User Tag List

Sayfa 265/386 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.017 ile 5.035 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşim nedeniyle mecburen insanlarla temas kuruyorum, geçen gün bir yere gittim ve oturup kahve içtiğim kişi+kocası ben gittikten sonra test yaptırıp pozitif çıkıyor. Bu bilgiyi bana vermedikleri gibi iş yerini aradığımda sadece şu bilgi verildi "Sizin şirketinizle yeni X kişi ilgilenecek". Neyseki bana birşey bulaşmadı (15 gun geçti). Bugün kendilerine sordum ve olayı şöyle anlattılar " Biz 2 kişi pozitif çıktık, iş yerinden kimseye bulaşmamış, kızlarıda negatif. Durumumuz ağırlaşınca evimizdeki yardımcımız zorla bana birşey olmaz diyerek gelip bizle ilgilendi. Evin bütün işlerini maskesiz eldivensiz yaptı ve kendiside - çıktı" Bu bulaş işi nasıl oluyor anlamadım.

İş yerimizden bir arkadaşımızın kayınvalidesi + çıktı, hastaneye kaldırıldı.. Hastaneden aradılar ve hastanıza bakacak kimsemiz yok, 1 refakat ve bakım yapacak kişiye ihtiyacımız var deniyor. - Olan eşi gidiyor bakıma, tabi o da + çıkıyor bu işten ve karantinaya alınıyor. Annesi vefat ediyor ve ölüm nedeni "Birden fazla organ yetmezliği", corona falan değil yani. Ve defin işleminide bildiğiniz corona sız bir vaka gibi yaptırıyorlar, kime ne bulaştı, ne oldu henüz bilinmiyor.

Bu yaşadıklarım, gördüklerim tamamen fıkra gibi gelmeye başladı artık. Ben çok dikkat ediyorum ama mecburen temaslarım oluyor, çember daraldı ve sonumuz iyi değil gibi.

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün gittiğim bir özel hastanede bir doktoru bir kaç kez maskesiz gezerken gördüm. Belli gibi komple teoricilerden kendisi.
    Artık aklım almıyor corona'yı. Dikkat ediyorum, bana ve sevdiklerime bir şey olmasın diye çabalıyorum.

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.derece yakınıma gelmedi şükür ama çevremde görüştüğüm aile büyüklerinden kayıplar oldu. hastanede yalnız bırakmak, öldüğünde yıkarken bi tas su dökememek, vedalaşamamak, sevdiklerinle acını paylaşamamak çok kötü birşeymiş çok net gördüm..
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah radyoda günlük vaka sayısının 87bin oldugunu vs duydum, var mı kaynagımız ?

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÖmerF.Bayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah radyoda günlük vaka sayısının 87bin oldugunu vs duydum, var mı kaynagımız ?
    Türk tabipler birliği açıklamış dün

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam ayakta geçirmiş, annemle testleri negatif çıkmıştı. 7 gün sonra annem belirti göstermeye başlayıp testi pozitif oldu. Ben bu işten bi halt anlamadım. Babam tam geçirmiş haldeyken annem kapmış demek ki, nasıl oluyor anlamak imkansız.

Babam belirtisiz geçirirken, annem grip semptomları ile geçiriyor. Dün doktora gittiler, akciğerde yayılım covid uyumlu ama çok az, panik yapmayın demiş doktor. Bugün de sonuç pozitif geldi. Dün başım biraz yandı-ağrıdı ama parol alıp yattım, çok rahat uyudum, bi de ter attım falan dedi. Bakalım böyle geçer giderse ne ala..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık bakanlığı pozitif vaka temaslı olupta evde karantinada olan tüm personellerini göreve çağırıyor.
    Memuration

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1200 okulda vaka çıkmış ülkede, TTB günlük vakanın 90 bine dayandığını ve de Amerika'nın ardından şu an 2. olduğumuzu duyuruyor, İngiltere Türkiye'yi kara listeye aldı verilerdeki tutrsızlıklar yüzünden... inanılmaz bir artış var arkadaşlar şu an resmen tsunaminin altındayız, hani fetişiz ya, ülkeyi 2 hafta kapatmak harici var mı fikri olan?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık bakanlığı pozitif vaka temaslı olupta evde karantinada olan tüm personellerini göreve çağırıyor.
    Ciddi misin abi sen? Pozitif olan sağlık çalışanları ne olacak bu durumda? Garip bir memleket olduk iyice.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafamı kurcalayan bir şey covid ile ilgili daha önce tartışıldı mı bilmiyorum.
    Şimdi bu meret Süleyman Soylu'ya bulaştı, Ekrem İmamoğlu'na bulaştı, Binali Yıldırım'a bulaştı. Eğer doğruysa Trumph'a bile bulaştı. Ben şahsen kendi adıma bu insanlar kadar iyi korunabildiğimi düşünmüyorum. Toplu taşıma da kullanıyorum, sokağa da çıkıyorum. Aynı evde yaşadığım kardeşim bankacı ve her gün şubeye gidiyor. Şubesi de sanayi sitesinde.
    Şimdi Soylu'nun yanına girebilenler belli, her yere özel aracıyla gidiyor. Mesafeye zaten her zaman güvenlik nedeniyle dikkat ediliyordu, buna maske ve temizlik de eklendi bu kişilerde.
    bunlara bile bulaştıysa kenar mahallelerde toplu ölümler yaşanması lazım. Salgının başında gördüğümüz yurtdışında yollarda ölen insanları bizim de görmemiz lazımdı. Bana bir kardeşime iki kere test yapıldı. Hepsi negatif.
    Komplo teorilerine inanmıyorum. Ama bu virüsün belli özelliklere saldırdığı doğru olabilir mi? Bu konuda yapılmış gerçek bir çalışma gören var mı?

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar günü arkadaşımın babası covid19'a bağlı vefat etti. Kronik hiç bir rahatsızlığı yoktu ama kalp krizini tetiklemiş. Rahatsızlanıp, hastaneye kaldırıldıktan sonra 4. gün kalp krizinden vefat etmiş. Ev ahalisi olarak hepsi karantinada olduğundan kimsesiz gibi defnedilmiş rahmetli.

İlk aylarda uzak tanıdıklardan, dıdısının dıdısından, doktor arkadaşlarımızın anlattıklarından falan bahsediyorduk. Şuan ailecek yakın çevremizde olmayan nadir insanlardanız. Konuda bile her sayfada birileri pozitif çıkıyor.

Onuda geçtim bir kaç haftadır yakın çevremizden covid19 kaynaklı ölümler duymaya başladık.

Biz sağlamız, bize bir şey olmaz falan demeyin. Ölüm haberini duyduğum bir kişi hariç, yaşıtlarına göre oldukça sağlıklı insanlar. Enfenksiyon uzmanı arkadaşım yaşınıza, sağlığınıza güvenmeyin hastalık zayıf noktanızı denk getirirse kurtuluşunuz yok diyor. Bazı sanslıları teğet geçiyor olabilir ama siz o kadar şanslı olmayabilirsiniz.

Dikkat etmekten başka çaremiz yok. Kimsenin umrunda olmadığımızı anlamış olduk şu dönemde.
    Allah rahmet eylesin...

Arkadaşın babası bu verdikleri ilaçtan kullanmış mı? O mu tetiklemiş acaba krizi? O ilaç çok fena çok ağır diyorlar ya
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafamı kurcalayan bir şey covid ile ilgili daha önce tartışıldı mı bilmiyorum.
    Şimdi bu meret Süleyman Soylu'ya bulaştı, Ekrem İmamoğlu'na bulaştı, Binali Yıldırım'a bulaştı. Eğer doğruysa Trumph'a bile bulaştı. Ben şahsen kendi adıma bu insanlar kadar iyi korunabildiğimi düşünmüyorum. Toplu taşıma da kullanıyorum, sokağa da çıkıyorum. Aynı evde yaşadığım kardeşim bankacı ve her gün şubeye gidiyor. Şubesi de sanayi sitesinde.
    Şimdi Soylu'nun yanına girebilenler belli, her yere özel aracıyla gidiyor. Mesafeye zaten her zaman güvenlik nedeniyle dikkat ediliyordu, buna maske ve temizlik de eklendi bu kişilerde.
    bunlara bile bulaştıysa kenar mahallelerde toplu ölümler yaşanması lazım. Salgının başında gördüğümüz yurtdışında yollarda ölen insanları bizim de görmemiz lazımdı. Bana bir kardeşime iki kere test yapıldı. Hepsi negatif.
    Komplo teorilerine inanmıyorum. Ama bu virüsün belli özelliklere saldırdığı doğru olabilir mi? Bu konuda yapılmış gerçek bir çalışma gören var mı?
    öncelikle şunu söyleyeyim, testler tamamen tutarsız... Elon Musk aynı anda 4 test veriyor her biri farklı çıkıyor, Ryan Babel 3 kere negatif çıkıyor ama belirtiler sebebiyle doktor riske girmiyor bir test daha yapılıyor sonuç pozitif... bakın insanlar şunu anlamıyor ya da anlamak işlerine gelmiyor, bu virüs 3 günde insanı öldüren sonra da zombiye çeviren bir virüs değil, çoğunun farkına bile varmadığı belki de şu an 20 milyon kişinin taşıyıcı olduğu ama bulaştığı bazı bünyelerde ölüme sebep olan bir illet... şimdi herkes kendisiyle kıyaslıyor, bu virüs eğer 'lineer' davranıyor olsaydı şimdiye aşısı da tedavisi de bulunurdu yani ismi Mehmet olanlara bulaşıyor, Ali olanlara bulaşmıyor diye ayrım yapılabilirdi... sadece İstanbul'da günde 150 den fazla ölüm olduğunu belediye başkanı söylüyor, tık yok... Mansur başkan Ankara'da yoğun bakımlar doldu günlük 3500-400 vaka var dedi, tık yok... TTB nin günlük 90bin pozitif vaka açıklaması çok korkutucu gerçekten... milletvekili, bakan, topçu, şoför, işçi vs şu an inanılmaz bir hızla yayılıyor...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin...

Arkadaşın babası bu verdikleri ilaçtan kullanmış mı? O mu tetiklemiş acaba krizi? O ilaç çok fena çok ağır diyorlar ya
    Arkadaşıma hiç sormadım ama 4 gün yoğun bakımdaymış zaten, ilaç illaki verilmiştir. Enfeksiyon uzmanı doktor arkadaşımız Kalp krizi ve pıhtılaşmadan ölenler olduğunu söyledi. İş yaptığımız biri pozitif çıktı mesela. 65 yaşında, benim hatırladığım 2-3 kez kalp krizi geçirdi adam. Hiç bir şey olmadan atlattı. İlaç-kalp krizi etkisi desem böyle bir örnekte var...

Başka bir arkadaşımın dedesi vefat etmişt. Böbrek ve karaciğerini bitirmişti onunda. Tansiyon dışında bir sorunu yokmuş öncesinde. 15 gün uyutuldu sanırım kan değerleri aşırı düşüyormuş uyandırıldığında. En sonunda vefat etmişti.

Belli yerlerde çok tahribatta bulunabiliyor sanırım. Bazı insanların haberi bile olmuyor, bazıları grip gibi atlatıyor, hiç tahmin edemediğin birini öldürebiliyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni önlemler az önce açıklandı...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafta sonu 10-20 arası çıkma yasağı var.

Yanlış anlamadıysam hafta içi de yaşa göre yasak var.

Eğitim online vs.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Önlemler şu şekilde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corona hafta içi etkili olmadığı için haftasonu çıkmamak çok etkili olacaktır...

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Hafta tam kapsamlı kapamanın etkisi ortalama 1 ay olarak hesaplanabilir bu ekonomik desteği sağlayabilir miyiz sanmıyorum.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komik şeyler yine. Laf olsun diye alınmış traş önlemler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler