User Tag List

Sayfa 348/386 İlkİlk ... 248298338346347348349350358 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.594 ile 6.612 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.dalgayı bilmem ama 5.dalga da dışarı çıkanı vuruyoruz deseler ülke artık evinde kalmaz buna eminim millet bunaldı sıkıldı artık hayatlarını normale çevirmek istiyorlar anladığım kadarıyla bu varyantların sonu yok hep devam edecek yapacak bir şey yok gibi duruyor gerçekten aşı programları takip edilmeli ve yapılmalı ama kimse artık ilk gün ki hassasiyetinde olmaz maalesef.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 Temmuz sonrası 2 haftalık bir ön görüm vardı ve dün itibariyle de durum gerçekleşti. Dün itibariyle 6k üzerine çıkmaya başladı sayılar.

Sağlık Bakanı'da dün açıklama yapmış Delta yayılıyor diye. Bayram sonrası kısaca sıkıntılı günler başlar kişisel görüşüm olarak. Avrupa'yı 1 ay geriden takip ettiğimiz düşünülürse zaten bu durum olacaktır önceki peak noktalarına baktığımızda.

Son dakika... Sağlık Bakanı Koca acıkladı! Turkiye'de delta varyantı alarmı... Koronavirus aşısı zorunlu olacak mı?...
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    2.doz aşımı biraz önce oldum. Uzaylı evrimim tamamlandı @wolkanku

Denek olarak görevimi tamamladım
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 30dk önce 2.doz biontech oldum.ilkinde sadece ilk başta kalp çarpıntısı yapmış sonra ertesi günde kol ağrısı şeklinde etkisi olmuştu.bakalım 2.dozda ne etki verecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yarına Sinovac 2. doz randevumu aldım. 1. dozda kolda biraz sızlama dışında hiç bir yan etki olmamıştı.
    SimRacersTR.Net

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Sinovac üzerine 3.doz biontech yaptırdım. Sinovac a göre yan etkisi kesinlikle fazla. Bakalım korumaya devam edecek mi aşılarım. Bu arada sağlık çalışanıyım çok şükür daha kovid olmadım bundan sonrada olmam inşallah

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam 7:30 civarı 2. doz biontech oldum. Kolum yeni yeni sızlamaya başladı. Bakalım ilk dozda neredeyse hiç sıkıntı yaşamamıştım. İnşallah bu da öyle olur.

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mRNA asilarinin mucidi olarak kabul edilen Robert Malone'un, bu asi tipi ile ilgili yaptigi yorumlara bakmanizi oneririm. Hos, bircok videosu YouTube'dan sansur yemis ve kaldirilmis durumda. Herkes asi oldugu icin cok memnun olsa da arastirma yapmak bence her konuda oldugu gibi bu konuda da oldukca muhim.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mRNA asilarinin mucidi olarak kabul edilen Robert Malone'un, bu asi tipi ile ilgili yaptigi yorumlara bakmanizi oneririm. Hos, bircok videosu YouTube'dan sansur yemis ve kaldirilmis durumda. Herkes asi oldugu icin cok memnun olsa da arastirma yapmak bence her konuda oldugu gibi bu konuda da oldukca muhim.
    Yani ? Olmayalım mi ? Anlayamadım

Eğer olmayalım tarzindaysaniz bırakın bu komplo teorilerini..

İngiltere 48 bın vaka açıklamış büyük çoğunluğu aşı olmamış kişiler
    Biontec tek doz etkinliği %52 olarak tespit edilmiş
    İkinci doz da %90 in üstüne çıkıyor ki bu değer enfeksiyon kapma oranı.
    Hastaneye yatış veya ölüm e karşı koruması çok daha yüksek.
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mRNA konusunda bende çok yazı okudum ve koruması daha az olsa da Sinovac oldum. 2. dozu 15'inde oldum ve en ufak bir yan etki vs yaşamadım. mRNA konusu cidden araştırılması ve iyi karar verilmesi gereken bir konu. Açıkcası devlet tarafından bana sunulmuş olan 2 seçenek varken ben kendi özgür iradem ile yaptığım araştırmalar neticesinde geleneksel aşının benim için daha uygun olduğuna karar verdim.

Fakat gözüme çarpan bir durum var maalesef sosyal medyada bir marka fanatikliği oluşmuş durumda. İnsanlar sorgusuz sualsiz marka savunuculuğu yapıyor. Aman dikkat diyorum. Kendiniz araştırın ve kendi iradeniz ile karar verin. Yarın öbür gün ne olacağı belli değil tüm aşılarda.
    SimRacersTR.Net

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300 küsür sayfa ne konuştunuz merak ettim cidden.

3. faz çalışmaları bitmiş, koruyuculuğu kanıtlanmış bir önleme şekli için hala dahi rerörö yapılmasının manası nedir? Bu işle uğraşan adamlar bile sizler kadar kesin konuşamıyor. Gerçekten ilginç. Özellikle olumsuz yorumu olanlar elinde bilimsel kanıtları varsa paylaşsın bilelim.

Ayrıca her konuda araştırma yapılmalı ama bir yıl boyunca okusanız da öğrenemeyeceğiniz dünyaca şey varken insanları manipüle etmeyin. Bırakın bunları işi bu olan adamlar yapsın. Bilmeden yapacağınız tek bir yorum yüzünden belki canlar etkilenecek. Bence yapmayın.

"Hastalığa inanıyorum, yakınımda kayıplar yaşandı deyip o kadar dikkatsiz olmama rağmen bana bulaşmadı bence bu durum abartılıyor" diyen arkadaşlar olmuştur her zaman olacaktır. Dilerim inanmadıkları veya küçümsedikleri hastalığa yakalanmazlar çünkü daha 2 gün önce son nöbetimde 3 tane çivi gibi adam yatırdım 2'si yoğun bakım olmak üzere. 3'ünün de aşısı yoktu ve ne her iki akciğeri de sanki içerde pamuk saçmışlar gibiydi. Hastaların dışardan görüntüsünü 1 dakika izleseniz sanırım bu kadar fevri yorumlarda bulunmazsınız.

Çok açık bir durum var. Hangi aşı olursa olsun, aşı hastalıktan da ağır geçirmekten de koruyor. Bu doğru ve gerçek bir bilgi. Gerek okuduklarım gerek tecrübe ettiklerim bu yönde.

Dilerim nüfusun büyük çoğunluğuna en kısa sürede bu bağışıklamayı sağlayarak daha normal hayata geçiş yaparız. Tüm her şeyi Ekim ayına kadar aşılamaya katılım belirleyecek. Eğer toplumun dışarda gezen çoğunluğunu kısa sürede aşılayamazsanız bir yerden sonra belirli suşlara karşı ürettiğiniz aşının oluşturacağı antikor da yeni varyantlara karşı etkili olamayabileceğinden aşısını olan kurtulduk tribine de girmesin. 3 ay sonra ne olacağı belli değil hala.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar rain man , acilde bulamıyoruz sizi başka bölümde misiniz ? Merkez kampüs Biyokimya laboratuvarı Lab. tekn Orkut
    Memuration

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar rain man , acilde bulamıyoruz sizi başka bölümde misiniz ? Merkez kampüs Biyokimya laboratuvarı Lab. tekn Orkut
    Yok abi acilde devam Nöbetler denk gelmiyordur, arada bazı durumlar için sizin laboratuvarı arıyoruz hatta ama nöbete gelince insan başka bir yere kımıldayamıyor gelemedim ziyaretine
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 küsür sayfa ne konuştunuz merak ettim cidden.

3. faz çalışmaları bitmiş, koruyuculuğu kanıtlanmış bir önleme şekli için hala dahi rerörö yapılmasının manası nedir? Bu işle uğraşan adamlar bile sizler kadar kesin konuşamıyor. Gerçekten ilginç. Özellikle olumsuz yorumu olanlar elinde bilimsel kanıtları varsa paylaşsın bilelim.

Ayrıca her konuda araştırma yapılmalı ama bir yıl boyunca okusanız da öğrenemeyeceğiniz dünyaca şey varken insanları manipüle etmeyin. Bırakın bunları işi bu olan adamlar yapsın. Bilmeden yapacağınız tek bir yorum yüzünden belki canlar etkilenecek. Bence yapmayın.

"Hastalığa inanıyorum, yakınımda kayıplar yaşandı deyip o kadar dikkatsiz olmama rağmen bana bulaşmadı bence bu durum abartılıyor" diyen arkadaşlar olmuştur her zaman olacaktır. Dilerim inanmadıkları veya küçümsedikleri hastalığa yakalanmazlar çünkü daha 2 gün önce son nöbetimde 3 tane çivi gibi adam yatırdım 2'si yoğun bakım olmak üzere. 3'ünün de aşısı yoktu ve ne her iki akciğeri de sanki içerde pamuk saçmışlar gibiydi. Hastaların dışardan görüntüsünü 1 dakika izleseniz sanırım bu kadar fevri yorumlarda bulunmazsınız.

Çok açık bir durum var. Hangi aşı olursa olsun, aşı hastalıktan da ağır geçirmekten de koruyor. Bu doğru ve gerçek bir bilgi. Gerek okuduklarım gerek tecrübe ettiklerim bu yönde.

Dilerim nüfusun büyük çoğunluğuna en kısa sürede bu bağışıklamayı sağlayarak daha normal hayata geçiş yaparız. Tüm her şeyi Ekim ayına kadar aşılamaya katılım belirleyecek. Eğer toplumun dışarda gezen çoğunluğunu kısa sürede aşılayamazsanız bir yerden sonra belirli suşlara karşı ürettiğiniz aşının oluşturacağı antikor da yeni varyantlara karşı etkili olamayabileceğinden aşısını olan kurtulduk tribine de girmesin. 3 ay sonra ne olacağı belli değil hala.
    Mesleğim gereği tüm pandemi dönemini Yoğun Bakım veanestezistler arasında geçirdim. Her ay farklı farklı yaklaşımların, tonla değişen bilimsel verilerin ortaya konduğunu gördüm. Ama tüm doktorların dediği tek ortak nokta vardı o da aşı. Hangisini bulursanız olun diyordu.

Bu insanlar sabahtan akşama hastalığın içinde, bilimsel tüm araştırmaları takip ediyor gerekirse yapıyor. Ampirik bilgi sahibi oluyor. Ama gel gör ki bizim insanımız mRNA ne desen cevap veremeyecekken aşısına *** atıyor.

Şunu unutmayın: Bilim ilerleyen, gelişen bir süreçtir. Mutlak değildir. İlk zamanlarda temasla bulaştığı düşünülen hastalığın zamanla bu şekilde bulaşmadığı görüldü. Şimdi ne yapalım doktorları mı dövelim. Çok daha iyisini biliyorsanız siz yapaydınız. Gribe, HIV e daha tonla bilmem ne virüsüne çare bulunamamış, maske takmak ve mesafeyi korumak kadar korunması kolay olan bu virüse karşı laubali davranışlar sergileyenler yüzünden gelinen noktada sorumlunun sağlık çalışanları olması da ilginç.

Aşı karşıtları isterlerse olmasınlar ama bilsinler ki varyantlar onlar yüzünden var oluyor ve süreç uzuyor. Ya evinizde kapalı kalın ya da susun. Çok biliyorsanız da hodri meyda ilaç bulun da hastalığı yenin.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. çinko biontech'i bugün oldum kolum sağlam ağrıyor. Baş ağrısı da var ama aşıdan mı yoksa hava kararsızlığından mı onu bilemedim.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aşı karşıtlarının da hiçbirinin daha kendi fikrini beyan ettiğini görmedim. Varsa yoksa şu onu demiş bu bunu demiş aman o bişi demiş de yasaklanmış yok evinden almışlar. İki ay önce aşı aşı yok diye yırtınanlar şimdi oradan buradan duyduklarıyla aşı karşıtlığı yapıyorlar. Aşıdan başka çözüm var mı şu an ? Yok. varyantın yayılmasına sebep olan siz misiniz büyük oranda evet. Mrnaya güvenmiyorsan e git sinovac ol ? O da yok çünkü çip takacaklar. Allah akıl fikir versin ne diyim

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzenim bir eğitim araştırma hastanesinde,covid yoğun bakım bölümünde doktor olarak görev yapıyor.Bugün teyzemi görmek için gittiğimde ordaydı.Hastaneye yatışlar çok artmış.Peki aşı olanlarda var mı diye sorduğumda,yatanların hepsi aşısız kişiler dedi.Aşı sonrası corona olunmayacak diye bir şey yok,ama ölümü ve hastaneye yatışı yüksek ölçüde engelliyor.

Bu arada şu fikrimde hala çok netim,Dünya'nı neredeyse yarısı aşı olmuş durumda.Aşı olanlar ölüp,sakat kalacaksa geride kalan sağlıklılara yaşanacak kıtlıklarda,survivor tadında ki yaşam mücadelesinde başarılar diliyorum.Öyle bir dönem yaşayacağıma ölmeyi tercih ediyorum.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Butun dunya asidan olecek bizim akillilar kalacak hayatta Faz3 calismasi bitmemis diyen mi dersin, ben asiya guvenmiyorum herkes olsun ben olmadan kurtulucam diyen mi? Cok sasirdim cevremde ki isanlarin egitim seviyesi yuksek olmasina ragmen az buz asi karsiti cikmadi… Bu ekibe dahil olan doktor bile var

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşı karşıtı değilim ama insanların aşıya zorlanmasına da karşıyım. Kendim dahil kimsenin bu meretten zarar görmesini istemem elbet, ama aşı olup bana bişi olmaz yeaa diyerek taşıyıcı olup millete bulaştıranlar da var. Birebir şahit olduğum örneği yazayım bu kadar tesadüf olabilir mi diye sorgulayalım, eski işyerinde beraber çalıştığımız arkadaşın 4 tane arkadaşı aşı oldu ve ardından kalp krizi geçirdi hepsi aşı sonrası ve yaşları 30+ adamlar. Bir tanesi 15 gün yoğun bakımda kaldı.

Aşının koruyuculuğunu reddetmiyorum ama yan etkisi de net olmadığı için yaptırmıyorum. Ha zaten çok sosyal biri değilim kalabalık sevmem genel olarak,hiyjen kurallarına mesafeye de riayet ederim. Bu güne kadar korunmayı başardık bundan sonra da başarabiliriz umarım.

Aşı olmak istemeyenler neden ucube gibi yaftalanıyor bunu anlamıyorum sadece.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler