User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 5+1'i tv ye nasil baglarım

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle zaten çözülecek, ürünleri de aldım almasına.

Ama takıldığım nokta şu. Bu ses sistemi senin evindeydi ve sadece hdmi ile çalışıyordu.

Ben geldim, denedik beraber çalıştığını gördüm, senden söktüm getirdim benim eve.

Taktım hdmi'ı (2 farklı hdmi kablo ile denedim) ve bum kimse yok. Bunun mantıklı bir izahını bulamıyorum.

Hadi hdmi kablo da sorun var desem görüntüyü aktarmaz o zaman dvd den tv ye, e aktarıyor görüntüde sorun yok.

Sen bu dönüştürücüen sonra ses kalitesinde bir sorun yaşadın mı ?
    bizde de şöyle bir sorun var mesela.
    2 tane HDMI giriş var, teki tv için diğeride ses sistemi için diyor.
    2. ye ses sitemini takıyoruz ama çalışmıyor, biz de çözemedik.
    Mesela, laptopu bilgisayar bağlarken televizyonunkini çıkartmak zorunda kalıyorum.
    Neyse ki ses sisteminde bir şeyi değiştirmiyorum da kafam rahat.
    Tekrar güle güle kullanmanız dileği ile.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vestel biraz denyo bir tv bendede aynı tvnin 55inci var arada saçmalıyor.
    misal tvye kulaklık çıkısından 5+1 sistem bağlı.

hdmi 1 digitürk var ses 5+1 den geliyor (sorun yok) , hdmi2 de pc bağlı, pcden ayarlardan ses çıkışını tvnin ses kartını secerek onun sesinide 5+1den almayı başardım (buraya kadarda sorun yok)

lakin ses kafasına göre bazen gidiyor sonra geri geliyor pcde.

2 farklı ses sistemi denedim 2side aynı sorun var.
    2 farklı pc denedim sorun hala var.

tek değiştirmediğim parametre tv kaldı onuda geçen dedim sorun düzeldi.
    demekki olay vesteldeymiş
    Ofiste devasa bir Vestel TV var. Sabahtan beri göz kırpıyor. Kapanamadı gitti
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ofiste devasa bir Vestel TV var. Sabahtan beri göz kırpıyor. Kapanamadı gitti
    Yav be size söylemedim, kendi salatalığımdan tv nin LNB girişini kırdım. Çok biliyoruz ya ahahaha. Hep kendimize zararımız.

Neyse allahtan uydu yayını ile işimiz yok. Servis anakart falan dedi, heh dedim kalın geliyor oğlum kapat telefonu

Yarın kargolar gelsin son durumu paylaşacağım belki birine faydası olur benzer durum yaşayan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet beyler üzülerek belirtiyorum ki spdif ten de ses alamadık. Her şeyi tastamam yaptığıma eminim, tamam teknoloji kurdu değiliz ama en azından neyin nereye nasıl bağlanacağını biliyoruz.

Elimde 2 ucu erkek bir aux kablo vardı tv kulaklık çıkışından ses sistemi girişine bağladım, tv den de kulaklığı seçtiğim an ses alabildim sadece.

Sanıyorum ki tv nin hdmi arc ve spdif çıkışlarından bir şekilde ses çıkmıyor.

Mecbur Aux'u kullanacağım.

TV yi duvardan çekerken LNB bağlantısını kırdım, bu spdif vs aynı bölgede acaba oraya bir zarar mı geldi emin değilim.

Bir servislik işimiz var sanırım :S

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet beyler üzülerek belirtiyorum ki spdif ten de ses alamadık. Her şeyi tastamam yaptığıma eminim, tamam teknoloji kurdu değiliz ama en azından neyin nereye nasıl bağlanacağını biliyoruz.

Elimde 2 ucu erkek bir aux kablo vardı tv kulaklık çıkışından ses sistemi girişine bağladım, tv den de kulaklığı seçtiğim an ses alabildim sadece.

Sanıyorum ki tv nin hdmi arc ve spdif çıkışlarından bir şekilde ses çıkmıyor.

Mecbur Aux'u kullanacağım.

TV yi duvardan çekerken LNB bağlantısını kırdım, bu spdif vs aynı bölgede acaba oraya bir zarar mı geldi emin değilim.

Bir servislik işimiz var sanırım :S
    kalsın böyle ne zararı varki ?

her source'da ses geliyorsa eğer...
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kalsın böyle ne zararı varki ?

her source'da ses geliyorsa eğer...
    Sadece mp3 line'in den bağlayınca ses geliyor, böyle kalacak zaten uğraşamam yıldım valla.

L tip aux aldım şimdi, tek kötü tarafı kablo giriişi ses sisteminin önünde, biraz kablo kalabalığı olacak.

Önde sağda ufak aux girişini görmüşsündür.

İstediğm görüntü buydu sağda solda kablo olmaması, şimdi ek bir kablomuz oldu :S uyuz oluyorum kablo işine.

Sırf bu yüzden laminatı kaldırıp zemini kırıp alttan kablo geçirdim tv nin bağlantıları diğer duvardaydı diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece mp3 line'in den bağlayınca ses geliyor, böyle kalacak zaten uğraşamam yıldım valla.

L tip aux aldım şimdi, tek kötü tarafı kablo giriişi ses sisteminin önünde, biraz kablo kalabalığı olacak.

İstediğm görüntü buydu sağda solda kablo olmaması, şimdi ek bir kablomuz oldu :S uyuz oluyorum kablo işine.

Sırf bu yüzden laminatı kaldırıp zemini kırıp alttan kablo geçirdim tv nin bağlantıları diğer duvardaydı diye.
    evet o kısım kötü duracak.

bu alet şartmıydı, keşke direk 5+1 alıp kulaklıktan taksaydın...

ben şu alttaki resimkideki 2 sistem vardı.
    sağdakinin ana unitesini iptal edip (bozuku) hepsini birbirine bağladım.

9+1 etti bangır bangır çalıyor

médiocrité partout

sametozt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

DVD player'ın arka kısmında audio in olarak görünen kırmızı ve beyaz olmak üzere 2 adet rca girişi var. TV'den aldığınız ses çıkışını buraya girmeyi denediniz mi ?
    Dediğiniz gibi kablo karmaşasını ön tarafa taşımamış olursunuz.

Onun dışında iki cihaz da HDMI ARC destekliyorsa ayarlarınız da tamamsa TV'nin sesini ses sisteminizden almanız gerekir. Anakarttaki kırıktan bahsetmişsiniz. Pcb yollarında bir problem olduysa ses gelmemesi normaldir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sametozt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DVD player'ın arka kısmında audio in olarak görünen kırmızı ve beyaz olmak üzere 2 adet rca girişi var. TV'den aldığınız ses çıkışını buraya girmeyi denediniz mi ?
    Dediğiniz gibi kablo karmaşasını ön tarafa taşımamış olursunuz.

Onun dışında iki cihaz da HDMI ARC destekliyorsa ayarlarınız da tamamsa TV'nin sesini ses sisteminizden almanız gerekir. Anakarttaki kırıktan bahsetmişsiniz. Pcb yollarında bir problem olduysa ses gelmemesi normaldir.
    Denediklerimi yazıyorum:

1-) 3 farklı HDMI kablo ile tv den ses çıkışını HDMI ARC yaparak tüm ayarlardaki opsiyonları denedim. SES YOK
    2-) Üst postlarda görünen SPDIF to RCA converter'ı aldım bağladım yine tv den ses çıkışı SPDIF yaparak denedim SES YOK
    3-) En son aux kablosu ile denedim ve ses alabildim.

HDMI2 portuna ses sistemini bağladığımda görüntü alabiliyorum, eğer kartta bir yol vs kopsa görüntü de alamıyor olmam lazım diye düşünüyorum.

Ya ben beceriksizim TV nin ses çıkış ayarını yapamıyorum, ya da ses ssitemi tarafındaki kaynağı hatalı seçiyorum.

Ama olabilecek tüm kombinasyonları denedim diyebiliirim.
    @CloudGrey ben bu sistemi 300 TL ye çalışır vaziyette eksiksiz aldım. Kendim söktüm bağlantılarını daha önceki mesajımda belirttiğim gibi cihaz sadece HDMI kablosu ile bağlıydı aldığım kişinin evinde ve sorunsuz çalışıyordu.

Şart mı kısmına gelirsek değildi ama uygun fiyatlı bulunca alayım dedim. Sendeki sistem de güzel ama bunun görüntüsü daha bütün duruyor daha göze hoş geliyor.

Sistemi komple 300 e aldım ses almak için 120 liralık kablo almışım şaka gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Denediklerimi yazıyorum:

1-) 3 farklı HDMI kablo ile tv den ses çıkışını HDMI ARC yaparak tüm ayarlardaki opsiyonları denedim. SES YOK
    2-) Üst postlarda görünen SPDIF to RCA converter'ı aldım bağladım yine tv den ses çıkışı SPDIF yaparak denedim SES YOK
    3-) En son aux kablosu ile denedim ve ses alabildim.

HDMI2 portuna ses sistemini bağladığımda görüntü alabiliyorum, eğer kartta bir yol vs kopsa görüntü de alamıyor olmam lazım diye düşünüyorum.

Ya ben beceriksizim TV nin ses çıkış ayarını yapamıyorum, ya da ses ssitemi tarafındaki kaynağı hatalı seçiyorum.

Ama olabilecek tüm kombinasyonları denedim diyebiliirim.
    @CloudGrey ben bu sistemi 300 TL ye çalışır vaziyette eksiksiz aldım. Kendim söktüm bağlantılarını daha önceki mesajımda belirttiğim gibi cihaz sadece HDMI kablosu ile bağlıydı aldığım kişinin evinde ve sorunsuz çalışıyordu.

Şart mı kısmına gelirsek değildi ama uygun fiyatlı bulunca alayım dedim. Sendeki sistem de güzel ama bunun görüntüsü daha bütün duruyor daha göze hoş geliyor.

Sistemi komple 300 e aldım ses almak için 120 liralık kablo almışım şaka gibi

nacizane bir tavsiye ; tv yükseğe asmıssınız , göz ağrıtır izlerken
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

nacizane bir tavsiye ; tv yükseğe asmıssınız , göz ağrıtır izlerken
    Onu indiricem yüksek oldu cidden.

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen aylarda bende bi ses sitemi aldım. Sizin aynı modelden de birkaç tane bulmuştum ama sırf optik girişi yok diye yanaşmamıştım. Daha eski bir model sony aldım optik çıkışlı. Samsung TV'ye bağladım optikle ve hdmi ile. Tv nin kumandasından da ses kısıp açma çalışıyor. Tek kumanda ve Tv+ ses sistemi ile mutlu mesit kullanıyorum. Cihaz alırken optik girişe bakmak önemli oluyor malesef
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen aylarda bende bi ses sitemi aldım. Sizin aynı modelden de birkaç tane bulmuştum ama sırf optik girişi yok diye yanaşmamıştım. Daha eski bir model sony aldım optik çıkışlı. Samsung TV'ye bağladım optikle ve hdmi ile. Tv nin kumandasından da ses kısıp açma çalışıyor. Tek kumanda ve Tv+ ses sistemi ile mutlu mesit kullanıyorum. Cihaz alırken optik girişe bakmak önemli oluyor malesef
    Ben hdmı dan bağlantıyı sormuştum, o ara tv de yoktu daha. HDMI dan bağlıyorum diyince satan arkadaş bakmadım optik işine hiç.

Tv yi de hdmı arc si olan model aldım özellikle ama çalıştıramadık. bunu satarsam ileride optik girişli alırım muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hdmı dan bağlantıyı sormuştum, o ara tv de yoktu daha. HDMI dan bağlıyorum diyince satan arkadaş bakmadım optik işine hiç.

Tv yi de hdmı arc si olan model aldım özellikle ama çalıştıramadık. bunu satarsam ileride optik girişli alırım muhtemelen.
    Optik kabloyla ses alamadım demişsin. TV den çıkışı ayarladın da Ses sisteminden çıkışı ayarladın mı?
    Benimkinde 6 tane seçenek var TV ye getirmedikçe sesi vermiyor. Onun ayarları da mühim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Optik kabloyla ses alamadım demişsin. TV den çıkışı ayarladın da Ses sisteminden çıkışı ayarladın mı?
    Benimkinde 6 tane seçenek var TV ye getirmedikçe sesi vermiyor. Onun ayarları da mühim
    Optiği bağladım, tv den ses çıkışını SPDİF yaptım, Optiği tv arkasına taktım. Dİğer ucu converter'a taktım.

Converter'ın usb yi tv nin usb portuna taktım enerji geldi (üzeridne kırmızı ışık var)

Sonra kırmızı ve beyaz rca ları converter'ın çıkışına taktım, diğer uçlarını da ses sistemi arkasındaki L/R yazan "audio in" kısmına taktım.

Olması gereken std bağlantı bu kısacası. Sonra ses sisteminin "source" tuşuyla tüm kaynakları denedim.

Aux / DI - MP3 LINE IN - TV - gibi. Ve sonuç: ses yok.

Servisi arayacağım bakalım bi gelsin bağlasın, belki tv de arıza var ya da ben bozdum şu lnb ucunu koparttığımda bilemiyorum.

Ama HDMI dan görüntü alıyorum. Farklı test etme önerin varsa seve seve denerim, her türlü kablo çevirici var şuan evde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Optiği bağladım, tv den ses çıkışını SPDİF yaptım, Optiği tv arkasına taktım. Dİğer ucu converter'a taktım.

Converter'ın usb yi tv nin usb portuna taktım enerji geldi (üzeridne kırmızı ışık var)

Sonra kırmızı ve beyaz rca ları converter'ın çıkışına taktım, diğer uçlarını da ses sistemi arkasındaki L/R yazan "audio in" kısmına taktım.

Olması gereken std bağlantı bu kısacası. Sonra ses sisteminin "source" tuşuyla tüm kaynakları denedim.

Servisi arayacağım bakalım bi gelsin bağlasın, belki tv de arıza var ya da ben bozdum şu lnb ucunu koparttığımda bilemiyorum.

Ama HDMI dan görüntü alıyorum. Farklı test etme önerin varsa seve seve denerim, her türlü kablo çevirici var şuan evde
    Abi bilgisayarlar HDMI dan ses çıkışı verir. Ses Sistemiyle Laptopunu HDMI üzerinden bağlasana bir. Görüntüyü çift ekran yap sinyal gelebilir belli olmaz, sağ altta ses simgesinden de çıkışı hdmi yap. Bakalım sorun TV de mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bilgisayarlar HDMI dan ses çıkışı verir. Ses Sistemiyle Laptopunu HDMI üzerinden bağlasana bir. Görüntüyü çift ekran yap sinyal gelebilir belli olmaz, sağ altta ses simgesinden de çıkışı hdmi yap. Bakalım sorun TV de mi?
    Mantıklı, yarın bunu bir deneyeyim.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Converter bende aldım ses yok 2+1 bağlayacaktım küçük odaya olmadı optik kabloda da ışık var ama ses yok bilen biri var mı acaba kulaklık girişinden takinca oluyor cihazı takinca yok ses
    -_-_-_-

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Converter bende aldım ses yok 2+1 bağlayacaktım küçük odaya olmadı optik kabloda da ışık var ama ses yok bilen biri var mı acaba kulaklık girişinden takinca oluyor cihazı takinca yok ses
    Televizyonunuzun ayarlarında optic ses çıkışını aktif ettinizmi ?

birde televizyonunuzda kulaklık çıkışı varsa 2+1 bağlıyacaksınız en doğrusu kulaklık çıkışından bağlamak.

2+1 stereo zaten.diplerden aldığı sesi bas olucak.

onun haricinde optic ses çıkışından ses alırsanız düşük bir seviyede ses veriyor ses sisteminden sesi açmanız gerek.özetle 2+1 ses sisteminin kumandasından ses açma kısma yapabilirsiniz.televizyonun ses kumandası çalışmaz.

bilginiz olsun.
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler