User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Cekme belgeli aracin yurtdisina cikmasi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taxfreecar.Net Yabancıdan Yabancıya M Plaka

Bu işi en iyi bunlar bilir ama bence hiç kasma. Muayenesini sigortasını yaptır TR plaka götür. Vergilerini de ödeme. Af çıkınca ödersin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler cok saolun hakkaten duygusal bagim olmasa hic unrumda bile olmadan satarim ama artik aileden bir parca olunca kiyamiyorum. Burda aynisini almak mumkun ama basta belirttigim gibi duygusal bag asil beni bu yola itiyor. Tabi birde araba yatmasin calissin etsin baska bisey degil.

Birde burda kirmizi plaka gibi bisey var o aklima geldi simdi bunu yazarken. Onunda bi prosedurune bakicam.
    74 model sehpa...

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence @FeVıDun yardımcı olur bu konuda bence sonuçta Japonya'dan r34 getirmişti.
    bu almanya japonya arası yapılıyor..2 ülkedede 2.el ithalatı serbest olduğu için..çok yakın komşularımız olan gürcistan azerbeycan rusya ukrayna da bu şekilde araç getiriliyor bir tek biz Türkler alamıyoruz

araştırdım hepsini şansımıza s...yım 2.el bir şey alıp kullanamıyoruz

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu kural buradan oraya giderken de geçerlidir diye düşünüyorum;

Oturumunuz varsa ve 1 yıl içerisinde toplamda 185 günü oturuma sahip olduğunuz ülkede geçiriyorsanız, aracı Türkiyeye 2 sene süreyle sokabiliyorsunuz (Bulgaristan için bu şekilde en azından).

Ters mantık, Almanyada oturum var ve 1 sene içerisinde 185 günü orada geçirdiyseniz, bu hakka sahip olup buradan aracı oraya götürebilirsiniz? Nakliye ile bu yol olur mu? sanmıyorum. Sizin sınırdan geçirmeniz gerekir.

SinanTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde böyle haber vardı

YouTube

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslarim yurt disinda pistte yer kiraladi bende sifir kullanilmamis sirketim ustune plakasiz racing satin aldim, federasyondan lisans ve ata belgesi ile uzun sure pistte birakip baska arac yada ucak ile giris cikis yapilabiliyordu, halen birakanlar var ben plakalandirip sattim.

Tr plaka ile cikarttiginda hem burda vergi uzun sureli yesil sigorta, uzun gecerlilik sureli almanya ici stickerlar gereksiz para tutar. Birde evinde otopark hakkin varmi bilmiyorum ama araba orda buyuk dert.
    Ek olarak turist mantiginda ise arabayi orada birakip ucak ile donecegin zaman arabanin cesitli kosullara gore farkli bir izin cikartman gerekecek.

Orda birine satis yapabilirsin alman plaka cikar ama bu seferde geri donus problem, camaro sabit vergi ucretlendirmesi uzerinden ithalati uzay para tutar, gumruge biraksan ihale bam baska dert olur, millet sadece ruhsat olsun diye yarisi olmayan arabalara cilgin para oduyorlar.

Almanyada varmi bilmiyorum, ingilterede vergisiz arac alabiliyordum ama isin bitince satmasi dert.
    Ozlem gidercek en iyi yontem orda piyasayi biliyorsan normal kosullarda alman plaka bisey alip sonra satmak.

Kesin yerlesene yada donene kadar evlatlar burda kalaca
    Ayni ozlem mantigi ile 1 haftalik gelisimde plakanin takili oldugunu unutup 1000rr ile 1 gecede 4800tl ceza yemistim �� Yapilandirmada 12 bolduler oyle odedim

FeVıDun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba araci almanya ya getirip almanya plakasi yapabilirsiniz. Fakat geri turkiye ye götürüp tr plakasi yapmaniz imkansiz.

TR plakali sekilde almanya da 2 3 aydan fazla kullanamazsınız. Aracınızın fiyatina göre yüklü miktarda ceza yazarlar. Bu konu hakkinda asagidaki haner biraz fikir verebilir size.

Alman vatandaşı Kayseriliye 4 bin euro Turk plakası cezası - Dunya haberleri
    Harabat ehlini hor görme zakir, defineye malik viraneler var.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vaktimiz bol gereksiz seyler bolca dusunenebiliriz. Ben su anki aracimi TR ye getirsem bir sure kullansam sonra yabanci birisine satabilirmiyim?

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler cok saolun hakkaten duygusal bagim olmasa hic unrumda bile olmadan satarim ama artik aileden bir parca olunca kiyamiyorum. Burda aynisini almak mumkun ama basta belirttigim gibi duygusal bag asil beni bu yola itiyor. Tabi birde araba yatmasin calissin etsin baska bisey degil.

Birde burda kirmizi plaka gibi bisey var o aklima geldi simdi bunu yazarken. Onunda bi prosedurune bakicam.
    Abi sen burada vergi sigorta ödememe derdinde misin yoksa araba nolursa olsun gelsin mi diyorsun? Senin yaptığın işlemin buradaki karşılığı MA plaka araçlar, onlar buraya nasıl geliyorsa sen de aynı şekilde götürebilirsin diye düşünüyorum arabanı. Trafikten düşersen ve ülkeden çıkartırsan tekrar plaka alamazsın bence, yada illegal birşekilde çıkartıp aracın TR dışına çıktığını göstermeyeceksin
    Fakat burada bildiğim kadarıyla ikamet izni olan yabancılar sadece 1 MA plaka araç hakları oluyor. Belki diğerini eşin üzerine alabilirsin.

Az biraz bakınınca bu sitedeki bilgiyi gördüm arabayı plakalamak için, "A car or other motor vehicle imported to Germany from outside the EU is normally subject to a 10% import duty and a 19% import value added tax." Ayrıca sitenin alt kısmında 12 aya kadar kalacak olanlar plaka değişikliği olmadan kendi ülke plakası ile kullanabilir diye bir ibare de var. Önce oradan arabayı nasıl kayıt ettireceğini ve ne gerektiğini araştır sen, expat sitelerine bir göz at hatta kesin bulursun örneğini

How To Germany - Importing a Car Into Germany

Importing & Exporting vehicles in Germany
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FeVıDun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba araci almanya ya getirip almanya plakasi yapabilirsiniz. Fakat geri turkiye ye götürüp tr plakasi yapmaniz imkansiz.

TR plakali sekilde almanya da 2 3 aydan fazla kullanamazsınız. Aracınızın fiyatina göre yüklü miktarda ceza yazarlar. Bu konu hakkinda asagidaki haner biraz fikir verebilir size.

Alman vatandaşı Kayseriliye 4 bin euro Turk plakası cezası - Dunya haberleri
    Baya aciklayici oldu ikametimde burda oldugu icin ozaman camaroyu artik gittigimde kullanmaya devam. Tesekkurler tekrardan.
    74 model sehpa...

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Olm yollar falan hep boş ne gazlardık burda olsaydın

Şaka şaka lan ama şu olaylar geçsin muştuyla alıcaz babadan anektarları haberin olsun
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen burada vergi sigorta ödememe derdinde misin yoksa araba nolursa olsun gelsin mi diyorsun? Senin yaptığın işlemin buradaki karşılığı MA plaka araçlar, onlar buraya nasıl geliyorsa sen de aynı şekilde götürebilirsin diye düşünüyorum arabanı. Trafikten düşersen ve ülkeden çıkartırsan tekrar plaka alamazsın bence, yada illegal birşekilde çıkartıp aracın TR dışına çıktığını göstermeyeceksin
    Fakat burada bildiğim kadarıyla ikamet izni olan yabancılar sadece 1 MA plaka araç hakları oluyor. Belki diğerini eşin üzerine alabilirsin.

Az biraz bakınınca bu sitedeki bilgiyi gördüm arabayı plakalamak için, "A car or other motor vehicle imported to Germany from outside the EU is normally subject to a 10% import duty and a 19% import value added tax." Ayrıca sitenin alt kısmında 12 aya kadar kalacak olanlar plaka değişikliği olmadan kendi ülke plakası ile kullanabilir diye bir ibare de var. Önce oradan arabayı nasıl kayıt ettireceğini ve ne gerektiğini araştır sen, expat sitelerine bir göz at hatta kesin bulursun örneğini

How To Germany - Importing a Car Into Germany

Importing & Exporting vehicles in Germany
    Abi derdim arabami ve motorumu kullanmak vergi falan umrumda degil. Okadar yaptik ettik hop geldik burdayiz icimde patliyor. Bide duruyor yani ikiside calismadan duruyor canimi sikan seylerden biride bu.

Getirmek aslinda dert degil anladigim ama asil derdim olduda abi geri donduk, burada birakmak istemem onlari skintim o

Ya bir caresini bulucam ya da aynisini alicam veya hic olmadi su corona mevzusu gecince baska bir projeye falan saricam.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olm yollar falan hep boş ne gazlardık burda olsaydın

Şaka şaka lan ama şu olaylar geçsin muştuyla alıcaz babadan anektarları haberin olsun
    Bi marsina basinda kendine gelsin araba ��
    74 model sehpa...

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacı abi senin ilacın bende.

1- enektarların yerini söyleyeceksin,
    2- ruhsata gerek yok ben hallederim ,
    3- müsait olduğun gün ve saatlerin listesini vereceksin,
    4- o saatlerde gazlarken sana canlı yayın yapacağım

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılmıştır belki tüm mesajları okumadım ama,

Buradan götürmek mümkün, yurtdışı fabrika yatırımı için 1 adet sondaj 3 tane vinç götürdük şimdilik (kamyonları 2. el) ama geri getirmek sıkıntı mümkün değil. Araçları orada bırakmayı göze aldık/planladık Gerçi sizin araç eski amerikanlardandı yanlış hatırlamıyorsam, antika sınıfına girip getirilebilir belki bilemiyorum

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki arızalı aracı avrupa da yaptırmak için, binek aracın arkasına bağlanan treyler üzerinde kapıkuleden çıkartıp 2 hafta sonra dönsek buna izin varmı ? normalde pasaporta 1 araç işlenir. treyler de sürülecek araç ile aynı plaka oluyor diye biliyorum. ama treyler ile çekeceğim araç benim üstüme ancak farklı plaka ise nasıl bir yol izlemek lazım acaba bilen varmı ?

FeVıDun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arızalı aracı avrupa da yaptırmak için, binek aracın arkasına bağlanan treyler üzerinde kapıkuleden çıkartıp 2 hafta sonra dönsek buna izin varmı ? normalde pasaporta 1 araç işlenir. treyler de sürülecek araç ile aynı plaka oluyor diye biliyorum. ama treyler ile çekeceğim araç benim üstüme ancak farklı plaka ise nasıl bir yol izlemek lazım acaba bilen varmı ?
    Tr den çıkışı bilemiyorum ama giris icin ben görüşmüştüm benim arabayi treyler ile getirecektim. Sonucta 2 arac oldugu icin iki kisi gerekiyor ayri ayri kayit ediliyor fakat tr den çıkış da nasil olur bilemem
    Harabat ehlini hor görme zakir, defineye malik viraneler var.

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FeVıDun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr den çıkışı bilemiyorum ama giris icin ben görüşmüştüm benim arabayi treyler ile getirecektim. Sonucta 2 arac oldugu icin iki kisi gerekiyor ayri ayri kayit ediliyor fakat tr den çıkış da nasil olur bilemem
    karavancılar arkaya plakalı motorsiklet veya scooter koyabiliyor, avrupaya giriş yaparken motorsikleti de karavanda bulunan diğer bir kişiye işliyolarmış. muhtemelen aynı şekilde geçilecek. yeterki arabada 2 kişi olsun. araştırdığıma göre bu şekilde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abi Camaro'yu Türkiye'den Münster'e 1000 euroya götürebilir misin ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler