User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
59 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Köpeğinde dermatit olan var mı?

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Protein ağırlıklı beslenme, tek tip beslenme zaten yazılmış...
    Baticon zararlı evet açık yaraya sürmeyin etrafına kullanın...
    Açık yara denemez kanamıyor. Başında ve kollarında tüyler döküldü dökülen kısımlar kızardı

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maykee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi anlamda tekrar yazıyorum.. 14 yaşımdan 45 yaşıma kadar köpek besledim, çok zorda mecbur kalınmadığı müddetçe köpek yı kan maz.. heleki arap sabunu hacı şakit vs aman diyim yapmayın.. .
    vallahi ne köpek besledin bilmiyorum ama abi, ben 2 bull terrierim varken bu işte level atladım
    doğduğumdan beri evimizde cins cins köpekler oldu ; alman kurdu ,labrador , golden ..

ama bull terier sabır testiydi .
    evim bahçeliydi o zamanlar bunların 2si akşama kadar koşup oynardı , akşam bir gelirdim bembeyaz köpekler simsiyah...
    kendi işemeLerinde debelenirler , kakalarında oynarlardı..

bahçede büyük öyle küçük değil 2 köpeğe göre, 100 metrekare falan.

ee işler böyle olunca her akşam bunları eve alırken banyoda üstlerine su tutuyordum.
    ayda birde hacı şakirle ile yıkıyordum.
    Ayrıca hacı şakir ve arap sabunu bütün diğer insan-hayvan temizlik ürünlerine göre daha düşük phlı ve doğal.
    banada bunu veterinerim öğretti.

garip bilgi daha saç dökülmesi şikayeti ile gittiğim doktorun hacı şakir kullan tavsiyesi ile başladı.
    yaklaşık 10 yıldır bildiğiniz beyaz hacı şakir kullanarak saç dökülmesinin baya baya önene geçtim..

terörist no 1 : sanchez

terörist no 2 : diaz

médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpekler insanların kullandığı sabun, şampuan vs gibi kimyasallarla asla yıkanmaz. Köpeklerin cilt sağlığı ve tüy kalitesi için zararlıdır.
    Köpeklerin tüy altında yıkanmadan önce de yıkandıktan sonra da olması gereken bir yağ tabakası vardır. Bu yağ tabakasına köpek şampuanlarının bir etkisi yok.
    Ancak insanların kullandığı sabun/şampuanlarındaki ph oranının yüksek olması bu yağ tabakasını çözer.

Aşağı bir yazı bırakayım, okumak isteyen okur. Google da küçük bir araştırmayla normal şampuanın sabunun köpeklere uygulanmaması gerektiği ile ilgili tonla makale bulabilirsiniz.

----

Eğer kirli bir köpeğiniz varsa ve evde hiç köpek şampuanı kalmamışsa bir sefere mahsus olarak hassas ciltlere özel bebek şampuanı kullanmanızda sakınca yok.

İnsan şampuanının köpeklerde;

Birkaç seferden fazla ve sık kullanımı deri hassasiyetine/alerjilerine ve tüy kaybına sebep olabilmektedir.

Peki insan şampuanları neden köpeklerde kullanılmamalıdır ve köpek şampuanlarının faydaları nelerdir?

* Ciltlerimizin pH değeri aynı değildir. İnsan derisi 5.5 , köpek derisi 7.5 pH değerine sahiptir. (Örneğin limonun pH değeri 2.3, suyun pH değeri 7’dir. Yani insan cildi köpek cildinden daha asidiktir.)

Asit değeri yüksek insan şampuanları köpek cildini tahriş edebilir. Köpek şampuanlarının pH değeri 6.5 – 7.5 civarında olmalıdır.

Aksi takdirde köpek cildindeki çok değerli nem, yağ ve canlılık kaybolur. Deri nefes alamaz, cansız tüyler, kaşıntılı bir cilt oluşur. Köpeğinizin kaşınmayı abartması da durumu kötüleştirebilir.

* Köpeklerin cildi çok hassastır. İnsan cildinde yaklaşık 15 hücre katman kalınlığı varken, köpeklerde yaklaşık 5 hücre katman kalınlığı bulunmaktadır. ( Yani insan derisi köpek derisinden 3 kat kalındır.)

Bu nedenle zararlı kimyasallar içeren, yüksek asitli insan şampuanları köpeklerin derisinde tahribat yaratabilir. İnsanlara özel hassas ciltler için hazırlanmış şampuanlarda fayda etmez.

* Köpek şampuanlarının içeriğinde “köpeklere faydalı” bir çok madde bulunmaktadır. Örnekleyecek olursak;

- Piretrin ve piretroid gibi pire/kene öldürücü ilaçlar içerebilirler.

- Salisilik asit, mentol, koloidal yulaf, aloe vera gibi kaşıntı azaltıcı/önleyici antipruritik maddeler içerebilirler.

- Gliserin ve laktik asit gibi cilde kaybettiği suyu kazandıracak maddeler içerirler.

- Hindistan cevizi yağı ve ya badem yağı gibi cilde faydalı nemlendirici yağlar bulundurabilirler.

İnsan şampuanları bu doğru maddeleri içermez, köpek cildine fayda etmez hatta köpeklere asitli gelen yapısı sebebiyle yakıcı özellik taşıyabilir.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 yıldır rottweiler besliyorum. 2. köpeğim. Köpek yıkanmaz arkadaşlar hani çamurlara girmiştir gerçekten pislenmiştir , üstüne zift kir yapışmıştır onun harici evinizde beslediğiniz bir köpek ise yıkamaya gerek yok. Yıkamak derken şampuanlamaktan bahsediyorum yoksa yazın istediğiniz kadar tutun hortumu bir şey olmaz. Mesela benim oğlan en son geçen yaz ıslandı. Aşağı yukarı 1 yıl olacak hiç yıkanmadı. Ama mis gibi tertemiz. Kendilerini zaten yalayarak temizlerler. Hele hele arap sabunu , beyaz sabun vs sakın sakın. İnsanlara göre olan sabunlar hayvanlara olmaz. Köpek şampuanı kullanacaksınız oda 10 liraya satılan değil , greenfields gibi iyi markalardan kullanacaksınız 100-150 tl falan şişesi ama 1 şişe 5 yıl gider size. Dediğim gibi en iyi senede 1 kere şampuanlayın yeter , oda mesela çok koşup oynuyorsa yaz sonu yapın, onun haricinde gerek duymadıkça hayvanınızı köpürtmeyin.

Son olarak x sabun kullanıyorum köpeğime birşey olmadı sizde kullanın muhabbeti yanlış. Sizin köpeğinize zarar vermemiş olabilir ama başka bir köpekte ömür boyu uğraştıracak egzamalar çıkarabilir.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kızımın fotolarını yüklemeye çalıştım inşallah olmuştur.
    Kız arkadaşım veteriner fotoğrafları gösterdim şimdi Biraz uğraşıcak gibi gözüküyor dedi önlem olarak da veteriner yıkamalarına devam etsin (çünkü ilaç ile yıkıyor) ivermektin enjeksiyonu yaptırsın mama olarak hypoallergenic mama (vetlife) tüm bunlara rağmen biraz uzun sürebilir tedavi deri hastalıkları biraz sıkıntılı diye ekledi umarım işine yarar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xILuciferIx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşım veteriner fotoğrafları gösterdim şimdi Biraz uğraşıcak gibi gözüküyor dedi önlem olarak da veteriner yıkamalarına devam etsin (çünkü ilaç ile yıkıyor) ivermektin enjeksiyonu yaptırsın mama olarak hypoallergenic mama (vetlife) tüm bunlara rağmen biraz uzun sürebilir tedavi deri hastalıkları biraz sıkıntılı diye ekledi umarım işine yarar
    Merhabalar fotoğraflarda hiç birşey yok aslında dermatitten önce çekmiştim bunları. Şuan başında ve kollarında tüy kalmadı. Ve kızardı dökülen kısımlar. Şuan merhem ve batikon sürüyorum mamayı da değiştirdim. Veteriner yıkamayı uyuz için önermişti şuan uyuzdan çıktı sanırım dermatit olduğunu zannediyorum. Mama değişimi ve kremlerle geçer denmişti burda. Yıkatmama gerek varmıdır halen. Varsa onu da deneyelim. Sormak istediğim dermatit için de yıkama öneriliyor mu?

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar fotoğraflarda hiç birşey yok aslında dermatitten önce çekmiştim bunları. Şuan başında ve kollarında tüy kalmadı. Ve kızardı dökülen kısımlar. Şuan merhem ve batikon sürüyorum mamayı da değiştirdim. Veteriner yıkamayı uyuz için önermişti şuan uyuzdan çıktı sanırım dermatit olduğunu zannediyorum. Mama değişimi ve kremlerle geçer denmişti burda. Yıkatmama gerek varmıdır halen. Varsa onu da deneyelim. Sormak istediğim dermatit için de yıkama öneriliyor mu?
    Eğer uyuzun geçti ise bunu veteriner söylüyorsa yıkamaya gerek mümkün mertebe kuru tutmaya çalış. Batikon ve merheme devam et mama değiştirdim demişsin umarım yazdıgım mamayı almışsındır bir de burada hayvanı görmeden farazi konuşuyoruz gittiğin veteriner net olarak ne dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xILuciferIx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer uyuzun geçti ise bunu veteriner söylüyorsa yıkamaya gerek mümkün mertebe kuru tutmaya çalış. Batikon ve merheme devam et mama değiştirdim demişsin umarım yazdıgım mamayı almışsındır bir de burada hayvanı görmeden farazi konuşuyoruz gittiğin veteriner net olarak ne dedi
    Veteriner uyuz aşısı ver yıkama yapıcaz demişti. Başka yapmam gereken birşey söylemedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpeğim gün geçtikçe daha iyi olmaya devam ediyor. Bilgi veren herkese çok çok teşekkür ederim. Sayenizde kızım iyileşti Çok sağolun vakit ayırdığınız için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıldır French Bulldog besliyorum.
    İlk geldiğinde yaklaşık 2 aylıktı.Mantar ve türevlerinin hepsiyle savaştık.
    Hatta en son kısırlaştırıldıktan sonra daha farklı hastalıklar yaşadık.
    Mamasını hiç değiştirmedik.Hep somonlu ProPlan kullanıyoruz.
    AloaVera mı desem,baticon mu desem,sirkeli sular,kara merhemler neler neler kullandık.
    Her hayvan kendi tedavi yöntemini kabul ediyor.
    Baticon biz de her türlü hastalığında resmen körükleyici oldu.
    Biz mümkün olduğu kadar ilk etapta kendi haline bırakıp ilerlemesini takip ettik.Stabil ya da azalma olursa kendi kendine iyileşmesini bekledik.
    Ama ilerleme gördüğümüz zaman veteriner eşliğinde ilaç tedavisi uyguladık.
    French Bulldog tarzı beyaz tüylü köpeklerde sabırlı olmayı öğrendik.
    Tek tavsiyem sabırlı olup yanlış tedavi uygulamamak.
    Sağlıklı günlerde büyüsün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulu_cupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıldır French Bulldog besliyorum.
    İlk geldiğinde yaklaşık 2 aylıktı.Mantar ve türevlerinin hepsiyle savaştık.
    Hatta en son kısırlaştırıldıktan sonra daha farklı hastalıklar yaşadık.
    Mamasını hiç değiştirmedik.Hep somonlu ProPlan kullanıyoruz.
    AloaVera mı desem,baticon mu desem,sirkeli sular,kara merhemler neler neler kullandık.
    Her hayvan kendi tedavi yöntemini kabul ediyor.
    Baticon biz de her türlü hastalığında resmen körükleyici oldu.
    Biz mümkün olduğu kadar ilk etapta kendi haline bırakıp ilerlemesini takip ettik.Stabil ya da azalma olursa kendi kendine iyileşmesini bekledik.
    Ama ilerleme gördüğümüz zaman veteriner eşliğinde ilaç tedavisi uyguladık.
    French Bulldog tarzı beyaz tüylü köpeklerde sabırlı olmayı öğrendik.
    Tek tavsiyem sabırlı olup yanlış tedavi uygulamamak.
    Sağlıklı günlerde büyüsün
    Teşekkür ederim size de geçmiş olsun inşallah sağlıkla büyür ufaklık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan bir sorum daha olucak sizlere

Kızımın dökülen tüyleri çıkmıyor tekrar. 6 aylık kendisi. Tüy çıkarıcı bir ürün öneriniz varmıdır? Şimdiden teşekkür ederim

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan bir sorum daha olucak sizlere

Kızımın dökülen tüyleri çıkmıyor tekrar. 6 aylık kendisi. Tüy çıkarıcı bir ürün öneriniz varmıdır? Şimdiden teşekkür ederim
    çıkar çıkar, sabır lazım ona...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkar çıkar, sabır lazım ona...
    Peki abi o zaman bisey sürmüyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki abi o zaman bisey sürmüyorum
    2005 senesinde ilk dogomu sahiplendiğimden 3-4 ay sonra vücudunda kırmızılıklar çıkmaya başladı, oralar uslu yaralara döndü ve tüyleri döküldü, tüyleri resmen delik deşik oldu... bu süreç o kadar kısa sürede oldu ki tahmini 1-2 hafta... kazıntı testleri kan testleri falan, biri diyor uyuz başkası diyor alerji üniversite diyor kan değerleri anormal vs vs... ben taa Arjantin'den bir adam buldum, o yıllarda MSN var, orda saatlerce konuştuk, soru tavuk ve tavuk etli mamada çıktı ama yavrumun iyileşmesi 3-4 ayı buldu, sonrasında hiç kellik kalmadı tüyleri çıktı, o yıllarda tüy için breaveryeast kullanmıştım...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni sorun ile yigenim aylarca ugrasti sonunda guzel bir veteriner buldu o halletti herseyi ama istanbulda malesef istersen ozelden mesaj at numarasini veriyim gorusun kullandigi ilaclari soyler

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaralar tam olarak iyilecek, deri kendine gelecek sonrasında tuyleri cıkacak. Biraz zaman alır ama sabret. Bu arada yukarıda paylastıgın bebeklik fotografına delirdik Massallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005 senesinde ilk dogomu sahiplendiğimden 3-4 ay sonra vücudunda kırmızılıklar çıkmaya başladı, oralar uslu yaralara döndü ve tüyleri döküldü, tüyleri resmen delik deşik oldu... bu süreç o kadar kısa sürede oldu ki tahmini 1-2 hafta... kazıntı testleri kan testleri falan, biri diyor uyuz başkası diyor alerji üniversite diyor kan değerleri anormal vs vs... ben taa Arjantin'den bir adam buldum, o yıllarda MSN var, orda saatlerce konuştuk, soru tavuk ve tavuk etli mamada çıktı ama yavrumun iyileşmesi 3-4 ayı buldu, sonrasında hiç kellik kalmadı tüyleri çıktı, o yıllarda tüy için breaveryeast kullanmıştım...
    Alıntı Bayrampaşalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni sorun ile yigenim aylarca ugrasti sonunda guzel bir veteriner buldu o halletti herseyi ama istanbulda malesef istersen ozelden mesaj at numarasini veriyim gorusun kullandigi ilaclari soyler
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaralar tam olarak iyilecek, deri kendine gelecek sonrasında tuyleri cıkacak. Biraz zaman alır ama sabret. Bu arada yukarıda paylastıgın bebeklik fotografına delirdik Massallah
    Teşekkür ederim beklemedeyim iyilesmezse biseyler kullanırız evet yavruyken pek tatlıydı

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbulda Vetland veteriner kliniğinin ürettirdiği (biz üretiyoruz) dermatit ile ilgili DERMOVET Şampuan ları vaar. veteriner hekim Ali bey ile kontak kurabilirseniz size yardımcı olucaktır.
    Vetland Veteriner Kliniği
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler