User Tag List

Sayfa 314/386 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.948 ile 5.966 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde de aynı sıkıntı vardı.

Bu sene yaz sonunda "mecburen" anaokuluna başlayacak. Kayıt ettirdik, öğretmenleri müdürleri ile falan görüştük, geçtiğimiz dönem tek bir hastalık durumu olmamış, öğretmenlerden 1-2 tane hastalanan olmuş ama okula gelmemişler falan filan, çocuklara hiç bulaşmamış, maske muhabbetine özellikle dikkat ettik dediler ama tabi bunların bir kısmı "pazarlama"...

Ha hoş, bu çocuklar parkta da bir araya geliyorlar, o da ayrı konu.

Ve dediğin gibi, mutasyon çocuklarda da etkili olmaya başladı falan diyorlar ama buna dair bir çalışma yok. Tam böyle derken bir arkadaş da "4 yaşında arkadaşın çocuğu yoğun bakımda" diye mesaj gönderiyor. Neye inanacağımızı ne yapacağımızı şaşırdık.

Ancak başından beri özellikle şu mutant işi bana yalan geliyor. Yani yalan derken, olumlu mutasyon oldu, bulaşıcılık arttı, öldürücülük düştü, ama millet salmasın diye kesinlikle açıklamıyorlar.

Aynı şeyleri yazıp duruyorum bu başlık altında, hadi bizdeki sayılar yalan şu bu... Avrupa'da nasıl oluyor? İtalya falan kırılıyordu ilk veya ikinci dalgada? Şimdi ne yapıyorlar??? Almanya keza öyle. Ve bu ülkelerin büyük çoğunluğu bugün bizimkilerin beğenmediği önlemleri bile almıyorlar. Aşılama desen bizden gerideler... Eee? Madem öldürücülük de bulaşıcılık kadar arttır, Avrupa'nın gebermesi gerekiyordu, böyle bir durum yok.

Sıkıldı herkes valla artık, inşallah kazasız belasız atlatırız.
    hocam sadece bunlara takılmaya başladı toplum, ne olması gerekiyor anlamadım ki, atom bombası atsan bir şehre en fazla 10bin kişi ölür, kalan milyonlar kurtuldu diye nükleer silahtan bir şey olmaz diyebilir miyiz? ben taaa 1 sene önce de dedim, sağlık bu işin sadece bir boyutu, toplumsal sosyolojik ve de ekonomik sorunları daha fazla olacak diye... önemli olan kaç kişinin ölmesi değil, pandemiden kurtulup normalleşmek olmalı hedef... günde resmi 200 ölü (ki benim ne amcam ne de halam pandemi vefat istatistiğinde yoklar), ekonomik sorunlar, sosyal kısıtlamalar bunları hepsini beraber düşünmek lazım, 1.5 senedir doğru dürüst eğitim öğretimin olmaması da bu pandeminin içinde, bir şey olmaz, olsa şimdiye dek oluruz diyerek sorunları çözemeyiz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizde de aynı sıkıntı vardı.

Bu sene yaz sonunda "mecburen" anaokuluna başlayacak. Kayıt ettirdik, öğretmenleri müdürleri ile falan görüştük, geçtiğimiz dönem tek bir hastalık durumu olmamış, öğretmenlerden 1-2 tane hastalanan olmuş ama okula gelmemişler falan filan, çocuklara hiç bulaşmamış, maske muhabbetine özellikle dikkat ettik dediler ama tabi bunların bir kısmı "pazarlama"...

Ha hoş, bu çocuklar parkta da bir araya geliyorlar, o da ayrı konu.

Ve dediğin gibi, mutasyon çocuklarda da etkili olmaya başladı falan diyorlar ama buna dair bir çalışma yok. Tam böyle derken bir arkadaş da "4 yaşında arkadaşın çocuğu yoğun bakımda" diye mesaj gönderiyor. Neye inanacağımızı ne yapacağımızı şaşırdık.

Ancak başından beri özellikle şu mutant işi bana yalan geliyor. Yani yalan derken, olumlu mutasyon oldu, bulaşıcılık arttı, öldürücülük düştü, ama millet salmasın diye kesinlikle açıklamıyorlar.

Aynı şeyleri yazıp duruyorum bu başlık altında, hadi bizdeki sayılar yalan şu bu... Avrupa'da nasıl oluyor? İtalya falan kırılıyordu ilk veya ikinci dalgada? Şimdi ne yapıyorlar??? Almanya keza öyle. Ve bu ülkelerin büyük çoğunluğu bugün bizimkilerin beğenmediği önlemleri bile almıyorlar. Aşılama desen bizden gerideler... Eee? Madem öldürücülük de bulaşıcılık kadar arttır, Avrupa'nın gebermesi gerekiyordu, böyle bir durum yok.

Sıkıldı herkes valla artık, inşallah kazasız belasız atlatırız.
    Bir kısmı değil büyük bir kısmı pazarlama. Bize neler demişlerdi bir saysam buradan Ankara'ya 4 şeritli otoyol olur. Neyse hayırlı olsun, umarım bu zıkkım biter. Ama bu zıkkım olmasa da ilk defa çok çocuğun olduğu bir yere gireceği için şimdiden kendinizi hazırlayın. Umarım hastalanmaz, hastalanırsa da bizdeki gibi olmaz.
    Anası evde mabadını geniş geniş yaysın, pijamaları ile rahat rahat gezinsin diye okula bırakıp giden de oldukça fazla. Bu kulaklar, çocuğu okula bırakıp giderken yaşasın özgürlük diyenleri duydu.
    Tabi ablam nasıl yoga derslerine gidecek, nasıl kahvesini içecek, nasıl o mağaza senin bu mağaza benim her gün gezip tozacak. Dudaklarını donald duck dudaklarına çevirip gezecek. Bunun daha botoksu var, mezoterapisi var, var oğlu var. Gün sonunda birde çocuğu işte bizde biraz pahalı ama bilmemne okuluna verdik demelerde olacak.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kısmı değil büyük bir kısmı pazarlama. Bize neler demişlerdi bir saysam buradan Ankara'ya 4 şeritli otoyol olur. Neyse hayırlı olsun, umarım bu zıkkım biter. Ama bu zıkkım olmasa da ilk defa çok çocuğun olduğu bir yere gireceği için şimdiden kendinizi hazırlayın. Umarım hastalanmaz, hastalanırsa da bizdeki gibi olmaz.
    Anası evde mabadını geniş geniş yaysın, pijamaları ile rahat rahat gezinsin diye okula bırakıp giden de oldukça fazla. Bu kulaklar, çocuğu okula bırakıp giderken yaşasın özgürlük diyenleri duydu.
    Tabi ablam nasıl yoga derslerine gidecek, nasıl kahvesini içecek, nasıl o mağaza senin bu mağaza benim her gün gezip tozacak. Dudaklarını donald duck dudaklarına çevirip gezecek. Bunun daha botoksu var, mezoterapisi var, var oğlu var. Gün sonunda birde çocuğu işte bizde biraz pahalı ama bilmemne okuluna verdik demelerde olacak.
    çocuğu kreşe servisle yollayıp, çocuk okula vardı mı onu bile takip etmeyen, o çocukcağız serviste havasızlıktan ölünce de feryat figan tazminat peşine düşenlerin ülkesindeyiz... ulan ben köpeği pansiyona veriyorum her gün video foto istiyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocuk şuan küçük ama yaşı yettiği anda kreşe bırakıcam. nenesi dedesi çocuğa ancak aptallık verebilecek kapasitede gitsin hasta olsun ama aptal olmasın
    turbocuk istiyoruz

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben mart 1 den beri okula göndermiyorum eşim ben evden çalışıyoruz okul canlı bomba olduğu için hem ufaklığı hem kendimizi azda olsa biz gibi düşünenlerin sağlığını hiçe saymayarak göndermiyoruz iyi ki göndermiyoruz.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sadece bunlara takılmaya başladı toplum, ne olması gerekiyor anlamadım ki, atom bombası atsan bir şehre en fazla 10bin kişi ölür, kalan milyonlar kurtuldu diye nükleer silahtan bir şey olmaz diyebilir miyiz? ben taaa 1 sene önce de dedim, sağlık bu işin sadece bir boyutu, toplumsal sosyolojik ve de ekonomik sorunları daha fazla olacak diye... önemli olan kaç kişinin ölmesi değil, pandemiden kurtulup normalleşmek olmalı hedef... günde resmi 200 ölü (ki benim ne amcam ne de halam pandemi vefat istatistiğinde yoklar), ekonomik sorunlar, sosyal kısıtlamalar bunları hepsini beraber düşünmek lazım, 1.5 senedir doğru dürüst eğitim öğretimin olmaması da bu pandeminin içinde, bir şey olmaz, olsa şimdiye dek oluruz diyerek sorunları çözemeyiz...
    Yok hocam derdim "bişey olmaz" değil de bu paranoya ve korku ortamının devamlılığını sağlamaya çalışma işi...

Bi gün böyle diyorlar, ertesi gün şöyle... Ne yapacağımızı şaşırdık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E bırak da özgürlük olsun lan biraz, dip dibe mi yaşayacaksın paso :P

Çocuk pandemi öncesi 3-4 ay gidebildi aslında kreşe... Çok da memnunduk, kendisi de acayip mutlu oluyordu, 2 defa hasta oldu, o ara gitmedi ve pandemi patladı. Acaba korona mı olmuştu dedik hatta o süreçte. Gerçi influenza çıkmıştı da... Bakalım işte bu sefer ne yapacağız, nasıl olacak göreceğiz.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anaokulu 4 yaş, 5 yaşta ve ilkokul 1.sınıfta çocuk okula mı gitti hastaneye mi gitti belli değil. Hele 4 yaş bizim için tamamen kayıp. Hasta çocuklarını okula sepetleyen geniş yürekli ama evde de mabadını yayabilen veliler yüzünden canımız çıktı. 5 yaşta ise kaç kere sınıfa bırakırken hasta çocukları da gördüğümde aldığım gibi anneme götürmüştüm.
    Velilere insiyatif hakkını verdikleri için oğlan online'dan takılıyor. 7-8 yaş aralığında okulda 2.kez corona olan çocuklar var. Anne-babası evde olmasına rağmen geniş geniş gönderebiliyorlar. Çocuğa evde can yükleyip gönderiyorlar herhalde. Okul pandemi merkezine döndü. Halen niye okula gitmesin diyen ama işe gitmeyen veya zaten hep evde olan veliler var.
    Ben zaten başlarım sülalenize diyerek wp grubundan çıktım.
    abi sen bu pandeminden "ayrı" bir etkilendin farkındasın değilmi
    mental olarakta seni ayrı bi yordu bu olay

Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bekara karı boşamak cidden kolay kardeşim hele hele anne-baba çalışıyorsa büyük dert..
    kaldı ki çocuğun 1-2 sene okuldan kopmasının nasıl bir sonucu olacak hiç birimiz emin değiliz ama iyi olmayacağı ihtimali yüksek..
    aile çalışıyorsa , bakacak kimse yoksa haklısın , o zaman dert ...

gerçekten bir eğitim sistemi olsa dediğin gibi ara açılırsa kapamak zor olabilir.
    ama durum böyleyken " kaybedilecek zamanın etkisi " < " oluşabilecek sağlık tehtidi " şeklinde bir denklem düşünüyorum.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sen bu pandeminden "ayrı" bir etkilendin farkındasın değilmi
    mental olarakta seni ayrı bi yordu bu olay
    Yakında dışarıda tespit yapıp saldıracak... Sen çocuğu okula bırakmışın AVM'de fink atıyon diye
    Hayır sizinki okula giderken ne yapacaksınız, okula yollamayacak mısın hanım özgür kalmasın diye :P

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam her yönden haklı, okula gelen hasta çocuklar yüzünden veya ailesi pozitif çocuklar yüzünden, diğer çocuklar eve, yaşlılara taşıyabilir. Bence de ciddiye alınması gereken bir durum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo vtec hayal edin 1.6lt 450hp 8000rpmde ışıkta mal mal boşta tam gaz bekleyen

maalesef 3-4-5 yaşlarını bu pandemi sebebiyle okul yerine evde harcanarak geçiren kızım (prensesim) de dahil tüm çocuklarımızı işte bu şekilde görüyorum,
    büyük, hatta uçuk bir kapasiteyi/beceriyi miç eden bir lannet... yazık cidden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam her yönden haklı, okula gelen hasta çocuklar yüzünden veya ailesi pozitif çocuklar yüzünden, diğer çocuklar eve, yaşlılara taşıyabilir. Bence de ciddiye alınması gereken bir durum.
    İşte bunda da olay zıçışa gidiyor. Okulu kapatıyorsun bi türlü, açıyorsun bi türlü
    FOX'ta Mr.Tepeli sayıyordu, okulları açııııııııııın, niye kapatıyorsunuz kiiiiiiiiii diye... Şimdi ne diyor, izlemiyorum uzundur

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte bunda da olay zıçışa gidiyor. Okulu kapatıyorsun bi türlü, açıyorsun bi türlü
    FOX'ta Mr.Tepeli sayıyordu, okulları açııııııııııın, niye kapatıyorsunuz kiiiiiiiiii diye... Şimdi ne diyor, izlemiyorum uzundur
    Valla hiç dinlemedim tepeliyi, sülale öğretmen benim oradan duyuyorum çoğu şeyi. Zaten bu aralar insanlar korkmuş sanırım iyice gelen sayısı baya azalmış sınıflarda. İlkokul tabi bu bahsettiğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yakında dışarıda tespit yapıp saldıracak... Sen çocuğu okula bırakmışın AVM'de fink atıyon diye
    Hayır sizinki okula giderken ne yapacaksınız, okula yollamayacak mısın hanım özgür kalmasın diye :P
    Ev hanımısın ama çocuk hastalandımı ilgilenmek yerine okula gönderiyorsun. Ne var işte evdesin zaten, sosyal medyada gezinirken Dünya'yı mı kurtarıyordun da çocukla ilgilenmiyorsun. Eşimin anne tarafında da var bu modellerden. Bütün gün evde, altında otomobil de var. Eve temizliğe yardımcı gelir, evde yemekte yapmaz, ütüye de elini değdirmez birde kalkıp sana ahkam keser. Çok yoruldum der. Çocuk bakmak çok zor der. Bakmıyorsun ki, zorluğunu göresin. Sen mabadını yayıyorsun, mabadınla ilgileniyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev hanımısın ama çocuk hastalandımı ilgilenmek yerine okula gönderiyorsun. Ne var işte evdesin zaten, sosyal medyada gezinirken Dünya'yı mı kurtarıyordun da çocukla ilgilenmiyorsun. Eşimin anne tarafında da var bu modellerden. Bütün gün evde, altında otomobil de var. Eve temizliğe yardımcı gelir, evde yemekte yapmaz, ütüye de elini değdirmez birde kalkıp sana ahkam keser. Çok yoruldum der. Çocuk bakmak çok zor der. Bakmıyorsun ki, zorluğunu göresin. Sen mabadını yayıyorsun, mabadınla ilgileniyorsun.
    Ha tamam canım hastalandı mı gönderen ve evde olabilen malın malı zaten, doğru, var öyle tipler maalesef..
    Ya aynen dediğin gibi kız anası olup kızına bu şekilde yardım etmeyen falan var yav, üvey evlat mı bunlar ben anlamıyorum ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hiç dinlemedim tepeliyi, sülale öğretmen benim oradan duyuyorum çoğu şeyi. Zaten bu aralar insanlar korkmuş sanırım iyice gelen sayısı baya azalmış sınıflarda. İlkokul tabi bu bahsettiğim.
    Eşimin tanıdığı evden çalışmasına rağmen çocuğu okula göndermiş. Çocuk covidi bir güzel eve taşımış. Bu pek ilgili ablamda daha yeni doğum yapmış arkadaşını evde ziyaret etmiş, şimdi elimizde semptomlu covid geçirmekte olan 2 aile var. Yeni doğum yapan da an itibariyle hastanede yatıyormuş.
    Bu ailelerden birinde 65+ olan ve kemoterapi gören birde kadıncağız var.Çocuk hafif atlatıyor ama bir çocuk sayesinde kaç kişi hasta oldu. Her çocukta da aynı reaksiyon olmuyor. Bir arkadaşımızın çocuğunda tat ve koku kaybı oldu, ciğerleri temizlensin diye pulmicort bile aldı. (kendisi mis gibi kortizondur)

İmkanın varken çocuğu okula gönder üstüne de o kapı senin bu kapı benim gezmeye devam et.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ha tamam canım hastalandı mı gönderen ve evde olabilen malın malı zaten, doğru, var öyle tipler maalesef..
    Ya aynen dediğin gibi kız anası olup kızına bu şekilde yardım etmeyen falan var yav, üvey evlat mı bunlar ben anlamıyorum ki.
    Daha elimizde neler var neler bir bilsen. Bak mesela ailecek temaslı olmalarına rağmen, kendisini iyi hissetiği için test yaptırmaya da gerek duymayan dohtor ablam yarın muayenehanesini açmayı planlıyor. Nereden biliyorsun taşıyıcı olmadığını, ayakta atlatmadığını. Bu ne vurdumduymazlık ya.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    annem risk grubunda, doktoruyla randevu yapmaya çalıştığımda aşılarını olmadan gelmemesini söyledi, ben de güven hastanesinde sinovac randevusu aldım, inşallah sıkıntı yaşamayız yan etki konusunda, biontech yeni teknoloji olduğundan güvenemdim.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    annem risk grubunda, doktoruyla randevu yapmaya çalıştığımda aşılarını olmadan gelmemesini söyledi, ben de güven hastanesinde sinovac randevusu aldım, inşallah sıkıntı yaşamayız yan etki konusunda, biontech yeni teknoloji olduğundan güvenemdim.

bende aynı şekilde biontech daha henüz ilk defa denenen technology diye siperliyim ama bir yandanda ulan bunu almanı,ingilizi çok daha önemlisi israilisi ve amerikalısı kullanıyorsa vardır bir bildikleri demiyor değilim.

sinovac ve sputnik V kullanan ülkelerde aşılanan birçok insan (arjantin başbakanıda dahil) aşının en peak yaptığı/koruduğu dönemde (2inci aşıdan sonra 1-2ay) bile covid olurken biontech ağırlıklı ciddi sayıda aşı yapan ülke israil şu an ciddi ciddi eve gitmiyor her yer party mode.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler