User Tag List

Sayfa 379/386 İlkİlk ... 279329369377378379380381 ... SonSon
7320 sonuçtan 7.183 ile 7.201 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit fikirli, benim dediğim doğru kafasındaki insanlarla tartışmak,hakikati anlatmaya çalışmak değimi yerinde ipe un sermek gibi.Karşılıklı gereksiz gerilmenin anlamı yok. Başka bir açıdan yaklaşıcam volkana, araba konusunda da e60 için bedel tayfa,farzetki diyip dalga geçtiği herşeyi daha sonra kendi arabasına yaptı, yan sanayi m5 tampon, yan sanayi m5 jant,janta göre dar lastik gibi. Yadırgamıyorum kesinlikle,şuraya gelmeye çalışıyorum , sabit fikirli olmamalı , iki fikir grubu da birbirine saygı duymalı. Bu tarz hassas konularda iğneliyici yazılar karalamak insanları germekten başka bir şeye yaramaz.
    Valla harika tespit.Ağzınıza sağlık.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit fikirli, benim dediğim doğru kafasındaki insanlarla tartışmak,hakikati anlatmaya çalışmak değimi yerinde ipe un sermek gibi.Karşılıklı gereksiz gerilmenin anlamı yok. Başka bir açıdan yaklaşıcam volkana, araba konusunda da e60 için bedel tayfa,farzetki diyip dalga geçtiği herşeyi daha sonra kendi arabasına yaptı, yan sanayi m5 tampon, yan sanayi m5 jant,janta göre dar lastik gibi. Yadırgamıyorum kesinlikle,şuraya gelmeye çalışıyorum , sabit fikirli olmamalı , iki fikir grubu da birbirine saygı duymalı. Bu tarz hassas konularda iğneliyici yazılar karalamak insanları germekten başka bir şeye yaramaz.
    kısmen doğru.
    m5 tamponu bedel tayfa sis farlı alır takar , ben kendi sis far peteğimi kendim yaparım, ( f30da da m3 tamponun sisli üretilmesine sebep olan ülkeyizdir herhalde, ızgaralar arkasından sırıtan iğrenç sis farları yine bedel edition. )
    m5 jantlar replicaydı evet ancak orijinale en yakın olandı, bedel tayfa arkayı gidip 10,5 ofset et20 küsür takıyor, ben 9,5 et 15 olanı arayıp tarayıp taktım üstelik dar lastik değil aksine m6'nın lastik ölçüsü ile takıp daha da etli durmasını sağladım, 275 taban 520d için fazla olduğu için aynı etli duruşu korumaya çalışarak yine yüzdesel olarak fazlasını takıp 255 tabana geçtim o kısmı kaçırmışsın. bedel tayfa en genişini taktım, en dar yanaklısını taktım jant asfaltta gidiyor kafası yaşarken ben etli durmasının peşindeydim
    bütününe baktığında bedel edition e60 ile yanyana koyduğunda alakası olmayan bir araç haline gelmişti keyifle bindim.

kesinlikle sabit fikirli olunmamalı , aksine fikir harmanı yapılmalı, yani beni yazdıklarıma gülmek yerine , ulan adam 2,5 senedir bu sayede bir şeyi başarmış, demek ki biz aşılarımızın üstüne bir de bu tarz bir beslenme-su alımı düzeni kursak covidsavar oluruz mantığını gütmek daha mantıklı olur gibi geliyor.
    ama yok g.tü göbeği salmış emmiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eksik kalmış,
    ama yok g.tü göbei salmış emmiler burda gelmiş bilimin son neferi rolünü oynuyor ona gülüyorum mecburen.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim düşüncem bu covid in kime ne yapacağının halen belli olmadığı. Aşılı olup ağır da geçirebilir, aşısız olup hafif de geçirebilir veya tam tersi. Çevremde de buna örnek çok var. Aşılı, spor hocası olan bir yakınım, hiçbir hastalığı olmamasına rağmen vefat etti. Aşısız olan ev arkadaşlarımın 3ü de aynı anda covid oldu, hiçbirinde en ufak bir sorun olmadan atlattılar, aynı evde kalmama rağmen bana bulaşmadı. Hatta geçen bi tanesi bidaha covid oldu, gene bulaşmadı.
    Çevremde aşılı olan bir kaç arkadaşım da aynı şekilde 2 kez üst üste covid oldu, bi diğer arkadaşım 3. Doz aşı olduktan 1 gün sonra covid çıktı.
    Covid e yakalanmayan kendini şanslı hissedebilir, benim de aşım yok ve hiç yakalanmadım. Şanslı sayılırım. Bir kaç kez aşı olmaya niyetlendim fakat cesaret edemedim. Halihazırda en son uçaklarda yalnızca hes kodu uygulamasına dönülüp ertesi gün geri çekilmiş olması da bir nevi birşeylerin yanlış olduğunu ya da olmadığını ispatlar gibi düşünüyorum.
    Herkes özgür, insanlar sevdiklerini kaybetmemek amacıyla tutunabilecekleri dal olan aşıya sarılıyor ve maske kullanmayı tamamen bırakıyor, ben maske mesafe temizlik kuralına sarıldım bu zamana kadar. Halen maske takmaya, mesafeyi korumaya dikkat ediyorum.
    Umarım en kısa sürede çözümlenir ve şu lanet hastalıktan kurtuluruz.
    Herkese geçmiş olsun

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda bizi de buldu lanet olasıca

Hem de öyle bir zamanda buldu ki, cuma günü 20lik diş ameliyatının dikişlerinin alınması lazım, dün akşama doğru gelen bel-bacak ağrısı ve iç titretmeli 38 +\- 0.3 ateş ölçünce, diş hekimimi de riske atmayayım diye test verdim ve gece 3te gelen bildirimle pozitif olduğumu öğrendim.

6 haftalık oğlum Pazar günü ateşlenmişti, muhtemelen virüs bir süredir aramızda; önce onu etkiledi.

Merak edenler için 2 doz biontech üzerine nasıl olsa hatırlatma dozu diye 3. Yü sinovac olarak kokteyllemiştim.

Yukarıda yazdığım semptomlar bugün yok, bugün ise yeni yeni biraz boğaz ağrısı oluştu.

İnşallah oğlum atlatmıştır ve inşallah ben de filyasyon sürem bittiğinde dikişlerimi aldırmak için gecikmiş olmam.

Herkese geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hem de öyle bir zamanda buldu ki, cuma günü 20lik diş ameliyatının dikişlerinin alınması lazım, dün akşama doğru gelen bel-bacak ağrısı ve iç titretmeli 38 +\- 0.3 ateş ölçünce, diş hekimimi de riske atmayayım diye test verdim ve gece 3te gelen bildirimle pozitif olduğumu öğrendim.

6 haftalık oğlum Pazar günü ateşlenmişti, muhtemelen virüs bir süredir aramızda; önce onu etkiledi.

Merak edenler için 2 doz biontech üzerine nasıl olsa hatırlatma dozu diye 3. Yü sinovac olarak kokteyllemiştim.

Yukarıda yazdığım semptomlar bugün yok, bugün ise yeni yeni biraz boğaz ağrısı oluştu.

İnşallah oğlum atlatmıştır ve inşallah ben de filyasyon sürem bittiğinde dikişlerimi aldırmak için gecikmiş olmam.

Herkese geçmiş olsun.
    Çok geçmiş olsun umarım sizde ailenizde bir an evvel atlatırsınız.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen replica değil sen OEM Covid olduğun için bağışıklığının yüksek olması gerekiyor. Üstüne 3 doz OEM antifreeze ile korumaya almışsın
    ahaha aynen abi,kendimi tam olarak böyle hissediyorum
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    COVID geçirip 2 aşılı olanlar için diyordu o çalışma, şimdi 3 olmuştur yarın 4 olur

Şaka maka covidi aşı maşı yokken ben de 65'lik anam babam da çok şükür evde hafif atlattık. ondan sonra rahatlamıştım hele iki aşıdan sonra yaydım 3'ten sonra iyice saldım
    yok ya ben salamıyorum,cidden olmuyor yani hala cebimde kolonya ile geziyorum
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @drago çok geçmiş olsun.Zamanlama gerçekten berbat olmuş.Umarım en kısa zamanda atlatırsınız.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Herkese geçmiş olsun.
    Dişçiden kapma olasılığın yüksek olabilir.

Ben de implant yaptırdım geçen ay. Odada işlemi yapan dr dahil 5 kişi vardı (inturn fln). Her ne kadar maskeli de olsa sıkıntılı.
    Artık kendimi sıkmaktan mı yoksa cerrahi müdahaleden mi bilmiyorum ertesi gün bi halsizlik çöktü. 3 gün sonrasına da 3.doz aşı randevum vardı. Dedim aşı olmadan bi test yaptırayım covid isek boşuna aşı olmayalımi neyse negatif çıktık da kurtulduk şimdilik. ( Dişçiler bu dönemde sıkıntı sanki biraz )

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu zamana kadar iyi kaçtık ama sonunda biz de yakalandık
    pazar günü eşim test verdi pozitif (cumadan beri faranjit gibiydi)
    pazartesi hızlı kitte pozitif çıktım, sonra hastanede negatif çıktım
    bende hiç birşey olmadı, eşimde birkaç gün faranjit gibi ve hafif halsizlikle geçti
    evde herhangi bir izolasyon önlemi almadık, ikimizde de 3 doz biontech var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu zamana kadar iyi kaçtık ama sonunda biz de yakalandık
    pazar günü eşim test verdi pozitif (cumadan beri faranjit gibiydi)
    pazartesi hızlı kitte pozitif çıktım, sonra hastanede negatif çıktım
    bende hiç birşey olmadı, eşimde birkaç gün faranjit gibi ve hafif halsizlikle geçti
    evde herhangi bir izolasyon önlemi almadık, ikimizde de 3 doz biontech var

çok gemiş olsun, eğer hızlı kit ile pozitif çıktıysanız hastane çıkan negatif sonuç yalancı sonuçtur %99, ya test başarısız olmuştur yada arada geçen süre tam iyileşmenize denk gelen süreye denk gelmiştir, yalancı negatif oranı oldukça yüksek ama yalancı pozitif çok ciddi şekilde düşük.

umarım en hızlı şekilde atlatırsınız,geçmiş olsun

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Herkese geçmiş olsun.
    Zamanlama çok tatsız olmuş.

En büyük korkum zaten çocuklar. 2 yaşında kızım var haliyle aşı olamıyor.

Haftaiçi komple tesiste konaklayıp Cuma günleri eve gidiyorum.

Pazartesi - Çarşamba - Cuma mütemadiyen test oluyorum. Cuma günleri eve giderken yanıma hızlı test kitini alıp eve girmeden bahçede bir daha test yapıyorum ve eve öyle giriyorum.

Bizim test kitleri bunlar. Hiç şaşmadı şuana kadar. AG pozitif ise PCR'da banko pozitif geliyor. Hatta ben AG test'e daha bir güvenir oldum PCR'a kıyasla.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese iyi dilekleri için teşekkürler
    @Kahn23 diş hekimimden olacağını pek düşünmüyorum zira Cuma akşamüstü gerçekleşen operasyondan sonra kayınpederlere geçmiştik; kendisi de bir sonraki Pazartesi başka bir konudan operasyon geçirmesi gerektiği için test istediler ve Pazar günü pozitif çıktı. Kronik rahatsızlıkları olmasına rağmen çok şükür sıfır belirti.

Yani 40 saat içerisinde ben alıp enfekte olup da bulaştıramam diye düşünüyorum, ama risk konusunda sana katılıyorum tabii ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanlama çok tatsız olmuş.
    Maalesef,

Çölde su arasam ütü bulurum, voltranı oluştursak g.tü olurum durumu

Bu kitleri nereden temin edebiliriz, fiyatları nedir peki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşim 3.doz biontech olduktan sonra pozitif çıktı. İlk önce aşının yan etkisidir dedik ama antigen testide (gerçekten hayat kurtarıcı) pozitif çıkınca gidip pcr verdik.
    Aynı evdeyiz, birbirimize izolasyon uygulamadık, evde hiç dikkat etmedik ama bana bulaşmadı. Geçen seneden 2 doz sinovac'ım var sadece. Onunda bir etkisi kalmamıştır zaten. Zira maşallah babamında sayısız teması var ama oda aynı. Bu pislik hastalık neye göre bulaşıyor gerçekten çok merak ediyorum.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Herkese iyi dilekleri için teşekkürler
    @Kahn23 diş hekimimden olacağını pek düşünmüyorum zira Cuma akşamüstü gerçekleşen operasyondan sonra kayınpederlere geçmiştik; kendisi de bir sonraki Pazartesi başka bir konudan operasyon geçirmesi gerektiği için test istediler ve Pazar günü pozitif çıktı. Kronik rahatsızlıkları olmasına rağmen çok şükür sıfır belirti.

Yani 40 saat içerisinde ben alıp enfekte olup da bulaştıramam diye düşünüyorum, ama risk konusunda sana katılıyorum tabii ki.
    Yaklaşık kuluçka süresi 72 saat bildiğim kadarıyla. Yani enfekte olsanız dahi 72 saatten önce negatif / pozitif sağlıklı bir sonuç alınmıyor. Ama aramızda tıp çalışanları var 72 saat konusunda daha net bilgi verebilirler.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maalesef,

Bizim sağlık ekibine sorayım PM atarım. Bulk olarak laındığı için bireysel kullanıma istinaden çok ucuza alıyoruzdur muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim sağlık ekibine sorayım PM atarım. Bulk olarak laındığı için bireysel kullanıma istinaden çok ucuza alıyoruzdur muhtemelen.
    mahsuru yok ise rica etsem buradanda paylaşabilirmisiniz, birçok forumdaşımız için can kurtaran olabilir bence evde bulunması güzel bir ürün,
    şahsen abartılı bir fiyat değil ise ben muhakak alıyor olacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maalesef,

Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mahsuru yok ise rica etsem buradanda paylaşabilirmisiniz, birçok forumdaşımız için can kurtaran olabilir bence evde bulunması güzel bir ürün,
    şahsen abartılı bir fiyat değil ise ben muhakak alıyor olacağım.
    Şimdi konuştum ekiple ve satın alma departanı ile.

Biz satın almıyormuşuz bu kitleri. İsmini şuan buraya yazamayacağım firmanın sahibi tarafından bize bunlar hediye ediliyormuş. Bu firma sahibi ile bizim farklı bir iş / hayat ortaklığımız var. Biraz bakındım internette ama satan vs bir kurum bulamadım.

SARS-CoV-2 Hızlı Antijen Testi

Link üzerinden Roche ile iletişime geçip sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler