User Tag List

Sayfa 275/386 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.207 ile 5.225 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de baş ağrısı var üşüttüm sanırım o gün rüzgar yedim biraz duştan çıkınca kırgınlıkta var
    üşütmüşümdür ya ben diyip ertelemeyin lütfen,belirti varsa gidin test yaptırın bir an önce.Şuan üşütme,grip vs neredeyse yok gibi birşey.Belirti çıkan çoğu kişi corona
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu akıl fukaraları , ülkeyi 15 gün kapatsa vakaların %70 yok olur.

koskaca insanların tarihli nasıl böyle aptal bir topluğa denk geldim inanılır gibi değil , bi insan hepmi kaybeden taraf olur arkadaş.
    médiocrité partout

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Eniştemin kayınpederi ve kuzeni vefat etti 1 hafta önce, çevremizde duyduğumuz başka vefatlar ve pek çok vaka var.

Bu sınırlı yasaklarla çözülecek gibi değil malesef, insanların umursamazlığı bir yandan esnafın hali bir yandan..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen de mutlaka test yaptır.
    bi kaç gün geçince şirkette test varmış yaptıracağız galiba.

bende de şu an baş ağrısı var ama hava farklılıklarındandır diye düşünüyorum

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temastan sonra min 5-6 gün gerekiyor test yaptırmak için. Öncesinde yaptıranların pozitif olmasına rağmen negatif çıkma olasılığı yüksekmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her tarafimiz coronali, kimi arasam karantinada.. Yan fabrika komple karantinada, kapatildi. 2 komsum corona, eve saglik bakanligindan gelip gidiyorlar.. Bu is 28.000 vakanin falan cok uzerinde, 20 milyonluk sehirde tanidigimiz neredeyse herkesin corona olmasi bir tesaduf olamaz... Bize bu zamana kadar sans eseri bulasmadi herhalde; temasli oldugum en az 6-7 kisi corona cikti ve bende birsey yok. Kapatmazlarsa bu is cok ciddi noktalara tasinir.

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yılmaz vural 2.kez yakalandı...Durumu baya ağırmış bu sefer...

Ben atlattım bana bir şey olmaz dememek lazım...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük şehirlerde yeşil alanlar harç her yer kıpkırmızı, çok fena vuruyor çok! aşı ihtiyacının belirlenebilmesi için mecburen rakamlar yavaş yavaş reel duruma getiriliyor deniyor... aslında hazirandan beri bu durumdayız, inanılır gibi değil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim saldı lan bu coronayı rabbim herkesin yardımcısı olsun...
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fahrettin Koca: Bilim Kurulu'nun bir tavsiye kurulu olduğunu unutmayalım. Karar mercii değil

Erdoğan: Biliyorsunuz bu işin birinci dereceden sorumlusu Bilim Kurulu

işler tam da tahmin ettiğim gibi ilerliyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim hastanede de her gün 2-3 personel pozitif çıkıyor. Çift maske takın, bol bol meyve sebze tüketmeye, bağışıklığı yüksek tutmaya çalışın. Gençlere bir şey olmuyor olayı tamamen bitmiş durumda. Şuan gençleri daha çok vuruyor, vakaların neredeyse tümünde d dimer yüksekliği var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tablolarda hasta sayıları 500-500 düşmeye başladı... hala eşşeği boyayınca zebra olur zannediyoruz...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakan “Sürecin en başta altığımız 8.75 Dolarlık kitler dışında ülkeye giren test kitlerinin fiyatı 9.8 TL’dir” diyor.

Özel hastanelerde fiyatlar 500-600 liralara çıkınca 250 lira tavan fiyat belirledik diyor, 250 lira dediği asgari ücretin %10’u. Bu, insanları devlet hastanelerindeki kilometrelerce uzunluktaki test kuyruklarına mahkum etmek demek.

Maske için üretilme maliyeti 25 kuruş belirleyip, kdv dahil 1 liranın üzerine satılmayacak dediler, iş testlere gelince kit fiyatıyla test ücreti arasında 25 kat fiyat farkı var.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ERY98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz daldan dala olacak ama uzun zamandır yazmıyordum, şuan bildiğim herşeyi aktarmak istiyorum. Uzun olup vaktinizi alacak helal edin.

Çocuklara bulaşmıyor konusu tamamen yalan, nişanlımın 8 yaşındaki kuzeni kendisinin 2 yaşındaki kardeşine bulaştırıyor, oradan da anneye bulaşıyor ama baba negatif. Sonuç olarak 2 ve 8 yaşındaki iki çocuk ve anne pozitif.

Nişanlımın da şuan sonucu +.

Fakat biz bunu öğrenmeden önce 4-5 gün boyunca el ele kol kola beraberdik, yeri geldi sarıldım, yeri geldi öptüm kokladım. Burun akıntısı başlayınca uzak durdum, evden dışarı çıkmıyordu, kimseyle temas halinde değildi, soğuğa rüzgara ıslak saça çok dikkat etmediğinden konuyu soğuk algınlığına verdik. Corona da burun akıntısı olmaz deniyor diye ve dışarı da çıkmadığından corona değildir diye ümitlensekte sonucu pozitif çıktı.

Burada garip olan bir konu var;

Nişanlımın annesi şuanda yurtdışından geldi ve evde beraberlerdi aynı gün test verdiler ve onun testi negatif çıktı.

Bende psikolojik bazı belirtiler oldu gibi hissedince kendimi eve kilitledim 3 gün sonra teste gittim (birlikte geçirdiğimiz 4-5 günüde sayarsak 7.- 8.gün gitmiş oluyorum) benim de sonucum negatif çıktı.

Kayınvalide tanı koyulduktan 5 gün sonra tekrar ikinci testini verdi tekrar negatif. (eşimin belirtilerinden sonra ki 7.8.gün)

Anlamadığım şey kayınvalideyle aynı evde burun burunalar, eşim pozitif çıkana kadar aynı odada aynı yatakta uyuyorlardı, ben öptüm kokladım elele kolkolaydım, nasıl olurda biz negatif çıkarız. İkidir test veriliyor ikidir de negatif çıkıyor ve bunu mantığım almıyor. Ve bu olayın örneği çevremde çok var, adam + eşi negatif.

Merak edenler için;

Eşimde belirtilerin sıralaması şu şekilde;

- İlk 2 gün ara ara vuran şiddetli baş ağrısı (göz bölgesi üstü ve arkasına doğru)

- 3. gün itibariyle burun akıntısı.

- 4.günden sonra koku ve tat kaybı başladı, burun akıntısı da devam etti.

- Burun akıntısı 3 gün sonra geçti fakat tat ve koku 7 gün oldu şuan sadece tatlı, acı, ekşi yavaş yavaş gelmeye başladı, ama soğan yese elma zanneder, tat ve koku tam gelmedi yani.

- Sırt ağrıları başladı (ki ben bunu koltukta sürekli yatar pozisyonda dinlenmeye veriyorum)

- Dün çok kısa nefes alırken de boğazıma cam batıyor gibi dedi ve geçti.

- Bunlar dışında hiçbir belirti yok, ateş olmadı, sıcak basma olmadı, ishal durumu yok, kuru öksürük yok, şuan tanının koyulduğu 7.günde, belirtilerinin başladığı 11-12.gününde.

İlaçlar ile ilgili de birçok yorumlar var insanların kafası karışıyor; normalde 10 gün kullanılması gereken ilaçlarmışta elimizde olmadığından 5 gün veriliyormuş falan filan artık doğrumu yanlış mı biranda 8 ilaç içmek ne kadar doğru insanların kalpleri bunu kaldırabilir mi herşey karmakarışık oldu, neye inanıp neye güveneceğimizi şaşırdık.

Ayrıca geçenlerde bizzat Haydarpaşa numune hastanesinde kendi kulaklarımla tanık olduğum iki diyaloguda paylaşmak istiyorum;

- Birkere atlatınca bir daha 3 ay bulaşmıyor mantığı çok yanlış, içeride yoğun bakımda 2 ay önce hastaneden coronayı yenerek çıkmış ama şuan yoğun bakımlık geri dönen 3 hasta vardı. Atlatsanız bile akciğer tomografisini ve antikor testini ihmal etmeyin, ölü hücrelerin 90 gün vücutta kaldığı ileri sürülüyordu, tomografi ile ciğerinizde leke kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz.

- Ambulans şöförü isyan ediyordu, pozitifim ama hala çalışcaksın diyorlar izin vermiyorlar, ben zaten sağlık sorunu yaşayan insanları kurtarmaya gidiyorum, insanların evlerine giriyorum çoluğu çocuğu bacaklarıma sarılıyor anamı babamı kurtar diye, benim olduğum yetmiyor gibi o insanlara da mı bulaşsın yada o an sağlık sorunu yaşayan insanı daha da mı hayati riske sokmalıyım diye bağrınıyordu hastane koridorunda.

İşin aslını astarını bilmiyorum sadece kendi duyduklarımı paylaştım.

Ama bazı kurum ve kişilerde (şirket ve yönetici) duyarsızlık ve çıkar uğruna olan şeyler çok farklı boyutta.

Pandemi hastanesi yanında işyerimiz, şantiyede hergün min 3-4 pozitif çıkıyor ve hala kapatılmıyoruz, hala sahada aktif işi olmayan arkadaşlarımızı eve home office'e gönderemiyoruz.

Niye ? Neden ? insan sağlığından daha önemli demek ki, biz anlayamıyoruz göremiyoruz heralde ne diyeyim ki.. (Sonucum negatif çıkmasına rağmen, şuanda yurt dışı firma ile çalıştığımdan saat farkından dolayı zaten günde 1 saat denk geliyoruz, işim bilgisayar üstünden saha da aktif rolüm şuan için yok, yüksek tansiyonum ve tek böbrek durumum var, evde peder bey koah, kendimi garantiye almak için teste güvenmeyip 2 hafta home office istedim, negatifsin gel yoksa yönetimle sıkıntı yaşarsın maaşın kesilir vs vs bir sürü saçmalık..)

SS kuralına göre (Seve Seve - S.. S..) işe geliyorum, umarım testim doğrudur ve kimsenin hakkına girmiyorumdur. Şuanlık çok şükür hiçbir belirtim yok. Tedbirlerim tam. Kurallara dikkat ediyorum. Kendimden kadar bir başkasına sebep olmaktan da çok korkuyorum.

Tek duyduğum hastanelik olmamak, oraya düşmemek, zorunda kalındı ve kaldırıldıysakta bi iğne mi aşı mı ne vuruluyormuş, o aşıyı yakın çevremizde 4 kişilik bir aileden iki kişi vurdurdu, ikiside aynı gün vefat etti yaşları 62 ve 66'ydı cinsiyet erkek, 95 ve 55 yaşında iki kişi vurdurmamıştı ve kurtuldu cinsiyetleri kadın.

Yukarıda dediğim gibi kime neye nasıl inanacağız, ne uygulayacağız boşluktayız.

Pek mümkün görünmese de, 1 kere sahip olduğumuz insan sağlığının herşeyden önemli olduğuna inandığım için, dünyanın belirli bir süre stop etmesi kararı benim içinde çok mantıklı.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun, bizden uzak tutsun, yakalananlara acil şifa, vefat edenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Selamlar.
    ig: erayender

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tablolarda hasta sayıları 500-500 düşmeye başladı... hala eşşeği boyayınca zebra olur zannediyoruz...
    İstediklerini yasınlar. Az önce haberlerde gösterdi. Kadının biri Bursa'daki kent mezarlığının dibinde oturuyormuş. Camdan video çekmiş paylaşmış. Görüntü çok fena, sürekli cenaze aracı geliyor diyor. Şu 6 sırayı bu hafta kazdılar dedi ben bittim orada.

Bugünkü veriler de almış başını gitmiş.

Ya böyle insanların insiyatifine bırakarak bu virüsten anca virüs vazgeçerse kurtuluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hamdolsun, Hindistan'ın arkasında 2.yiz bugün...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TTB gerçek rakamları açıkladığı için bölücülük ve terörle ilişkilendiren Bahçeli şimdiki rakamlara ne diyor acaba? Düşük rakam açıklayanlara da iki çift laf edecek mi çok merak ediyorum.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıtkunmada aşırı problem var benim sabah gttı. Test yaptırdım şimdi negatıf cıktı sanırım kronık faranjitim azdı... ama aşırı panık atak oldum
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünden beridir yıtkunamıyordum sabah test yaptırdım şuan açıklandı negatif sanırım kronik faranjitim çıktı
    www.honda-tech.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler