User Tag List

Sayfa 262/386 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.960 ile 4.978 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende de ne karantina fetişi varmış be usta yorulmadın 8 aydır
    bend fetiş değil de az da olsa beyin var, herkese tavsiye ederim..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplumumuzun düşünce yapısını özetlediğiniz için teşekkür ederiz
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha bir kaç sayfa önce forumdan bir arkadaşımız babasını Covid-19’dan kaybettiğini, son vazifesini bile yerine getiremeyip üzerine bir toprak bile atamadığını söyledi.

Cuma günü arkadaşım annesini kaybetti yine aynısı oldu. Sabah erkenden gömdüler kadını. 100 metre uzakta bekleyebileceğimi söylediler çocuğu görüntülü aradım piksel piksel annesinin cenazesini izledi. Aynı şehirde olmalarına rağmen evde oturup telefondan izlemek zorunda kaldı. Hala karantinada olduğu için gidip mezarına bir fatiha okuyabilmiş değil.

Yurt dışında yaşanan dramları görmüş, tv’den izlemiştik. İtalyada cenazelerin askeri araçlarla alınıp topluca kazanlarda yakıldığını, insanların sevdiklerine son görevlerini yapamamasını. Bu tablolar yakın çevremizde sıkça yaşanmaya çalıştı farkında mısın? Değilsin

@ghibli06 ‘nin dediğinde be gibi bir soeun var anlamadım. İşi olmayan çıkmasın, çalışmak zorunda kalanlara veya durumdan dolayı çalışamaz hale gelenlere destek verilsin demenin neyi saçma geliyor sana?
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha bir kaç sayfa önce forumdan bir arkadaşımız babasını Covid-19’dan kaybettiğini, son vazifesini bile yerine getiremeyip üzerine bir toprak bile atamadığını söyledi.

Cuma günü arkadaşım annesini kaybetti yine aynısı oldu. Sabah erkenden gömdüler kadını. 100 metre uzakta bekleyebileceğimi söylediler çocuğu görüntülü aradım piksel piksel annesinin cenazesini izledi. Aynı şehirde olmalarına rağmen evde oturup telefondan izlemek zorunda kaldı. Hala karantinada olduğu için gidip mezarına bir fatiha okuyabilmiş değil.

Yurt dışında yaşanan dramları görmüş, tv’den izlemiştik. İtalyada cenazelerin askeri araçlarla alınıp topluca kazanlarda yakıldığını, insanların sevdiklerine son görevlerini yapamamasını. Bu tablolar yakın çevremizde sıkça yaşanmaya çalıştı farkında mısın? Değilsin

@ghibli06 ‘nin dediğinde be gibi bir soeun var anlamadım. İşi olmayan çıkmasın, çalışmak zorunda kalanlara veya durumdan dolayı çalışamaz hale gelenlere destek verilsin demenin neyi saçma geliyor sana?
    Burada paragraf paragraf yazsan bu düşünce yapısı değişmez. Zaten bu hastalığın bu raddeye gelmesinin en büyük sebebi de bu. Sen en acı örnekleri de versen her şey olacağına varır ne karantinası kafasında herkes, ki zaten olması gerekeni anlatan @ghibli06 'ya verilen cevap çok açık. Sokakta 10 kişiye sorulsa 8'i de buna benzer cevaplar verir çünkü toplumsal olarak her ***tan olaya tepki göstermeden hızlıca alıştığımız gibi buna da alıştık.

Önceden kızdığım, temas ve maske konusunda uyardığım herkese, her şeye artık gülüp geçiyorum çünkü kimse değişmiyor, dışarı mümkün olduğunca çıkmıyorum, anne babamla görüşmüyorum, çevremdeki insanlarla çok daha az görüşüyorum, asosyal olma yolunda emin adımlarla devam ediyoruz galiba böyle böyle, yavaş yavaş delireceğiz.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada paragraf paragraf yazsan bu düşünce yapısı değişmez. Zaten bu hastalığın bu raddeye gelmesinin en büyük sebebi de bu. Sen en acı örnekleri de versen her şey olacağına varır ne karantinası kafasında herkes, ki zaten olması gerekeni anlatan @ghibli06 'ya verilen cevap çok açık. Sokakta 10 kişiye sorulsa 8'i de buna benzer cevaplar verir çünkü toplumsal olarak her ***tan olaya tepki göstermeden hızlıca alıştığımız gibi buna da alıştık.

Önceden kızdığım, temas ve maske konusunda uyardığım herkese, her şeye artık gülüp geçiyorum çünkü kimse değişmiyor, dışarı mümkün olduğunca çıkmıyorum, anne babamla görüşmüyorum, çevremdeki insanlarla çok daha az görüşüyorum, asosyal olma yolunda emin adımlarla devam ediyoruz galiba böyle böyle, yavaş yavaş delireceğiz.
    Anne-baba covid ama anaokuluna giden çocukta sonuç negatif çıkmış. Anne-baba çocuğu servis ile okula göndermiş. Okulda girişte ateş ölçümü, hes kodu sorgulaması mı birşey yapılmış ve ailenin karantinada olduğu ortaya çıkmış. Çocuğu da okula sokmadan gerisin geriye servis ile göndermişler. Yahu belki bu çocuk taşıyıcı. Bu neyin kafası, neyin rahatlığı, neyin vurdumduymazlığı anlamıyorum.

Finlandiya'da eğitimli köpekleri havalimanında kullanmaya başlamışlar. Haberin linki aşağıda.
    Finlandiya'da havaalanında eğitimli kopekler Covid-19 taraması yapıyor | Euronews

İşin özeti,
    Uzmanlar, köpeğin verdiği sonuçların PCR testlerinden daha güvenilir olduğunu iddia ederken, Helsinki Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden Doç. Dr. Anna Hielm-Björkman, PCR testinin negatif olduğu bazı durumlarda, köpeklerin pozitif tanı koyduğu kişilerin birkaç gün sonra hastalık belirtisi gösterdiğini ifade etti.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynen kardeşim ekonomisi mükemmel devletin paşalar gibi bakar sana. La siz ne güzel çalışmıyosunuz diyip bi de ikramiye verir. İş verenlerde zaten yasaklar boyunca müşteriye doyacağından bir ikramiye de iş verenden alırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anne-baba covid ama anaokuluna giden çocukta sonuç negatif çıkmış. Anne-baba çocuğu servis ile okula göndermiş. Okulda girişte ateş ölçümü, hes kodu sorgulaması mı birşey yapılmış ve ailenin karantinada olduğu ortaya çıkmış. Çocuğu da okula sokmadan gerisin geriye servis ile göndermişler. Yahu belki bu çocuk taşıyıcı. Bu neyin kafası, neyin rahatlığı, neyin vurdumduymazlığı anlamıyorum.

Finlandiya'da eğitimli köpekleri havalimanında kullanmaya başlamışlar. Haberin linki aşağıda.
    Finlandiya'da havaalanında eğitimli kopekler Covid-19 taraması yapıyor | Euronews

İşin özeti,
    Kaldı Finlandiya Corona sürecini en az vaka oldukça yüksek tedbirlerle yurutebilen bir ülke.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen kardeşim ekonomisi mükemmel devletin paşalar gibi bakar sana. La siz ne güzel çalışmıyosunuz diyip bi de ikramiye verir. İş verenlerde zaten yasaklar boyunca müşteriye doyacağından bir ikramiye de iş verenden alırsın.
    senin bu işin başından beri tek derdin maaşının kesilmemesi, yani mahalle yansın ama benim odama bir şey olmasın, mahalle yanınca senin odan sağlam da kalsa bir daha o hayatı yaşayamazsın, az beyin kullanın dememin sebebi bu...

ben işverenim, Aralık 2019 da 95 kişi çalışıyordu projelerde, teslim ettik, kışı atlatıp ilk baharda yeni projelere başlayacaktık, pandemi olunca işler durdu, 2019 da 150 kişiye kadar adam çalıştıran ben, şu an sadece kendime bakıyorum, peki neyi mi bekliyoruz? ortam düzelecek ki biz de projelere başlayabilelim, başladım projeye 150 personelle, şantiyeyi bir kapattılar salgından adamlar kaldı üzerimde , ne yapacağım? işten çıkartma, sgk asını öde, asgari ücretini öde ayda 600-700 bin tl, 3 ayda 2milyon... 2 ay kapandık salgın baya kontrol altındaydı, belki 2 ay daha kapansaydık şu anda günde 500 100 vaka 7-8 vefat olacaktı en azından kafamız sakin işimize gücümüze bakacaktık... bak buradan açık açık diyorum ki, böyle devam ederse sen de işsiz kalacaksın buralarda 'işsizlik maaşı nasıl alınıyordu?' konularına yazacaksın, annem babam hastalandı diyeceksin... salgını aldığı maaşla kıyaslayan zihniyet sebebiyle maalesef daha çook kişi ölecek bu Türkiye'de... haa ben kişisel olarak kapandım, kimseden de bir beklentim yok, devlet gelsin bana baksın da demiyorum ama bu sene benim iş veremediğim 100 usta 'abi acımızdan ölmek üzereyiz, evde gazımız yok, çocuğa ayakkabı alamadım!' diyerek beni arıyor, ortam düzelecek ki o 100 adama tekrar iş verebileyim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsteseler çok kolay yaparlar
    Devletin para sıkıntısı olmaz sanada bakar banada bakar işletmeleri de kapatır zararlarını da karşılar
    Bütçeyede büyük bir yükü olmaz, en azından haziranda yaptıkları ucuz kredi şaklabanlığı kadar etkisi olmaz
    Haziranda o aptallıklarını yapacaklarına insanlara karşılıksız destek verselerdi ne kur buraya gelirdi ne enflasyon
    Para dediğiniz şey bir kağıt devlet istediği kadar kontrollü yaratır yeter ki aklını kullansınlar..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen de sıkıldıysan çıkabilirsin.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25.10.2020 günü yapılan testim pozitif çıkmıştı. 10 gün karantinada kaldım.Bu süre içinde hiçbir belirti göstermedim. Çevremde kim varsa negatif çıktı.
    İlk bir hafta geçince testin yanlış sonuç verdiğini düşünüp tekrarlanması için aile hekimiyle, ilçe halk sağlığı merkeziyle ve beni Muğla'dan, Ankara'dan arayan sorumlularla konuştum.Kimi zaman not aldıklarını, ilgileneceklerini kimi zaman da belirtilerin sonradan çıkacağını,bazılarında bir aydan fazla sürdüğünü, prosedürde ikinci testin olmadığını söylediler.
    Karantina -ya da izolasyon- sürem dolunca kontrol için arayan her resmi makama tekrar test istediğimi,hastaysam okula ve öğrencilere bulaştırmak istemediğimi söyledim, e-nabız üzerinden de yazılı ilettim.Tek ve kesin yanıt " Prosedürde ikinci test yok, yapamayız." oldu. Okula giderken çift maske takabileceğim bile söylendi. Aile doktorum da Marmaris'te özel hastanede test yaptırabileceğimi söyledi. Bu süreçte bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    Aynilarini ben yasadim.... İşe donüste teste gerek olmadigini belirttiler... Diger bi konuda bnm karantinamin bittigi gun eşim pozitif cikti... Beni tekrardan karantinaya almadilar bile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsteseler çok kolay yaparlar
    Devletin para sıkıntısı olmaz sanada bakar banada bakar işletmeleri de kapatır zararlarını da karşılar
    Bütçeyede büyük bir yükü olmaz, en azından haziranda yaptıkları ucuz kredi şaklabanlığı kadar etkisi olmaz
    Haziranda o aptallıklarını yapacaklarına insanlara karşılıksız destek verselerdi ne kur buraya gelirdi ne enflasyon
    Para dediğiniz şey bir kağıt devlet istediği kadar kontrollü yaratır yeter ki aklını kullansınlar..
    Haziranda o hamleleri yapanlar yol aldı..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Covid 19 küresel vaka sayısı 21 günde 40 milyondan 50 milyona yükselmiş. Ohannes

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar daha oldukça iyi günlerimiz. Bu arada kayıp yaşayan abilerime/arkadaşlarıma baş sağlığı diliyorum.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiltere bir ara yapmaya çalıştığı şeyi şimdi biz yapıyoruz. Sürü bağışıklığı. Sağlık sistemi çöktü rakamlar doğru açıklanmıyor. Marttan beridir çalışmıyorum, doğru düzgün iş ilanı bile çıkmıyor. Çıkan da sacma sapan maaş vermeye kalkıyor ki basvurularimdan biri olduğunda ve çalışmaya başladığımda sağlığımı nasıl koruyacagimi bilmiyorum.

Gece rüyamda bir tanıdığı yanağından öpüyorum sonra "aa neden yaptım" oluyorum. Artık rüyalarıma bile giriyor bazı şeyler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Covid 19 küresel vaka sayısı 21 günde 40 milyondan 50 milyona yükselmiş. Ohannes
    Tsunamide ilk 8-10 dalga ile ondan sonra gelenler arasındaki fark katlanarak gider, şu an bizde de öyle değil mi? bu arada nasıl oldun?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tsunamide ilk 8-10 dalga ile ondan sonra gelenler arasındaki fark katlanarak gider, şu an bizde de öyle değil mi? bu arada nasıl oldun?
    Tam olarak dediğin gibi abi. Geçen bir animasyona denk geldim. Almanya'nın covid ile tanışması ve 2. dalga yayılımını gösteriyordu. Facia.

Ben iyiyim. Tabir-i caizse turp gibiyim Allah herkese acil şifalar versin.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşüş eğrisi yine mayıs ayı gibi olur sanırım. Zaten aralık-ocak zirve yapacak denmişti ne alaka anlamıyorum virüs ay mı seçiyor
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler