User Tag List

Sayfa 318/386 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.024 ile 6.042 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başınız sağolsun, çok üzücü Allah sabırlar versin.
    Benim anlamadığım, covid olan bir insana verilen ilaç nedeniyle örneğin kalp krizi geçirip vefat ettiğinde ölüm sebebine neden covid yazılmıyor? Ölüm sebebi aslında covid çünkü covid olmasaydı hasta o ilacı almayacaktı ve kalp krizi de geçirmeyecekti. Veya vefat nedenine covid yazılmasının kime ne zararı var?
    Sebep covid sonuç kalp
    Aslında sebep olan belli ama %1.01 ölüm oranı nasıl mümkün olcak başka türlü
    Ben açıklanan rakamın 3 katı daha fazla olduğunu düşünüyorum ölümlerin.
    Vaka sayısı ile ilgili problemim yok

Bu arada basınız sagolsun Allah sabır versin
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese cok tesekur ederım bu platformdan acımı paylasan herkese ilacı kullanmayı kestim bende daha iyiyim hicbir belirtim yok malesefkı hukumetımız bu konuda sınıfta kaldı kobay gibi insanları kullanıyorlar

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebep covid sonuç kalp
    Aslında sebep olan belli ama %1.01 ölüm oranı nasıl mümkün olcak başka türlü
    Ben açıklanan rakamın 3 katı daha fazla olduğunu düşünüyorum ölümlerin.
    Vaka sayısı ile ilgili problemim yok

Bu arada basınız sagolsun Allah sabır versin
    kaza yaptın Allah korusun boynun kırıldı ex oldun.... sebep kaza değil de boyun kırılması... ne kadar da mantıklı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağ olsun Allah rahmet eylesin..
    Bu illet maalesef annemlere de uğradı 2 gün önce. 72 yaşında , kronik rahatsızlığı yok sayılır.
    Test yapılmadan önce ilk acil müdahalede serum ve iğne ile toparladı. 1 gün gayet iyiydi ta ki favicovir ilacına başlayana kadar. Sonra tekrar ağırlaştı. Baya olumsuz yorumlar var bu ilaç hakkında. Kendisi de içmek istemiyor zaten. Keza aşı olamadığı için kararsız kaldık devam edip etmeme konusunda.
    Bir de normalde hiç ilaç içmeyen biri ; favicovir, kan sulandırıcı, balgam sökücü, antibiyotik,ağrı kesici, vitamin , probiyotik derken ağır geldi sanırım.
    İki arada bir deredeyiz açıkcası. Allah herkese kolaylık versin..

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağolsun.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ay önce 36 yasinda yakın bir arkadaşım covid geçirdi. Bu hafta içi bizim eve aile ziyareti yaptılar. Evde otururken birden kalbi sıkıştı ben iyi değilim dedi.Kostuk hastaneye tetkikler yapıldı herşey normal gözüküyordu. Ancak kan testi sonuçlanınca Ck- mb değerinin çok arttığı tespit edildi. Ck-mb enzim değeri kalp kası hasarlarında kalbin salgıladığı ve artışa geçen bir enzim değeriymiş. İki doktor arkadaşıma değerleri gönderdim. İkisininde yorumu malesef kullanılan ilaçların %80 vakada geçici olarak bu enzimi arttırdığı ve kalp kaslarında problem yarattığı %20 vakada ise kronik kalp kası hasarı bıraktığını söylediler. Malesef covid ilaçları kalpte hasar bırakıyor

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç içmemek daha iyi bu durumda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç içmemek daha iyi bu durumda
    Öyle gözüküyor. İlaçlar kapalı kutu malesef kimse ilacın yan etkilerini çıkıp adam gibi açıklamıyor. Covid sonrası yorgunluk geç toparlama ve en ufak fiziksel faaliyet sonrası çabuk yorulma ilaç kullanımı sonrası kandaki ck-mb değerinin yükselmesi . Covid i ilac kullanimi ile geçiren arkadaşların bu değerin düşüşünü düzenli kan testi yaptırarak izlemesi gerekli .

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ///M RIDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle gözüküyor. İlaçlar kapalı kutu malesef kimse ilacın yan etkilerini çıkıp adam gibi açıklamıyor. Covid sonrası yorgunluk geç toparlama ve en ufak fiziksel faaliyet sonrası çabuk yorulma ilaç kullanımı sonrası kandaki ck-mb değerinin yükselmesi . Covid i ilac kullanimi ile geçiren arkadaşların bu değerin düşüşünü düzenli kan testi yaptırarak izlemesi gerekli .
    pozitif çıktığımda ilaçları mecburen icmek zorunda kaldım, inanılmaz ağrı sıtma ateş halsizlik çarpıntı vardı ilk 2 gün boyunca. ilaçları kullanınca toparladı, corasprini 3 ay boyunca içmek gerekli özellikle sonrasında, vitamin haplarıda aynı şekilde devam ediyorum. suan covidi atlatalı 3 gün oldu yer yer halsizlik devam ediyor. muhtemelen kan değerleri sapıtmıs durumdadır.

o dönemde ilaçları hiç icmeden duracak halde de değildim. kimde nasıl reaksiyon gösteriyor belli degil, hem hastalık, hemde ilaçlar. içsen bir türlü içmesen..

Allah yardımcısı olsun hastaların, yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı diliyorum. hiç hafife alınacak türden bir hastalık degil malesef..

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖNCELİKLE BAŞINIZ SAĞOLSUN.Bende ekim ayında covidden babamı kaybetmiştim.5 aydır mezarına gidemedik. yok yasak hava kış soğuk şehirlerarası kısıtlama derken.Ramazan gelmeden gidelim dedim.Pazartesi anneme 66 yaşında izin alıcam ilk dediler gitme sebebinizi söyleyin red. dedim mezara gidecez Şehirler arası seyahat için gene red. Verdikleri cevap mail de sokağa çıkma yasağı olan günlerde ve 21-05 arası gidemezsiniz.
    65 yaş için 10-14 arası seyahat edebilirsiniz diye yazı geldi.
    Dedim sizden birşey olmayacak boşuna stres.çevirme olursa anlatırım artık.Bastım gittim Kastamonu ya .1 gece kaldım döndüm.Yok jandarma karantinaya alıyor.yok geçişe izin vermiyor.1200 km yolda Bir Allahın kuluda sormadı.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vefat edenlere rabbim rahmet ve mağfiret eylesin. Bilmediğim için soruyorum, covid tedavisinde verilen ilaçlar daha önce hangi tedavi için kullanılıyordu ?

Ofiste de geçiren arkadaşımız oldu, o da kalple ilgili benzer sıkıntılardan bahsetti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölenlere Allahdan rahmet dierim, kalanlara Allah sabır versin,
    benimde babam pozitif, sadece geceleri agır gündüzleri hiçbirseyi yokmus gibi, ilaç ve kan sulandırıcı kullanıyor
    inşallah kısa sürede atlatır ve biter,

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ailecek covid olalı 4-5 ay kadar oldu sanırım. Ben ve kardeşim ilaçları kullanmadık annem ve babam kullandı. Şükür şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadık.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar şeyin üstüne dedim bir araştırayım şu FAVİCOVİR ilacınıda...
    Valla yan etkileri covid geçirip tad alamıyorum filan diyenler, kalp çarpıntısından diğer şeylere kadar bu ilaç yapıyormuş meğer ...
    Acaba bize ilaç diye dayatıp ağırlaşmamızımı sağlıyolar bunu anlayamadım bu ilacı içmeden geçirenler rahat içtikden sonra yatak döşek kalınıyor. Bu çelişkiyi çözemedim bir türlü. Evde tedavi olanlar geçiriyor, hastaneye yatanlar gidiyor ?
    Diyecek olanlar var hastaneye ağır olanlar gidiyorda, evde ağır olup gitmeyenlerde var..
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÖNCELİKLE BAŞINIZ SAĞOLSUN.Bende ekim ayında covidden babamı kaybetmiştim.5 aydır mezarına gidemedik. yok yasak hava kış soğuk şehirlerarası kısıtlama derken.Ramazan gelmeden gidelim dedim.Pazartesi anneme 66 yaşında izin alıcam ilk dediler gitme sebebinizi söyleyin red. dedim mezara gidecez Şehirler arası seyahat için gene red. Verdikleri cevap mail de sokağa çıkma yasağı olan günlerde ve 21-05 arası gidemezsiniz.
    65 yaş için 10-14 arası seyahat edebilirsiniz diye yazı geldi.
    Dedim sizden birşey olmayacak boşuna stres.çevirme olursa anlatırım artık.Bastım gittim Kastamonu ya .1 gece kaldım döndüm.Yok jandarma karantinaya alıyor.yok geçişe izin vermiyor.1200 km yolda Bir Allahın kuluda sormadı.
    babannem vefat ettiğinde geçen mayısta biz photoshopla ayarlamıştık izinleri bana izin çıkmıyordu ama aracı benim sürmem gerekiyordu tüm çevirmelerde de sıkıntısız geçtik belgeyi gösterip
    zorda kalınan durumlarda buna başvurulabilir
    bu ülkede teyit mekanizması işlemiyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar şeyin üstüne dedim bir araştırayım şu FAVİCOVİR ilacınıda...
    Valla yan etkileri covid geçirip tad alamıyorum filan diyenler, kalp çarpıntısından diğer şeylere kadar bu ilaç yapıyormuş meğer ...
    Acaba bize ilaç diye dayatıp ağırlaşmamızımı sağlıyolar bunu anlayamadım bu ilacı içmeden geçirenler rahat içtikden sonra yatak döşek kalınıyor. Bu çelişkiyi çözemedim bir türlü. Evde tedavi olanlar geçiriyor, hastaneye yatanlar gidiyor ?
    Diyecek olanlar var hastaneye ağır olanlar gidiyorda, evde ağır olup gitmeyenlerde var..
    Önceki mesajlarda yazdığım ailede 7,5 yaşındaki çocuğa o ilaçtan ve/veya benzeri bir ilaçtan vermediler ki o ilaç çocuklara verilmiyormuş. Ciğerleri tamamen dolduğu için pulmicort ile tedavi gördü. Fakat, o çocukta 2 hafta boyunca koku, tat alamadı. Çocuğun anneside doğuştan astım hastası, dediğin ilaçtan aldı ve iyileşti.
    Akrabalarımızdan birisi de geçen sene virüsü kaptı, bu ilaçlardan almadı ama halen merdiven çıkmakta zorlanıyor, yürüyüş yapamıyor.
    İlacı almadan da berbat hale gelenler var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceki mesajlarda yazdığım ailede 7,5 yaşındaki çocuğa o ilaçtan ve/veya benzeri bir ilaçtan vermediler ki o ilaç çocuklara verilmiyormuş. Ciğerleri tamamen dolduğu için pulmicort ile tedavi gördü. Fakat, o çocukta 2 hafta boyunca koku, tat alamadı. Çocuğun anneside doğuştan astım hastası, dediğin ilaçtan aldı ve iyileşti.
    Akrabalarımızdan birisi de geçen sene virüsü kaptı, bu ilaçlardan almadı ama halen merdiven çıkmakta zorlanıyor, yürüyüş yapamıyor.
    İlacı almadan da berbat hale gelenler var.
    Doğrudur abi ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu virüs o zaman insan seçiyor bu kadar farklı varyant gösteremezya bu nedir ?
    " 3'ten 2'ye

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur abi ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu virüs o zaman insan seçiyor bu kadar farklı varyant gösteremezya bu nedir ?
    4 kişilik aynı ailede 2 kardeş çocuktan birisi ağır geçirdi diğeri de ayakta atlattı. Anne-babaları da berbat geçirdiler ama baba daha hızlı toparladı.
    Geçen sene eşim berbat durumdaydı 1 ay kendine gelemedi. Çocuk okuldan kaptı, ciğerlerini 1 ayda anca temizleyebildik. Corona testi o zaman yoktu ama garanti ederim corona oldular. Ama bana hiçbirşey bulaşmamıştı. Ya da ben ayakta geçirdim haberim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 kişilik aynı ailede 2 kardeş çocuktan birisi ağır geçirdi diğeri de ayakta atlattı. Anne-babaları da berbat geçirdiler ama baba daha hızlı toparladı.
    Geçen sene eşim berbat durumdaydı 1 ay kendine gelemedi. Çocuk okuldan kaptı, ciğerlerini 1 ayda anca temizleyebildik. Corona testi o zaman yoktu ama garanti ederim corona oldular. Ama bana hiçbirşey bulaşmamıştı. Ya da ben ayakta geçirdim haberim yok.
    Valla abi baksana kendi çevrende bile bir çok varyant olmuş. Çok değişik bir virüsmü desek artık kodlanmış birşeymi yani tuhaflıklar çok. 100 yaşındaki adamda ne bağışıklığı varki iyileşiyor 20-25 yaşında gençler ölüyor. TUHAF ..
    " 3'ten 2'ye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler