User Tag List

Sayfa 361/386 İlkİlk ... 261311351359360361362363371 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.841 ile 6.859 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abey reyiz gibi algı operasyonu niye yapıyosun

Zombi videoları, yere düşen adamlar videoları zaten feykti onu biliyoruz, korku salma muhabbeti hem doğru hem yanlış, ama bizim gibi ülkelerde işe yarar, niye, adam mikrobu görmüyoruz ki demek ki yok diyor.

Korona olan adam kıpkırmızı dolaşsa ortalıkta bak bakalım kim yaklaşıyor yanına

Mehmet Ceyhan tek değil, diğer doktorlar da yanıldı başta, çünkü ne olduğu bilinmiyordu, ama veri geldikçe, bilgi geldikçe durum değişti. Evet ben de kızıyordum mesela hatta bi doktor arkadaşla da benzer şeyi konuşmuştuk, bilgi geliyor aga bilgi geliyor dedi..

Mehmet Ceyhanı 81den önce ne yapacaksın abi adam 60 doğumlu, tıp fakültesinden 81de mezun olmuş zaten

"1960 doğumlu. 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasını 1985 yılında ihtisasını tamamladı. 1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma Ünitesi'nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı."

Adamın oğlu aşı olmuyor, kendisi aşı olmuyor diye bile dedikodu çıkardılar o zaman bunlara da inanman gerekiyor bu mantıkla..

Sonuç olarak bilime bakıyoruz, bilimsel veriye bakıyoruz, verdiğin araştırma, makale, istatistik vs söylediğinin de aksini söyledi, onlara hala bir şey demedin aga

Dünyada her yerden bilgiler geliyor, yoğun bakım vsde bulunanların büyük çoğunluğu aşı olmayanlar diye. Bunların hepsi de mi algı operasyonu, devletler mi yönlendiriyor? Twitterda hastane doktorları da söylüyor, ki Bakanlık bile bunu böyle açıklamıyor. Yani böyle bir yönlendirme de söz konusu değil, adamlar kendileri açıklıyor, hatta Bakanlık da açıklasın diye baskı yapıyor...

Yani yazmayayım boşa çabalıyoruz diye düşünüyorum ama böyle deyince de dayanamıyorum.

Ama fikir değişmeyecek sanıyorum. İnşallah kötü bişey yaşamazsınız ne diyeyim...
    Ormancı bey, hiç bir yerde 1980 öncesine ait bilginizi bulamadık, bu durumu da açıklar mısınız ��

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiü?
    Açıkçası ben çift doz biontech oldum ama aşı meraklisi hiç değilim
    Keşke hayatımıza girmeseydi bizde böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmasaydik.
    Pandemi başından beri benim kendi çevremde ilk defa bu kadar fazla sayıda covid hastası var.
    Ne tesadüftür biri hariç hepsi aşısiz. Asılı olan ise bir gün koku gitti şuan evde boş boş oturuyor biseyi yok.

Ben kendi açımdan şöyle düşündüm
    Benim bu pandemiyi psikolojim artık kaldırmıyor
    Tam da dediğiniz gibi bende bikanlardanim

Önümde tek seçenek var aşı
    İkinci bir seçenekte yok
    Bissuru endişeye rağmen iki dozuda oldum ve bir kez daha trollere sovdum
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben çift doz biontech oldum ama aşı meraklisi hiç değilim
    Keşke hayatımıza girmeseydi bizde böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmasaydik.
    Pandemi başından beri benim kendi çevremde ilk defa bu kadar fazla sayıda covid hastası var.
    Ne tesadüftür biri hariç hepsi aşısiz. Asılı olan ise bir gün koku gitti şuan evde boş boş oturuyor biseyi yok.

Ben kendi açımdan şöyle düşündüm
    Benim bu pandemiyi psikolojim artık kaldırmıyor
    Tam da dediğiniz gibi bende bikanlardanim

Önümde tek seçenek var aşı
    İkinci bir seçenekte yok
    Bissuru endişeye rağmen iki dozuda oldum ve bir kez daha trollere sovdum

hocam teknoloji özürlüyüm o yüzden soruma gülmeyin ama ya hesabımı biri kullanmış yada bir cinslik var ben size sizin ekte paylaştığınız cevabı yazmadım?
    yani ''hiü ? '' diye yazmış ya bunu ben hiç yazmadım garip bir şekilde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam teknoloji özürlüyüm o yüzden soruma gülmeyin ama ya hesabımı biri kullanmış yada bir cinslik var ben size sizin ekte paylaştığınız cevabı yazmadım?
    yani ''hiü ? '' diye yazmış ya bunu ben hiç yazmadım garip bir şekilde
    Yok hocam alıntı mesajı yer kaplamasın diye ben sildim alintidaki mesajı
    Hiu kısmı kalmış

Bir önceki mesajınız aslında
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Hangi hastanede tüp taşıyıp, hastanızı tomografiye kendiniz götürdünüz?
    Sadi Konuk

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi düşerek ölenler neden yok kısmı için ben daha hastalığın ne olduğu belli olmadan hasta olanların kendilerine bakmamalarına bağlı olarak öyle yığılıp kaldıklarını düşünüyorum. Fake olmayabilir.

Şöyle ki 2019 aralık ayında siz de hasta olsanız "aa soğuk algınlığı veya grip olmuşum" diye düşünüp doktora bile gitmezdiniz kendi yöntemlerinizle geçirmeye çalışırdınız ama corona'nın son evresine denk gelip de nefes alamayanlar bu şekilde havalanında filan yığılıp ölmüş olabilirler.

Tamamen kişisel düşüncem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi düşerek ölenler neden yok kısmı için ben daha hastalığın ne olduğu belli olmadan hasta olanların kendilerine bakmamalarına bağlı olarak öyle yığılıp kaldıklarını düşünüyorum. Fake olmayabilir.

Şöyle ki 2019 aralık ayında siz de hasta olsanız "aa soğuk algınlığı veya grip olmuşum" diye düşünüp doktora bile gitmezdiniz kendi yöntemlerinizle geçirmeye çalışırdınız ama corona'nın son evresine denk gelip de nefes alamayanlar bu şekilde havalanında filan yığılıp ölmüş olabilirler.

Covid 19 o şekilde ilerleyen bir hastalık değil ki ama

İnsanlar nefes almadan önce günlerce yoğun bakım da nefes darligi sorunu yaşıyor
    Ardından entube ediliyor
    Sonra vefat durumu gerçekleşiyor

Zaten hastanede yatış , yoğun bakımda yatış ve entube durumu uzun covid 19 da , bunu tüm hekimlerde belirtiyor

Özellikle kan kusma videoları da vardı onları da pas geçmemek lazım
    Livestrong

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12'si koku gittikten sonra teste gitmiştim ve teşhiş koyulmuştu, 16sı sabah itibariyle koku az hasssasiyetle geri geldi. Şuan neredeyse eski seviyesinde. Onun dışında hiçbir semptom yaşamadım. Çift doz sinovac aşılıydım. Aşının varyantlarda işe yarıyıp yaramaması ayrı, tamamiyle çöp muamelesi yapılması ayrı.

26sında akciğer tomografisi ve tekrar pcr testi olacağım, o zamna iç organlara etki edip etmediğini göreceğiz bakalım.
    Instagram: mutusgarage

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu 2019 Aralık ile ilgili benimde bir yaşadığım olay var. Ocak aynının ilk hafta babannemi kaybettik kalp krizinden. 2 gece hastanede kaldı vs annemde yanında kaldı.

Ocak ilk hafta baya yağmurlu bir günde defnettik. Sonrasında önce annem, sonra yengem ve sonra ben ateş vs hastalandık. Ben ve yengem 2-3 günde hızlıca atlattık. Fakat tabi cenazede bildiğiniz iç çamaşırıma kadar ıslandığım ve henüz TR'de resmi olarak vaka duyurulmadığı için covid vs aklıma bile gelmedi. Annem ise yengem ve benden ağır geçirdi bildiğiniz 15 gün yattı. Ateş, öksürük, zor nefes alma vs. Doktorlar vücutta virüs var ama ne olduğunu bilmiyoruz falan diyorlardı. Zor bela evde entübe vs olmadan atlattı.

2021 Ocak'ta babannemin senesi geldiğinde konuşurken aklımıza geldi dedik acaba bir covid mi geçirdik o ara. Belki hastanede kaldıkları 2 gün kapmışlardı onlardan da bizlere geldi. Hatta kardeşimin falan da 1-2 gün ateşi çıkmış geçmiş falan o dönemde. Ama hepimiz ıslandığımız için bizim önceliğimiz hep soğuk aldık idi.

Bu puzzle'ı birleştirince ben vakaların TR'de zaten çok daha erken başladığını düşünüyorum başımızdan geçenlere istinaden.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 2019 Aralık ile ilgili benimde bir yaşadığım olay var. Ocak aynının ilk hafta babannemi kaybettik kalp krizinden. 2 gece hastanede kaldı vs annemde yanında kaldı.

Ocak ilk hafta baya yağmurlu bir günde defnettik. Sonrasında önce annem, sonra yengem ve sonra ben ateş vs hastalandık. Ben ve yengem 2-3 günde hızlıca atlattık. Fakat tabi cenazede bildiğiniz iç çamaşırıma kadar ıslandığım ve henüz TR'de resmi olarak vaka duyurulmadığı için covid vs aklıma bile gelmedi. Annem ise yengem ve benden ağır geçirdi bildiğiniz 15 gün yattı. Ateş, öksürük, zor nefes alma vs. Doktorlar vücutta virüs var ama ne olduğunu bilmiyoruz falan diyorlardı. Zor bela evde entübe vs olmadan atlattı.

2021 Ocak'ta babannemin senesi geldiğinde konuşurken aklımıza geldi dedik acaba bir covid mi geçirdik o ara. Belki hastanede kaldıkları 2 gün kapmışlardı onlardan da bizlere geldi. Hatta kardeşimin falan da 1-2 gün ateşi çıkmış geçmiş falan o dönemde. Ama hepimiz ıslandığımız için bizim önceliğimiz hep soğuk aldık idi.

Bu puzzle'ı birleştirince ben vakaların TR'de zaten çok daha erken başladığını düşünüyorum başımızdan geçenlere istinaden.
    Kuzey İtalya'da 2019 Kasım ayında farklı nedenlerle hastaneye yatan hastaların kanlarında, daha sonra yapılan analizlerde cov-19 virüsü saptandığı ile ilgili çalışma var. Oysa resmi olarak saptanma tarihi şubat 2020 ortaları.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer şekilde bir arkadaş da 2019 Kasım veya Aralıkta Çinden fuardan geliyor, eve gelip anne baba abi sarılıp öpüşüyor, arkadaşta hiç bişey yok, diğer üçü bir süre sonra 1 hafta ağır grip gibi bişey geçiriyor aynı anda.

Onlarda da benzer soru işareti olmuştu, şimdi bakıyorum kesin coviddi diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer şekilde bir arkadaş da 2019 Kasım veya Aralıkta Çinden fuardan geliyor, eve gelip anne baba abi sarılıp öpüşüyor, arkadaşta hiç bişey yok, diğer üçü bir süre sonra 1 hafta ağır grip gibi bişey geçiriyor aynı anda.

Onlarda da benzer soru işareti olmuştu, şimdi bakıyorum kesin coviddi diyor.

büyük tesadüf ama birebir aynı durum benim tanıdıklarda mevcut oldu, ihracat müdürüyüm bizim organizede buluştuğumuz ihracatcılar arasından bir abimiz çin değil ama uzak doğu gidiyor aralık 2019 sonu döndüğünde kendi ile beraber tüm ailesi birebir covid benzeri semptomlar geçiyor ve hastanede influenza olduğu iddia ediliyor kendisine ama kendide bizlerde acaba demiyor değiliz..

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2019 Aralık ayında aynı belirtileri geçirip hastanede 3 tane serum yemiştim yapılan testte influenza a pozitif çıkmıştı..sonrasında yapılan açıklamalarda covid bilinmediği için influenza teşhisi konulduğu belirtilmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin bir geçmişi var
    Benimde 2020 Ocak ayında zatureye dönmek üzere olan bronşit teşhisi için verilen oksijen makinası hâlâ evde

İşin garibi bütün ailemde benle birlikte yamuldu
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2020 şubatta dayanılmaz boğaz ve gögüs kafesi agrısı yaşadım, iştahım kesildi ve yediğim yemekler fazla grlmeye başladı 5 kg falan verdim , doktora gittim kbb ve göğüs hastalıklarına. Hiçbir şey çıkmadı. Bende o süreçte covid geçirdiğimi düşünüyorum.

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,yardimci olursaniz çok sevinirim.
    Bugun testim pozitif cikti, karantinaya girdim. Doktorum henuz dusuk seviyede olduguu
    Kan sulandirici igne verdi (7 gun gunde bir adet) enox
    Iki adette antibiotik verdi.zimaks ve factive
    Cigerlerlerde.cok onemli olmayan ufak tutulma var. 7 gun sonra gelip tekrarbtomografi cekip
    Bakicaz, ona gore yol.cizicez dediler.
    Antibiotik kullanma konusunda supheliyim, suan oksirik yok dencek kadar ama 36.8 37.8 arasi degisen ates vat
    Siz antibiotik kullandinizmi? Cigerlerde az da olsa tutulma olan arkadaslarda nir sorun oldimu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu yeşim Salkım salağının paylaşımı gördünüz mü ya, bir de benzer cevap, öyle bişey yok diyolar, oturun araştırın diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maddeler arasında insan spermi var, arkadaştan bomba yorum:

"Ağzına alırken iyi, aşıda oldu mu kötü... Enteresan..."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni kararlar:

OKULLARDA EĞİTİM

*Eylül ayında okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerimizin geleceğinin bu konuda kat edilecek mesafeye bağlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

*Okullarda 6 eylülde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciyle irtibatlı henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az iki defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aynı şekilde üniversite çalışanlarından da düzenli PCR testi yaptırmasını talep edeceğiz.

YOLCULUK, KONSER, TİYATRO, SİNEMA…

*Uçak ve şehirlerarası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler