User Tag List

Sayfa 293/386 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.549 ile 5.567 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit geri gelsin.

Affedersin ama adam beslenme uzmanı. Hiç uzmanlık alanı olmamasına rağmen 20'den fazla kitap yazmış. Demans, ALS, Parkinson ile ilgili kitapları var. Kitap yazmaktan başka yaralı parmağa işemişliği var mı. Uzmanlık alanı beslenme, diyet. Beslenme ve bolca hindistan cevizi yağı ile ilgili kitaplar yazmış. Uzmanlık alanı olmamasına rağmen Alzheimer'ı durdur diye de kitap yazmış. Ne oldu hindistan cevizi yağından umduğunu bulamadı biraz da başka dallardan kitaplar yazayım belki oradan ümit tacirliği ile birşeyler elde ederim demediyse bende birşey bilmiyorum. Bende o zaman ailedeki doktorlardan birkaç makale isteyeyim onları okuduktan sonra kitaplar yazayım. Okumazmısınız.

Neye inanmak istiyorsanız inanın ama rica edeceğim hindistan cevizi yağını neremize sürsek, palm yağı bir mucize, kitap okuyarak para kazanın diye kitap yazan diyetisyenin uzmanı olmadığı dalda yazdığı kitabı da okumayın.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekim ayında oluştuysa bize gelmemiş olması imkansız. Zira, Almanya'da da mutasyonlu olan görülmüş. Dün akşam Alman kanalında yanlış görmediysem okulları paskalyaya kadar kapatmışlar. Paskalya 4 Nisan'da başlıyor.
    İngiltere'ye uçuşlar kapanana kadar kimbilir kaç kişi gitti geldi. Belki adam oradan Almanya, Fransa...vs'ye geçti oradan TR'ye geldi. Almanya'dan da halen Ülke'ye girip-çıkan çok kişi var.
    Hatırlatırım, bizde vaka yok yok dediler ne yaptık rahatladık. Sonra 1 vaka var dediler sonra ipin ucu bir anda kaçtı. Rakamlar katlana katlana geldi.

Neyse zaten hayrla, bizde genel bir salıvermişlik, umursamamazlık başladı. Zaten haftasonu haricinde ben hiçbir yerde polis, zabıta, jandarma görmüyorum. Daha geçen gün lezzetini beğendiğimiz bir yerden lahmacun alayım dedim. Aslında adamlar alkolde veren bir kebapçı. Girdim kapıdan siparişi verdim tam dışarıda bekleyeceğim bir baktım ocakbaşında 3 kişi demleniyor. Kim bunlar patronlar mı dedim. Yok değil dediler. 2 doz aşı olanlardan mı dedim mala bağladılar. Patron geldi, onlar müşteri değil dedi. Eş-dost dedi İyi düzeldi yani. Gelmeden önce aşı mı oldular , aşı olmadılarsa test mi oldular dedim öyle boş boş baktı. Denetleyen yok mu sizi dedim, şu ara gelen giden yok dedi. Harika ya.
    Dün de oğlanı FB parkına götürelim dedik. Biraz yürüdük sonra bindik otomobile doğru otopark ödemesini yapmaya gittik. Gişedeki adam maskesiz takılıyor, ona da aşı mı oldunuz dedim bir bozuldu. Çay içiyorum kimseye de anlatamıyorum diye cevap verdi. Çayı varilden içiyorsanız tabi, neyse afiyet olsun dedim çıktık
    Yalan tabi, çay içiyorsan maske çenende dursun veya ödeme yapan geldiğinde ki uzaktan görmemen bile imkansız bir zahmet tak maskeni çok zor değil. Sonra ne halt edersen et bana ne amk.
    valla soyle söyleyeyim, turkiye yeni varyant cikinca teoride Ingiltere ucuslarini kapadı ama burdan millet catir catir aktarmalı olarak turkiyeye gidiyor, beyana dayalı oldugundan kapıda neredeyse kimse ingiltereden geldik demediği icin de karantina falan olmadan giriyor ülkeye.

Bugun burda bir iki araştırma yayınlandı, ozellikle brezilya ve güney afrikadaki varyantlara asi etkisiz kalıyor diye, onunla beraber 50 kusur afrika baya da brezilya varyant görülmüştür ingilterede...

cok dikkat etmek lazım, hiç şakası yok, ozellikle bu yeni varyantlarin daha ölümcül olmasının etkisi burda net goruluyor, 100.000 sinirini dayandı ingiltere...

ama mal burda da mal, dun kuzey londrada bir okulu bastılar, 400 kisilik gizli dugun yapıyormuş mallar bugun yine kuzeyde bir yerde 500 kisi underground parti yaparken yakalandı falan. Insanlari anlamak hakikaten mümkün degil, 100.000 kisi nüfusu olmayan onlarca sehir var, 100.000 kisi öldüren hastaligi sallamıyorlar...

simdi hükümet her covid olana 500 pound verecekmiş, insanla millet para icin birbirini yalayıp iyicene hastalık yaymaz

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kitabın Türkçe çevirisi varmıdır acaba? Trde satışını bulamadim
    Affedersin ama adam beslenme uzmanı. Hiç uzmanlık alanı olmamasına rağmen 20'den fazla kitap yazmış. Demans, ALS, Parkinson ile ilgili kitapları var. Kitap yazmaktan başka yaralı parmağa işemişliği var mı. Uzmanlık alanı beslenme, diyet. Beslenme ve bolca hindistan cevizi yağı ile ilgili kitaplar yazmış. Uzmanlık alanı olmamasına rağmen Alzheimer'ı durdur diye de kitap yazmış. Ne oldu hindistan cevizi yağından umduğunu bulamadı biraz da başka dallardan kitaplar yazayım belki oradan ümit tacirliği ile birşeyler elde ederim demediyse bende birşey bilmiyorum. Bende o zaman ailedeki doktorlardan birkaç makale isteyeyim onları okuduktan sonra kitaplar yazayım. Okumazmısınız.

Neye inanmak istiyorsanız inanın ama rica edeceğim hindistan cevizi yağını neremize sürsek, palm yağı bir mucize, kitap okuyarak para kazanın diye kitap yazan diyetisyenin uzmanı olmadığı dalda yazdığı kitabı da okumayın.
    Kitabı okumadım, içeriğinde; tedaviden ziyade, farklı konuların ağırlığında olduğunu düşünüyorum. Amazon.tr sayfasında okuyucuların bıraktıkları geri dönüşler, Türkçe'ye çevir seçeneğiyle okunabilir.
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne üzerine kitaplar yazmış diye baktım da
    "Stop Autism Now!: A Parent's Guide to Preventing and Reversing Autism Spectrum Disorders Paperback – Illustrated, April 2, 2012"

"Otizmi durdurun, otizm spektrumundaki rahatsızlıkları engellemenin ve geri döndürmenin yolları" adlı kitabı olan birine güvenemeyeceğim maalesef.

38 yorumun çoğunluğu pozitif, birinde anti aşı propagandalarına kanarak paranızı ziyan etmeyin diyor. Diğer çok beğenilen "5 yıldızlı" yorumda "torunlarımın otistik olmalarını izledim" diyor. yani yoruma gerek yok bence...

https://www.amazon.com/Parents-Preve.../dp/0941599922

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Dünya düzdür" de diyor musun sekizsilindir?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence yabancılara gitmeye gerek yok. bizim yeterince "herbokolok"larımız var. Açın akşamları cnn v.s tartışma programlarını, süper prof doktor uzman "bokolok"larımız her konuda halkımızı bilgilendiriyorlar.

Zaten dünyada yeni moda bu galiba. Adam gazeteci, virusten korunma yolları tartışmasına çıkıyor, kadın hastalıkları programına çıkıyor, ekonomi tartışıyor, deprem uzmanı oluyor, aşçı oluyor, aile sağlığı uzmanı oluyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aman ne güzel. Tam aşıya güven sağladık derken... Offf vallahi daraldım.

Sabahta peder aradı, yakın arkadaşı 22 gündür yoğun bakımdaymış. 90 yaşındaki babası ve 69 yaşındaki kardeşi eve gelen yardımcıdan virüsü kapmışlar ve malesef vefat etmişler.
    Kendime alıntı yapayım. Babamın, yoğun bakımdaki arkadaşı malesef 25.gün yani bugün vefat etmiş.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendime alıntı yapayım. Babamın, yoğun bakımdaki arkadaşı malesef 25.gün yani bugün vefat etmiş.
    Başınız sağolsun, son 15 günde çok fazla vefat haberi duydum, içim bir kötü oldu yine. tedbirli olmak lazım. hala insanlar çalıştıkları yerde maske takmıyorlar.

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çifte standart önlemler ile hiçbir yere varılamayacağını hepimiz biliyoruz sanırım.. zengine kayak serbest, garibana dükkanını açmak yasak. Sokakta yürüyemiyorum ama otelde eller havaya yapabiliyorum. Tüküreyim böyle düzene de yaşadığımız coğrafyanın rezilliğine de ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yabancılara gitmeye gerek yok. bizim yeterince "herbokolok"larımız var. Açın akşamları cnn v.s tartışma programlarını, süper prof doktor uzman "bokolok"larımız her konuda halkımızı bilgilendiriyorlar.

Zaten dünyada yeni moda bu galiba. Adam gazeteci, virusten korunma yolları tartışmasına çıkıyor, kadın hastalıkları programına çıkıyor, ekonomi tartışıyor, deprem uzmanı oluyor, aşçı oluyor, aile sağlığı uzmanı oluyor.
    Geçen gün bunun parodisini yaptılar. Uzman nalbur, herbokolog, ciddiye (cildiye değil) uzmanı ve hekimoğlu konuk etmişler. Ne oldu, pandemi başında biz bu virüsten yazın kurtuluruz diyen fitoterapi uzmanı vardı nerede o ? Zırt pırt tus'a girip derece yapınca her haltı bildiğini sanıyor.
    Çay içenlere virüs dokunmuyor diyen vardı. O süper zekalı arkadaşa enterovirüs D68'den nasıl kurtuluruz çay içsek olur mu diye sorsunlar bakalım ne cevap verecek. O da virüs ama ilacı ve aşısı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çifte standart önlemler ile hiçbir yere varılamayacağını hepimiz biliyoruz sanırım.. zengine kayak serbest, garibana dükkanını açmak yasak. Sokakta yürüyemiyorum ama otelde eller havaya yapabiliyorum. Tüküreyim böyle düzene de yaşadığımız coğrafyanın rezilliğine de ..
    Geçen gün Güral Sapanca'dan canlı yayın yaptılar. Önlemlerimizi aldık diyor ama aldıkları tek önlem açık büfe etrafına bant germek. Herkes dip dibe oturuyor. Neyin önlemini, tedbirini aldın, hangi sosyal mesafe, hangi hijyen. Gayette kapalı bir ortamdalar. Zaten berbat ötesi akustikten de ortamın ne halde olduğu anlaşılıyor.

Cafeyi, restaurantı kapat, kapalı spor salonu ile otelleri aç. Birkaç mesaj yukarıda yazmıştım; kebapçıda ocakbaşında 3 kişi demleniyordu. Açık açık denetleyen yok dedi. Şikayet edecektim de hanım engelledi birde edeceğim de kime edeceğim, sonuç ne olacak, ne değişecek ki diye düşündüm ixtirettim.

Orada burada gezip tozup sonra okulları açınca çocukları gönderecekler. Birkaç ay öncesine kadar okullar yarı açık-kapalı olduğunda okula giden ve zırt pırt gezen birinin çocuğu corona oldu. Ki bu bildiğimiz vaka. Daha kendisi hasta olup çocuğunu okula gönderenler bile oldu. Cana kastınız var diyerek sağlam bir ceza kesmeleri lazım ama nerede. Bu arada o corona olan çocuk iyileşti ama o sıra bizim çocukta okula gitseydi %200 bizimki de o veletten kapardı. Biz ama nasıl yaşardık bilemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başınız sağolsun, son 15 günde çok fazla vefat haberi duydum, içim bir kötü oldu yine. tedbirli olmak lazım. hala insanlar çalıştıkları yerde maske takmıyorlar.
    Sağolasın, tam iyiye gidiyor diye öğrendik, malesef entübe etmişler ama olmamış. Benim yengemin eniştesi (yaş 46-47) corona oldu, iyileşti ama kalp kaslarının etrafını mı sarmış ne olduysa artık adam dinlene dinlene yürüyor, merdivenleri güç bela çıkıyor.
    Sınıf öğretmeninin kardeşi yurt dışında yaşıyormuş, Yakın zamanda corona olmuş, hastanede yatmış ve iyileşmiş ama iyileştikten birkaç gün sonra kalp krizi geçirip vefat etmiş. (yaşı 32 ve vefat edeli 2 hafta oluyor, yurtdışında nerede yaşıyordu bilemiyoruz ama corona olana kadar turp gibiymiş, kronik mronik hiçbir hastalığı da yokmuş)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çok gevşedim ya
    Yani sosyal mesafeme hijyenime falan dikkat ediyorum hala kendimi koruyorum ama bu kısıtlamalardan daraldım olacaksak da olalım artık yeter moduna girdim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Dünya düzdür" de diyor musun sekizsilindir?
    Ben "dünya bir gündür, o da bu gündür diyorum" yaşadığım an'da doğru ve güzel şeyler yapıyorsam, var olacak gelecekte, tanrıda güzel şeyler yaratacaktır.

Soru sorarak karakter analizi yapabilmek için, daha mürekkebe ihtiyacın var gibi duruyor. Yanılıyorsam, bu benim eksikliğim; haklıysam senin kusurundur.
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gerçekten bir salgın olsa, bu tarz olaylara müdahalede bulunmazlar mı diye bir soru oluşuyor? Coğrafya kaderdir kabul, lakin; "koyun" çok budamı kader?!?

Kanada dr.peter maloney vakfının 10 gün önceki gönderisi

group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ohoooo Daha çok mürekkep yalama edebiyatı yaparken, facebook watsap twitter safsataları ile iş yapıyorsan, sana düz dünyanda hayırlı işler dilerim.

Zaten virüs diye bir şey de yok yav, bu kadar adam boşa ölüyor, koronalı birini öksürtelim ağzına, plan mı programı mı görürüz

Neyse, selametle...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

https://twitter.com/ttahaber/status/...935612928?s=20

“Gelen paketi apartman veya site girişinden almak” diye bir kısıtlama gelse en başta bunu yazanlar karşı çıkar.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu da en salakça şeylerden biri, apartman içinde dolananlar ari ırk mıymış da bir de böyle bişey uydurmuşlar dötlerinden..

Döt demişken, dün bi haber vardı, anüsten daha doğru test sonucu elde ediliyor diye �� iş başka noktaya gidiyor, çipi mipi geçtiler, düdükleyecekler yakında bizi ��

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gercekten bir salgin olsa diyen arkadas, git bir hastanenin yogun bakim ünitesine, ordaki doktorlara bir sorsana gercekten salgın var mi arkadaslar yoksa büyük ülkeler bizi mi yiyor diye.

sonata twitterda biri rna teknolojisi ile ilgili bir sey yazdı ise haklidir, salgın yoktur, aslında ülkeler bunu uyduruyordur.

oh be büyük resmi gorduk sonunda, hadi cikalim sokaklara eyoo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler