User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Prefabrik evler hakkında

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağlam olsun ömürlük olsun derseniz çelik konstriksiyon yaptırın, her türlü betondan mantıklı fiyat/performans açısından.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Netflix te şöyle bir program var, değişik fikirler

group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prefabrikle ilgili rüzgar direncini merak ediyorum , istanbul tuzladaki firmanin biriyle gorustugumde 80 km hizindaki ruzgarlara dayanabilir demişti. fakat o sene bazi bolgelerde firtina çikmiş ve esen ruzgarin siddeti yeryer 100 km leri bulmuştu , hatta tv lere bile cikmisti. simdi bu prefabrikleri satin alip kurduranlarin evi tepesinemi yikildimi yani ?

raptor_98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su basman hertürlü yapılacak...bana kalırsa pirket tuğlalardan yapıp üstünede güzel bir sandaviç panelle çatı yapın..gayet sağlıklı olur ,en azından duvara birşey çarpınca beton sesi gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 Yıl boyunca bu sektörün lideri denilen firmada çalıştım. Benim tavsiyem biraz fazla para ödeyip bilinen firmalardan yaptırın, çünkü bu sektörün %80 i çakal tayfa ve dolandırıcı. Size yapacağım dediği hiçbirşeyi yapmaz. "X" malzeme kullanacağım der, "Y" malzeme kullanır. Bilinen firmalarda bu sorunu yaşamazsınız. Sözleşmede herşey bahsedilir. Dandik malzeme istiyorsanız sözleşmeye yazılır ve o uygulanır, pahalı malzeme isterseniz ona göre fiyat verilir ve yapılır.

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    prefabrikle ilgili rüzgar direncini merak ediyorum , istanbul tuzladaki firmanin biriyle gorustugumde 80 km hizindaki ruzgarlara dayanabilir demişti. fakat o sene bazi bolgelerde firtina çikmiş ve esen ruzgarin siddeti yeryer 100 km leri bulmuştu , hatta tv lere bile cikmisti. simdi bu prefabrikleri satin alip kurduranlarin evi tepesinemi yikildimi yani ?
    İki katlı prefabriklerde üst katta rüzgar sırasında esneme olabilir yorumlarını okumuştum. O yüzden yüksek ağaçların yanına yapılması sağlıklı olur deniliyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bende inşaat mühendisiyim, 5-6 sene önceki prefabrikle şimdiki prefabrikler aynı değil. Yüzde 25-30dan çok çok daha fazla fark var şuan prefabrik ile betonarme arasında. Prefabrik yapıda her gün tekoloji ilerliyor, işini iyi yapan bir yere yaptırısanız sıkıntı yaşamazsınız. En basitinden 2 katlı ortalama büyüklükte bir evin incenin ince işleri diye tabir ettiğimiz kısmı bile şuan 70-80 bin tutuyor betonarmede. Yapının amacıyla ilgili birazda
    Doğrudur, ben 4,5 senedir sektörde değilim, Start-Up'da B2B SaaS satışcısıyım. Plazadan bildiklerim bu kadar.

4-5 senedir hiç piyasayı, gelişmeleri takip etmiyorum. Ne kadar gelişmiş olsa da, ben her zaman bir işin aslının, aslına benzemeye çalışandan daha iyi olduğunu düşünürüm. Biraz oryantalim o konuda. Hala aynı fikirleri, mühendislik titrinin ardına sığınmadan savunurum.

Piyasada iş olmadığından ben %25-30 demiştim hatırladığım kadarıyla anahtar teslimde bütün maliyet farkı %50-60'ları buluyordu.Bence hala betonarme tercih sebebidir.

Ne kadar konuşssak da bu iş kaplama vs boyama mevzusuna döner. 5 sene önce, (maddi sebep ve değer kaybı haricinde) herkes araç boyatma taraftarıyken, şimdi maddi sebepleri bir kenara bırakıp kaplamayı tercih edenler de var.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim yazlik var. Prefabrik olarak yaptirdik 2 katli. hic memnun degiliz.
    1 sene sonra banyonun fayansları bile catladi esnemeden. Kisin bazi yerlerden su aliyor. Duzeltseniz baska yerden baska sorunlar ortaya cikiyor. Komple distan tekrar yalitim yapilsa ve cati oluk vs her yer tekrar elden gecse bayagi toparlanacak ama ona da bir 60-70k gider.
    Yaptirdigimiz firma kapandi ama bir cogunun dolandirici ve yalanci oldugu bir gercek. Bizim evi yapan da surekli basinda durulmasina ragmen turlu turlu cakallıklar yapmaya calismisti. Bazilarini fark ettik duzelttirdik farkedemediklerimiz de sonradan sorun olarak ortaya cikti. Firma hic bir sekilde tekrar gelip eksiklerini gidermedi.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Betonun yerini tabi tutmaz ama birşeyin aslı betonarme değil. Dünyada biz bu kafadayız sadece. Para çokomel iişkisi tamamen, dubleks 3+1 ideal büyüklükte bir prefabrik şuan 150-160a anahtar teslim ruhsatı vs içinde bitiyor. Betonarme yapmaya kalkarsan aynı evin 250 altına bitmesi zor. İnşaat süresi, yapı ağırlığı, zemin durumunun maaliyete etkisi betonarmede daha fazla. Yapı ömrü, sağlamlık, ses ısı yalıtımı gibi konulardada betonarme çok üstün diğerine göre.

Ama yılda 1-2 ay gidilicek bir evse prefabrik iyidir, iş görür. Yarın yıkıyorum desen hurdası para, betonun enkazıda masraf.

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek katlı bağ evi olarak, gazbeton yığma tipi yapmayı düşünüyorum. Çatıyıda ahşap üzeri shingle.

Ancak verim alırmıyım, pişmanmı olurum karar veremedim.
    Daha önce hafif çelik 2 katlı evimiz vardı. Alışkanlıktan olsa gerek rüzgarlı havada uyumak berbattı, gece yürürken bile çıkan sesler rahatsız ediciydi.

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Akizilkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 Yıl boyunca bu sektörün lideri denilen firmada çalıştım. Benim tavsiyem biraz fazla para ödeyip bilinen firmalardan yaptırın, çünkü bu sektörün %80 i çakal tayfa ve dolandırıcı. Size yapacağım dediği hiçbirşeyi yapmaz. "X" malzeme kullanacağım der, "Y" malzeme kullanır. Bilinen firmalarda bu sorunu yaşamazsınız. Sözleşmede herşey bahsedilir. Dandik malzeme istiyorsanız sözleşmeye yazılır ve o uygulanır, pahalı malzeme isterseniz ona göre fiyat verilir ve yapılır.
    o bilinen firmalara örnek verir misin dostum zahmet olmazsa? teşekkürler şimdiden
    her zafer acı ister...!

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alihan_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek katlı bağ evi olarak, gazbeton yığma tipi yapmayı düşünüyorum. Çatıyıda ahşap üzeri shingle.

Ancak verim alırmıyım, pişmanmı olurum karar veremedim.
    Daha önce hafif çelik 2 katlı evimiz vardı. Alışkanlıktan olsa gerek rüzgarlı havada uyumak berbattı, gece yürürken bile çıkan sesler rahatsız ediciydi.
    bağ evini bilmem ama shingle bizim evin çatısı. Hiç tavsiye etmiyorum, sıcaklık değişimlerinde yapısı bozuluyor, sıcakta ayrı soğukta ayrı. Tamir ettirdik hala aynı sorunlar devam ediyor, kiremit düşünüyoruz daha sağlıklı
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o bilinen firmalara örnek verir misin dostum zahmet olmazsa? teşekkürler şimdiden
    Vefa mühendislikte çalıştım. Aynı şekilde Hekim Holding ve Villa Yapı da sağlam firmalardır.
    Ancak Vefa mühendislik fiyat olarak biraz daha pahalıdır, kalitesi de ona göredir.

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev dediğin taş olur, beton, tuğla, yong duvar olur... yalıtım ses ona göre olur... dört tane iyi ustaya bakar...abartilmaz el vurulursa maliyette aşağı yukarı aynıdır...

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deprem sonrası günceli diyelim..

Modüler konteyner olarak geçen evlerden tek katlı bir tane yaptırmayı düşünüyoruz.
    Yaptıracağımız bu yerde sürekli kalmayı düşünmüyoruz. Boş vakitlerde biraz olsun şehirden uzaklaşıp, bahçe vs ile ilgilenip stres atma amacı ile yapılacak.
    Arsanın şuan tesviyesi yapılıyor. Üzerine su basmanı yapıldıktan sonra alacağımız konteyneri seçeceğiz.

min 3,5x8 veya max 3,5x10 kullanım alanı + veranda boyutlarında yaptıracağız büyük ihtimal. Buna göre su basmanı yapılacak zaten.

Benim şuan düşündüğüm konu İzmir'de güvenilir firmalar hangileri ? Aramızda daha önce yaptıran var mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deprem sonrası günceli diyelim..

Modüler konteyner olarak geçen evlerden tek katlı bir tane yaptırmayı düşünüyoruz.
    Yaptıracağımız bu yerde sürekli kalmayı düşünmüyoruz. Boş vakitlerde biraz olsun şehirden uzaklaşıp, bahçe vs ile ilgilenip stres atma amacı ile yapılacak.
    Arsanın şuan tesviyesi yapılıyor. Üzerine su basmanı yapıldıktan sonra alacağımız konteyneri seçeceğiz.

min 3,5x8 veya max 3,5x10 kullanım alanı + veranda boyutlarında yaptıracağız büyük ihtimal. Buna göre su basmanı yapılacak zaten.

Benim şuan düşündüğüm konu İzmir'de güvenilir firmalar hangileri ? Aramızda daha önce yaptıran var mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Limandan container kovalasana hocam çok daha uyguna gelir, 2 pencere 1kapi, mis...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun teknik uzmanlarından bilgi bekliyorum bende Wagon House olayına merak sardım ev alamayanlar için fena bi alternatif olmaz diye düşünüyorum ama teknik olarak iyi mi kötü mü bilemiyorum.Tabiki firma bazlı araştırmalarım doğru tercih olduğu fakat bağımsız yorumlara ihtiyacım var.
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Limandan container kovalasana hocam çok daha uyguna gelir, 2 pencere 1kapi, mis...
    Bülent abi biz zaten konteyner taşımacılığı yapıyoruz, almaya alınır hesaplı olarak. Ama kendin yapmaya kalktığın zaman daha pahalıya gelir bence. Birde boyut olarak küçük.

Lojistik konteynerlarının genişliği 2,4 falan geliyor.

Hazır olarak satılan konteynerler (şantiye veya modüler ev) 3x7 ölçülerinde, bilirsin sende zaten

Benim bulduğum ve almayı düşündüğüm modüler konteynerin ölçüsü de 3,5x8 daha küçüğüde benim için uygun değil.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bülent abi biz zaten konteyner taşımacılığı yapıyoruz, almaya alınır hesaplı olarak. Ama kendin yapmaya kalktığın zaman daha pahalıya gelir bence. Birde boyut olarak küçük.

Lojistik konteynerlarının genişliği 2,4 falan geliyor.

Hazır olarak satılan konteynerler (şantiye veya modüler ev) 3x7 ölçülerinde, bilirsin sende zaten

Benim bulduğum ve almayı düşündüğüm modüler konteynerin ölçüsü de 3,5x8 daha küçüğüde benim için uygun değil.
    hatırlıyorum o yüzden dedim, 1 tane değil 2-3 tane alıp dizayn yapışacak... Borusan bir ara ihaleye çıkmıştı TR nin her yerine container office ler yapacaktı ben de teklif vermiştim, bak bunun gibi bir şey güzel olmaz mı?

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler