User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Çocuk için tablet önerisi.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çocuk için tablet önerisi.

S.A. arkadaşlar genel itibari ile çocuğun kullanacağı; çizgi film ve basit tarzda oyunları oynatabilecek . Ara sıra da benim film izleyebicegim, düşmelere karşı sağlam gövde ve ekran yapisi olacak batarya si iyi, makul ekran büyüklüğünde çok ufak olmayacak uygun fiyatlı (500 TL altı) tablet almayı düşünüyorum fiyat performans açısından ne önerirsiniz arkadaslar. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. (Sağlam yapıya sahip olmak kaydı ile Çok uygun fiyatlilardan da önerebilirsiniz arkadaşlar nihayetinde genel itibari ile çocuk çizgi film izleyecek)
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba..

güncel modellerden ne önerilir bilmiyorum ama elimde zamanında çocuk için aldığımız oyun film vs. izlenip sonra kenara kaldırılan bir tablet var..

sürümü eski yeni yazılım atılması gerekir..eğer ilgilenirsen link bırakıyorum..

Kartal icinde, ikinci el satılık Piranha business tab 3 9.0 - letgo

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben casper almıştım 2 sene önce, nalet olsun. Cocuk 3-5 oyun yükleyince acayip donmalar olmaya başladı, cihaz aöılması cok yawas şarj olması cok yawas vs vs, daha snra pil cok az gitmeye başladı.
    Garantinin bitmesine 1 ay kala servise götürdüm, pil değişti.
    Garanti bittikten sonra evde bi gün cok fena patladı cihaz, 2 e bölündü.

Bence mümkün oldugunca piyasada az cok bilinen kaliteli markalardan bakmaya calısın. En kötü samsung filan vs

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ipad sıfır olması bile ikinci el tercih edin derim.

düşmelere karşı bence baya dayanıklı arkadaşımdan biliyorum onda mini var.

2011 yılında new ipad diye çıkan modelden almıştım.ilk retina ekranlı.

9 sene geçmiş hala taş gibi çalışıyor ve pil ömrü ölmedi 2-3 gün götürüyor beni evde.
    Seat IBIZA FR

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuk bugün çizgi film izler yarın oyun oynamak isteyecek 2.el iPad'lere yönelebilirsiniz. iPad Air2 bile bugün çoğu android tabletten daha iyi çalışacaktır ve işinizi görecektir. Sağlam bir kılıfla kullanmaya dikkat edin. Uygun fiyatlı android tabletler genelde boşa harcanan para oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda kimseye düşmez bunu söylemek ama, kendi yeğenimde gördüğüm ve çok rahatsız edici olduğu için söyliyim. ALMAYIN, çünkü kafalarını kaldırmıyolar uyuşmuş gibi seni duymuyolar bile.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yaşında oğlum var. Eşimle hayalimiz asla tv, telefon ve ipad kullandırmadan büyütmekti. Kendi evimizde kesinlikle tv açmadık telefonu mümkün olduğu ölçüde kullanmadık. Fakat şimdi eşimin ailesi ile kalıyoruz ve ne yazık ki tv izliyorlar çocuk resmen uyuşuyor karşısında bu durumdan inanılmaz rahatsızım. ellerine telefon alıp çizgi film vs izletmelerine müsade etmiyorum.

Tablet vs kesinlikle almam ve aldırmam sussun, ağlamasın oturduğu yerde kalsın diye beynini uyuşturmam çocuğumun.

Bana düşmez ama naçizane tavsiyem alıştırmayın.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2GB RAM, 16 GB hafızalı, 8" birşey yeter başlangıç için.
    Reeder marka iyidir. Çoğu yerli firmaya fason üretim yapıyor.
    Oğlanda ondan var, memnun.
    @Gko haklısın ama baştan sınırları çizmek lazım. Biz de hafta içi tablet yasak. Haftasonu da her gün için bir tam şarj hakkı var. Bitince o günkü hakkı da bitiyor. Dilerse arka arkaya 2 saat takılsın, dilerse bölük pörçük tüm gün kullansın.
    Okumadan imzalamam.....

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda kimseye düşmez bunu söylemek ama, kendi yeğenimde gördüğüm ve çok rahatsız edici olduğu için söyliyim. ALMAYIN, çünkü kafalarını kaldırmıyolar uyuşmuş gibi seni duymuyolar bile.
    + 1 kesinlike

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabletin kendisinin saglamligi haricinde, aliexpressten cok kalin bir kilif almanizi oneririm. 1Cm kalinliginda silikon kiliflar var. Elbet dusecek o tablet cunku

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herseyin bir sınırı olmalı elbet ama yok tv acmamak yok eline hiçbirsey vermemek bunlarda doğru işler değil. bugun yapılan cizgi filmlerin buyuk cogunlugu egitici ve öğretici cizgi filmler.

benim ikizlerim var 3.5 yasında tabletimiz yok ama Netflix cizgi filmlerinin gunun belirli saatlerinde izleyebiliyorlar. favorimiz Paw petrol/pijamaskeliler

bazen bizim öğretmediğimiz ama cocuk o eylemi gerceklestirdiğinde sasırıp kaldıgımız durumlar olabiliyor. bu durumları cizgi filmlerde öğrendiklerini net olarak soyleyebilirim.

bunun dısında youtube da hem eglenceli hemde ogretici bi dolu video paylasımı var benim cocuklarım 3,5 yasında ve ingilizce şarkı soyleyebiliyorlar bunu onlara ben ogretmedim.

teknolojiyi de uygun sartlarda kullanırsanız fazlasıyla faydasını gorursunuz.

hiç bir şekilde ABARTI ya luzum yok.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşim klinik psikolog bende hekimim, size önerim ALMAYIN!

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herseyin bir sınırı olmalı elbet ama yok tv acmamak yok eline hiçbirsey vermemek bunlarda doğru işler değil. bugun yapılan cizgi filmlerin buyuk cogunlugu egitici ve öğretici cizgi filmler.

benim ikizlerim var 3.5 yasında tabletimiz yok ama Netflix cizgi filmlerinin gunun belirli saatlerinde izleyebiliyorlar. favorimiz Paw petrol/pijamaskeliler

bazen bizim öğretmediğimiz ama cocuk o eylemi gerceklestirdiğinde sasırıp kaldıgımız durumlar olabiliyor. bu durumları cizgi filmlerde öğrendiklerini net olarak soyleyebilirim.

bunun dısında youtube da hem eglenceli hemde ogretici bi dolu video paylasımı var benim cocuklarım 3,5 yasında ve ingilizce şarkı soyleyebiliyorlar bunu onlara ben ogretmedim.

teknolojiyi de uygun sartlarda kullanırsanız fazlasıyla faydasını gorursunuz.

hiç bir şekilde ABARTI ya luzum yok.
    1 yaşındaki çocuğun gözleri ve gelişimi için Tv izlerken tel ile oynarken görmesi yerine kitap okurken görmesini tercih ederim. Büyümeye basladıkça tabi ki teknolojiyi öğrenecek
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuğunuzun beden ve ruh sağlığı için ben de haddimi aşayım: Sakın almayın.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ekran zamanını 30-45dk, ile sınırlayabilirseniz kullanın.

Onun yerine smart tv den çizgi film açarsanız daha iyi kişisel fikrim.

Hiç teknoloji kullanmayan çocuklar da ileride sıkıntı çekebilirler, cerrahpaşadaki cerrah doçent arkadaşım hiç tablet kullanmayan çocukların tıbbi cihazları kullanırken çok sıkıntı çektilerini belirtti.
    Built to fall....

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi telefonunuzdan her an ne yaptığını izleyebileceğiniz ve günlük saat sınırlaması uygulama sınırlaması koyabileceğiniz app store da ücretli satılan yazılımlardan alıp kurmayacaksanız sakın almayın. Ancak yok mutlaka buna dikkat eder o yazılımıda yüklerim derseniz limit ve takip etmek koşuluyla almanızı tavsiye ederim. En azından siz ne isterseniz o uygulamayı kullanır.

Aksi taktirde çok zararlı oluyor bu cihazlar maalesef. Benimkiler sadece tavsiye tabi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oğlum 3 yaşında ne televizyon ne telefon ne de çizgi film izliyor.isten gelince ben LEGO ve türevi oyuncaklarla oynuyoruz. Birlikte tamir yapıyoruz. Gündüz annesine temizlik ve yemek yaparken yardım ediyor. Köpeğimizle ve onun yaşadığı bahçeyle uğraşıyor.Geceleri kapıları kitler. Yaşamın içine dahil edip gerçek bir çocuk gibi yaşıtlarıyla oynatmaya çalışıyoruz.

Konuya dönersek. İkinci el iPad alın.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yaşındaki oğluma eşim evde yaramazlık çok yapıyo durmuyo tablet alalım dedikten sonra aldım.3 5 gün sıkıntı yoktu şimdi gözünü ayırmıyo kalk gezelim biyerlere götürim seni diyorum istemiyo.Ve youtube okadar ucu açık bi mecraki çok kötü şeyler izleyebiliyorlar.Geçen geldi baba horozbu çocuk ne demek diyo.(oç yi bu şekilde anlamış).

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    youtube dünyadaki en tehlikeli şey .
    sildik telefonlardan..

Android tabletin en kaslısından vardı ( te ipad 2 zamanında kalemli 4 core 3 GB ram 32 GB 15 inch),gene de donma yapıyordu.
    tablet de android başarılı olamadı bir şekilde, ben çevreye bağlanılabilirlik açısından istemiştim android kullanıyım deli etti bıraktım
    Built to fall....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler