User Tag List

Sayfa 273/386 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.169 ile 5.187 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta tamamen sokağa çıkma yasağı muhabbeti duyuyorum aralıkta ?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta tamamen sokağa çıkma yasağı muhabbeti duyuyorum aralıkta ?
    O devamlı dillendiriliyor da "temenni" vaziyetinde... Pek yapacaklarını sanmıyorum.

Aslında Sağlık Bakanının da bi "tam kapanma" istediği, en azından Mart-Nisan'daki gibi falan hsonu tamamen kapanma gibi bir şey istediği ancak şimdilik uygulanmadığı gibi bir şeyler de okumuştum.

Reyiz dedi gerçi, yetmezse başka önlemler alırız diye. Yetmediği ortada. İstanbul Ankara falan idare etse de her yerden duyulmaya başlandı, özellikle kapasitesi düşük olan illerde hastaneler doldu muhabbeti çok geliyor.

Sistem patladı bence son birkaç haftadır ama belli etmemeye çalışıyorlar, şimdilik ucundan idare ediyor sadece.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @ghibli06 abi çok geçmiş olsun acil şifalar
    @yusufcan_k başınız sağolsun kardeşim

Artık forumdaki konuda da kime ne yazacağımı şaşırdım, eskiden konuda hiç geçmezdi bu söylemler. Lakin çember o kadar daraldı ki artık her an yakınımızdaki birileri maalesef virüsten etkilenir hale geldi.

Ben eşim kızım virüsten izole olarak yaşıyoruz çalıştığım yerde. Çalışmaya ve konaklamaya gelen herkes izolasuyon süresinde bekleyip akabinde PCR & Anticore testi olduktan sonra bizimle yaşamaya & çalışmaya başlayabiliyor.

Ama annem, babam, abim tüm akrabalar İstanbulda

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ghibli06 abi çok geçmiş olsun acil şifalar
    @yusufcan_k başınız sağolsun kardeşim

Artık forumdaki konuda da kime ne yazacağımı şaşırdım, eskiden konuda hiç geçmezdi bu söylemler. Lakin çember o kadar daraldı ki artık her an yakınımızdaki birileri maalesef virüsten etkilenir hale geldi.

Ben eşim kızım virüsten izole olarak yaşıyoruz çalıştığım yerde. Çalışmaya ve konaklamaya gelen herkes izolasuyon süresinde bekleyip akabinde PCR & Anticore testi olduktan sonra bizimle yaşamaya & çalışmaya başlayabiliyor.

Ama annem, babam, abim tüm akrabalar İstanbulda
    teşekkürler koray abi.. bu arada 2 saat önce de yan komşumuzun şehir dışında vefat ettiğini öğrendik 66 yaşında o da muğladaydı izole olmak için yazlıklarındalardı ama onuda kaybettik. ölenlerin hepsine Allah rahmet eylesin. Gerçekten çok çok zor bir durum

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık çember falan kalmadı, son 1 haftadır bütün çevremden duyuyorum ve 1 anda tat koku yada ateş gidiyor hani halsizim acaba mı bile diyemediler. Çevreden herkeste olabilir. Gerçekten mesafeyi korumak şart.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler koray abi.. bu arada 2 saat önce de yan komşumuzun şehir dışında vefat ettiğini öğrendik 66 yaşında o da muğladaydı izole olmak için yazlıklarındalardı ama onuda kaybettik. ölenlerin hepsine Allah rahmet eylesin. Gerçekten çok çok zor bir durum
    Bodrum da diğer yerlerden farksız. Temmuz'dan beri hiç gitmemiştim eve, geçen hafta gittik kızın aşı ve kontrolleri için. Kafayı yedim inanılmaz kalabalıktı ortalık, maske vs hak getire takılıyordu herkes. Hemen işlerimizi halledip izolasyona geri döndük 3 gün bekledik testlerimizi olduk çok şükür 32. testimde negatif.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada herkese geçmiş olsun diliyorum. Yalnız şu dsomudur nedir? 2 farklı açıklama yapılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Birinde 3.dalganin geleceğini diğerinde asi kapsamında tünelin ucunun gozuktugunu akla kara diyorlar ne olacak sonumuz bakalım?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada herkese geçmiş olsun diliyorum. Yalnız şu dsomudur nedir? 2 farklı açıklama yapılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Birinde 3.dalganin geleceğini diğerinde asi kapsamında tünelin ucunun gozuktugunu akla kara diyorlar ne olacak sonumuz bakalım?
    Çin'in köpeği olmuş bir örgütü dikkate almıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben birinin "salınmasın" şeklinde korkutma açıklaması, diğerini de "reel" olan diye görüyorum. Bizim medya da çok körüklüyor aslında. Yandaş medya çok başarılıyız hede hödö derken, muhalif medya da sadece kötü durumda olan ülkeleri gösteriyor, dikkat ediyorum mesela FOX sadece Almanya, İspanya, İtalya'ya odaklanmış onları veriyor Avrupa deyince. E madem öyle diğerlerini de ver birader? Ya da hangi ülke ne yapıyor onları da verin? Yok, hiçbirinde yok.

Bir de ne yapacaklarına karar veremediler. Kapanma diyorlar, AB ülkelerini örnek gösteriyorlar, adamlar açıyor, bakın okulları açtılar bişey olmadı diyorlar. E karar verin birader?

Yalnız aşı konusu da tereddütlü, nasıl olacak bu işler bakalım. Zombi filmi gibi olacaz yeminle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birinin "salınmasın" şeklinde korkutma açıklaması, diğerini de "reel" olan diye görüyorum. Bizim medya da çok körüklüyor aslında. Yandaş medya çok başarılıyız hede hödö derken, muhalif medya da sadece kötü durumda olan ülkeleri gösteriyor, dikkat ediyorum mesela FOX sadece Almanya, İspanya, İtalya'ya odaklanmış onları veriyor Avrupa deyince. E madem öyle diğerlerini de ver birader? Ya da hangi ülke ne yapıyor onları da verin? Yok, hiçbirinde yok.

Bir de ne yapacaklarına karar veremediler. Kapanma diyorlar, AB ülkelerini örnek gösteriyorlar, adamlar açıyor, bakın okulları açtılar bişey olmadı diyorlar. E karar verin birader?

Yalnız aşı konusu da tereddütlü, nasıl olacak bu işler bakalım. Zombi filmi gibi olacaz yeminle..
    Abi çok şey dönüyor zaten. Ben o sebebten covit haberlerini izlemiyorum ama şu bilim kurulu dedikleri takımın ne iş yaptigindan şüpheliyim sabah izledim Fox Tv'de bir sürü zirvalayip duruyorlar.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ona bakarsan Danimarka tam tersini yapıyor. Geçen gün gösterdi, sokakta, markette maske takan çok az kişi var. Vakalar almış başını gitmiş, kimse sallamıyor. Belki de belli bir nüfustan kurtulmaya bakıyorlar.
    Okulları açtık birşey olmuyor demeleri için gerçekten dürüst şekilde ortaya veri koymaları gerekiyor. İnfluenza'nın A'sı, B'si bulaşıyor, domuz gribi bulaşıyor, covid mi çocuklara bulaşmıyor? Çocuk anaokuluna başladı biz o yılı hastanelerde geçirdik. Ertesi yıl biraz daha az hastane yüzü gördük ama nasıl oldu dersen, ben anaokuluna bıraktığımda bakıyordum sınıfta aksıran tıksıran hoşaf gibi olan var hop gerisin geriye eve götürüyordum veya anneme bırakıyordum.
    Kaç sefer test yaptırdık hatırlamıyorum. Covid için antikor yapan vücut aynı familyadaki diğer virüslere karşı herhalde ilgisiz davranıyor ki bizim çocuk üst üste hastalanmıştı. Ben bir ara ikameti hastaneye aldıracaktım o hale gelmiştim. Hasta çocuğunu da bırakıp kaçan velilere genk gelseydim ağız dolusu küfür edecektim ama denk gelemedik.
    Haftada 2 gün okula giden çocuk covid oldu. Bu çocuk 2 haftada atlattı. O gün bizim çocukta okulda olsaydı, garanti ederim bizimkide covid olurdu. Biz ama 2 hafta değil 1 ayda anca atlatırdık. Nereden biliyum çünkü en ufak birşeyde hemen ciğerlerine iniyor. Zaten evde cihaz var. O hastane senin, bu doktor benim sürünür dururduk.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugğn 28.351 vaka

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence 28 binden de fazla. Çevremizden sürekli yeni pozitif haberleri gelirken günlük 28 bin vaka olduğuna inanmak gerçekten zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugğn 28.351 vaka
    3 4 katıdır kesin. Ölüm oranları yüksek. Kapanma fayda verebilirmi bilmiyorum?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya şu 'bir şey olmaz abartıyorsunuz'cular burada mı?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İspanyol gribi ile benzer dalgalarda ilerliyor. Bence 3. Dalga olacak

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve bu ortamda işe başladım 1.5 ay kadar ofiste egitim var. 6 kişi beraber eğitime başladık. İki ucu botlu değnek yavaştan beni korku salmaya başladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona bakarsan Danimarka tam tersini yapıyor. Geçen gün gösterdi, sokakta, markette maske takan çok az kişi var. Vakalar almış başını gitmiş, kimse sallamıyor. Belki de belli bir nüfustan kurtulmaya bakıyorlar.
    Okulları açtık birşey olmuyor demeleri için gerçekten dürüst şekilde ortaya veri koymaları gerekiyor. İnfluenza'nın A'sı, B'si bulaşıyor, domuz gribi bulaşıyor, covid mi çocuklara bulaşmıyor? Çocuk anaokuluna başladı biz o yılı hastanelerde geçirdik. Ertesi yıl biraz daha az hastane yüzü gördük ama nasıl oldu dersen, ben anaokuluna bıraktığımda bakıyordum sınıfta aksıran tıksıran hoşaf gibi olan var hop gerisin geriye eve götürüyordum veya anneme bırakıyordum.
    Kaç sefer test yaptırdık hatırlamıyorum. Covid için antikor yapan vücut aynı familyadaki diğer virüslere karşı herhalde ilgisiz davranıyor ki bizim çocuk üst üste hastalanmıştı. Ben bir ara ikameti hastaneye aldıracaktım o hale gelmiştim. Hasta çocuğunu da bırakıp kaçan velilere genk gelseydim ağız dolusu küfür edecektim ama denk gelemedik.
    Haftada 2 gün okula giden çocuk covid oldu. Bu çocuk 2 haftada atlattı. O gün bizim çocukta okulda olsaydı, garanti ederim bizimkide covid olurdu. Biz ama 2 hafta değil 1 ayda anca atlatırdık. Nereden biliyum çünkü en ufak birşeyde hemen ciğerlerine iniyor. Zaten evde cihaz var. O hastane senin, bu doktor benim sürünür dururduk.
    Şimdi her hastalık bulaşıyor covid mi bulaşmıyor dersen olmadı... O zaman her hastalığı ilaçla geçirdik, bunu da geçirelim zırt diye iki burun spreyi ile.

Covid'in ACE reseptörüne saldırma ve çocuklarda belli yaşa kadar bunların oluşmadığına ve bu yüzden hastalığa yakalanmadıklarını açıklayan şeyler yayımladılar. Çok oldu...

Okullarla ilgili FOX gibi bir kanal durmadan yayın yapıyor, muhalif olmasına rağmen, kapanalım edelim diyorlar bi yandan, bi yandan da Tepeli diyor ki paso, benim yazdığım gibi çeşitli ülkelerdeki verileri, okullarla ilgili durumları anlatıp duruyor. Rakamlar şunlar bunlar veriyorlar. Çocuklarda özellikle 10 yaşa kadar, hastalık kapma oranı çok az olduğu biliniyor. Geçende yazdığımda hadi uzatmayayım dedim, adamlar aynen TV'de açıklanan verileri almışlar, takip ediyorlar, Fransızlar şunlar bunlar açıklamış bilimsel makale şeklinde. Finlandiya'da, birkaç kuzey avrupa ülkesinde de okulları açıp takip etmişler ve öyle sınıfa bulaşma, ortalığa yayma vs gibi etkiler görmemişler.

Ha diyeceksin ki ortada çelişki var. Kesinlikle... Çünkü bu adamlar bi yandan "la nabıonuz tam kapanalım" derken, diğer yandan da "okulları açalım okulda bişey olmuyor" diyorlar. Ne iş??? Hangisine neye inanalım??

Deçende üçüncü fazını ülkede denedikleri aşıya "daha bunlar insan deneyi yapmıyor" dedin, az geriden geliyon :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında bugün bir yerde okudum, en güzel seçenek o gibi, kurumlardan birinin temsilcisi demiş, yabancı bi eleman...

14 gün tüm dünya komple kapanalım demiş aynı anda... Yolculuk, sınırlar, bilmemne her şey kapanacak. En güzeli bu gibi sanki. Hatta bu süreçte hasta olanların da iyileşmesi ve dışarı çıktıklarında yaymamalarını garantilemek adına 24-28 gün mü ne demişler...

Ha bu sefer de yabancı ülkelerde tuvalet kağıdına (ne anlıyolarsa?), bizde de marketlerde Luppo'ya saldırı şeklinde korona partisi topluluklarını görürüz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler