User Tag List

Sayfa 350/386 İlkİlk ... 250300340348349350351352360 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.632 ile 6.650 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oohh bu yaz sıcağında,iyi kötü %30 aşılanmaya rağmen vaka 20 bin oldu.Ekim-kasım gibi ne durumda olabileceğimizin farkında mıyız?

ben 60k diyorum var mı tahminler haydi
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin umrunda değil anlamıyorum korkmuyorlarda. Ama önlem almayana müstehak
    aşı olmayana getireceksin kısıtlamayı bak ne oluyor,ben aşımı olacağım gerekli tedbirlerimi alacağım ama aşı olmayanlar yüzünden yasak gelecek bunun cezasını ben çekeceğim yok böyle bir şey,umarım en yakın zamanda aşı olmayanlara kısıtlama gelir,başka türlü zor bu iş

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oohh bu yaz sıcağında,iyi kötü %30 aşılanmaya rağmen vaka 20 bin oldu.Ekim-kasım gibi ne durumda olabileceğimizin farkında mıyız?

ben 60k diyorum var mı tahminler haydi
    Valla Ekim sonu gibi bende 45-60K arası rakamlar ön görüyorum. Bu arada hep aşı aşı aşı diyoruz fakat mevzu sadece aşı değil. Aşı olup hiç bir şey yokmuş gibi maskesiz vs takılanlar yüzünden sayılar durmayacak. Bir çok kişi aşı olunca mevzu bitti sanıyor maalesef. Ama öyle değil işe kişisel tedbirlere aynen devam etmek gerekiyor yoksa hiç birşey değişmez hayatımızda. Yine kapamalar yine yasaklar olacak.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşı olunsa da olunmasa da aşırı derecede bir salmışlık var milletimiz maalesef geçen gün migrosta herkes ağzı açık maskesiz elini kolunu sallaya sallaya giriyor kasiyer kız ve güvelik isyan etmişti artık maskenizi takın diye uyarmaktan yorulduk sabahtan beri maske yasağı kalktı bizim mi haberimiz yok diye isyan ediyorlardı.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu aşı olan/olmayan mı ?
    Herif 2 gün öncesine kadar eve aldığı yoğurt kutusunu yıkıyordu,yasaklar kalktı hepsi tatile gitti.Ne alakası var aşıyla? Aşı olup sokakta maskesiz gezen yüzlerce insan var.

Kusura bakmayında hem ayranım dökülmesin hem.. konusuna dönüyor.Sen git gez tüm tatil beldelerini.Sonra vokolor ortto.
    Yok arkadas öyle birşey.Otursaydın evinde vicdanen rahat ederdin belki.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herif 2 gün öncesine kadar eve aldığı yoğurt kutusunu yıkıyordu,yasaklar kalktı hepsi tatile gitti.Ne alakası var aşıyla? Aşı olup sokakta maskesiz gezen yüzlerce insan var.

Kusura bakmayında hem ayranım dökülmesin hem.. konusuna dönüyor.Sen git gez tüm tatil beldelerini.Sonra vokolor ortto.
    Henüz tam olarak dönmedi herkes tatilinden onuda göz önünde bulundurmak lazım bu sayılar çok artar bir kaç haftaya sonra her şey silbaştan

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Valla biz gayet evdeyiz tatile vs gitmedik. Arkadaşlarımız ile bile sadece açık alanda mesafeli olarak görüştük görüştüğümüz zamanlarda 1.5 yıldır.

Evet hala marketten aldığım her şeyi siliyorum, çünkü pandemi nedeniyle yaptığımız alışkanlıkta suyun aldığı rengi gördüğümden beri "bunları nasıl silmeden dolaba koyuyormuşuz" olduk ve sabunlu bir bez ile temizleyip öyle koyuyoruz. Artık virüs / pandemi bitse bile bu alışkanlığım değişmeyecek o net.

Bu arada bayramda fıldır fıldır gezenler bi zahmet hastalansınlar yaa ve bu işin ciddiyetini görsünler. Bu konuda kesinlikle bencilce düşünüyorum kimse kusuruma bakmasın. İnsanların tedbirsizlikleri nedeniyle maalesef olan yine tedbir alanlara olacak ve süreç uzayacak çünkü.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili aşı karşıtları; şayet Covid-19’a yakalanırsanız sakın ama sakın hastanelere gitmeyin.
    O aşı karşıtı şarlatanların aktar muayehanelerine gidin.

Ama bu 6 ayda 1, senede 1 aşı yenilenme olayı da can sıkıcı. Uzun dönem olası yan etkiler belli olmadan bu kadar sık aşı olmakta bence soru işareti.

Ama bugün için mevcut aşılardan başka çözüm yok..........
    Okumadan imzalamam.....

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben devlet olsam aşı olmayıp hasta olup hastaneye gelenden bütün tedavi masrafları alırım.

h
    médiocrité partout

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

#evdekal....
    Livestrong

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #evdekal....
    Ben ya evde ya işteyim.Gezip tozanlar kalsın evde Samet üstadım..veyahut geziyorlarsa tutup vakalar arttı diye sitem etmesin.
    Şanslı olan kurtuluyor,şanssız olan hayata veda ediyor.Hepimiz yakınlarımızı kaybettik.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ya evde ya işteyim.Gezip tozanlar kalsın evde Samet üstadım..veyahut geziyorlarsa tutup vakalar arttı diye sitem etmesin.
    Şanslı olan kurtuluyor,şanssız olan hayata veda ediyor.Hepimiz yakınlarımızı kaybettik.
    Malesef öyle
    Büyüklerimiz sağlık yerine ekonomiyi , yani parayı tercih ettiler
    Geçen sene ben tatile vs gitmedim
    Dışardan izledim herkesi , sonra dedim ki enayi ben miyim
    Bu sene tatilimi yaptım.
    Toplumun en düşüğünden hükümetin en yetkilisi ismine kadar birlikte hareket edilmesi gereken olayda malesef bu birliktelik söz konusu değil.
    Her koyun kendi bacağından asılır misalina döndü olay.
    Ölenlere Allah'tan rahmet kalanlara sabır diliyorum
    Allah kimseyi hastalıklarla sinamasin
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sao Paulo asi karsitlari icin mukemmel bir ornek.

Nisan ayinda, asilama daha hic ortalikta yokken, gunluk 3-4k civari olumler oluyordu.
    Temmuz ayinda vaka sayisi %20 armasinda ragmen, gunluk olum ortalamasi 1200 ve olumlerin %90'i asisiz insanlar. 2 doz asilar tamamlaninca, Sao Paulo tamamen normalde donecektir diye dusunuluyor.

Hastahaneye yatmis insanlarin asilanma oralanlari da %10'lardan az. (Cogusu da tek doz almis). Asi covidden korumaz, covidi rahat gecirmenizi saglar. Asilamalar arttiktan sonra, vakalarin artmasi cok onemli degil. Pandeminin fatalitysi onemli yani, vaka/olum ve vaka/hastahane oranlari.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar geçrkenten çok fantastik. Aşı olup ölümsüzlük büyüsü yaptığını sanan sağda solda rahat rahat dolaşanlar da azıcık sitem etsek keşke. Aşı karşıtı olmamam rağmen sosyal medya da günlük hayatta aşı faşizanlarını gördükçe aşıdan iyice uzaklaşıyorum. Uzun vadeli sonuçları bilinmediği için üretici firmanın ve aşılama yapan kurumun sorumluluk almayacağına dair beyanları altına İöz atarak aşı olanlar eminim bu kağıtları okumuyor.
    Aşı sanılıyor ki mucize sağlıyor.

Aşı olmayıp aşı olana göre çok daha korunan ve çevresine duyarlı olanlar ise bu düşünce tarzına göre sokağa çıkmamalı hatta su bile verilmemeli. Çok üzücü gerçekten.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mevzu kesinlikle aşı olmayanlar haksız,aşı olanların hepsi haklı olayı değil.

Yüz yıllardır salgın hastalıklar ile baş etmenin en temel yolu aşıdır.Eski dönemlerde bu kadar sürmüyor olabilir.O zamanlarda ki nüfus ve sosyal yaşam popülasyonu ile şimdiyi karşılaştırmak lazım.
    Aşı olup direk maskeyi çıkartanlar var.Ve maalesef bunların bir çoğu cehalet ve bilgisizlikten.Tıpkı covid yok diyenlerin ki gibi.En basit örneği bir arkadaşım,aşıyı oldu ilk dozunu ertesi gün diyor ki e aşılıyız bişi olmaz.Çocuk baya baya aşıdan hemen sonra tamamen korunacağını düşünüyor,ciddiyim sıfır art niyetle.

Bizim toplumumuzun en büyük problemi "eğitim".
    Diğer ikinci en büyük sorun da,herkesin herşeyi çok iyi bildiğini sanıyor olması

Toplumsal bağışıklık için aşı şart.Sadece aşı yeterli değil,aşı olanlarda tedbiri asla ama asla elden bırakmamalı.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben, 2 aşısınıda olmuş, son aşısının üstünden 1 ay geçmiş evinden çöp atmak ve markete gitmek dışında çıkmayan babamı kaybettim. Aşıya okadar da çok güvenmeyin bence.

Zaten olmayan paran döviz karşısında pul olmuş aman kapanmayalım ekonomimiz kalkınsın diye aslında ülkesindeki vakaları yükselişe geçmiş binlerce turistin getirdiği hastalık, aşı olmayanlara mal edilmesi gerçekten çok komik geliyor bana. Sınırlara yaklaşan sayısını dahi bilmediğimiz mültecileri söylemiyorum bile. Vaka sayısı artması, hastalığın yayılması maske ve mesafesiz dolaşan bilinçsiz halkımızın olduğu kadar bizi yönetenlerin de suçudur.

Kısmi aşı karşıtıyım bunun en büyük sebebi 1. cümlemde belirttiğim durumdan kaynaklı.
    Aşı üreticilerinin sorumluluk kabul etmeyişi, ülkemizde vurulan aşı içeriklerinin ülkeler bazında farklılık gösterip göstermediği gibi teorileri saymıyorum bile. 19xx yıllardaki dünya yok artık savaşlar topla tüfekle olmuyor yada dünya kaynakları o tarihlerdeki gibi zengin değil. Büyük balıkların hayatta kalabilmesi için küçükleri yemeleri gerekebiliyor. Aşı öldürecek demiyorum hoş yaşattığınında pek garantisi yok ama tedavisi pahalı yeni hastalıklar getirmeyeceğini de maalesef söyleyemiyorum. Kapitalist düzende zaten köle gibi çalışırken daha fazla köle olmak istemediğim için 1-2 sene gözlemleme kararı aldım sadece.

Covid geçirdim nasıl bir hastalık olduğunu da biliyorum.
    Kimseye aşı olma diye bir tavsiyede bulunmuyorum hatta aşı olmak isteyene neden diye bir soru bile sormuyorum söylediklerim benim düşüncelerimdir ve sadece beni ilgilendirir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alhah rahmet eylesin @Deniz.

Benim de ailemde annem babam 3. doz aşıyı oldular kardeşim 2. doz oldu.

Daha önce de yazdım eski işyerimde arkadaşımın 4 arkadaşı da kalp krizi geçirdi hepsi bizim yaşlarda geçmişte herhangi bir hastalık öyküsü bulunmayan adamlar.

Bahsettiğin gibi üreten ve topluma bunu enjekte enden kurum sorumluluğu aşıyı olana bırakıyor.

2. si en tipik örnek o zaman kızamık aşısı da olma diyorlar. Ama bunu söylerken aşıların geliştirime süreçlerini hesaba katmıyorlar.

Koronavirus aşısı calışmaları hangi aşamada? - BBC News Turkce linkinden bir görsel.

Teyide muhtaç olmakla birlikte aşağıdaki linkte şöyle bir bilgi gelmekte.

RNA aşısı - Vikipedi

mRNA aşısının veya bu teknolojiye dayanan bir tıbbi ürünün insanlarda kullanımına ilk olarak Aralık 2020'de izin verildi; 2020 yılından önce mRNA tıbbi ürünlerin insanlarda kullanımı sadece teorik veya deneysel bir "aday" olarak görülüyordu

ing kaynak: The story of mRNA: From a loose idea to a tool that may help curb Covid

Diğer taraftan gerekli önlemleri almadan hijyen kurallarına uymadan hayatına devam eden ama aşı olmuş insanlar bu virüsün yayılması için daha telikeliler.

Aşı olmak bireysel bir tercih iken bunun toplumsal dayatı halini alması özellikle işyerlerinde bu tür baskılar yapılması faşistliğin dik alasıdır bana göre.

Aşı önce olanı korur daha mantığını anlamadık, enfekte olan birisi aşı sayesinde ! (Senin örneğindeki gibi) kesin olmamakla beraber süreci daha rahat atlatır.

Ama gel gelelim bunun da bir garantisi yok. Bu sebeple beslenmesine hijyenine ve hareket tarzına dikkat edip aşı olmayı reddetmek pek tabi bir tercihtir ve saygı duyulmalıdır.

Arada farklı seslere de kulak vermek lazım bu arkadaşı 10 dk ayırıp dinlemek lazım.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi tedirginliklerde şunda bunda haklı olunabilir de, aşı konusunda millet olarak şuna gülüyorum yalnız;

Eczaneden reçetesiz antibiyotik almaya çalışan, eşin dostun "hee ben gullandım çoh iyi geliyo" diyerek tavsiye ile ilaç kullanan insanlar, facebook'ta whatsapp'ta teyzelerden gelen mesajlarla aşı karşıtlığı yapıyor ya, en çok o komiğime gidiyor.

Veya sağda solda mal mal konuşan akraba eş dost arkadaş, bir anda bu konuda aydınlanma yaşıyor, bugüne kadar kullandığı hiç bir ilacın, aşının, şunun bunun sürecini bilmeyen adam, gelip "bilün mü biyondek daha üçüncü fazı bitirmemiş, ben olmam" diye ahkam kesiyor.

Aşı olmam, ama istediğim ortama girerim diyene ise cevabım net. Nah girersin Senin özgürlüğün ise benim özgürlüğüm ne olacak? Bencilce düşünceler...

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. doz biontech'imide oldum kol ağrısı harici bir sıkıntı yapmadı inşallah başka sıkıntıda yapmaz
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler