User Tag List

Sayfa 297/386 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.625 ile 5.643 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle ama annemde sistemde pozitif sonuçlu test var diye yapmadılar, randevu da vermedi sistem. Babamda sistemde yüklü test yok ancak geçirdi, randevu sırasında ve aşı olurken de not olarak tekrar belirtti ama olsun deyip yapmışlar Hatta annemle gittiler, beraber belki yaparlar dediler ama olmadı

Hanımın babaanne olurken de yanında kayınpeder vardı, siz de burada ikamet ediyorsanız size de yapalım demişler. İkamet etmediği için yapılmadı ama o anda evet ikamet ediyorum deyip belgelese öyle ayaküstü yapabilecekler miydi bilemiyorum.
    Test sonucuna göre falan ayarlıyorsalar onu bilemem.. ama benim verdiğim örnek aynı yerde ikamet ediyor. sizin kayınpederde babaneyle aynı evde yasasaydı ve belgeleseydi onada randevu verecektiler %99

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ailedeki doktorlarda antikor için 6 ay gerekebilir demişti
    abi hadi 6ay sonra antikor oluştu, peki kalıcılık ne kadar? 3 ay diyenler var... bu gidişle senede 8 kere aşı olmamız gerekir böyle bir yükün altından devletler kalkamaz, mad max gibi olur ortam...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virusun son gunleri

Oray Eğin'in şu yazısı da enteresan.

ABD'de önlemlerin aşağı yukarı aynı olmasına rağmen vaka sayıları ve öldürme muhabbetlerinin düştüğüne değiniyor.

Tabi kimse "olumlu" kısmından bahsetmiyor, hep korkutma muhabbeti var. Ben buna acayip inanmaya başladım. Büyük oranda millet salmasın diye herhalde.
    Hocam yanlış anlamayın da; yazdıkları da adam da bana çok boş geldi

Nerede duracağına karar verememiş, neyi savunuyor belli değil. Kendince temkinli yaklaşmış ama ya böyleyse ya şöyleyse falan

Pandemi sürecinde en tehlikeli tipler bence bunun gibi ortalığı bulandıranlar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nerede duracağına karar verememiş, neyi savunuyor belli değil. Kendince temkinli yaklaşmış ama ya böyleyse ya şöyleyse falan

Yo ben niye yanlış anlayayım yazıyı yazan ben değilim Dikkatimi çeken o cümlesi oldu. Yoksa onun söylediği sona doğru "evet maske mesafe çok önemli"

Yani ülkelerde geçen günlerde yapılan tam kapanmalar haricinde, birçok ülkede bize nazaran çok saçma sapan önlemler var.

Almanya nüfusu bizimle aynı, mekanlarda sadece "çok fazla bir araya gelmeyin" tarzı bir önlem var, anca kapalı mekana girince maske muhabbeti var.

Mutasyon hede hödö diyorlar, sadece bulaşıcılık hızı arttı falan diyorlar, öldürücülük belli değil. Yapma ya?! Nasıl değil... Bunun yanında bir sürü olumlu mutasyon da oluyor, onları hiç söylemiyorlar. Geçende birisi diyordu ki 1 yıl içinde 1.000 küsür mutasyon olmuş. Eee bunların haberleri nerede?

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu arada aşı için, artık virüs kapılsa da kesinlikle öldürmüyor, koruyuculuğu bu yönde diye bir bilgi de var.
    Su bilgiyi veren hangi araştırmaya dayandirmis, nasil bir saha calismasi yapmış, nereye onaylatmış bu arastirmasini cok merak ettim.

Hala daha brezilya ve güney afrika varyantlarina asi etki etmiyor o yuzden geliştirme yapılıyor diye hem oxfordun hem pfizerin aciklamalari var, dikkatli olmakta fayda var.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yanlış anlaşılmasın ama o adamın ismini bildiğimden beri inanılmaz itici geliyor. Herbokolog veya türevi biri izlenimi veriyor. TV'ye çıktığı zamanlarda da ağzını yaya yaya konuşuyordu. Ki tahammül edemediğim için de kanalı değiştiriyordum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su bilgiyi veren hangi araştırmaya dayandirmis, nasil bir saha calismasi yapmış, nereye onaylatmış bu arastirmasini cok merak ettim.

Hala daha brezilya ve güney afrika varyantlarina asi etki etmiyor o yuzden geliştirme yapılıyor diye hem oxfordun hem pfizerin aciklamalari var, dikkatli olmakta fayda var.
    Bu bilgiyi bulan, Sancaktepe'de ikamet eden herbokolog bir esnafdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hadi 6ay sonra antikor oluştu, peki kalıcılık ne kadar? 3 ay diyenler var... bu gidişle senede 8 kere aşı olmamız gerekir böyle bir yükün altından devletler kalkamaz, mad max gibi olur ortam...
    Grip aşısı için koruyuculuk 6-8 ay sürer(miş) Bilemiyorum, artık grip gibi olana kadar herhalde her sene aşı oluruz. Sonra sadece belirli yaş üstü, altı ve/veya risk grubunda olanlar aşı olur.
    Yani, bir kere aşı olunca ölene kadar antikor üretebileceğini sanmıyorum. Bizim familyadaki doktorlara sorarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Valla zaten neye inanacağımızı şaşırdık, bi ümit işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada, bu mutantları falan söyleyen ilk açıklayan İngiltere, aşılama ile birlikte Haziran gibi "tamamen normalleşme" planları yapıyor.

Bahsi geçen mutantların da hala "öldürücülüğü" yok piyasada. "Daha öldürücü olduğu düşünülüyor" gibi bir laf dolanıyor sadece. Bulaşıcılığı konusunda net yüzde veren adamlar, hala bunların öldürücülüğü konusunda bir bilgi veremiyor.

Yine yazıyorum, başka mutasyonlar olmadı mı, bir sürü olduğu söyleniyor, peki bunlardan hiçbiri mi olumlu olmadı? Onların hiç bahsi geçmiyor.

Sonuçta bunları bu şekilde açıklayanlar da ilaç firmaları... "Yetmeyecek, bi daha olacaksınız, bi daha olacaksınız, biz de vuracaz kırbacı vuracaz kırbacı"

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    virüs dediğimiz şey karşısında bir engel bulduğunda mutasyona uğrar ve engeli atlamaya çalışır. kapıya yanlış anahtarı takmaya çalışıp çeviremeyip doğru anahtarı seçmemiz gibi rna diziliminde hücreye göre değişiklik yapar. ondan dolayı 1000 mutasyon bile az olabilir bence.

Bu yazı sınırlı lise biyolojimle yazılmıştır. Lisede en sevdiğim dersim idi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada, bu mutantları falan söyleyen ilk açıklayan İngiltere, aşılama ile birlikte Haziran gibi "tamamen normalleşme" planları yapıyor.

Bahsi geçen mutantların da hala "öldürücülüğü" yok piyasada. "Daha öldürücü olduğu düşünülüyor" gibi bir laf dolanıyor sadece. Bulaşıcılığı konusunda net yüzde veren adamlar, hala bunların öldürücülüğü konusunda bir bilgi veremiyor.

Yine yazıyorum, başka mutasyonlar olmadı mı, bir sürü olduğu söyleniyor, peki bunlardan hiçbiri mi olumlu olmadı? Onların hiç bahsi geçmiyor.

Sonuçta bunları bu şekilde açıklayanlar da ilaç firmaları... "Yetmeyecek, bi daha olacaksınız, bi daha olacaksınız, biz de vuracaz kırbacı vuracaz kırbacı"
    yok aslında bahsi geciyor, ben ingilterede yaşıyorum, virus sürekli yeni varyasyonlar geçiriyor zaten, ama onemli olan negatif etkisi olanlar o yuzden daha cok zarar veren varyantlar konuşuluyor. yoksa bugun 4 varyasyon var ama daha az bulaşıyor demenin kime ne faydası var ki? onemli olan daha cok zarar veren varsa onu tespit edip paylaşmak.

ingiltere ozelinde sunu söyleyeyim, turkiyeden ilk gittiğimde benim de alışmakta zorlandigim bir sey, ya bu herifler neden bu kadar şeffaf her boku acikliyorlar diyordum, adamlarda kültür bu, daha tehlikeli bir varyant ciktiginda halka acikliyorlar ki halk da önlemini alsın, daha dikkatli olsun. genel olarak bir sey saklamamaya calisiyorlar. sakladıkları illa vardır ama Turkiye ile karsilastirinca insan diyor ya kardeşim bi susun her boku da aciklamayin diye. Yilbasinda sağlık bakanı cikip virüsle mücadelede kontrolu kaybettik dedi mesela Lan olm şeffaf ol da bu kadar da degil

olduruculugu konusunda rakam vermek bulasiciliktan cok daha zor cunku yeteri kadar rakama ihtiyac var. Burda Gunde 700-800 bin arası test yapılıyor 7-8 aydır, brezilya ve güney afrika varyantlari ciktiktan sonra adamlar açıklama yaparken hangi varyanttan o gun kaç kisi tespit ettikleri datasını da tutuyorlar, o sayede daha hızlı yayildigini tespit edebiliyorlar. ama olu sayısı hasta sayısına gore cok daha az olduğu icin o rakamları cikartmalari daha zor.

bir de burda hesap sorma durumu olduğu icin kafadan rakam atmiyorlar, mesela bahsettigin haziran ayında normalleşmeyi Başbakan kabinede canlı yayında acikladi, karsisinda muhalefet lideri vardi, adam her açıklamadan sonra cikti catir catir bunu boyle diyorsun ama neden sunda geç kaldınız sunu yanlış yaptınız diye sordu, hepsini cevaplamaya calisti vs.
    o yuzden genelde emin olmadıkları seyleri aciklamiyorlar burda.

mesela gunde 700-800 bin test yapılıyor, 8000 civarına dustu vakalar, 18 milyon insan asilandi ve devam ediyor, normalleşme yine de cok uzak, 8 martta okulları acacaklar, acmadan once butun öğrencilere test yapacaklar, her iki haftada bir okulda her öğrenci test edilecek. neredeyse 1 senedir cok kisa bir zaman araligi hariç sadece eczane ve marketler acik burda, kafeler de sadece takeaway kahve veriyor. nisan ortası gibi normal mağazalar açılmaya baslanacak eğer bu sekilde devam edersek diyor.

adamlar cok temkinli bu sefer, bir dalgayı daha kaldıramayız kafasindalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yok aslında bahsi geciyor, ben ingilterede yaşıyorum, virus sürekli yeni varyasyonlar geçiriyor zaten, ama onemli olan negatif etkisi olanlar o yuzden daha cok zarar veren varyantlar konuşuluyor. yoksa bugun 4 varyasyon var ama daha az bulaşıyor demenin kime ne faydası var ki? onemli olan daha cok zarar veren varsa onu tespit edip paylaşmak.

ingiltere ozelinde sunu söyleyeyim, turkiyeden ilk gittiğimde benim de alışmakta zorlandigim bir sey, ya bu herifler neden bu kadar şeffaf her boku acikliyorlar diyordum, adamlarda kültür bu, daha tehlikeli bir varyant ciktiginda halka acikliyorlar ki halk da önlemini alsın, daha dikkatli olsun. genel olarak bir sey saklamamaya calisiyorlar. sakladıkları illa vardır ama Turkiye ile karsilastirinca insan diyor ya kardeşim bi susun her boku da aciklamayin diye. Yilbasinda sağlık bakanı cikip virüsle mücadelede kontrolu kaybettik dedi mesela Lan olm şeffaf ol da bu kadar da degil

olduruculugu konusunda rakam vermek bulasiciliktan cok daha zor cunku yeteri kadar rakama ihtiyac var. Burda Gunde 700-800 bin arası test yapılıyor 7-8 aydır, brezilya ve güney afrika varyantlari ciktiktan sonra adamlar açıklama yaparken hangi varyanttan o gun kaç kisi tespit ettikleri datasını da tutuyorlar, o sayede daha hızlı yayildigini tespit edebiliyorlar. ama olu sayısı hasta sayısına gore cok daha az olduğu icin o rakamları cikartmalari daha zor.

bir de burda hesap sorma durumu olduğu icin kafadan rakam atmiyorlar, mesela bahsettigin haziran ayında normalleşmeyi Başbakan kabinede canlı yayında acikladi, karsisinda muhalefet lideri vardi, adam her açıklamadan sonra cikti catir catir bunu boyle diyorsun ama neden sunda geç kaldınız sunu yanlış yaptınız diye sordu, hepsini cevaplamaya calisti vs.
    o yuzden genelde emin olmadıkları seyleri aciklamiyorlar burda.

mesela gunde 700-800 bin test yapılıyor, 8000 civarına dustu vakalar, 18 milyon insan asilandi ve devam ediyor, normalleşme yine de cok uzak, 8 martta okulları acacaklar, acmadan once butun öğrencilere test yapacaklar, her iki haftada bir okulda her öğrenci test edilecek. neredeyse 1 senedir cok kisa bir zaman araligi hariç sadece eczane ve marketler acik burda, kafeler de sadece takeaway kahve veriyor. nisan ortası gibi normal mağazalar açılmaya baslanacak eğer bu sekilde devam edersek diyor.

adamlar cok temkinli bu sefer, bir dalgayı daha kaldıramayız kafasindalar.
    Okulda test yapılması çok iyi, bizde de anca ateş ölçerler. Sanmıyorum ama bir ihtimalde ailelerden hes kodu isterlerse en azından kim karantinada kim değil, kim karantinadayken çocuğunu okula gönderiyor o ortaya çıkar.
    Bir veli wp grupta şöyle yazdı; ben çocuğu haftada 2 gün kendim götüreceğim çünkü servis çok riskli. Çocuklar maskeleri çıkarıp yemek yemeyecek, yemekhaneye inmeyecek ya. Bunlar business class okuyor, ne yiyeceklerse portakal suyu eşliğinde sınıfa getirelecek; herkes birbirinden mesafeli şekilde yiyeceğini tüketecek herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu covid bitmez arkadaşlarım abilerim herkes alışsın artık. Bir sağlıkçı olarak hiç ama hiç ümidim yok düzlüğe çıkacağımıza. Siyaset yapmayı sevmem becerememde ama artık bittik tükendik yapmayın etmeyin insanların aklıyla dalga geçmeyin. Görsel illaki haberiniz vardı ama x partinin İstanbul il kongresi.
    [/url
    Memuration

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu covid bitmez arkadaşlarım abilerim herkes alışsın artık. Bir sağlıkçı olarak hiç ama hiç ümidim yok düzlüğe çıkacağımıza. Siyaset yapmayı sevmem becerememde ama artık bittik tükendik yapmayın etmeyin insanların aklıyla dalga geçmeyin. Görsel illaki haberiniz vardı ama x partinin İstanbul il kongresi.
    [/url
    1er sandalye boş bırakmışlar, problem yok bence.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İroniydi, sakın ciddi algılayıp taşlamasın kimse
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [/url
    sakın bana,onların reis tarafından kutsandıkları için corona bulaşmadığını bilmediğini söyleme...........
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakın bana,onların reis tarafından kutsandıkları için corona bulaşmadığını bilmediğini söyleme...........
    cahillik işte nerden bilecekler üstlerine zemzem + gül suyuyla serpiştirme dezenfekte olduklarını..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okulda test yapılması çok iyi, bizde de anca ateş ölçerler. Sanmıyorum ama bir ihtimalde ailelerden hes kodu isterlerse en azından kim karantinada kim değil, kim karantinadayken çocuğunu okula gönderiyor o ortaya çıkar.
    Bir veli wp grupta şöyle yazdı; ben çocuğu haftada 2 gün kendim götüreceğim çünkü servis çok riskli. Çocuklar maskeleri çıkarıp yemek yemeyecek, yemekhaneye inmeyecek ya. Bunlar business class okuyor, ne yiyeceklerse portakal suyu eşliğinde sınıfa getirelecek; herkes birbirinden mesafeli şekilde yiyeceğini tüketecek herhalde.
    bugun mail geldi okuldan, gun gun siniflari bolmusler test yapacaklarmış, bizimkine 8 martta yapacaklar, testi negatif çıkanlar 9 martta baslayacak, sonra da her hafta iki test. ciddi organizasyon valla.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler