User Tag List

Sayfa 323/386 ÝlkÝlk ... 223273313321322323324325333373 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.119 ile 6.137 arasý

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Yaþ
    39
    Þehir
    Turkiye/Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ay önce bir çalýþanýmýzý kaybemiþtik Covid den, ölüm sebebi kalp yetmezliði yazýlmýþtý. Bugün 2.pozitif vaka haberi geldi ve en riskli guruptan yani zaten kalp hastasý olan bir arkadaþýmýz. Virusu maske takmadýðý evinde çocuðundan bulaþmýþ. Ýþ yerinde herkes maske taktýðý için büyük ihtimal, iþ yerinde kimseye bulaþmadý her 2 vakadada. Ki bu insanlar servisle gidip geliyor. Maske taksaydý çok þey deðiþirdi ama hiç birimiz evde maske takmayý kabullenmedik malesef. Dualarýmýz arkadaþýmýzla, zor gözüksede inþallah bu durumu atlatýr

_opeth - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iþe son girdiðim 25 Kasým'da 6 kiþi ayný odada eðitim gördük 6 saat boyunca ve birimizin corona olduðunu sonradan öðrendik. sonraki gün belli olmuþtu rahatsýzlanýp test yaptýrýnca. o arkadaþ dýþýnda ise hiçbirimiz hastalanmadýk. Bu bile maskenin koruyuculuðunu kanýtlar nitelikte

Yaþ
    36
    Þehir
    ...
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açýk alanda maskeye bende karþýyým
    þimdi buraya açýk alanda bulaþ oranýyla ilgili çalýþmalar koyarým da harcayacaðým zaman alacaðým verimi kurtarmýyor..
    forumdan soðutan bir ekip var sürekli býk býk býk ne zaman girsem iþleri güçleri yok her postun altýna yorum..
    þükür telegrama açtýkta foruma sadece göz atar olduk

bu postu da arkadaþa destek olsun diye attým buna da gerek yok aslýnda ama linç baþlayýnca yazayým dedim..

ulan ya pandemi baþýnda önelm alýn bizimde baþýmýza gelebilir dediðim için beni burada istifçi falan ilan edip sövenler vardý forum resmen ülkenin aynasý þaþýrmýyorum artýk muhabbetlere tavýrlara
    "gafleti, zýlleti ve cehaleti tattýk. sýra sefalette."

TolgaEsentepe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý rebelh Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    þimdi buraya açýk alanda bulaþ oranýyla ilgili çalýþmalar koyarým da harcayacaðým zaman alacaðým verimi kurtarmýyor..
    forumdan soðutan bir ekip var sürekli býk býk býk ne zaman girsem iþleri güçleri yok her postun altýna yorum..

bu postu da arkadaþa destek olsun diye attým buna da gerek yok aslýnda ama linç baþlayýnca yazayým dedim..

ulan ya pandemi baþýnda önelm alýn bizimde baþýmýza gelebilir dediðim için beni burada istifçi falan ilan edip sövenler vardý forum resmen ülkenin aynasý þaþýrmýyorum artýk muhabbetlere tavýrlara
    kim ki bu býkbýk çýlar. Etiketlesende herkes üzerine alýnmasa ?
    .

Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maldivler, ülkeye gelecek turistlere aþýlama kampanyasý baþlatýyormuþ.

Vaccine tourism: Maldives to offer holidaymakers vaccines on arrival

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý rebelh Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

maskeye pandemiye inanmýyorsan neden istif yaptýn ki o zaman?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Yaþ
    34
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þuan Türkiye'yi kýrýp geçiren varyant Ýngiltere varyantý. Kendinize her zamankinden daha çok dikkat etmelisiniz. Kapalý ortamlarda Meltblown filtreli maske takmalýsýnýz. Bize gelen çoðu hasta ilk 3-4 gün hafif grip gibi geçirirken hemen sonrasýnda komple akciðer tutulumu olan hastalar. Ve ortalama yaþ 30-45.

Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ghibli06 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    maskeye pandemiye inanmýyorsan neden istif yaptýn ki o zaman?
    Dün dündür bugün Salý demiþ arkadaþ herhalde..........
    Okumadan imzalamam.....

Eyüp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    54
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virüsü geçireli 4-5 ay olacak , hala bazý yiyeceklerin kokusu deðiþik geliyor..Varmýdýr acaba baþýna gelen

Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mentollü þeker yersinizde içiniz ferahlar ya hani onun gibi ciðerlerim püfür püfür acaba korona mý oldum

MertSerhanÖ. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Eyüp Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Virüsü geçireli 4-5 ay olacak , hala bazý yiyeceklerin kokusu deðiþik geliyor..Varmýdýr acaba baþýna gelen
    kýz arkadaþýmda var ayný durum.Ýkimizinde 6 ay oldu,bu arada hala bazen tat almamýz gidiyor ikimizinde.
    Sizin Maymun Olmanýza Darwin de Þaþkýn.

Belly Detail

Eyüp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    54
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kýz arkadaþýmda var ayný durum.Ýkimizinde 6 ay oldu,bu arada hala bazen tat almamýz gidiyor ikimizinde.
    Çok deðiþik bir duygu Acaba hiç geçmeyecekmi , kalacakmýyýz böyle

Mr.K - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ray Malifalitiko
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçmiþ olsun eyüp
    Ekimdi ben hastalandýðýmda,
    Halen bazý kokular yok, tat konusunda da emin olamadýðým durumlar var malesef(bunun tadý böylemiydi) gibi ...
    Zamanla düzelcek dedi doctor bakalým kýsmet..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Yaþ
    33
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçiren bir arkadaþýmda da vardý bu durum. 3-4 ay geçti hala tat koku hissimin 30-40%'ý yok diyordu.

VETTE - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/ANKARA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam temmuz ayýnda ciddi bir ameliyat geçirdi burun bölgesindeki ur kötü huylu çýktý ve ameliyat sonrasý radyoterapi gördü.Sýrf risk almamak için otobüsten dolmuþtan uzak durup günlük 16X2=32km yi 50cc scooterle gidip geliyorum ki 60km/h yi zar zor geçtiði için ve Ankara da motosiklet kültürü olmadýðý için oldukça sakat
    Gözlük kullandýðým halde(gözlükle maskenin ne kadar iðrenç bir ikili olduðunu sadece gözlük kullananlar bilebilir hem maskeden dolayý zor nefes alýyorsun hemde camlar buhar oluyor gittiðin yeri göremiyorsun)maskemi hiç kimsenin olmadýðý boþ sokaklar hariç hiç çýkartmýyorum ki benim yüzümden birileri özellikle de aile büyüklerim zarar görürlerse diye...
    Tüm bunlarýn dýþýnda dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama aslýnda maske sýradan soðuk algýnlýðý ve grip vakaalarýný bile hatýrý sayýlýr þekilde düþürdü.
    Ben nasýl dikkat ediyorsam herhesten de ayný hassasiyeti beklerim.Maske takmayan ve mesafe kurallarýna uymayan görürsem ikaz ediyorum ve etmeye de devam edeceðim.

burakkaradag - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Þanlýurfa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açık alanda maske takmama ve maskeden bıkkınlık konusunda yukarıdaki görüşlere hak veriyorum. Gerçekten ben de çok sıkıldım. Öğretmenim, okul 30km mesafede her gün 10 kişi aynı araçta Şanlıurfa şartlarında yolculuk yapıyor ve sonrasında 1000 kişilik sirkülasyonu olan bir okulda derse girip akşam da yine aynı servisle aynı öğretmenlerle eve dönüyoruz. Bütün bu süreci maske çıkarmadan günlerdir tekrar etmem yeterince bezdirdi.

Ama işin özüne dönecek olursak, ben her yıl en az 1 hafta süren bol öksürüklü uykusuz geçen grip yaşıyordum. Maskeden sebep pandemi başladığından beri bunu yaşamadım.

Yaşamadım ama yine sizlerinde bildiği gibi çocuklar artık süper taşıyıcı ve Şanlıurfa' da insanlar test yaptırmaya gitmiyor. Sebebi ise gündelik çalışmaları düzenli işlerinin olmaması imiş(!) Bundan dolayı bu bölgelerin rengi açık görünüyor ama alakası yok. Toparlanabilirsem video atarak bu tezimi doğrularım.

Çift maske yapmamıza rağmen virüs geldi bizi de buldu, geçtiğimiz salı gününden beri evde yatıyoruz. İnsanlarla çok fazla temasta bulunmamaya çalışmamıza rağmen sonuç bu şekilde oldu. Buradan çıkarttığımız tek sonuç yanlış maske seçimi yapmış olmamız diye düşünüyorum. Hastalığı atlatırsam eğer bırakın açık alanı, duş alırken bile takarım herhalde.
    95' Renault9 Spring --- 06' Kia Picanto 1.1 EX
    97' Peugeot 106 XR --- 13' Opel Corsa D
    05' Citroen C3 HDi SX --- 23' Fiat Egea Cross

VETTE - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/ANKARA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý burakkaradag Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Açık alanda maske takmama ve maskeden bıkkınlık konusunda yukarıdaki görüşlere hak veriyorum. Gerçekten ben de çok sıkıldım. Öğretmenim, okul 30km mesafede her gün 10 kişi aynı araçta Şanlıurfa şartlarında yolculuk yapıyor ve sonrasında 1000 kişilik sirkülasyonu olan bir okulda derse girip akşam da yine aynı servisle aynı öğretmenlerle eve dönüyoruz. Bütün bu süreci maske çıkarmadan günlerdir tekrar etmem yeterince bezdirdi.

Ama işin özüne dönecek olursak, ben her yıl en az 1 hafta süren bol öksürüklü uykusuz geçen grip yaşıyordum. Maskeden sebep pandemi başladığından beri bunu yaşamadım.

Yaşamadım ama yine sizlerinde bildiği gibi çocuklar artık süper taşıyıcı ve Şanlıurfa' da insanlar test yaptırmaya gitmiyor. Sebebi ise gündelik çalışmaları düzenli işlerinin olmaması imiş(!) Bundan dolayı bu bölgelerin rengi açık görünüyor ama alakası yok. Toparlanabilirsem video atarak bu tezimi doğrularım.

Çift maske yapmamıza rağmen virüs geldi bizi de buldu, geçtiğimiz salı gününden beri evde yatıyoruz. İnsanlarla çok fazla temasta bulunmamaya çalışmamıza rağmen sonuç bu şekilde oldu. Buradan çıkarttığımız tek sonuç yanlış maske seçimi yapmış olmamız diye düşünüyorum. Hastalığı atlatırsam eğer bırakın açık alanı, duş alırken bile takarım herhalde.
    Açýk alanda maske takmama ve maskeden býkkýnlýk konusunda yukarýdaki görüþlere hak veriyorum. Gerçekten ben de çok sýkýldým. Öðretmenim, okul 30km mesafede her gün 10 kiþi ayný araçta Þanlýurfa þartlarýnda yolculuk yapýyor ve sonrasýnda 1000 kiþilik sirkülasyonu olan bir okulda derse girip akþam da yine ayný servisle ayný öðretmenlerle eve dönüyoruz. Bütün bu süreci maske çýkarmadan günlerdir tekrar etmem yeterince bezdirdi.

Ama iþin özüne dönecek olursak, ben her yýl en az 1 hafta süren bol öksürüklü uykusuz geçen grip yaþýyordum. Maskeden sebep pandemi baþladýðýndan beri bunu yaþamadým.

Yaþamadým ama yine sizlerinde bildiði gibi çocuklar artýk süper taþýyýcý ve Þanlýurfa' da insanlar test yaptýrmaya gitmiyor. Sebebi ise gündelik çalýþmalarý düzenli iþlerinin olmamasý imiþ(!) Bundan dolayý bu bölgelerin rengi açýk görünüyor ama alakasý yok. Toparlanabilirsem video atarak bu tezimi doðrularým.

Çift maske yapmamýza raðmen virüs geldi bizi de buldu, geçtiðimiz salý gününden beri evde yatýyoruz. Ýnsanlarla çok fazla temasta bulunmamaya çalýþmamýza raðmen sonuç bu þekilde oldu. Buradan çýkarttýðýmýz tek sonuç yanlýþ maske seçimi yapmýþ olmamýz diye düþünüyorum. Hastalýðý atlatýrsam eðer býrakýn açýk alaný, duþ alýrken bile takarým herhalde.

Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý VETTE Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Açýk alanda maske takmama ve maskeden býkkýnlýk konusunda yukarýdaki görüþlere hak veriyorum. Gerçekten ben de çok sýkýldým. Öðretmenim, okul 30km mesafede her gün 10 kiþi ayný araçta Þanlýurfa þartlarýnda yolculuk yapýyor ve sonrasýnda 1000 kiþilik sirkülasyonu olan bir okulda derse girip akþam da yine ayný servisle ayný öðretmenlerle eve dönüyoruz. Bütün bu süreci maske çýkarmadan günlerdir tekrar etmem yeterince bezdirdi.

Ama iþin özüne dönecek olursak, ben her yýl en az 1 hafta süren bol öksürüklü uykusuz geçen grip yaþýyordum. Maskeden sebep pandemi baþladýðýndan beri bunu yaþamadým.

Yaþamadým ama yine sizlerinde bildiði gibi çocuklar artýk süper taþýyýcý ve Þanlýurfa' da insanlar test yaptýrmaya gitmiyor. Sebebi ise gündelik çalýþmalarý düzenli iþlerinin olmamasý imiþ(!) Bundan dolayý bu bölgelerin rengi açýk görünüyor ama alakasý yok. Toparlanabilirsem video atarak bu tezimi doðrularým.

Çift maske yapmamýza raðmen virüs geldi bizi de buldu, geçtiðimiz salý gününden beri evde yatýyoruz. Ýnsanlarla çok fazla temasta bulunmamaya çalýþmamýza raðmen sonuç bu þekilde oldu. Buradan çýkarttýðýmýz tek sonuç yanlýþ maske seçimi yapmýþ olmamýz diye düþünüyorum. Hastalýðý atlatýrsam eðer býrakýn açýk alaný, duþ alýrken bile takarým herhalde.
    Abi sen nasýl anladýn bu yazýyý helal olsun.

BAT9 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Göztepe / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftada bir gün ofise gidiyoruz, geçen hafta idari iþler elemanlarýnýn pozitif çýkmasý ile bu hafta tamemen kapattýlar. Çünkü ilgili arkadaþlarýn herkesle çay, evrak vs derken iliþkisi oluyor.

Her ofise gittiðimde deðiþik bir olayla karþýlaþýyorum. Geçen haftalarda 5 kiþi toplanmýþ korona virüsü tartýþýyorlar. Görseniz hepsi elit, hepsi duyarlý, hepsi nasýl kültürlü anlatamam... Sorun þu kimsenin aðzýnda maske yoook

Ofiste 1-2 kere departmanda tek olduðum oldu ama yine de maskemi çýkarmadým. Departmanda kimse yok niye maskeni çýkarmýyorsun diyenler oldu. Bende bir þey vardýr baþkasýna sebep olmayalým diye düþündüðümden maskemi çýkarmýyordum.

Maske takanlara kurallara uyanlara da laf ediyorlar ya da tanýdýk birinin yanýnda maskeni çýkarmadan durunca bizden mi korkuyorsun çekiniyorsun gibi saçma bir soruyla geliyorlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler