User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Mercedes benz yağ azaltma ve servisin saçma cevabı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mercedes benz yağ azaltma ve servisin saçma cevabı.

Arkadaşlar herkese selamlar öncelikle.
    Bundan 6 ay önce a sedan 180d sıfır araç aldım.

Araç 3700 km de ve şuan 1 lt yağ ekleyin uyarısı verdi.
    Servisi aradım servis hiç gelmeyin kendiniz 5-30 ekleyin.
    Yada bize gelirseniz biz ücreti ile doldururuz dedi.
    Bu yağ azalması kullanım kılavuzunda yazıyor dedi.
    Bir diğer çalışan bize mail geldi felan dedi.
    Parazitler hiç düşünmüyor belki başka birseyden yağ azalmış motor yatak sarar vs. Anca iş yapmama derdindeler. Daha öncede başka sorun için gittim onuda araçla bir sürüş yapıp çözdük dediler ama sorun devam ediyor. Yani anlayacağınız servis çok baştan salma ve çoğu akraba sanırım tipten belli ki bizim burada akraba olmasa öyle işlere giremezler. Hepsi birbirini destekliyor.

Ben araştırdım bu sorun birkaç kişide daha çıkmış ve ücret ile doldurmuşlar. Ayrıca kullanım kılavuzunu da kontrol ettim herhangi bir yağ azaltma tüketim vs yazmıyor.

Bu durumda ben ne yapabilirim en mantıklı olarak.
    Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercedeste var bu w211 kasa e200 le rizeden dönüyordum bir dahaki benzin alımında 1 litre yağ ekleyin diye uyarı çıkmıştı dediğin gibi riskli birşey olsa muhtemelen daha farklı bir uyarı alırdın

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servise gidin ve kayit acilsin. Parasiylada olsa doldurun.
    Benim arkadasim c200d aracida oyleydi ve artik biktirti yag eklemekten. Sikayetler yagdira yagdira 30.000km sonra sandik motor takmisti mercedes.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servise gidin ve dendiği gibi yağ eklenecekse kesinlikle kayıt / iş emri açtırın elinizde bir kanıt olur

sedat2626 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede arkadaşların dediği gibi ve bir yetkili servis çalışanı olarak aracınızın yağ eksik uyarısını aracınız beyninize kayıt edecektir aksi takdirde her uyarı verdiğinde bak kardeşim aracın kaç kere uyarı vermiş sen hala yetkili servise gelmemekte direnmişsin gitmiş bide kendince yağ eklemişsin de diyebilirler kendinizi garantiye alın bi iş emri açsınlar aracınızın yağ eksilttiğini söyleyerek kayıt açtırmanızda fayda var.
    Sizi gülümsetebilen insanların peşine takılın çünkü sadece bir gülümseme karanlık bir günü aydınlatabilir.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3700km kabaca 5 depo mazot yapar. Kendi kullanımıma göre yaklaşık 45 günlük km. 45 günde bir yağı eklemeyi geçtim 20.000'de bir bakım periyodu olsa bir sonraki bakıma kadar yağ kalmıyor . Bunu normal karşılayacak servisin afedersin bir yerinden kan alırım kan. 278.000km'de dizel aracım var 10.000km'de (bakım periyodum) doğru düzgün yağ eksiltmiyor taş çatlasın 300gr falandır sağında solundaki terlemelerdeki kaçaklar dahil. Ya verilen veride sıkıntı var ya da araçta sıkıntı var.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yağ çubuğundan fark edebiliyormusunuz azalıyormu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağ çubuğundan fark edebiliyormusunuz azalıyormu?
    Evet orada da azalmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3700km kabaca 5 depo mazot yapar. Kendi kullanımıma göre yaklaşık 45 günlük km. 45 günde bir yağı eklemeyi geçtim 20.000'de bir bakım periyodu olsa bir sonraki bakıma kadar yağ kalmıyor . Bunu normal karşılayacak servisin afedersin bir yerinden kan alırım kan. 278.000km'de dizel aracım var 10.000km'de (bakım periyodum) doğru düzgün yağ eksiltmiyor taş çatlasın 300gr falandır sağında solundaki terlemelerdeki kaçaklar dahil. Ya verilen veride sıkıntı var ya da araçta sıkıntı var.
    Servis ve çalışanları dediğinizin fazlasını hakkediyor.
    Madam daha yağ demeden normal vs başladı susturmak için sesimi yükseltmek zorunda kaldım.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar para verip araç alıp da bu tarz bir sorunla karşılaşmak hiç hoş değil. 97 model Astra kullanıyorum. Kullanma kılavuzunda gerçekten yazıyor yağ eksiltme 0.7 litreye kadar normaldir diye. 3700 kilometrede 1 litre yağ eksiltiyorsa 15 000 kilometrelik bir bakıma kadar bu araç kendi motorundaki yağın tamamı kadar yağ mı tüketecek?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı olay N13 BMW lerde de var, sıfır arabalarda bagajda 1L yağ veriyorlar, biri PSA diğeri Renault grubundan hazır alınan motorlar bunlar o yüzden çok fazla bir AR-GE yapmıyorlar sorunu çözmek için, aslında motor yağ yakmıyor ya yağ soğutucu ya da turbodan kaynaklı ekilmeler bunlar, motor kaynaklı değil sadece yağsız kalırsa sorun oluyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar para verip araç alıp da bu tarz bir sorunla karşılaşmak hiç hoş değil. 97 model Astra kullanıyorum. Kullanma kılavuzunda gerçekten yazıyor yağ eksiltme 0.7 litreye kadar normaldir diye. 3700 kilometrede 1 litre yağ eksiltiyorsa 15 000 kilometrelik bir bakıma kadar bu araç kendi motorundaki yağın tamamı kadar yağ mı tüketecek?
    Servisin söylemine bakarsak az bile tüketmiş sevinmemi bekliyor demek maltozlar araç 5. 5LT alıyor 6000 km de yağsız gideriz artik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı olay N13 BMW lerde de var, sıfır arabalarda bagajda 1L yağ veriyorlar, biri PSA diğeri Renault grubundan hazır alınan motorlar bunlar o yüzden çok fazla bir AR-GE yapmıyorlar sorunu çözmek için, aslında motor yağ yakmıyor ya yağ soğutucu ya da turbodan kaynaklı ekilmeler bunlar, motor kaynaklı değil sadece yağsız kalırsa sorun oluyor...
    Cok genelleme yorum olmus n13 le ayni yagla bir seans istparka ciktim, bir gunlukte korfeze ciktim kac tur bilmiyorum, eksilme olmadi, 10 bin kmde bi ceyrek eksildi, normalde onu da eksiltmiyor, sifir aldim yag da vermediler

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok genelleme yorum olmus n13 le ayni yagla bir seans istparka ciktim, bir gunlukte korfeze ciktim kac tur bilmiyorum, eksilme olmadi, 10 bin kmde bi ceyrek eksildi, normalde onu da eksiltmiyor, sifir aldim yag da vermediler
    genelleme oldu evet, hem hanedekileri hem de piyasadakileri bildiğim için sanırım... bir ara BMW logolu gri kutulu yağı da çeker koyarım...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crafter'larda servis çıkışta 2 lt yağ veriyorlar eskiden bu doğru
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz araba aldığımızda ilave paspas, nazar boncuğu falan veriyorlardı .
    Okumadan imzalamam.....

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar öncelikle.
    Bundan 6 ay önce a sedan 180d sıfır araç aldım.

Araç 3700 km de ve şuan 1 lt yağ ekleyin uyarısı verdi.
    Servisi aradım servis hiç gelmeyin kendiniz 5-30 ekleyin.
    Yada bize gelirseniz biz ücreti ile doldururuz dedi.
    Bu yağ azalması kullanım kılavuzunda yazıyor dedi.
    Bir diğer çalışan bize mail geldi felan dedi.
    Parazitler hiç düşünmüyor belki başka birseyden yağ azalmış motor yatak sarar vs. Anca iş yapmama derdindeler. Daha öncede başka sorun için gittim onuda araçla bir sürüş yapıp çözdük dediler ama sorun devam ediyor. Yani anlayacağınız servis çok baştan salma ve çoğu akraba sanırım tipten belli ki bizim burada akraba olmasa öyle işlere giremezler. Hepsi birbirini destekliyor.

Ben araştırdım bu sorun birkaç kişide daha çıkmış ve ücret ile doldurmuşlar. Ayrıca kullanım kılavuzunu da kontrol ettim herhangi bir yağ azaltma tüketim vs yazmıyor.

Bu durumda ben ne yapabilirim en mantıklı olarak.
    Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
    Yıllarca sattım ve kullandım.

C200d araçlarda renault ortaklığında motorda olurdu bu, ancak 3-4k kmde değil 13000 km de falan uyarı verirde, servis ücretsiz ilave ederdi, çünkü MBT ücretsiz eklenmesini belirtirdi

Siz 4446244 ü arayın destek isteyin, devamında aynı problem olursa ki her gittiğinizde açılış ve kapanış iş emrini inatla isteyin, 3 sefer tekrarından sonra tüketici hakem heyetine giderek gizli ayıplı mal kapsamında araç değişimi talep edin.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllarca sattım ve kullandım.

C200d araçlarda renault ortaklığında motorda olurdu bu, ancak 3-4k kmde değil 13000 km de falan uyarı verirde, servis ücretsiz ilave ederdi, çünkü MBT ücretsiz eklenmesini belirtirdi

Siz 4446244 ü arayın destek isteyin, devamında aynı problem olursa ki her gittiğinizde açılış ve kapanış iş emrini inatla isteyin, 3 sefer tekrarından sonra tüketici hakem heyetine giderek gizli ayıplı mal kapsamında araç değişimi talep edin.
    Çok teşekkür ederim yararlı bilgiler. Dediğinizi yapacam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler