User Tag List

Sayfa 261/386 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.941 ile 4.959 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    grafiği şöyle de koyayım kolaylık olsun

"gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte aradığım veriyi buldum; ortalama vefat sayıları

https://pbs.twimg.com/media/EmItEZ5X...ng&name=medium

kasım ayı ortalaması aylık bazda günlük 200de gezerken şimdi 290
    yani istanbulda her gün 90 kişi coronadan ölüyor diyebiliriz..
    Tr ortalamasının geçmiş yıllarda günlük 1000 olduğunu biliyorum
    Oran orantı kurarsak eğer Trde günlük vefat 450-500 civarı olsa gerek..
    Pandeminin ilk başladığı süreçten beri ölüm rakamları geçen yıla göre fazlaydı. Hatta yasakların olduğu dönemde trafik kazalarına bağlı ölümlerinde azaldığını düşünürsek en baştan beri rakamlarda terslik var.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25.10.2020 günü yapılan testim pozitif çıkmıştı. 10 gün karantinada kaldım.Bu süre içinde hiçbir belirti göstermedim. Çevremde kim varsa negatif çıktı.
    İlk bir hafta geçince testin yanlış sonuç verdiğini düşünüp tekrarlanması için aile hekimiyle, ilçe halk sağlığı merkeziyle ve beni Muğla'dan, Ankara'dan arayan sorumlularla konuştum.Kimi zaman not aldıklarını, ilgileneceklerini kimi zaman da belirtilerin sonradan çıkacağını,bazılarında bir aydan fazla sürdüğünü, prosedürde ikinci testin olmadığını söylediler.
    Karantina -ya da izolasyon- sürem dolunca kontrol için arayan her resmi makama tekrar test istediğimi,hastaysam okula ve öğrencilere bulaştırmak istemediğimi söyledim, e-nabız üzerinden de yazılı ilettim.Tek ve kesin yanıt " Prosedürde ikinci test yok, yapamayız." oldu. Okula giderken çift maske takabileceğim bile söylendi. Aile doktorum da Marmaris'te özel hastanede test yaptırabileceğimi söyledi. Bu süreçte bir sorun olduğunu düşünüyorum.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25.10.2020 günü yapılan testim pozitif çıkmıştı. 10 gün karantinada kaldım.Bu süre içinde hiçbir belirti göstermedim. Çevremde kim varsa negatif çıktı.
    İlk bir hafta geçince testin yanlış sonuç verdiğini düşünüp tekrarlanması için aile hekimiyle, ilçe halk sağlığı merkeziyle ve beni Muğla'dan, Ankara'dan arayan sorumlularla konuştum.Kimi zaman not aldıklarını, ilgileneceklerini kimi zaman da belirtilerin sonradan çıkacağını,bazılarında bir aydan fazla sürdüğünü, prosedürde ikinci testin olmadığını söylediler.
    Karantina -ya da izolasyon- sürem dolunca kontrol için arayan her resmi makama tekrar test istediğimi,hastaysam okula ve öğrencilere bulaştırmak istemediğimi söyledim, e-nabız üzerinden de yazılı ilettim.Tek ve kesin yanıt " Prosedürde ikinci test yok, yapamayız." oldu. Okula giderken çift maske takabileceğim bile söylendi. Aile doktorum da Marmaris'te özel hastanede test yaptırabileceğimi söyledi. Bu süreçte bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    sistemde sıkıntı yok Uğur hocam, Allah korusun kötü bir şey olursa hastaneye yatmadığın için istatistiklere girmeyeceksin amaç o... işte sırf onun için neleri riske atıyorlar okuyanlar anlayabiliyor mu?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu ara çok duymaya başladım insanlar yalan söyleyerek test yaptırıyor. tat koku alamadığını veya eklem ağrıları olduğunu söyleyip test yaptırabiliyor insanlar. Şahsen başıma gelse bende yalan söylerim test için

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sağlık bakanı paylaşmış, demek istiyor ki 'hayırdır beyler bu ne kalabalık???!!!'

işyerleri kapalı mı? hayır... sokağa çıkma yasağı var mı? hayır... 22 ye kadar sosyal mekanlar kapalı mı?? hayır... okullar kapalı mı? kısmen kapalı... camiler kapalı mı? hayır... eh peki bu insanlara dışarı çıkmayın diyecekseniz açık açık alın tedbirinizi, İstiklal caddesinden foto paylaşmaktaki amaç nedir? tamam tamam bütün suçlu biziz, aman siyasete bir laf gelmesin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sağlık bakanı paylaşmış, demek istiyor ki 'hayırdır beyler bu ne kalabalık???!!!'

işyerleri kapalı mı? hayır... sokağa çıkma yasağı var mı? hayır... 22 ye kadar sosyal mekanlar kapalı mı?? hayır... okullar kapalı mı? kısmen kapalı... camiler kapalı mı? hayır... eh peki bu insanlara dışarı çıkmayın diyecekseniz açık açık alın tedbirinizi, İstiklal caddesinden foto paylaşmaktaki amaç nedir? tamam tamam bütün suçlu biziz, aman siyasete bir laf gelmesin...
    yani diyorki biz uyardık iş bizden çıktı artık top sizde... herkesi kendileri gibi kolay para kazanıyor zannediyorlar millet 1gün işe gitmese ay sonunu getiremeyecek durumda
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten Restaurant ibadet yerleri ve sokağa çıkma kısıtlamaları yapmamaları çok anlamsız.
    18 yıldır zaten suçlu hep halk veya muhalafet oldu bundan sonrada çok farklı olmayacak abi

seref1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son dakika: İstanbul calışma saatleri icin yeni karar! Haberler son dakika | Gundem Haberleri
    Oto sanayilerede 07:00 16:00 arası çalışma şartı getirildi

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu ara çok duymaya başladım insanlar yalan söyleyerek test yaptırıyor. tat koku alamadığını veya eklem ağrıları olduğunu söyleyip test yaptırabiliyor insanlar. Şahsen başıma gelse bende yalan söylerim test için
    Valla geçen çekim yapacağım arkadaşın da yanina pozitif müşteri gelmiş test yapmıyorlar ben de yalan söyle tat alamıyorum de yaparlar dedim

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seref1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son dakika: İstanbul calışma saatleri icin yeni karar! Haberler son dakika | Gundem Haberleri
    Sanayii dışında ise dükkanı sıkıntı yok mu

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Siyasiler ilginç açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Kusura bakmayın ya. Haklısınız evde oturup, acımızdan ölelim. Ölsek “keşke biraz dikkat edip çalışsaylarmış” derler bu seferde. Çünkü tüm suç halkın. Sanki herkes geçiş garantili köprü işletiyor...

İzmir depreminde yıkılan evlerde oturanlar için Devlet Bahçeli "Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi" açıklaması yaptı mesela.

Durumun en yetkilisi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Tüm Türkiye’ye sesleniyorum, riskli binalarda oturmayalım." diyerek isyan etti.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da "sağlam bina hayat kurtarır" diyerek binaların sağlam olduğundan emin olmamızı önerdi. Sağolsun hiç aklımıza gelmemişti bu.

Mustafa Gültak da kimsenin aklına gelmeyen müthiş bir tavsiye verdi bizlere. Dedi ki; “Her şeyi devletten beklemeyin, biraz para verip sıfır ev alın."

Yarın corona dan ölenler içinde, keşke dikkat etseydi diyecekler
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seref1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam 5-6 falan yaparım başlangıcı, namazını kılıp dua etsin halk corona hazretlerinin azalması için
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben diyeyim gunluk 40 bin

Fransa 60k, Almanya 24k, bizde tahmini 40k. Bizde açıklanmıyor çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söyleyemedim ben.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim çalışma ortamında da vakalar başlamıştı, daha neyi bekliyorlar diyorduk, bir süredir yazmıştım burada, sonunda valilik zoruyla da olsa uzaktan nöbetleşe olarak çalışma programına başlayacağız Pazartesi'den itibaren.

Bu süreçte beddua gibi bişey de etmiştim, basiretsiz yöneticiler, idareciler şunlar bunlar buna sebep olan, test olmaya giden adamı tekrar masasının başına getirten adamlar korona olur inşallah demiştim, artık ölürler mi kalırlar mı bilemiyorum ona karışmam demiştim.

Bugün arkadaşlar yollamış, en tepemiz de virüse yakalanmış, hastanede tedavi görüyormuş. Beddua ederken onun için etmemiştim ben yav. Adamın yaşı maşı var, inşallah vefat falan durumu olmaz. Söylediğime pişman oldum anasını satayım.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alt komşumuz ailece pozitif..kızı fıldır fıldır dışarda geziyor ve aynı asansörü kullanıyoruz..
    maske falan çare olmadan bu lanet hastalığı hepimiz kapacağız..atlatan atlatacak atlatamayanda *****..

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sende de ne karantina fetişi varmış be usta yorulmadın 8 aydır

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende de ne karantina fetişi varmış be usta yorulmadın 8 aydır
    )))))))))))
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler