User Tag List

Sayfa 286/386 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.416 ile 5.434 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virüs aşı daha başlamadan mutasyona uğradı, klasik tip değil de RNA asi üzerinde durulma sebebi de bu sanırım ... Çin aşısının sonuçlarını merakla bekliyorum, İnşallah doğru bilgilendiriliriz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vaka sayıları 1.500 lerden 20.000 lere düştü oooleyyyyy... de, test sayıları 250 binlerden 150 binlere neden düştü? test yapmazsan vaka da çıkmaz onlar da haklı...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otellerde yılbaşı kutlaması yasaklandı. Neyseki

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah ateş ve halsizlik şikayetiyle hastaneye gittim pcr testi yaptırdım az önce sgk dan aradılar pozitif çıkmışım 10 gün karantinadayım , yarın bi ilaç getiriceklermiş isterseniz kullanın dediler nedir bu ilaç kullanmak gerekirmi .
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah ateş ve halsizlik şikayetiyle hastaneye gittim pcr testi yaptırdım az önce sgk dan aradılar pozitif çıkmışım 10 gün karantinadayım , yarın bi ilaç getiriceklermiş isterseniz kullanın dediler nedir bu ilaç kullanmak gerekirmi .
    Haydaaa, sen de mi brütüs Geçmiş olsun.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yakınlarını kaybedenlerin başları sağolsun.
    Rabbim mekanlarını cennet eylesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep sağdan soldan duyardık ölüm haberlerini , duyar geçerdik sadece anlamazdık nasıl bir acı olduğunu

Geçen hafta ; doğduğum günden itibaren her saniyemi beraber geçirdiğim hayatta en sevdiğim kişiyi dedemi kaybettim

Corona değildi zaten ama yaşayınca ölümün ne kadar acı olduğunu anlıyor insan,herkes sevdiklerine,kurallara dikkat etsin rica ediyorum . Hiç bir türlü telafisi olmuyor hiç bir şey geri getirmiyor

Yakınlarını kaybeden arkadaşlarımızın da başı sağolsun Allah sabır versin cümlemize.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep sağdan soldan duyardık ölüm haberlerini , duyar geçerdik sadece anlamazdık nasıl bir acı olduğunu

Geçen hafta ; doğduğum günden itibaren her saniyemi beraber geçirdiğim hayatta en sevdiğim kişiyi dedemi kaybettim

Corona değildi zaten ama yaşayınca ölümün ne kadar acı olduğunu anlıyor insan,herkes sevdiklerine,kurallara dikkat etsin rica ediyorum . Hiç bir türlü telafisi olmuyor hiç bir şey geri getirmiyor

Yakınlarını kaybeden arkadaşlarımızın da başı sağolsun Allah sabır versin cümlemize.
    kankacım başın sağolsun.Mekanı cennet, toprağı bol olsun.Alışmak gerek,kabullenmek gerek ama inan bende nasıl alıştırıcam kendimi hiç bilmiyorum.Yaşlar büyüdü,her an hazırlıklı olmamız lazım malesef..:/
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haydaaa, sen de mi brütüs Geçmiş olsun.
    Ne kadar dikkat etsemde kaptım sonunda, teşekkürler.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 gecedir göztepe ssk yeni binadaydık.

Hastane bildiğin medipol ayarında olmuş. Işıl ışıl tertemiz ve temizlik seviyesi ciddi düzeyde yüksek. Covid hastaları sadece eski binada.

Şimdi ne alaka diyeceksiniz?

Özellikle covid konusunda hastanelerden değil insanlardan korkmalıyız. Ağızda maske var ama maskeyi gerçek anlamda neden taktığının dahi bilincinde olmayan insan çok. Maskeyle zaten aynı ortamda 10-15 dk bulunsak virüs bulaşıyor. Hastanede 10-15 dk zaten çoktan aşılıyor+mesafe yok. Risk hastanede değil hastaneye gelen insanlarda malesef.

Aramızdan ayrılanlara Allahtan rahmet, hastalarımıza da şifa diliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sokakta bakıyorum da, bu sigara illeti yüzünden kimse maskeyi tam takmıyor, banka şubesine bakıyorsun 3-4 kişi maskeleri indirmiş sigara içiyor, işyerlerinde maskeler çenede dışarda sigara molası... millet virüsten korkacağına sigara içmeyi maskeyi indirmeyi tercih ediyor, yapmayın...

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temaslısın dediler karantinaya alındım. Gayet iyiydim de.

karantina 3.günü geldiler PCR test yaptılar negatif çıktım.

6 yı 7'ye balayan gece bademciklerin şişmesi pik yaptı öksürdüğümde sanki parça alıyor yırtılıyor. Kötü oldum.

Kartal lütfü kırdal'a zor attım kendimi. PCR testi,EKG,Röntgen, Tomografi çektiler.

EKG,Röntgen, Tomografi temiz çıktı. Muhtemel PCR'da temiz çıkar ohh iyiyim sadece soğuk yedim dedim.

Karantinamın 7.gününde PCR testi pozitif çıktı. Kala kaldım tüm moral motivasyonum gitti. Sayaç sıfırlandı.

Bademcikler bu sabah yine iyiydi. Pastil, Bitki Çayları v.s, Majezik Sprey ile en azından "öksürdüğümde sanki parça alıyor yırtılıyor. " hissiyatı gitmişti.

18:00'den ufak şekerleme yaptı. Bademcikler yine aynı şuan. Bademciklere çare bulsam bana yeter şuanlık.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temaslısın dediler karantinaya alındım. Gayet iyiydim de.

karantina 3.günü geldiler PCR test yaptılar negatif çıktım.

6 yı 7'ye balayan gece bademciklerin şişmesi pik yaptı öksürdüğümde sanki parça alıyor yırtılıyor. Kötü oldum.

Kartal lütfü kırdal'a zor attım kendimi. PCR testi,EKG,Röntgen, Tomografi çektiler.

EKG,Röntgen, Tomografi temiz çıktı. Muhtemel PCR'da temiz çıkar ohh iyiyim sadece soğuk yedim dedim.

Karantinamın 7.gününde PCR testi pozitif çıktı. Kala kaldım tüm moral motivasyonum gitti. Sayaç sıfırlandı.

Bademcikler bu sabah yine iyiydi. Pastil, Bitki Çayları v.s, Majezik Sprey ile en azından "öksürdüğümde sanki parça alıyor yırtılıyor. " hissiyatı gitmişti.

18:00'den ufak şekerleme yaptı. Bademcikler yine aynı şuan. Bademciklere çare bulsam bana yeter şuanlık.
    Geçmiş olsun.

Benim bademcikler biraz iri ve şişme konusunda oldukça hassaslar. Ben de covid’in ilk günlerinde balın gibi bademciklerle yaşadım. Sıcak veya soğuktan uzak durdum. Herşeyi ılık içtim. Bol su, günde 2 kere tarçınlı ballı ıhlamur vs. Yani bildiğin şeyler.

Bitki çayı vs dediğinden sıcak içmemen gerektiğini hatırlatmak istedim. Sıcak içerken iyi de sonrasında daha kötü yapar bademcikleri. Çiğköfte gibi yerken iyi de����

Ayrıca moralini boşa bozma. Ben pozitif çıktığımda atlatacağım diyip iplemedim. Zorladı mı? Evet. İnanmak gerçekten başarmanın yarısı sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sokakta bakıyorum da, bu sigara illeti yüzünden kimse maskeyi tam takmıyor, banka şubesine bakıyorsun 3-4 kişi maskeleri indirmiş sigara içiyor, işyerlerinde maskeler çenede dışarda sigara molası... millet virüsten korkacağına sigara içmeyi maskeyi indirmeyi tercih ediyor, yapmayın...
    Sigara içenlerin kapı önünde sigara içme hastalığı var. Ayrılamıyor o kapının önünden. Ayaklarında elektronik pranga mı var nedir. Git uzakta bir yerde iç o zıkkımı. Bütün içenler bardak gibi kapının önüne diziliyor. Yürürken sigara içen de var. Sen arkasına denk düşersin bittin. Ben artık uğraşmaktan sıkıldım, mümkün mertebe görünce yolumu değiştiriyorum. Kapalı girdiğim yer bir market bir de fırın. Dün fırında kimse yoktu. Girmem ile çıkmam bir olacakken geldi bir tanesi yanımda bitti. Kardeşim biraz öteye git, mesafeli duralım diye emir kipiyle söyleyince fırındakiler de söylendi. Adam hiç konuşmadan gerisin geriye hatta dışarı çıktı.
    Virüsten kurtulduk desinler ben kapalı mekana girdiğimde yine maske takacağım.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 3. günümüz eşimle karantinadayız pozitifiz. bende neredeyse hiç semptom yok. eşimde tat ve koku yok bakalım kalan günler neler gösterecek?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün 3. günümüz eşimle karantinadayız pozitifiz. bende neredeyse hiç semptom yok. eşimde tat ve koku yok bakalım kalan günler neler gösterecek?
    Geçmiş olsun
    Tat ve koku kaybının yerine gelmesi umarım uzun sürmez çünkü yakın çevreden başına gelenlerde 3-4 ay sonrasında bile halen tat-koku alamıyorum diyenler vardı

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Tat ve koku kaybının yerine gelmesi umarım uzun sürmez çünkü yakın çevreden başına gelenlerde 3-4 ay sonrasında bile halen tat-koku alamıyorum diyenler vardı
    teşekkürler...

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tat ve koku benim de,kız arkadaşımın da 40.gününde falan geldi negatif olduktan sonra.Zor bi süreç,şuan 70.gündeyim halen arada tat koku gidiyor eskisi gibi alamıyorum.

Çok geçmiş olsun..
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kız arkadaşım geçen ay atlattı. Tat ve koku hala alamıyor. Şiddetli baş ağrısını vardı. Onu bile daha yeni atlattı.

Ağustos’ta atlatan başka bir arkadaşım var. Koku ve tat hala almıyormuş. Bebeği var. Altına yaptığında onun bile kokusunu duymuyorum diyor.

Umarım kalıcı bir sorun değildir bu.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler