User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
117 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Türkiye'de modifiye kültüründe apaçiliğin artması..

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skunkII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnstagram çıktı çıktı bakıyorum o kadar çöp arabalar türediki anlamıyorum yani bir insan bir arabaya o kadar para harcayıp nasıl o hale getiriyorlar o arabaları.Saçma sapan isimler ve arabayla prim yapmalar bunu anlatmıyorum bile.Ama bir eskilerin imkansızlıklarla o eski yıllarda yaptığı arabalara bakıyorum.Birde şimdi bu kadar bolluk parça imkan varken yeni yapılan piyasadaki arabalara bakıyorum harbiden ne kadar kötü.Anlamak güç yani para harcıyarak orjinal kalsaydı keşke dedirten arabaları hangi zevk hangi kafayla yapıyolar.Zevkler renkler diyicem böyle zevkde olmaz.Yani illaki çok kaliteli projelerde kaliteli araçlarda çıkıyor ama dediğim gibi gördüğüm kadarıyla instagram araçları hep kötü.
    Eee piyasadaki ( sarı site ) fiyatların artması bundan dolayıya zaten ...
    Stock al örneğin 10kya bir jant 2k' bir tesisat 2k coille yere 5 cm göm araç sarı sitede olmuş sana 30k
    Maliyet 5k kar 20k wtf
    " 3'ten 2'ye

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu internet olayı ne zaman yaygınlaşmaya başladı işte o zaman kopya arabalar türedi... yani millet zevkine göre araba yapmıyor başkasının aracını kopyalıyıp yapıştırıyor resmen atıyorum bi jant modeli var o jantı aynı arabaya herkes takıyor anlamsızca bişey geliyor bana örnek verecek olursak bi e36 compact aldım zevkime göre topluyorum değişik bir araba çıksın herkeste olmayan bi model olsun derdindeyim adam gelmiş abi bu jant küçük olmuş 18 spider taksaydın diyor güleyimmi ağlayayımmı lan 1.6 arabaya 18 jant tak bide araba hatcback janta araba takmış olacağız resmen
    maalesef tüm modellerde durum aynı. Herkes aynı jantı takıp yerli milli coil ile basıyor araçlarını. amerikan park, cam filmi, cila al sana +20k.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar hep a haber izlemekten oluyo ,günde iki doz sabah akşam açkarnına tedavi şartt
    PROSTOCK GARAGE

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yay kesme press çıktı mertlik bozuldu '' daha 2cm pay var ''
    "Wagen"thusiast

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Yere yapışık araba" air midir nedir nasıl bi saçmalıksa artık
    Marka model ne olursa olsun kırmızı çizgi kaçın kaçabildiğiniz kadar..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlıklara ayrıca dikkatinizi çekerim.

sabah sabah hayattan soğudum... adam bir talisman videosu yapmış, bütün arabaları satıp talisman alasım geldi... ama illa o talisman, dünyada tek... modifiye nedir? 'dünyada olmayanları yapmak, olanları yapmak modifiye değildir!' demiş abimiz, peki sizde ne var? 'film, ön lip arka tampon eki!'...

saygılar aynen devam...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskidende böyleydi... eskiye dönüş başladı sanırım
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepimiz bu yollardangeçtik bırakın ne isterlerse yapsın elemanlar yaşları ilerleyince onlarda geri dönüp kendilerine bakıp gülerle neler yapmışız böyle diye
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatırlarsanız bir dönem düşük bel çok modaydı.etrafta donu görünecek kadar pantolonu düşüren garip tipler olurdu ve ayaklarında da converse ayakkabılar.ben bu meseleyi de bunun gibi bir moda olarak görüyorum.ve sadece bizim ülkemizle de sınırlı değil.tuner,lowrider,detailer,ricer vs.bu tip akımlar hep var ve olacak gibi görünüyor.eskiden çok eleştirirdim araca her şeyi takıp takıştıranları ama belki adam o şekilde mutlu oluyordur.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes ne istiyorsa nasıl zevk alıyorsa onu yapsın farklılık her zaman iyidir güzeldir, her ne kadar benim de gözlerimi kanatsalarda.

Asıl mesele bu tiplerin anlamsız aşırı öz güvenleri , kendilerini üstün ırk olarak görmeleri.

Ondan sonra bu özgüvenle trafikte değişik değişik hareketler , her türlü yamyamlık, itlik...
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

seref1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tipler hep vardı ama göremiyorduk.burdada barınamıyolardı.sosyal medya sayesinde artık herşey gözönünde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Zeka kültür seviyesi düşük adamların saçma sapan ticaretlerle para kazanıp parayı çar çur etmelerinden geliyor.
    Ayrıca ünal turan denilen sosyal medyada öncüleri var ve her türlü trafik kurallarına aykırı hareketleri yapan şahsiyetin örnek alınması da etkili oluyor.

Zamanında köpekbalığı 1.6 lancerim varken kendi zevkim olan şeyleri yapmıştım:
    - Ultra Racing Evo kule gergisi
    - eibach pro kit yay
    - yamaha logolu japon malı 17inç jantlar ve 225/45r17 lastikler.

Ben bunu yaparken amacım aracımın yol tutuş potansiyelini maksimum seviyede kullanmak idi. O şekilde 30bin km çok memnun bir şekilde kullandım. İyiki de yapmışım dedim.

Çevremde herkes, evo kaput taksana, niye kısa spoiler taktın evo tip uzun taksaydın, evo bodykit yap. Ses sistemi döşeyelim gibi benim zevkimle veya ihtiyacımla alakalı olmayan ve yukarıdaki şahsiyet gibi tiplerin bunları yaparak sosyal medyada şekil şekil piyasa yapmalarını görüp bana da bu fikri empoze etmeye çalışanlar vardı.

E90 m sport aracım vardı iç dış full m paket idi. Ona bile karışıyorlardı. Ben sarı/turuncu renkleri daha çok severim. sağ angel patlak idi, gittim halojen orijinal tip ampül alıp değiştirdim. Arabayı gören angeller neden beyaz değil, böyle olmamış. Ortaya double din tak vs vs, kendi istediklerini ve sosyal medyada gördüklerini söylüyorlar. Ben sarı sevdiğim için sarı taktım benim zevkim o. Double din'e ihtiyacım yok o yüzden konsolu orijinal tuttum.

Şimdi f30 320d aldım. Başladılar gene
    NBT tak, harman cardon tak, m body kit yap. ben ise görsel olarak sadece bagaj üstü m performance spoiler takmayı düşünüyorum kendi zevkim o ama ona bile yarasa yap diyen var. Sosyal medyada ne görüyorsa onu yapıyorlar... Ben uygulamaları inceleyip kendi zevkime göre değiştirmek istiyorum. Çünkü kendi fikrim ve zevkim o aracın bana ait olduğunu belirtir. Herkesin yaptığını yapsak kopyadan ve sıradanlıktan başka bir şey olmayacak.
    2019 Mazda MX-5

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün arabalar birbirinin kopyası oldu. Seat Leon, VW Golf, Honda Civic hepsi aynı kopyala yapıştır.
    Modifiyenin olayı kendine özgü araçlar ortaya çıkarmak ama artık böyle bir durum ortadan kalktı.
    Ayrıca farklı olan araçlara da olmamış diye tepki veriliyor. TrTuning, Tuning Türkiye zamanları bence daha iyiydi. Evet fiberden yapılan bir sürü araç vardı. Ama farklı araçlar görüyorduk.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında Peugeot 206 Quqla Desing (bilerek yanlış yazıldı ) vardı, ötesine kimse geçemezzzzz...

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nesiller boyu süregelen eğitimsizliğin bir sonucu bunlar cehalet meşrulaştı, alt kültür kazandı ve popüler oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar bindikleri arabalarla kendilerini göstermeyi ve ifade etmeyi düşündüğü sürece böyle devam eder bu işler. Adam iki kelimeyi bir araya getiremiyor ama altında ki araba ile adam oldum sanıyor. Yolda da saçma sapan hareketler makas atmalar, alakasız yerlerde gazlamalar. Bir mal alırsın kapıya koyarsın beğenmeyen çok olur. Corsam var 2001 model sat bunu diyen mi dersin, polo neden almadın diyen mi dersin, bana sat varex takıcam basıcam diyor eleman ulan 75 bg araba ne gazlaması Şuan en mantıklısı en dolusunu oem olarak alıp binmek galiba.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Kıvılcım atan AIR Ford custom ticari inceleme"

Okumaya çalışırken iq kaybettim...
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    97 model bir Astra f aldım otomatik. Camlara film çektirmişler, kablolar darma duman, amfiyi arka koltuğa delip takmışlar. Şimdi sıfırdan başladık. Orjinal 1-2 aksesuar dışında gayet orjinale yakın hale getirip eşimle uzun süre bineriz diye tahmin ediyorum.
    Bu tür olaylar kesinlikle eğitim seviyesi ile alakalı. Göz zevkiniz çok iyi olmayabilir. Ancak binlerce mühendisin yaptığı yayı oksijenle ısıtıp fabrikanın hatasını düzelttik demek çok mantıklı bir şey değil. Bu arkadaşların genelde enteresan bir ustası oluyor cepte bir avuç vida ve şarjlı matkabı ile dolaşan...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi birinden başlasak ki

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler