User Tag List

Sayfa 264/386 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.998 ile 5.016 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Perşemde bügünden beri bende pozitif çıktım ve karantinadayım.
    bilinen(tat-koku ve vücüt agrısı ) semptomları yoktu bende sadece hafif bogaz agrısı ve baş dönmesi ile gittim. ilk kan testinde negatif çıktı ısrarlarımla PCR testi yaptılar onda pozitif çıktı. Şükür çok ağır geçmiyor hatta çevremdekilere göre hafif atlatıyorum. şuan 6. gündeyim verdikleri ilaç bitti bogaz agrısı v.s de kesildi fakat şuan koku duyum yok onun dışında bir sıkıntım kalmadı.

Çevremde de son 2 haftada vakalar bayagı arttı dikkatli olmak gerekli.

Bu arada öğrendiğim bilgiye göre tekrar kontrol testi yapmıyormuş devlet hastaneleri sadece özelde belki yaptırabiliyor muşuz, ve ölü virüsler testte pozitif çıkartabiliyormuş bu konuda bilgisi olan var mı ?
    Tekrar test yaptırmak istiyorum karantina sürem bitince ama başa dönmek insanın canını sıkıyor
    Geçmiş olsun, neyseki hastanelik olmadan atlatıyorsun.

Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen çarşamba dip dibe çalıştığım arkadaşım pozitif çıktı.
    Pazar günü hasta hissetmeye başlamış.

Benim dün haberim oldu. bugün 8. gün, bir şeyim yok. Test yaptırmadım. Bulaşmadı herhalde.
    Kanka ayakta atlatıyor olabilirsin. Umarım bulaşmamıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani ben de aynı şeyi düşündüm, bunu söyleyen çok oldu.

Yalnız iş yerinde bir eleman çok önce kapmış iyileşmişti, bu sefer çok ağırmış... 2 tip mi dolaşıyor nedir anlamadım gitti.

Bugün babası ve kardeşi olan arkadaşla konuştuk, annesi de olmuş, üçünde de en ufak semptom yok diyor adam. Onlar da anlamamışlar.
    Kime ne mok olacağı belli değil. Ağır hasta sayısı günlük vaka/hasta sayısını solladı gitti. Bulaşıcılığın arttığı aşikar. Ve öyle 15dk yüz yüze konuşmadıysan olmaz gibi bir durumun da olmadığını belirttiler.
    Geçen gün Mehmet Ceyhan tv'deydi, hasta çocuklar arttı ve kaybettiğimiz çocuklarda var dedi. Özetle, dinlemediler beni demeye getirdi.

P.S: Sitede maskesiz yürüyenlerden birine de dalacağım az kaldı. Eşim 3 defa polisi aradı, yav he he dediler gelen giden olmadı. Sitede muhtemelen bizim bilmediğimiz 1-2 tane ünsüz var ondan gelmiyorlar.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kime ne mok olacağı belli değil. Ağır hasta sayısı günlük vaka/hasta sayısını solladı gitti. Bulaşıcılığın arttığı aşikar. Ve öyle 15dk yüz yüze konuşmadıysan olmaz gibi bir durumun da olmadığını belirttiler.
    Geçen gün Mehmet Ceyhan tv'deydi, hasta çocuklar arttı ve kaybettiğimiz çocuklarda var dedi. Özetle, dinlemediler beni demeye getirdi.

P.S: Sitede maskesiz yürüyenlerden birine de dalacağım az kaldı. Eşim 3 defa polisi aradı, yav he he dediler gelen giden olmadı. Sitede muhtemelen bizim bilmediğimiz 1-2 tane ünsüz var ondan gelmiyorlar.
    Aynen öyle görünüyor. Ancak ben Mehmet Ceyhan'a artık Canan Karatay gözüyle bakmaya başladım. En çok bana sorulsun en çok ben çıkayım modunda takılıyor artık ve bu halinden nefret ediyorum.

Geçenlerde watsap grubunda arkadaşlara gönderdim, "şu maske böyle böyle oluyor" demiş mesela 2 ay önce... Geçen ay TV'de konuşurken ağzında o laf ettiği maske var. Ulan????

Aşı için 3 seneden önce bilmemne olmaz, 5 senede dünyaya yapılır, çok uzun bi süre falan dedi. Aralık'ta aşı hazır diyorlar. Geçende bi programa çıktılar, ABD'deki Türk prof diyor ki ben bu kadar kısa sürede çıkacağını ummuyordum, bilim adına büyük başarı diyor. Bizimkinden ses yok. Hala diyor ki, o kadar üretilemez, 2021'de dünyaya yayılamaz, herkesi yapsanız bile "efendim maskeyi çıkar, mesafeyi salla yapamayız" diyor.

Yahu sırf tek firma açıklama yapıyor Mart'ta 1.5 milyar doz üretmiş olma imkanımız var diye.. Diğerleri de yolda, onlar da üretecek... Adam pesimist midir nedir anlamadım. Cidden gıcık olmaya başladım. Huysuz ihtiyar gibi her şeye olmaz diyor adam.

Bir de "öyle olur, böyle olur" dediği her şey ekstrem senaryolar. Denizde bilmemne olur mu diyorlar, evet olur diyor. Yahu olması için yanındaki adamın denize tükürüp, senin de anında o deniz suyunu yutman lazım. Korku salmayı seviyor adam herhalde, psikopat mıdır nedir

Hasta çocuklar henüz hiç bir yerde artmadı. Okullar açıldı, çocuklar aracılığıyla yayılma tespit edilmedi. Nereden biliyorum, bunu durmadan özel okulcular takip ediyor paso Yabancı kaynaklardan istatistiklere, verilere falan bakıyorlar. Bizden önce okul açan ülkeler var 2-3 aydır. Bunlarda da vaka görülmedi. Ha bana sorsan ben de gönderemem ama durum bu gibi görünüyor şimdilik.

Hasta olabilen çocuklar var, geçenlerde 14 yaşında bi çocukcağız vefat etmiş ama astımı varmış. Bebeğe bulaştı şu oldu bu oldu dediler ama genelde hep münferit, tık haberi modunda haberler. Henüz bilimsel bişey göremedik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle görünüyor. Ancak ben Mehmet Ceyhan'a artık Canan Karatay gözüyle bakmaya başladım. En çok bana sorulsun en çok ben çıkayım modunda takılıyor artık ve bu halinden nefret ediyorum.

Geçenlerde watsap grubunda arkadaşlara gönderdim, "şu maske böyle böyle oluyor" demiş mesela 2 ay önce... Geçen ay TV'de konuşurken ağzında o laf ettiği maske var. Ulan????

Aşı için 3 seneden önce bilmemne olmaz, 5 senede dünyaya yapılır, çok uzun bi süre falan dedi. Aralık'ta aşı hazır diyorlar. Geçende bi programa çıktılar, ABD'deki Türk prof diyor ki ben bu kadar kısa sürede çıkacağını ummuyordum, bilim adına büyük başarı diyor. Bizimkinden ses yok. Hala diyor ki, o kadar üretilemez, 2021'de dünyaya yayılamaz, herkesi yapsanız bile "efendim maskeyi çıkar, mesafeyi salla yapamayız" diyor.

Yahu sırf tek firma açıklama yapıyor Mart'ta 1.5 milyar doz üretmiş olma imkanımız var diye.. Diğerleri de yolda, onlar da üretecek... Adam pesimist midir nedir anlamadım. Cidden gıcık olmaya başladım. Huysuz ihtiyar gibi her şeye olmaz diyor adam.

Bir de "öyle olur, böyle olur" dediği her şey ekstrem senaryolar. Denizde bilmemne olur mu diyorlar, evet olur diyor. Yahu olması için yanındaki adamın denize tükürüp, senin de anında o deniz suyunu yutman lazım. Korku salmayı seviyor adam herhalde, psikopat mıdır nedir

Hasta çocuklar henüz hiç bir yerde artmadı. Okullar açıldı, çocuklar aracılığıyla yayılma tespit edilmedi. Nereden biliyorum, bunu durmadan özel okulcular takip ediyor paso Yabancı kaynaklardan istatistiklere, verilere falan bakıyorlar. Bizden önce okul açan ülkeler var 2-3 aydır. Bunlarda da vaka görülmedi. Ha bana sorsan ben de gönderemem ama durum bu gibi görünüyor şimdilik.

Hasta olabilen çocuklar var, geçenlerde 14 yaşında bi çocukcağız vefat etmiş ama astımı varmış. Bebeğe bulaştı şu oldu bu oldu dediler ama genelde hep münferit, tık haberi modunda haberler. Henüz bilimsel bişey göremedik.
    Bizim ailede 4 doktor var. Hepsinin branş farklı. Yalan söyleyecek halleri yok, yalan borçları yok. An itibariyle hastanelerin tıklım tıklım dolu olduğunu söylediler. Yazın ortasından beri de eş dost doktordan öğrendiğimiz kadarıyla çocuk vakaların da çok olduğunu belirtmişlerdi. Özel okulların başkanları, sözcüleri...vs'sinin ne dediği açıkçası beni zerre ilgilendirmiyor. Sermayelerine birşey olmasın diye ne diyecekler di. Bizde vaka çıktı mı diyeceklerdi. Bende korku salınması veya salmayı sevmem bitse de kurtulsak modundayım amma velakin adam korku salmıyor. Uzun süredir bilim kurulundakilerin de sesi sedası çıkmıyor. Ama en son 1 ay önceydi sanırım. Öyle birşey söylediler ki ne diyor bunlar diye hanımla ekrana baktık. Evde duran çocuklarda okula gidenlere oranla hastalanma fazlaymış. Ben çocuğu kapalı ve kalabalık hiçbir yere sokmuyorum. Evde çocuğu tutup avm'ye veya benzeri kalabalık ve kapalı yere gidenler yüzünden genelleme yapılıyor. Ya birde nereden o dataya ulaştın be adam. Hasta çocuğun velisi gelip sana evdeydi, okuldaydı, parktaydı diye bilgi mi verecek. Bugüne kadar ne zaman doktora gittiysek en fazla 3 dk odasında kalabilmiştik. Hiçbir haltı dinledikleri yok. Kalkıp birde böyle data mı tutacaklar, güldürmesinler ya.

Şimdi gör bak, 1 hafta ara tatil olacak. Veliler çocuklarla beraber kol kola avm'lere gider. Mok var o avm'lerde.
    Okula gidip gelenlerden bir tanesi bugün yumurtladı. Geçen haftalarda anne ve babası (anne ve baba ayrı evdeler) corona olmuş. Bu arada o çocuk hiç okula gitmedi. Whatsapp grubunda da hiç anlatan yok. Dürüst veliler canlarım benim ya.
    Diğer mesajlarda yamıştım, 1 aydır bir öğretmen halen evden derslere katılıyor. Hatta geçen gün 2 çocuk okulda sınıfta gerisi evdeydi, öğretmende evden öksüre öksüre ders yaptı. Gencecik kadın halen toparlanamadı. Özel okulların verdiği dataların doğruyu yansıttığını sanmıyorum. Çünkü, daha önceki mesajlarda yazdığım bilgilerden öğretmenin ve servis şoförünün hastalığını velilere ilettiler. Oysa, servis şoförü 5 gün içinde hayatını kaybetmiş. Ne servis firmasından ne de okuldan bilgi veren yok. 31 Ağustos öncesinde okulda birkaç öğretmenin corona olduğunu da belirtmediler. Biz hep içeriden vicdanlı birinden öğrendik.
    Bugün mesela her hafta 2 gün okula gidip gelen bir çocuğun hasta olduğunu öğrendik. Ne oldu başına ne geldi bilmiyoruz. Annesi lütfeder de yazarsa öğreneceğiz. Umarım corona olmamıştır. Olduysa da umarım sıkıntısız şekilde atlatır.

Aşı için ben malesef ümitli değilim. Ha hazır bitti deseler sen gider olur musun ben şahsen olmam. Dürüst şekilde ne olup bittiğini de paylaşacaklarını da sanmıyorum. İlla yan etkiler olacak. Ülkelerin yasakladığı ilaçları bizdeki veriyorlar diye de okuyoruz, öğreniyoruz. Aşı olurken bir dakika bunu kim üretti, ne zaman üretildi diye kaç kişi sorgular.
    Konu imprezaWRC tarafından (11-11-2020 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pfizer Turkiye bilim, ilac ve nakdi kaynaklarıyla COVID-19 ile mucadeleye tam destek veriyor | Pfizer Turkiye @Ormanci

Pfizer, bu hedef doğrultusunda aşı alanında önde gelen klinik araştırma ve geliştirme, ruhsatlandırma, üretim ve dağıtım altyapısıyla küresel çaptaki tüm olanaklarını kullanacak. İnsan üzerindeki testlere onay alınması ve başlamasının ardından, geliştirme programının teknik başarısına ve düzenleyici kurumların onayına bağlı olarak, Pfizer’in 2020 sonunda milyonlarca doz aşı sağlama ve ardından üretim kapasitesini artırarak 2021’de yüz milyonlarca doz aşı üretme potansiyeli bulunuyor. Pfizer aşının gelişmesi için virolog, biyolog, kimyager, aşı uzmanları gibi tüm insan kaynakları ile birlikte çalışıyor.
    İşin özü ve benim bu kısımdan anladığım; başardık diye duyurdukları aşının insan üzerinde testleri yapılmamış. Daha o testler yapılacak. Kısmet artık.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O testlerde tr de yapilacak. Ilk turkiyede denenecek aralik 15 gibi bakanliga teslim edilecek diyor duzgun kaynaklar
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pfizer Turkiye bilim, ilac ve nakdi kaynaklarıyla COVID-19 ile mucadeleye tam destek veriyor | Pfizer Turkiye @Ormanci

İşin özü ve benim bu kısımdan anladığım; başardık diye duyurdukları aşının insan üzerinde testleri yapılmamış. Daha o testler yapılacak. Kısmet artık.
    Ula olur mu, adamlar üçüncü fazı bitirdi veya bitirmek üzere, en önde giden 2 firma bunlar Pfizer ve Türk ortaklığı bulunan BionTech... Diğerleri de bitirmek üzere, geliyor diyorlar. Hatta daha da başarılı bir tane varmış galiba. Yerli bir firma diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Bir sürü insanda test yaptılar yav...

Aralık gibi bunlar uluslararası onayları almaya çalışacak, ABD ve AB'de de onay alacaklar, Mart falan gibi de biz almaya başlarız diyorlardı.

Valla çocuk muhabbeti ile ilgili veriler ortada. Ben de dediğim gibi güvenemiyorum, okula gönder desen gönderemem ama durum bu. Net bişey yok, bilimsel veri yok. O onu dedi bu bunu dedi ile olmuyor tabi...

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://youtu.be/4B0zvzNIEqg

Yaşlı ve Hamileler üzerinde denenmemiş diyor Normal bir yaş aralığında sıkıntı yok anladım ben bu açıklamalarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Haftada 2 gün okula giden bir çocuk salı gününden beri online derslerde de yoktu. Az önce annesi wp'den yazdı. Salı günü ateşlenmiş 2-3 gün boyunca ateş geçmeyince soluğu hastanede almışlar sonucu bugün öğrenmişler, çocuk corona pozitif. (Diğer belirtiler var mı yok mu yazmadığı için bilmiyorum.)
    Bu arada, çocuk 7,5 yaşında.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.000 lerin üzerine oturdu olay (ne kadar doğru biliyoruz elbette!)... sen bütün yaz tatil kredisi ver, uçakları ucuzlat, bütün cafe bar pavyon aç, şimdi de vay efendim bu millet kurallara uymuyor diye önce 65 yaşa sınırlama getir sonra çalışma saatleri vs...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bize en yakın iran ve 11000 vaka çıkıyor bizde ise 2000'lerde yersen

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bize en yakın iran ve 11000 vaka çıkıyor bizde ise 2000'lerde yersen
    bugün 3.100 küsür
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır bu kadar değişim dönüşüm ekonomide şeffaflık cart curt diyorlar, şu vaka açıklama işini de düzeltseler ya bu vesile ile...

Zaten bu vaka sayısı muhabbeti ters tepmeye başladı, miller artık hiç sallamıyor, o yüzden 3.000 yerine artık 30 bin mi 20 bin midir nedir onu söyleyin ki millet ciddiye alsın deniliyor.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar günü arkadaşımın babası covid19'a bağlı vefat etti. Kronik hiç bir rahatsızlığı yoktu ama kalp krizini tetiklemiş. Rahatsızlanıp, hastaneye kaldırıldıktan sonra 4. gün kalp krizinden vefat etmiş. Ev ahalisi olarak hepsi karantinada olduğundan kimsesiz gibi defnedilmiş rahmetli.

İlk aylarda uzak tanıdıklardan, dıdısının dıdısından, doktor arkadaşlarımızın anlattıklarından falan bahsediyorduk. Şuan ailecek yakın çevremizde olmayan nadir insanlardanız. Konuda bile her sayfada birileri pozitif çıkıyor.

Onuda geçtim bir kaç haftadır yakın çevremizden covid19 kaynaklı ölümler duymaya başladık.

Biz sağlamız, bize bir şey olmaz falan demeyin. Ölüm haberini duyduğum bir kişi hariç, yaşıtlarına göre oldukça sağlıklı insanlar. Enfenksiyon uzmanı arkadaşım yaşınıza, sağlığınıza güvenmeyin hastalık zayıf noktanızı denk getirirse kurtuluşunuz yok diyor. Bazı sanslıları teğet geçiyor olabilir ama siz o kadar şanslı olmayabilirsiniz.

Dikkat etmekten başka çaremiz yok. Kimsenin umrunda olmadığımızı anlamış olduk şu dönemde.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de 10 güne kadar çevremde çok vaka yoktu ama şuan durum ciddi bir hal aldı. Her gün vaka duyuyoruz, henüz vefat eden duymadım umarım duymayız da.

Şubat ayında belirtilerin tamamını içeren bir rahatsızlık geçirdim 35 senedir ilk defa tam 5 gün çıkamadım yataktan acaba bu zıkkım mı buldu bizi diye merak etmiyor değilim.

Ciddi dikkat etmek lazım yaşa başa bakmıyor götürüyor.

Veriler yine benzer aralıkta geliyor ama ben gerçek rakamların daha fazla olduğunu düşünüyorum.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedEdition34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun sisli etfal morgundan 4 5 tane cenaze araci cikti tabutlarin ustunde yesil ortu yok ve yakinlari vs de arkada yoktu bi cenaze araci soforu bi imam vardi. muhtemelen koronadan öldu o kisiler.

Internette dunden beri bi yazi dolasiyor korona yalani diye aslinda virus degil verdikleri ilaclar ölduruyormus dun tesadufen okudum bulursam paylasicam
    Bir de bu korona yokçular çoğaldı son zamanda, her yerdeler

Sağlık gibi önemli bir konuda bari bırakın yalan bile olsa işin uzmanları konuşsun, komplo teorileri zamanı değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar sahada varını yoğunu ortaya koyuyorlar, bir yandan çaresizliklerini ve ülkenin gerçeklerini anlatmaya çalışırken işsiz kalırım, mahkemelerde sürünürüm korkusuyla arkalarını dönmüş yüzleri görünmesin diye uğraşıyorlar.

Mesela şu videoya bakıyorum. Adam bebek arabasındaki bebeğinin, ülkesinin geleceği için korkmadan istediğini söyleyebiliyor.
    İngiltere Başbakanı sokak ortasında vatandaşından fırca yiyor. Boris Johnson vatandaşla tartışıyor. - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de bu korona yokçular çoğaldı son zamanda, her yerdeler

Sağlık gibi önemli bir konuda bari bırakın yalan bile olsa işin uzmanları konuşsun, komplo teorileri zamanı değil

O yazının kaynağını tahmin etmeye çalışalım... Buldum!!! Yazanın dötü

Korona kontrolden çıkınca komplo teoriciler, şarlatanlar, üfürükçüler... zıvanadan çıkmaya başladı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler