User Tag List

Sayfa 310/386 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.872 ile 5.890 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İspanyadan hızlı tanı kitleriyle test yaptirarak konsere soktular. Problem olmazsa devam edecekler

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    65 yaş altı için aşılama başladı , daha doğrudu aşı randevusu vermeye başladılar. Annem ve babam perşembe ilk dozu olacaklar.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    65 altı değil 60 üstü başladı benim bildiğim Karı-koca olanlarda olamayan eşleri de dahil ettiler. Geçen haftalarda kayınvalide dahil değildi mesela, ulan yediler onu falan dedik, dün randevu alabilmişler kendisi için de...

Annem şimdilik sistemde pozitifi olduğu için bekliyor, 2-3 aya bizlerle olur herhalde.

Bu arada "aşı olmasına rağmen covid oldu" haberleri çok seviliyor, zaten aşıyı olunca hasta olmayacaksın gibi bir iddia hiç bir zaman olmadı ki? Niye hala bu tip haberleri veriyorlar, komik.. Anca aşı olmasına rağmen öldü haberi ilgi çekmesi lazım. Çünkü hastalığı ağır geçirmeyi ve ölümü baya engelliyor deniliyor.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    65 altı değil 60 üstü başladı benim bildiğim Karı-koca olanlarda olamayan eşleri de dahil ettiler. Geçen haftalarda kayınvalide dahil değildi mesela, ulan yediler onu falan dedik, dün randevu alabilmişler kendisi için de...

Annem şimdilik sistemde pozitifi olduğu için bekliyor, 2-3 aya bizlerle olur herhalde.

Bu arada "aşı olmasına rağmen covid oldu" haberleri çok seviliyor, zaten aşıyı olunca hasta olmayacaksın gibi bir iddia hiç bir zaman olmadı ki? Niye hala bu tip haberleri veriyorlar, komik.. Anca aşı olmasına rağmen öldü haberi ilgi çekmesi lazım. Çünkü hastalığı ağır geçirmeyi ve ölümü baya engelliyor deniliyor.
    aşı denilince akla şunun gelmesi normal, çocuk felci aşısı olunca çocuk felci olmuyorsun... covid aşısı olunca da hastalanmıyorsun olmalı diye düşünen çok, çünkü kimse çıkıp da adam gibi açıklama yapmadı nedir ne değildir diye... mesela senede minimum 2 sefer tekrarlanması gerekiyormuş, bakandan bu konuda bir açıklama duyduk mu? insanlar bunu söyleyince de 'yahu korumanın 3-6 ay olduğu belli' denmesi de saçma, bakan açıklayamıyorsa bilim kurulu bir zahmet işini yapıp gerçekleri söylesin...

arkadaşımın eşinin halası 2. doz olduktan 2 hafta sonra yakalandı ve vefat etti, aşılanıp ölen kimse yok açıklaması, covidden ölen halama 'enfeksiyon hastalığı' yazılması kadar gerçek olabilir ancak...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İspanyadan hızlı tanı kitleriyle test yaptirarak konsere soktular. Problem olmazsa devam edecekler
    Konuyu bilmediğimden bu cümle bende 10.000'lik tek renk puzzle gibi gözüküyor. Kime test yaptılar? Ne konseri ?

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi buyur burdan yak

•06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu aşının koruma sağlayacak kadar antikor üretmesi genel toplumda %60 oranında bunu Çinlinin ta kendisi bile bu oranda açıkladı,
    şimdi şunu düşünün:

1) +60 yaş üstü genel toplumun kaçta kaçı? bu yukarıdaki %60lık başarılı koruma sağlandığı iddia edilen genellemenin hiç yoksa %80i zaten 60 yaş altı grubu yani +60 yaş üstündede bu oran %60 diyebilirmiyiz? sanmam.

2) hadi gelin polyannacılık oynayalım ve diyelimki anamız babamız bu %60lık başarı ile aşılandılar hocam bu durumda o 2 bireyden biri korundu diğeri korunmadı düşünsenize çok büyük bir başarısızlık (oda en iyi ihtimal ile, unutmayın %60 oran genel toplumdaki oran dahası bu başarı ilk mutant olmayan koronaya karşı olan oran)

3) olay sadece aşının başarı ise kısıtlı kalmıyor bugün bu aşıları çok ilkel koşullara sahip ilçelerde çok tecrübesiz ellerde hemşirelerde vuruyor yani evet vurdu ama ne bileyim doğru saklama koşulu yerine getirildimi,açıldıktan sonra şartları yerine getirildimi,iğne ve oda sterilmiydi ,doğru şekilde vurdumu vs vs..

sonuçta haberlerde hergün görüyoruz daha görmediklerimizde var yok midesinde alet unutan,yok yanlış tehşis yapan yok yanlış iğne vuran vs vs..

4) aşı 1 olacak, 2inci aşı olacak ve üzerinden minimum 3 hafta geçecekki vücüdü yeteri kadar antikor üretsin öncesinde yakalanması halinde aldığı o 2 aşının pekte paydası yok hele mutant virüse karşı şansı bazukaya karşı migros poşetinden öte değil

ben ne bizim ülkemize nede dünyaya anlam veremiyorum bu kadar çaba,uğraş,stres,maddi kayıp uğraşana kadar abi 3 hafta tam kapanma, 2 hafta kısıtlı kapanma bitti gitti ne diye bu kadar uzatıyorlar besbelli bu iş bu yöntemlerle çok daha uğraş,çaba ve zaman gerektirecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülkenin kapanması lazımken tekrar, sırf bugünkü kongre yapılsın diye kimsenin gıkı çıkmadı... önümüzdeki hafta sonundan itibaren yeni yasaklar bekliyorum ben...
    artık bu ülke beni hiç şaşırtmıyor...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunları gidişi yasaklardan olacak galiba. Aç susuz kaldı millet gıkı çıkmadı. Yasaklara bakıyorum tanıdıkların hepsi isyanda. Ölsekte kurtulsak diyenler çoğaldı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu bilmediğimden bu cümle bende 10.000'lik tek renk puzzle gibi gözüküyor. Kime test yaptılar? Ne konseri ?
    https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kul...r-gerceklesti/

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milleti iyice eve tıktılar hafta içi çalış kendini kolla şöyle yap böyle yap sinir stres bir hafta sonu var onuda kısıtla neymiş haftasonu sanki virüsün gezme zamanı ...k . Nasıl bi yönetim nasıl bir kafa anlamış değilim ben bunlardan birşey. Kongreler biter harita güncellenir, heryer açılır hafta sonu yasak olur, aşı şöyle aşı böyle derler ellerinde aşı yok hala dünya adaleti atıp tutarlar 2023ü iple çeken bir yığın insan var bakalım sap bile alabilecekmisiniz....
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milleti iyice eve tıktılar hafta içi çalış kendini kolla şöyle yap böyle yap sinir stres bir hafta sonu var onuda kısıtla neymiş haftasonu sanki virüsün gezme zamanı ...k . Nasıl bi yönetim nasıl bir kafa anlamış değilim ben bunlardan birşey. Kongreler biter harita güncellenir, heryer açılır hafta sonu yasak olur, aşı şöyle aşı böyle derler ellerinde aşı yok hala dünya adaleti atıp tutarlar 2023ü iple çeken bir yığın insan var bakalım sap bile alabilecekmisiniz....
    yakında vakalar düşmeye başlayınca kongreler gene başlar açarlar heryeri
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakında vakalar düşmeye başlayınca kongreler gene başlar açarlar heryeri
    asıl hazırlık ramazan bayramı zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asıl hazırlık ramazan bayramı zaten
    Aslında yaz sezonuna düşük vaka ile açılış yapabilmek geçen sene normalleşme kapsamında uyguladıkları gibi turizm sektörünü düşünmek lazim

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ramazan olmasaydı ne yapacaklardı çok merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ramazan olmasaydı ne yapacaklardı çok merak ediyorum.
    lebaleb devam edecektik heralde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çin günlük vaka sayısını tek haneye indirdi, geçen sene mart ayından beri de çift haneyle devam ediyorlardı yani bunu kontrol altına aldılar bir şekilde, üstelik aşıyla falan da değil, milyarlık nüfuslu ülke... adamların toplam vaka sayısı 100 küsür bin yani bizim 3 günlük verimiz... hani öldü bitti yokoldu haberleri yaptığımız ülkede toplam sayı bizim 3 günlük vaka sayımız kadarmış... pilot arkadaşım Brezilyadan uçtu, uçakta vaka çıkmış, uçağa binerken olması gereken test yapılmamış, uçakta hastalanmış, İstanbul'a inince uçaktaki yolcular ellerini kollarını sallaya sallaya eve gitmişler, Brezilya şu anda en tehlikeli mutanta sahip, günde 40bin kişi ölüyor... bu işin ucu kaçtı iyice...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C.tesi için Biontech aşı randevusu aldım TR ye gelmiş
    Sinovac tan iyidir umarım uzun vadede yaşayıp görücez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C.tesi için Biontech aşı randevusu aldım TR ye gelmiş
    Sinovac tan iyidir umarım uzun vadede yaşayıp görücez
    hocam hayırlı olsun çok sevindim, 'Reuters'ta yer alan son dakika haberine Pfizer/BioNTech aşısının etkinlik oranında güncellemeye gidildi. Aşının yeni etkinliği %91 olarak açıklandı.' diye güncelleme geldi, çok iyi bir netice... kılpayı %50 yi geçen sinovac tan daha iyidir diye düşünüyorum...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler