User Tag List

Sayfa 260/386 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.922 ile 4.940 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim hiçbir belirtisi olmamasına rağmen maalesef kardeşi gibi pozitif çıktı. Neyseki kayınpeder negatif, şeker hastası olduğu için en çok ondan korkuyorduk.

Benim testim de negatif, eşimden dolayı Ankara'dan aranıp 14 gün raporla karantinaya girdim. Mecburen 22 aylık oğlum eşim ben aynı evdeyiz umarım ben de pozitife dönmem. Odada izolasyon falan da çocuktan dolayı pek mümkün olmuyor.

Herkes çok dikkat etsin, durum bu sefer gerçekten çok ciddi.
    geçmiş olsun abi. Acil şifalar

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar, Allah tüm sevdiklerimizi korusun.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    covidden ölen Burhan Kuzu'nun naaşı törenle defnedilmiş... bu ayrımcılık neden?
    Bence çok iyi olmuş abi, ne güzel düşünmüşler.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün antikor baktırdım.Vücudum baya bi antikor üretmiş.Doktorumun demesine göre bir daha bulaşmaz diyor.Fakat internette başka şeyler söyleniyor.Kafam karıştı iyice.Tüm dünyada kimsenin net bir bilgisi yok hala şu hastalıkla ilgili.Ben yine önlemimi alıcam,ama bide gerçekten bilsem bulaşmıcağını biraz içim rahat edecek ya.Şu çileyi çektikten sonra bence hakkımdır artık bulaşmama ödülü
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün antikor baktırdım.Vücudum baya bi antikor üretmiş.Doktorumun demesine göre bir daha bulaşmaz diyor.Fakat internette başka şeyler söyleniyor.Kafam karıştı iyice.Tüm dünyada kimsenin net bir bilgisi yok hala şu hastalıkla ilgili.Ben yine önlemimi alıcam,ama bide gerçekten bilsem bulaşmıcağını biraz içim rahat edecek ya.Şu çileyi çektikten sonra bence hakkımdır artık bulaşmama ödülü
    geçenlerde haberlerde görmüştüm. bitane vatrandaş 2. kez kapmış covid-19 u . Aman dikkat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçenlerde haberlerde görmüştüm. bitane vatrandaş 2. kez kapmış covid-19 u . Aman dikkat
    Şöyle,bazı hastalar malesef hiç antikor üretemiyor.Onun seviyesi falanda var.Ama tabi tedbiri elden bırakmamak gerek

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    covidden ölen Burhan Kuzu'nun naaşı törenle defnedilmiş... bu ayrımcılık neden?
    Darısı sevenlerinin başına diyelim.........
    Okumadan imzalamam.....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birisi anlatıyor...

Efendim Vali ile görüştük, vakalar çok patlamış durumda, İstanbul şöyle berbat böyle bilmemne... Tamam biliyoruz...

Efendim Vali diyor ki, acilen kademeli mesaiye geçilmeli, hatta mümkünse uzaktan çalışma yapılmalı... Aha geliyor mu deniliyor bu noktada... Ama ses yok...

Sonra diyor ki yine "birisi", kendinize çok dikkat edin, toplu taşımaya binmeyin.

Toplu taşımaya binmeyin denilen adamların biri, mekana yatından bağlanıyor, bir diğeri içinde bulunduğu sektörün liderlerinden biri, bi başkası bi belgede 500.000 TL aylık gelir belirtmiş...

Ancak bu "birisi"nin "yetkili" olduğu mekanın personeli her gün gelmeye devam ediyor, Valiliğin pik saat diye açıkladığı saatlerde toplu taşıma ile seyahat ediyor. Aynı binaya doluşuyor.

Allah allah, ironi falan yapıyor herhalde diye düşünülüyor...

Bir de hani her şey mükemmel işliyor her türlü önlemi alıyorlarmış ya, havalandırma çalıştırılmıyormuş önlem olarak bu mekanda. Haliyle aynı altyapıyı kullanan ısıtma sistemi de çalıştırılmıyormuş. Yani hani bu çabamıza rağmen korona kapmazlarsa, bari üşütüp zatüre olup gebersinler diye bir strateji izliyorlarmış sanıyoruz ki.

Mış miş diyorum, hani ben değilim ha yanlış anlaşılmasın... "Bi arkadaş" derler ya... O hesap...

Bu "bi arkadaş" diyor ki, buna sebep olan, vebali olan, bu konuda karar alamayan veya "hayır gelsinler" yönünde karar alan herkes korona olsun. Artık ölürler mi kalırlar mı ona karışmam diyor...

Bu arkadaşın ahını aldıklarında er geç tutuyor, bi yerden çıkıyor. Du bakalım, merakla bekliyoruz, ne olacak diye.

Bu da böyle bir anımdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Darısı sevenlerinin başına diyelim.........
    ben covidten ölen siyasetçilere tören yapılması taraftarıyım..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben covidten ölen siyasetçilere tören yapılması taraftarıyım..
    Eski twitlerini de arka plan yapsınlar bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle,bazı hastalar malesef hiç antikor üretemiyor.Onun seviyesi falanda var.Ama tabi tedbiri elden bırakmamak gerek

adana'da sizin yaşlarınızda olan bir doktor'un oğlu 2inci kez oldu geçenlerde,aynen dediğiniz gibi ilkinde tad alamama haricinde belirtisiz atlatmış ve bağışıklığı antikor üretmemiş antikor testinde zerre bulgu olmamış.

2incisinde nispetden daha ağır geçirmiş ve antikor üretmiş testede yanıt vermiş.

buradan şu bilgileri çıkarıyorum:

1) ilkinde atlattım diye ikinciye olmaz demek çok yanlış bir bakış açısı
    2) ilkinde oldum ve hafifti demekki ben buna karşı dirençliyim demekte yanlış bir bakış açısı
    3) ilkinde oldum ikinciye olsam her türlü daha hafif olur demek yanlış tamda aksine yukarıdaki örnekte çoçuk belirgin şekilde daha sert geçirmiş

sizin tespitinize katılıyorum şahsi fikrim antikor üretmiş ise vücüdünüz belli süre o antikor seviyesi korunduk sıra siz bağışıklık kazanmış/korunmuş olursunuz,
    bunu sık sık (3 haftada bir mesela) antikor testini tekrarlayarak konntrol edebilirsiniz,ne zamanki düştü bilinki hastalık sizi tekrar vurabilir.

fakat sorun bu işin şurasında,evet siz ruhsal anlamda zihnen rahatlayın ama tedbirinizi elden bırakmayın,nedenmi? çünkü antikor sizin sadece tekrar savunmasız geçirmeyeceğiniz anlamına gelir tekrar hasta olmayacağınıza anlamına değil.

gayetde rahat şekilde maskesiz tedbirsiz olursanız tekrar yakalanabilir farkına varmayabilir ve taşıyıcı olup sevdiklerinize bulaştırabilirsiniz şahsi fikrim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adana'da sizin yaşlarınızda olan bir doktor'un oğlu 2inci kez oldu geçenlerde,aynen dediğiniz gibi ilkinde tad alamama haricinde belirtisiz atlatmış ve bağışıklığı antikor üretmemiş antikor testinde zerre bulgu olmamış.

2incisinde nispetden daha ağır geçirmiş ve antikor üretmiş testede yanıt vermiş.

buradan şu bilgileri çıkarıyorum:

1) ilkinde atlattım diye ikinciye olmaz demek çok yanlış bir bakış açısı
    2) ilkinde oldum ve hafifti demekki ben buna karşı dirençliyim demekte yanlış bir bakış açısı
    3) ilkinde oldum ikinciye olsam her türlü daha hafif olur demek yanlış tamda aksine yukarıdaki örnekte çoçuk belirgin şekilde daha sert geçirmiş

sizin tespitinize katılıyorum şahsi fikrim antikor üretmiş ise vücüdünüz belli süre o antikor seviyesi korunduk sıra siz bağışıklık kazanmış/korunmuş olursunuz,
    bunu sık sık (3 haftada bir mesela) antikor testini tekrarlayarak konntrol edebilirsiniz,ne zamanki düştü bilinki hastalık sizi tekrar vurabilir.

fakat sorun bu işin şurasında,evet siz ruhsal anlamda zihnen rahatlayın ama tedbirinizi elden bırakmayın,nedenmi? çünkü antikor sizin sadece tekrar savunmasız geçirmeyeceğiniz anlamına gelir tekrar hasta olmayacağınıza anlamına değil.

gayetde rahat şekilde maskesiz tedbirsiz olursanız tekrar yakalanabilir farkına varmayabilir ve taşıyıcı olup sevdiklerinize bulaştırabilirsiniz şahsi fikrim.
    Kesinlikle öyle.İnsanlar inanılmaz bilinçsiz hayret ediyorum.Ben nasıl corona oldum bu kadar korunmaya zaten inanılır gibi değil.Bende artık huy oldu,bulaşmıcağını bilsemde maskemi ve temizliğime dikkat ederim.Ama coronanın inanılmaz bırakmış olduğu psikolojik bir harabiyet var.Bugün ilk defa dışarı çıktım,sanki tekrar olucakmışım gibi bir his var.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erdoğan, "Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, düğün salonu, yüzme havuzu, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri iş yerlerinde hizmetler saat 22.00'de sona erecektir." dedi.

Yüz yüze eğitime geçiş konusunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının seyrine göre, önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarının değerlendirileceğini açıkladı.
    Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika acıklama! | Gundem Haberleri

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saat 22'den sonra ne ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sonunda Valilik zoruyla uzaktan çalışmaya geçtik.

Dönüşümlü olarak nöbetçi şekilde 2-3 kişi halinde gelip gideceğiz.

Yalnız uyarı geliyor, evde olun, uzağa gitmeyin, ihtiyaç anında hemen bilgisayar başına geçip işlem yapabilecek durumda olun... Bu tamam, güzel. Ama uyarı dillendirilmesi şu şekilde, "x kişisine ulaşamazsak, böyle böyle olursa, bu uygulamanın suistimal edildiğini tespit edersek herkes ofisten çalışmaya geri döner".

Arkadaş, bunu yapanı tespit edersen ona işlem yapsana? Çocuk muyuz, çocuk mu korkutuyorsun?

Adamlar denetleyip baş edemediğini komple yasaklayarak çözmeye çalışıyor. Hastayım böyle işlere ya. Tam Türk usulü.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yalnız uyarı geliyor, evde olun, uzağa gitmeyin, ihtiyaç anında hemen bilgisayar başına geçip işlem yapabilecek durumda olun... Bu tamam, güzel. Ama uyarı dillendirilmesi şu şekilde, "x kişisine ulaşamazsak, böyle böyle olursa, bu uygulamanın suistimal edildiğini tespit edersek herkes ofisten çalışmaya geri döner".

Arkadaş, bunu yapanı tespit edersen ona işlem yapsana? Çocuk muyuz, çocuk mu korkutuyorsun?

Adamlar denetleyip baş edemediğini komple yasaklayarak çözmeye çalışıyor. Hastayım böyle işlere ya. Tam Türk usulü.
    Su istimal eden mesai saatinde işten habersiz ayrılmak vs ilgili kanunlarca işleme tabi tutulmalı. Bozuk elmalar yüzünden maalesef cogunluk mağdur oluyor.
    Uzaktan çalışmayı bir çok kişi evden yatacağız diye algılıyor ancak uzaktan çalışma yine mesai saatleri içinde işini yapmanı gerektirir.
    Ben evden çalışırken yine PC mi 8:00 da açar işime koyulurdum. Arada çocuktan dolayı kopmalar oluyor ancak aksam 17:30 a kadar işlerimi yapardım. Şirketteki kadar asla verimli olmuyor ancak o çalışma karşılığı ücret alıyoruz. Aksi durumda ücretsiz izne çıkartılır yatardık
    Skype ve teams vs bişiler üzerinden grup kurulup arada bir denetleme yapılabilir aslında suistimal düşüncesi var ise.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi sözüm meclisten dışarı, seni tenzih ederek konuşuyorum; kadrolaşma yapılırken öyle insanlar öyle torpiller döndü ki kim kimin nesiydi yada buna bir şey yaparsak başımıza bir iş gelir mi kafası tamamen bu. Sonuçta işler değişirse kimsenin yeğenine özel bir durum olmayacak herkese aynı muamele diyip geçecekler.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su istimal eden mesai saatinde işten habersiz ayrılmak vs ilgili kanunlarca işleme tabi tutulmalı. Bozuk elmalar yüzünden maalesef cogunluk mağdur oluyor.
    Uzaktan çalışmayı bir çok kişi evden yatacağız diye algılıyor ancak uzaktan çalışma yine mesai saatleri içinde işini yapmanı gerektirir.
    Ben evden çalışırken yine PC mi 8:00 da açar işime koyulurdum. Arada çocuktan dolayı kopmalar oluyor ancak aksam 17:30 a kadar işlerimi yapardım. Şirketteki kadar asla verimli olmuyor ancak o çalışma karşılığı ücret alıyoruz. Aksi durumda ücretsiz izne çıkartılır yatardık
    Skype ve teams vs bişiler üzerinden grup kurulup arada bir denetleme yapılabilir aslında suistimal düşüncesi var ise.
    Aynen öyle, zaten bunu anlayamayan malları ofisten çalıştırmaya devam etmeleri lazım. İşin mantığı bu. Ama bunu abartarak kimisi demiş ki "ekmek almaya bile çıkmayacaksınız, size ulaşacağız". Lan öyle acil bi iş hiç bir zaman yapmıyoruz, olmuyor da

Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sözüm meclisten dışarı, seni tenzih ederek konuşuyorum; kadrolaşma yapılırken öyle insanlar öyle torpiller döndü ki kim kimin nesiydi yada buna bir şey yaparsak başımıza bir iş gelir mi kafası tamamen bu. Sonuçta işler değişirse kimsenin yeğenine özel bir durum olmayacak herkese aynı muamele diyip geçecekler.
    Aynen öyle, sıkıntı tamamen bu zaten. Kimse konfor alanını bozup birebir uğraşmak istemiyor. Böyle dangalaklıklarla uğraşıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte aradığım veriyi buldum; ortalama vefat sayıları

https://pbs.twimg.com/media/EmItEZ5X...ng&name=medium

kasım ayı ortalaması aylık bazda günlük 200de gezerken şimdi 290
    yani istanbulda her gün 90 kişi coronadan ölüyor diyebiliriz..
    Tr ortalamasının geçmiş yıllarda günlük 1000 olduğunu biliyorum
    Oran orantı kurarsak eğer Trde günlük vefat 450-500 civarı olsa gerek..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler