User Tag List

Sayfa 268/386 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.074 ile 5.092 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Bugün karantina sonrası ilk iş günüm. Bu hastalık fazlasıyla garip bir hastalık. Kısa zaman öncesine kadar sürekli yakınlarımın yakınları yakınlarımın çevresi filan derken iş yerimin çevresinde de sürekli iletişimde olduğum insanlarda korona olmaya başlamıştı. Resmen sürekli daralan bir kapanın içinde gibi hissediyordum kendimi. En son kız arkadaşımın ( sürekli çift maske dolaşır ve mesafeye aşırı dikkat ederdi. Kolonyalar vs. söylemiyorum bile) iş yerinde çıkınca toplu olarak teste gittiler ve herhangi bir belirti olmadığı halde testi pozitif çıktı. En önemli noktada burada zaten. Bende sonuç olarak her gün beraberiz diye teste gittim ama negatif. Ne olur ne olmaz diye izin alarak bende karantinaya girdim kız arkadaşımla beraber çünkü ikimizde büyüklerimizle yaşıyoruz. Hastalık boyuncada sürekli yanyana ve aynı evin içinde olmamıza rağmen toplamda 3 test oldum 3 ü de negatif. Tabi ki gerekli kurallara uyarak geçirdik karantinayı ama ne de olsa 4 duvar içindesiniz. Kız arkadaşım ise hastalığı sadece karantinanın 3. ve 4. günlerinde baş ağrısı yaşayarak atlattı. Demem o ki insanların en büyük yanılgısı belirti beklemeleri. Belki bana bulaşmadı ama belirtiler çıkana kadar beklese ailesine ve daha da büyük sıkıntı olacak aile büyüklerine bulaştıracaktı. Çok şükür sorunsuz atlatıldı geçti. Ama belirti beklemeden en ufak şüphede test olmak gerekli lakin bizde olduğu gibi kesin bulaşacak diye de bir şey yok anladığım kadarıyla. Gel gelelim daha da büyük sıkıntıya testler. Özel hastanede 200-250 lira hatta çevremden daha yüksek fiyatlarda duydum. Çok şükür durumumuz vardı biz gittik yaptırdık akşamına sonuçlanıyor neredeyse testler. Ne gerek var diyeceksiniz devlet hastaneleri var. Var da kapıda ki kuyrukları görünce insan korkuyor ister istemez. Ve bunun yanında kız arkadaşımın pozitif çıktığı akşam saatlerinde yakın arkadaşımız hemen devlet hastanesine gidip test olmak istedi ama aldığı cevap şu an testimiz bitti yarın gün içinde gelir muhtemelen. Çok uzun yazdım ama ne sistem düzgün ne de hastalığın gerçek anlamda bulaşma şekli biliniyor.
    aynı benzer durum çok yakın arkadaşımda oldu geçenlerde annesi pozitif çıktı kendisi annesini hastaneye götürünce öğrendi bu durumu öncesi temas yakınlık olmuştur illaki ama arkadaşım pozitif çıktı genede karantinaya aldılar annesi ile temas olduğu için. Bu arada arkadaşım evli eşi ve 2 çocuğu var kendi evinde karantinaya girdi ilk 5 gün bittikten sonra test yapılıyor arkaşım bu sefer pozitif çıkıyor sonucu öğrenince eşine test yapılıyor ertesi gün negatif çıkıyor çok enteresan bir bulaşma şekli var bahsettiğiniz gibi çok yakın temaslı kişiler biri negatif biri pozitif çıkabiliyor. Bu arada arkadaşım çok sağlıklı bir şekilde atlatıyor hiç bir belirti yok dıştan sapasağlam ama pozitif
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devlet iyice dökülmeye başladı... sağlık bakanı diyor ki yeterli kaynağımız yok, peki kaynak yok da yurt dışına maske hibe etmek,özel uçakla yurt dışından tek tek hasta toplamak,halkımızın kullanmadığı hastaneler yaptırmak falan ne iş? şova gelince kimseye yer bırakmayanlar tabloları gizleyemeyince 'ama biz 3. dünya ülkesiyiz zaten ne bekliyordunuz?' dedi insanların gözüne baka baka!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devlet iyice dökülmeye başladı... sağlık bakanı diyor ki yeterli kaynağımız yok, peki kaynak yok da yurt dışına maske hibe etmek,özel uçakla yurt dışından tek tek hasta toplamak,halkımızın kullanmadığı hastaneler yaptırmak falan ne iş? şova gelince kimseye yer bırakmayanlar tabloları gizleyemeyince 'ama biz 3. dünya ülkesiyiz zaten ne bekliyordunuz?' dedi insanların gözüne baka baka!
    iş artisliğe geldiğinde en havalısını yapıyorlar ama iş icrate geldiğinde hava kaçırıyorlar
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı benzer durum çok yakın arkadaşımda oldu geçenlerde annesi pozitif çıktı kendisi annesini hastaneye götürünce öğrendi bu durumu öncesi temas yakınlık olmuştur illaki ama arkadaşım pozitif çıktı genede karantinaya aldılar annesi ile temas olduğu için. Bu arada arkadaşım evli eşi ve 2 çocuğu var kendi evinde karantinaya girdi ilk 5 gün bittikten sonra test yapılıyor arkaşım bu sefer pozitif çıkıyor sonucu öğrenince eşine test yapılıyor ertesi gün negatif çıkıyor çok enteresan bir bulaşma şekli var bahsettiğiniz gibi çok yakın temaslı kişiler biri negatif biri pozitif çıkabiliyor. Bu arada arkadaşım çok sağlıklı bir şekilde atlatıyor hiç bir belirti yok dıştan sapasağlam ama pozitif
    Çok garip gerçekten hiçbir mantıklı bir açıklaması yok bakalım nereye kadar gidecek böyle
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gercek vaka sayısı sizin icin onemli mi - gundem - ekşi sozluk

Damadı dolar sizi ilgilendirmez der , doktoru ne yapacaksınız hasta sayısını der.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gercek vaka sayısı sizin icin onemli mi - gundem - ekşi sozluk

Damadı dolar sizi ilgilendirmez der , doktoru ne yapacaksınız hasta sayısını der.
    yakında seçimide kendileri yapar bunlar ne gerek var sizin oy neyinize derler nası olsa istediğimizi çıkarıyoruz sandıktan diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yandaş basın hala Amerika'da şu kadar ölüm var, Avrupa kırılıyor haberleri yapıyor... ya bana ne Amerika'dan Fransa'dan, bana ülkemden haber verin, istifayı bile veremeyen basın şimdi tarafsız olarak dünyaya el attı, helal olsun...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Az önce öğrendim, arkadaşımızın muhasebecisi 2 gün önce vefat etmiş. Adam 44 yaşındaymış ve kronik bir rahatsızlığı geçtim, sigara bile kullanmıyormuş. Arkadaşımızın abisinin çalıştığı iş yerinde de geçen gün 48 yaşında birisi vefat etmiş. Onunda aynı eşkilde kronik rahatsızlık...vs hiçbirşeyi yokmuş.

44 yaş nedir ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce öğrendim, arkadaşımızın muhasebecisi 2 gün önce vefat etmiş. Adam 44 yaşındaymış ve kronik bir rahatsızlığı geçtim, sigara bile kullanmıyormuş. Arkadaşımızın abisinin çalıştığı iş yerinde de geçen gün 48 yaşında birisi vefat etmiş. Onunda aynı eşkilde kronik rahatsızlık...vs hiçbirşeyi yokmuş.

44 yaş nedir ya
    hocam çoğunluk kronik bir şeyimiz yok zannediyoruz ama kaçımız senede bir check-up yaptırabiliyoruz? ben 30 yaşında ölen biliyorum hem de bizim camiadan...sağlığın ve ekonominin bozuk olduğunu yeni farketmişiz gibi 2 gündür acayip acayip yorumlar yapılıyor, nasıl bir milletsek bazen öyle inanıyoruz ki, boğaz köprüsünden atlayınca virüs bulaşmıyor deseler atlayacak milyonlar var ama sonrasında ne oluyor , kandırılmışız öyle bir şey yokmuş diyorlar olan atlayanlara oluyor... bu Koca'nın da suyu ısındı zaten buraya yazıyorum, rakamlar gerçeği yansıtmıyormuş bizi kandırdılar diyerek bütün pandemiyi adama yıkmazlarsa ben hiç bir şey bilmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PCR testinin güvenilirliği konusunda kuşkuluyum. Tabii uzman olmadığım için fikrimin önemi yok. Bu konuda forumdaki sağlıkçı arkadaşların düşüncelerini/bilgilerini öğrenebilir miyim?

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PCR testinin güvenilirliği konusunda kuşkuluyum. Tabii uzman olmadığım için fikrimin önemi yok. Bu konuda forumdaki sağlıkçı arkadaşların düşüncelerini/bilgilerini öğrenebilir miyim?
    Tat ve koku alma tamamen olmayan arkadaşımın pcr testi negatif geldi...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de uzman değilim ama çevremde gördüğüm kadarıyla söyleyeyim, pcr negatif olanın antikor testi pozitif çıkabiliyor

Antikor testinin tekrarında negatif çıkan da oluyor

O yüzden testlere %100 güvenmektense referans olarak kabul etmek bence daha yararlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz hastanede pcr'a ek olarak tomografi + klinik bulgular + kan tahlili (özellikle dimer) ile tanı koymaya çalışıyoruz. pcr tek başına tanı koydurmamalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz hastanede pcr'a ek olarak tomografi + klinik bulgular + kan tahlili (özellikle dimer) ile tanı koymaya çalışıyoruz. pcr tek başına tanı koydurmamalı.
    Selamlar hocam, her hastadan tomografi istiyor musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunc. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar hocam, her hastadan tomografi istiyor musunuz?
    Selamlar, evet hepsinden istiyoruz çünkü pcr'ların çoğu negatif çıkıyor fakat ciğerlerde tutulum varsa tomografide görünüyor. tabi bu tutulumu da covid mi yoksa farklı bir enfeksiyon mu diye ayırt etmek de önemli.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel yapılan testlerin e-nabıza yüklenme zorunluluğu varmı şirket herkese test yaptırdı negatif diyorlar belge yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, evet hepsinden istiyoruz çünkü pcr'ların çoğu negatif çıkıyor fakat ciğerlerde tutulum varsa tomografide görünüyor. tabi bu tutulumu da covid mi yoksa farklı bir enfeksiyon mu diye ayırt etmek de önemli.
    Poliklinikleriniz açık mı? Başvuruların hepsine bu şekilde yetişebiliyor musunuz?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam çoğunluk kronik bir şeyimiz yok zannediyoruz ama kaçımız senede bir check-up yaptırabiliyoruz? ben 30 yaşında ölen biliyorum hem de bizim camiadan...sağlığın ve ekonominin bozuk olduğunu yeni farketmişiz gibi 2 gündür acayip acayip yorumlar yapılıyor, nasıl bir milletsek bazen öyle inanıyoruz ki, boğaz köprüsünden atlayınca virüs bulaşmıyor deseler atlayacak milyonlar var ama sonrasında ne oluyor , kandırılmışız öyle bir şey yokmuş diyorlar olan atlayanlara oluyor... bu Koca'nın da suyu ısındı zaten buraya yazıyorum, rakamlar gerçeği yansıtmıyormuş bizi kandırdılar diyerek bütün pandemiyi adama yıkmazlarsa ben hiç bir şey bilmiyorum...
    Açıkçası 2-3 sene öncesine kadar anne-babamın inat etmesinden dolayı 2 sene boyunca senede 1 defa check-up yaptırmıştım. Ancak, sene de 1 olmasına rağmen her sene röntgen çekilmesine sinir olmuştum. Alınan kan numunelerine rağmen belirli şeylere bakıp diğer değerleri görmek istediğinde de dünyanın parasını istemelerine de para tuzağı gözüyle bakmıştım. Ve sonuç olarak yerim ben öyle check-up'ı dedim artık yaptırmıyorum. Yahu zaten yedi ceddime baktım kanser, astım...vs olan yok. Ben sigara hiç içmedim. Eşim de içmiyor. Alkolü de boya temizliğinde ve el temizliğinde kullanıyorum.
    Kendimi biliyorum, çok çabuk yorulmaya başladığımda bilirim ki demir eksilmiş. Gider kan tahlili yaptırıp ona göre takviye yaparım.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel yapılan testlerin e-nabıza yüklenme zorunluluğu varmı şirket herkese test yaptırdı negatif diyorlar belge yok
    hanımın testi enabıza yüklendi. işçi sağlığı güvenliği firmasında şirketçe yapılmış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler