyük püf noktası. Bu şekilde "imkansız" denen kanseri şunu bunu atlatan insanlar var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Ben ilk test sonucu gördüğümde bende bişi ifade etmemişti. Bu sabah son ilaçlarımı kullandım ve hala daha bişi ifade etmiyor. Bugün zature teşhisi kondu. Yeni ilaçlar yeni süreç.

Korkmuyorum.
    Hayatım hep mücadeleydi. Şükür ki uğruna mücadele ettiğim hiç bir şeyi kaybetmedim. Buna pabuç bırakacak değilim

Moral
    İnanmak
    Önemli. Ah-vah moduna sakın girmesinler. Sormak istediğin bir şey olursa da istediğin kanaldan yazabilirsin bana. Dr. Değilim ama kendi yaşadıklarımı aktarabilirim
    He senindemi daha yeni abi bende oldu bitti sandım bian çok geçmiş olsun abi kısa zamanda atlatırsınız sizde inşallah
    valla en etkilenen ben oldum moral olarak babayıda yeni kaybettim ya abi senesi dolmadı daha o yüzden çöktüm annem iyi keyfi yerinde ablam biraz mızmızlanıyor 3 5 gün geçsede görsek ne oluyor ne bitiyor. Teşekkür ederim Eren abi tekrardan

Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Sağol başkan teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sizede geçmiş olsun abi. Ben işe başladım diye evdekilerden hep uzak duruyordum odamdan çıkmadım yemeği falanda hep odada yedim ama ablamla annem hep beraberdi ablam pozitif çıkıcak muhtemelen kötü zaten şuan

- de çıksa evden çıkmak yasak zaten dediğin gibi 14 gün beklemek lazımmış abi bakalım bekleyip görcez

sanırım annemde iş yerinde kaptı çünkü bügün 5 kişide daha çıkmış iş yerinde ki en son cuma günü işe gitmişti ilk halsizlikte çarşamba başladı 5 sürmüş belirti göstermesi minimum
    Çok geçmiş olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler