User Tag List

Sayfa 374/386 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon
7320 sonuçtan 7.088 ile 7.106 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kavacık Medistate'e gittiğimde 182'yi arayıp randevu almanız gerek dediler

Devlet hastanesinden randevu aldım ama gittiğimde gerek yok dediler.
    Banada tam tersi 182 gerek yok dedi öyle özel hastaneye sabah gittim ordanda sıra almama kayıt olmama gerek yok dediler adımı soyadımı yazıp imzamı attım önümde bir kişi vardı direk olup çıktım
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün şikayeti olmadan tedbir amaçlı 3 arkadaş teste gitti, 2'sinin HES kodu falan kilitlenmiş, negatif sonuç gelene kadar karantinada kalın diye. Yarın aşı sonrası sağa sola gitmem gerekecek, bir yere gitmesi gereken arkadaş bu şekilde iptal olmuş oldu, yerine ben gideceğim, bu durumda test olma sen de engellenme dediler

Halen bir şikayetim yok, olanlar zaten pozitif çıktılar, böyle garip bir durum oldu.

Normalde biontech beni hiç çarpmamıştı, yarın çarparsa bir de o soru işareti olacak şimdi, aşıdan mı yoksa pozitif miyim diye, neyse bakalım, duruma göre bir şekil yapacağım artık, garip oldu.
    Abi benim anne ile birader pozitif çıkınca ben teste gittim. Temaslıyım dedim , akbilim full aktifti , hes kodunda da problem yaşamadım.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi benim anne ile birader pozitif çıkınca ben teste gittim. Temaslıyım dedim , akbilim full aktifti , hes kodunda da problem yaşamadım.
    Evet öyleymiş ama işe gelebileyim diye test olma dediler resmen

Bu arada işyerinde olayı 2 vaka ile ucuz atlattık derken, dün akşam ofisteki arkadaşlardan birinde hafif ateş ve sırt ağrısı olunca teste gitmiş, pozitif maalesef... İnşallah devam etmeyiz.

Muhasebede de 4'lediler.

Tabi işyerimiz sağolsun, imkan olmasına rağmen uzaktan çalışmaya falan geçmemekte son ana kadar ısrarcı, devletten karar gelmesini bekliyorlar illa. Vaka çıkan şubeleri komple tarayalım bile demiyorlar. Allahtan büyük çoğunluk aşılı, olanlar hafif geçiriyor. 3-4 günde kendilerine geliyorlar.

Apartmanda da alt komşu olmuş geçen haftalarda, o biraz sıkıntılı geçirmiş, kocası negatif, ilginç şekilde hiç bişey olmamış adama.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce 3-4 sefer test verdim, kimisi harst diye soktu kimisi hafif göz yaşı gelecek kadar.

Bu akşamki hiç hissettitmedi. Acaba azıcık sokmayla da test doğru sonuç veriyor mudur ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık Bakanı: Pozitif vakaların tamamı 7 gün izolasyonu tamamladıktan sonra test yaptırmaksızın izolasyondan çıkabilirler

Bakan Koca: "Aşısını ve hatırlatma dozunu olmuş temaslı kişilerin karantinaya alınmamasına karar verilmiştir."

Yeni alınan kararla birlikte PCR testi yalnızca semptom gösteren kişilere yapılacak.

Resmen sürü bağışıklığı ne yaparsanız yapın demek oluyor bu sanırım. Bu hafta sınav haftam her gün 100 kişilik anfi de sınava girmek zorundayım, okul girişinde ne hes kodu ne bir şey sormaksızın herkes giriyor. Arkadaşlardan duyduğuma göre kyk yurtlarında millet hastalıktan ölüyormuş, sınava gelmek için test bile yaptırmıyolarmış çünkü sınavın telafisi yok evet duydunuz corona olursanız sınavın telafisi yok. Bütünlemeye girmek zorundasınız. Cidden artık anlamıyorum daha ne kadar saçmalayabiliriz diye birbirleriyle yarışıyorlar. Bugün 77.000 vaka görülmüş ve hiç bir önlem almıyoruz aksine gevşeme söz konusu. Bütün avrupa kırılıyor hastalıktan önlemleri alıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık Bakanı: Pozitif vakaların tamamı 7 gün izolasyonu tamamladıktan sonra test yaptırmaksızın izolasyondan çıkabilirler

Bakan Koca: "Aşısını ve hatırlatma dozunu olmuş temaslı kişilerin karantinaya alınmamasına karar verilmiştir."

Yeni alınan kararla birlikte PCR testi yalnızca semptom gösteren kişilere yapılacak.

Resmen sürü bağışıklığı ne yaparsanız yapın demek oluyor bu sanırım. Bu hafta sınav haftam her gün 100 kişilik anfi de sınava girmek zorundayım, okul girişinde ne hes kodu ne bir şey sormaksızın herkes giriyor. Arkadaşlardan duyduğuma göre kyk yurtlarında millet hastalıktan ölüyormuş, sınava gelmek için test bile yaptırmıyolarmış çünkü sınavın telafisi yok evet duydunuz corona olursanız sınavın telafisi yok. Bütünlemeye girmek zorundasınız. Cidden artık anlamıyorum daha ne kadar saçmalayabiliriz diye birbirleriyle yarışıyorlar. Bugün 77.000 vaka görülmüş ve hiç bir önlem almıyoruz aksine gevşeme söz konusu. Bütün avrupa kırılıyor hastalıktan önlemleri alıyor.
    Ben de aynı şeyi düşünüyordum, doktor bir arkadaş (genel cerrah), çok muhalif de bir arkadaş olmasına rağmen kendisinin de benzer kafada olduğunu, hazır Omicron ile ölümcüllük azalmış görünüyorken sürü bağışıklığı türevi bir uygulamanın yapılabileceğini, hatta şu anda zaten dediğin gibi "gizli sürü bağışıklığı" ve aşılara da güvenerek pandemiyi bitirmeye yönelik bir hareket yapılmasında pek bir sıkıntı olmadığını belirtti. Hatta kendisi görev yaptığı hastanede de aşısızlar haricinde yoğun bakımların hiç yoğun olmadığını, bu kadar vakaya rağmen aşılamada da aslında belirli seviyeye gelindiğinden, çok büyük bir sıkıntı olmadığından bahsetti.

Ha bir yandan da örneğin pozitif de olsak, aşılar sayesinde atıyorum 10 milyon birim virüs yerine vücutta 1 milyon birim yük bulunduğu, bu sayede de "virülans"ın azaldığını söyledi.

Avrupa'da da aslında şu var, daha önceki bir mesajda da yazmıştım sanıyorum, AB sağlık bilmemnesi adında bir resmi kurum geçenlerde yukarıda arkadaşın söylediğine çok benzer açıklama yaptı. Bulaşıcılık evet çok yüksek ama aksi bir durum olmadıkça öldürücülük az görünmesine rağmen, vaka sayılarındaki artış nedeniyle sisteme başvuruların aşırı artabileceğini, dolayısıyla sistemi çökertmemek adına bu önlemlerin alındığı gibisinden bir şey söyledi. *****, AB'de bizdeki gibi kolayca ilaç alma vesaire işleri bile çok pratik değil, bu bir gerçek. Bizde eczaneye gir, antibiyotik veya çok uç bir ilaç harici birçok ilacı alabiliyoruz. Haliyle bizde bu kadar kasmaya da gerçekten gerek kalmayabiliyor.

Ha ama bu kadar da abartmanın-salmanın alemi var mı, bu noktada mokunu çıkarıyoruz bence de. Bari şu kış geçeydi. Şu anda coronadan ziyade influenza patlamaya başladı. Çocukların çoğunluğu ve büyüklerde de negatif çıkanlar ağır influenza geçiriyor resmen.

Çalıştığım yerde 2 kişi tehlikeli değil ama çok ağır hasta oldu, elli kere test verdiler hep negatif, konuşurken aklımıza geldi, ya dedim birine, sen influenza olmayasın? Aaa dedi doktor hiç söylemedi, test istemedi, sorayım olmazsa dedi.

Onun haricinde şu ortamda hala Marmaray'a maskesiz binip oturmaya çalışan ve olay çıkaranlar var ya, daha da bişey demiyorum

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vaka sayisi onemli degil arkadaslar isterse 200bin ciksin onemli olan ölum sayisi + hastane yatis orani bu ikisi kontrol altindayken kapatmadan bahsediyorlar , avrupa bazi seyleri kontrol altina alamiyorsa bu ulke ne yapsin kapatirda acarda. Bi noktadan sonra olay kendinde bitiyor asi olma , maske takma , hijyen , kalabaliktan korunma bunlari basarabiliyorsan zaten devletlik bi konu kalmiyor. Etrafimdada var adam daha ilk asisini olmamamis devlete salliyor , lan bi cekil git

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vaka sayisi onemli degil arkadaslar isterse 200bin ciksin onemli olan ölum sayisi + hastane yatis orani bu ikisi kontrol altindayken kapatmadan bahsediyorlar , avrupa bazi seyleri kontrol altina alamiyorsa bu ulke ne yapsin kapatirda acarda. Bi noktadan sonra olay kendinde bitiyor asi olma , maske takma , hijyen , kalabaliktan korunma bunlari basarabiliyorsan zaten devletlik bi konu kalmiyor. Etrafimdada var adam daha ilk asisini olmamamis devlete salliyor , lan bi cekil git
    Katılıyorum.

Dün eczanedeyim, adam gelmiş burnum tıkalı fısfıs alacağım diyor; maske yok; eczacı da maske takın gelin ya da maske vereyim demiyor.

Bankada işim var, içeride kalabalık olmasın diye dışarıdan sırayla alıyorlar; ben 2 katım yaşındaki amcayı uyarmaktan utanıyorum, adam maskesiz, 30 cm mesafeden hala bana soru sorma peşinde.

Konuya gerekli önemi veren kişiler zaten kendi izolasyonunu oluşturup, mecbur değilse dışarı çıkmıyor. O yüzden ben de kapanmaya karşıyım.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her dışarı çıkışımda boğazım biraz gıcıklanıyor sonraki gün geçiyor. ne oluyorum bilmiyorum

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her dışarı çıkışımda boğazım biraz gıcıklanıyor sonraki gün geçiyor. ne oluyorum bilmiyorum
    elma sirkesiyle 2 saatte 1 gargara, yoksa da üzüm sirkesiyle; boğazdaki gıcığı alıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 gün önce ailecek kovit geçirdik .Malesef kızım kreşinden getirdi. 4 yaş çocuk belirtiler,gözlerde ağrı 38,5 derece ateş ellerde isilik gibi döküntü.Hanim 2 doz biontech var.Hanimdaki belirtiler göz ağrısı ateş yok sırt ve kas ağrısı tat koku kaybı .Bende hiç aşı yok , sadece tat ve koku kaybı geriye kalan halsizlik ağrı ateş gibi hiç bir belirti olmadı. Bu arada devletin verdiği ilaçları kullanmadık. Sadece vitamin ve coraspırın 100

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7. gün sonunda pozitif çıkanları iş yerleri işe çağırmıyor . Bunlar tekrar rapor alamıyor. İş yerleri senelik izinden keserim ya da ücretsiz izin veririm diyor. Yazık günah değil mi bu bedeli kim karşılayacak ?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biz poz çıkanlara mazeret izni yazıyoruz negatife dönene kadar. Kendi bünyemizde doktor, hemşire ve sağlık birimi olduğundan kontrol altında tutuyoruz personeli.

Senelik izin kesintisi veya ücretsiz izin işi çok gaddar.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ve eşimde covidiz şuan. Pozitif çıkalı 4 gün, bende belirtiler çıkalı 1 hafta eşimde ise 5 gün oldu. Nerden kaptık bilmiyoruz. Devletin verdiği ilaçları istemedik. 4 saatte bir parole takviye olarak mevye ve bitki çayları içiyoruz. Ben şuan iyiyim. Bende boğaz ağrısı, halsizlik ve burun tıkanıklığı olmuştu ama son iki gündür tat çok fazla alamıyorum, eşimde öksürük, tat, koku kaybı ve halsizlik var. Normal grip gibi atlatıyoruz. Bakalım 7. Günün şafağında negatif olacakmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmayı unutmuşum ikimizde biontech 2 doz aşılıyız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ve eşimde covidiz şuan. Pozitif çıkalı 4 gün, bende belirtiler çıkalı 1 hafta eşimde ise 5 gün oldu. Nerden kaptık bilmiyoruz. Devletin verdiği ilaçları istemedik. 4 saatte bir parole takviye olarak mevye ve bitki çayları içiyoruz. Ben şuan iyiyim. Bende boğaz ağrısı, halsizlik ve burun tıkanıklığı olmuştu ama son iki gündür tat çok fazla alamıyorum, eşimde öksürük, tat, koku kaybı ve halsizlik var. Normal grip gibi atlatıyoruz. Bakalım 7. Günün şafağında negatif olacakmı?
    Geçmiş olsun.
    PCR testleri sadece "Covid pozitif-negatif" mi diyor yoksa varyant türünü de belirtiyor mu?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    PCR testleri sadece "Covid pozitif-negatif" mi diyor yoksa varyant türünü de belirtiyor mu?
    Teşekkürler. Ben varyant türünü göremedim pozitif yazıyordu sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Varyant yazdığı nerede görüldü yav ��

Bu arada hayırlı olsun, aşı karşıtları kına yakabilir, her taraf serbest, saldılar komple ��

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varyant yazdığı nerede görüldü yav ��

Bu arada hayırlı olsun, aşı karşıtları kına yakabilir, her taraf serbest, saldılar komple ��
    varyant için ekstra çalışma gerekiyor.

aşı karşıtları mı kına yakmalı? aşı destekleyenler mi biz ne yapıyoruz demeli?

bu konu tartışılacaktır.

Allah acil şifalar versin herkese, Çevremize baktığımda 2020 marttan beri en yoğun vaka olduğu zamanı yaşıyoruz
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler