User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İmei atılmış xiaomi telefonlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İmei atılmış xiaomi telefonlar

Herkese selam
    ***** telefon piyasasında yeni telefon alma ihtiyacım doğdu iphone 6s artık iflas etti. Telefona 2000 tlden fazla vermek istemiyorum çünkü alo diyip arada sosyal medyaya girmekten başka bişey yapmıyorum xiaomi telefonlara eskisi gibi imei çakılıyormuş bayada avantajlı oluyor fiyat olarak.

Bu şekilde imei atılmış telefon kullanan var mı ne gibi sıkıntılar çıkabilir

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xiaomi mi note 8 1650tlye aldım. Gayet memnunum. Xiaomi dünyayı feth edecek bir marka. Her ürün f/p açısından başarılı.
    İşletimci olarak ios gibi olmaya bilir ne zaman yavaşlar bilmiyorum ama şu an için geçişleri fln ıphone x sonrası fark ettirmedi fazla

SiMaO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mi9t Kullanıyorum ben imei atılmış bi sıkıntı yaşamadım
    2 senedir Mi6 kullandım ondada bi sorun yaşamamıştım

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 bin üstü vermek istemiyorsun diyelim.

Devlet bir yasa çıkardı, imei klon olayını birşekilde bitirdi. Bir kez daha telefon alma durumun doğacak. Onun yerine orta sınıf 2000-3000 arası birşey al derim. 2 sene garanti konusunda ve yasallığı konusunda kafan rahat olsun.

Şahsi fikrimdir.
    Instagram: mutusgarage

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmei çakışması durumunda cihazı kullanamayacağınızı biliyorsunuzdur.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çevremde 3 kişiye imei çakılmış Xiaomi aldım. Biri çakıştı. Aldığımız elemana yolladık yeniledi gönderdi.

Öte yandan agustos 2016da mi5 aldım. imei'i evde faturası kutusu olan bozuk telefonumunkini verdim. 4sene olacak bir problem yaşamadım. Şu anda annem kullanıyor.

Şimdi xiaomi mi8 kullanıyorum, migrostan aldım. 2980e gelmişti. o zamanlar imei çakılanlar 2600 civarı idi. aradaki farka değmez deyip aldım ancak ana parasına oranla çok fark eden 3tane note6 pro aldık. çünkü telefonlar bize 1100-1200tl'e geldi o dönem. garantili olanları 1700-1800tl idi. %40 daha koymamız gerekiyordu.

Özetle bir sorun yaşamazsın. İmei çakışırsa illa ki güncel bir imei bulursun, kendi bozuk telefonlarından temin edebilirsen çok daha garanti olur. Maddi durumum kısıtlı diyen için %50 ötv + %18 kdv ödemekten iyidir. 1sene önce aldığım mi8 128gb (se veya lite değil direkt mi8) hala 3500tl civarında çünkü ben alırken ötv %25 idi. ben aldıktan 1hafta sonra ötv %50 oldu

Özetle cari açık oluşmasın diye telefonlardaki vergileri arşa çıkardılar. aynı arabalarda olduğu gibi... O yüzden vergi vermek istemeyen için imei çakılan telefonlar daha mantıklı.
    2019 Mazda MX-5

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi abim 4-5 ay önce mi 9t almıştı imei atılmış.
    son 1 haftadır sürekli arayan ulaşamıyo telefon full çekiyo gözüküyo ulaşamadığı mesajı geliyo öyle geri dönüş yapıyo insanlara.
    bunun atılan imei ile alakası varmıdır bilmiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorduğum kimse kötü birşeyden bahsetmedi evdeki bozuk tuşlu telefonlardan birini kullanıcam. Fiyat olarak da redmi note 8 pro 128 gb 1750 gibi fiyata geliyor piyasanın baya uygununa geliyor daha üst modellerde daha çok fiyat farkı oluyor sanırım bugün alıcam saolun yorumlar için

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsung A50 Öneririm, yada bu yıl yeni muadil çıkmışsa ismi farklı model olarak oda olabilir, 1 senedir sıkıntısız kullanıyorum.
    Barış

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu imei olayı tam olarak nedir anlamadım bende birkaç ay önce note 8 aldım vatandan ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi abim 4-5 ay önce mi 9t almıştı imei atılmış.
    son 1 haftadır sürekli arayan ulaşamıyo telefon full çekiyo gözüküyo ulaşamadığı mesajı geliyo öyle geri dönüş yapıyo insanlara.
    bunun atılan imei ile alakası varmıdır bilmiyoruz
    Sıkıntınız benzer.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım kurumsal bayiden 0 telefon aldı ve imei çakışması yaşadı. Klon imei olduğunu ne belirten olmadı.

Çocuk o günden beri yurtdışından xiaomi alıyor ve imei klonlatıyor hiç bir problem yaşamadı Belki 3-4 tane telefon aldı bir problem yok.

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce kullanmadım fakat bildiğim kadarıyla kenarda duran eski telefonunuzun IMEI numarasını atınca sıkıntı olmuyor.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işin yasadışı olduğunu unutmayın. Yaptıracaksanızda eski ve size ait olan bir cihazı kullanın. Telefoncular belli serideki imeileri kullanıyorlar ve dışarıda ki bir kişinin imeisiyle çakıştığı zaman 2 cihazıda kapatıyorlar. Yani dışarıda tanımadığınız birisinin cihazını kullanılmaz hale getiriyorsunuz. Açmanın tek yolu byk ya fatura ve numaranız ile başvuru yapmanız. Bu durumda da cihazı sadece o numara ile kullanabiliyorsunuz. İnsanlara fazladan iş çıkartıp kimseyi mağdur etmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı cihazlara kutudan çıkar çıkmaz IMEI atılıyor. Bazı cihazlara ise cihaza sim kart takılıp kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra IMEI atılabiliyor, buna sebep boot kilidinin cihaz ilk kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra açılması.

IMEI atılmasında önemli olan konu ise cihaza IMEI telefonu bilgisayara bağlayıp sadece yeni IMEI numarası yazılarak kaydedilmiyor. Cihazın işlemcisinin boot yazılımı gibi yerlere üreticisinin yaptığının dışında üçüncü gruplarca yazılmış korsan kodlarla müdahale edilerek yapılıyor. Yani siz hack edilmiş bir cihaz kullanıyorsunuz. Bu tarz yazılım yüklü cihazlar ciddi düvenlik açığı sıkıntılarına sebep oluyor. Cihazın stabilitesi bozulabiliyor, Android güncellemelerinde sorun yaşanabiliyor ki birçok cihazda artık Android güncellemesini doğrudan yapamıyorsunuz, cihazın içindeki korsan yazılım üzerinden yapıyorsunuz. Kilitlenmeler, donmalar, uygulamalarda kararsız çalışmalar görülebiliyor. Artı olarak Android güncellemesi sonunda cihaz orjinal kayıtsız IMEI numarasına geri dönebiliyor, Samsung larda daha önce karşılaşıldığı üzere IMEI tamamen silinip cihaz kullanılmaz hale gelebiliyor.

Bende bir zaman telefon alacağım zaman bu tarz cihazlar dikkatimi çekmiş ve araştırmalarım sonucu bunları öğrenmiştim. Benim için telefonun kararlı çalışması öncelikli tercih olduğundan distribütör ithalatı bir cihaz almıştım.
    Bir sıkıntı durumunda kendim bu işlerden anlarım ve düzeltebilirim veya benim için hiç olmadık bir anda cihazın beni yarı yolda bırakması sorun değil diyenler böyle cihazları alıp kullanabilirler. Facebook gruplarında araştırma yapıldığında daha fazla bilgiye edinilebilir.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında Teknosa bile imei çakıp telefon sattı faturalı şekilde. Abime xiaomi a1 almıştık 4-5 sene önce telefona simi takıp kullanırken 3. gün imei mesajı geldi telefon kitlenecek vs diye. Daha sonra teknosaya götürdük halledip verdiler. Ben ise xiaomi mi8 kullanıyorum migros çıkışlı faturası var distribütör garantili bilmiyorum bunda da çakma işlemi falan oldu mu ama 2 telefonda da sıkıntı yok.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı cihazlara kutudan çıkar çıkmaz IMEI atılıyor. Bazı cihazlara ise cihaza sim kart takılıp kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra IMEI atılabiliyor, buna sebep boot kilidinin cihaz ilk kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra açılması.

IMEI atılmasında önemli olan konu ise cihaza IMEI telefonu bilgisayara bağlayıp sadece yeni IMEI numarası yazılarak kaydedilmiyor. Cihazın işlemcisinin boot yazılımı gibi yerlere üreticisinin yaptığının dışında üçüncü gruplarca yazılmış korsan kodlarla müdahale edilerek yapılıyor. Yani siz hack edilmiş bir cihaz kullanıyorsunuz. Bu tarz yazılım yüklü cihazlar ciddi düvenlik açığı sıkıntılarına sebep oluyor. Cihazın stabilitesi bozulabiliyor, Android güncellemelerinde sorun yaşanabiliyor ki birçok cihazda artık Android güncellemesini doğrudan yapamıyorsunuz, cihazın içindeki korsan yazılım üzerinden yapıyorsunuz. Kilitlenmeler, donmalar, uygulamalarda kararsız çalışmalar görülebiliyor. Artı olarak Android güncellemesi sonunda cihaz orjinal kayıtsız IMEI numarasına geri dönebiliyor, Samsung larda daha önce karşılaşıldığı üzere IMEI tamamen silinip cihaz kullanılmaz hale gelebiliyor.

Bende bir zaman telefon alacağım zaman bu tarz cihazlar dikkatimi çekmiş ve araştırmalarım sonucu bunları öğrenmiştim. Benim için telefonun kararlı çalışması öncelikli tercih olduğundan distribütör ithalatı bir cihaz almıştım.
    Bir sıkıntı durumunda kendim bu işlerden anlarım ve düzeltebilirim veya benim için hiç olmadık bir anda cihazın beni yarı yolda bırakması sorun değil diyenler böyle cihazları alıp kullanabilirler. Facebook gruplarında araştırma yapıldığında daha fazla bilgiye edinilebilir.
    xiaomi kendisi locked yada unlocked ürünler satıyor zaten o yüzden direkt olarak android güncellemesi alabiliyorsun unlocked cihaz ise.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senelerce Samsung un amiral modellerini kullandıktan sonra S7 artık yetersiz geldiğini hissedince Mi9T Pro aldım. İnanılmaz bir telefon fiyatına göre. Henüz IMEI atılmadı. Elimde bozuk telefon onun IMEI'sini kendim atıcam. Tavsiyem kendiniz atmayı öğrenip yapın. Şuan çift sim karttan dolayı ilk SIM dolana kadar kullanıp sonra ikinci SIM e takıp onunda yasal süresi sonunda elimdeki bozuk telefondanlardan gerçek IMEI atacağım. Bu saçma kanunlardan dolayı bir daha yerli garantili telefon almam. Zaten herşeyi kullanıcı hatası diyip garanti dışı bırakmıyorlar mı ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senelerce Samsung un amiral modellerini kullandıktan sonra S7 artık yetersiz geldiğini hissedince Mi9T Pro aldım. İnanılmaz bir telefon fiyatına göre. Henüz IMEI atılmadı. Elimde bozuk telefon onun IMEI'sini kendim atıcam. Tavsiyem kendiniz atmayı öğrenip yapın. Şuan çift sim karttan dolayı ilk SIM dolana kadar kullanıp sonra ikinci SIM e takıp onunda yasal süresi sonunda elimdeki bozuk telefondanlardan gerçek IMEI atacağım. Bu saçma kanunlardan dolayı bir daha yerli garantili telefon almam. Zaten herşeyi kullanıcı hatası diyip garanti dışı bırakmıyorlar mı ?
    zaten garantiyi geçtim de telefonun stabil çalışması güncelleme alması donmaması gibi şeyler lazım bize
    diğer konuda bende sormuştum ime atma olayı olduğunu bilmiyordum #mbulur bilgilendirdi saolsun
    bazı orta sevi modellerde 300-500 tl fark olduğu için belki değmez imei atma olayı
    ama mi note 10 pro vs. gibi cihazlarda 2000 tl fark ediyor.
    sanırım bende bu cihazlardan tercih edicem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler