User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
110 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Corona Virüs Sonrası İşler Güçler...

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve eğer çiftciysen kapında 1 adet traktör 1 adet pickup olmak zorunda, bunların sadece sigorta sı muayanesi vergisi bakımı vs var..

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarım ve hayvancılık, sağlık sektörü derim.

Biz Trakya lı olarak devletin teşviğinden genelde muaf oluruz. Çünkü bizim taraftan oy gelmez. Hevesim var ama politika yüzünden gidip cesaret edemiyorum. Çocukluğum da buğday mısır ayçiçek üretimini götürdüm. Şu an kimse doğru dürüst maliyetler yüzünden yapmıyor. Bütün yaşıtlarım Çorlu da fabrika da çalışıyor. Ama elbet döneceğiz bakalım köye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit; az olan şeyin değeri yükselir olucaktı.

Maliyetler çok yüksek . Tarım biterse türkiye biter.

Ve ciddi manada insanlar artık tarımı bırakmaya başladı, herkez maaşlı iş kovalıyo çevremde..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ve ciddi manada insanlar artık tarımı bırakmaya başladı, herkez maaşlı iş kovalıyo çevremde..
    bu terse dönecek, dönmek zorunda...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Emre-U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bende Tarım sektöründeyim ziraat mühendisiyim. Modern sulama ve otomasyon üzerine hizmet veren bir firmada çalışıyorum .
    Dediğiniz olayın sebebi Tarım sektörünün bir şirketleşme kurumsallaşma yapısına girdiğinden dolayı gerçekleşiyor. 1 dönüm 2 dönüm sera kapattık hadi bakalım parayı ezicez olayı artık kalmadı.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarıma yönelim olacak. Köylü daha çok maaşlı işe yönelmiş durumda çünkü adamlar yıllardır bıktılar. Artık evlerine ekmek, dışarda okuyan çocuklarına düzenli harçlık göndermek istiyor.

Tarıma yönelim daha meraklı araştırmacı insanlar tarafından olacak. Benim çevremde kurumsal firmalarda iyi pozisyonlarda çalışıp, bu işleri ciddi manada araştıran çok kişi var. Tarımsal üretim ve entegre işleme tesisi.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama maaşları ne şöförlerin? Bizde otobüs için bulamıyoruz artık şöför, biletçileri kaldırdılar alttan yetişen de yok 5-10 sene sonra ne olucak Allah kerim
    Ortalama maaş 3k. + harcırah (yola göre değişkenlik gösteriyor) 6 lira civarı maliyeti var aylık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-U Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Tarım sektöründeyim ziraat mühendisiyim. Modern sulama ve otomasyon üzerine hizmet veren bir firmada çalışıyorum .
    Dediğiniz olayın sebebi Tarım sektörünün bir şirketleşme kurumsallaşma yapısına girdiğinden dolayı gerçekleşiyor. 1 dönüm 2 dönüm sera kapattık hadi bakalım parayı ezicez olayı artık kalmadı.
    Merhaba, güzel bi konuya değindin emre kardeşim, mesela serikte ki süral suyun sahibinin yüzlerce dönüm sera kapattığını duymussundur, durum böyle olunca serası çok olan zengin sürümden kazanırken 1 kaç dönüm yeri olan kücük ciftçi sadece borçlanıyo her yıl .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve bir diğer konu hiç toptancı haline geceleri mal satım saatlerinde giden oldumu aranızdan bilmiyorum ama kelle koltukta geziyosun, çeşit çeşit pislik insan dolu, şaka gibi gelebilir ama nerdeyse her ay net bi kaç kişiyle kavga ediyorum, tek sebebi ise hakkını yedirmemek öyle saçma sebeblerden değil, mecbursun. Polisler bile pek devriye atmaz halin içinde gece..

Emre-U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, güzel bi konuya değindin emre kardeşim, mesela serikte ki süral suyun sahibinin yüzlerce dönüm sera kapattığını duymussundur, durum böyle olunca serası çok olan zengin sürümden kazanırken 1 kaç dönüm yeri olan kücük ciftçi sadece borçlanıyo her yıl .
    Doğrudur çok iyi tanırım bilirim. Hatta şu aralar süralda topraksız domates seralarını muza çevirme aşamasında. Antalya yöresindeki çiftçinin tek çıkış yolu ya kooperatifleşmek (artık geç ve zor) ya da yeniliklere açık olmalı. Antalya subtropik üretim ( muz, avakado, mango, ejder meyvesi Vb ) yönünden çok sanslı bir bölge.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Din işi düşünüyorum üstat, tabii devletten ayırmadan.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhasebe hepten kaybolup iyice digitale dönecek şüphesiz.Ve ilerki dönemlerde digital para vb düşünürsek finansal danışmanlığa/Online sürece doğru geçiş yapmak mantıklı olacak tarafımca.tarım,sağlık ve online marketing kesinlikle 10 yıl içinde hiç şüphesiz tavan yapacaktır.
    son senelerde bunu gördüğüm için alan değiştirdim, hem bu dijitalleşme durumu ( her şeyin e-li olması) hem devletin bu noktada acımadan mali müşavirlere köle muamelesi yapması hem de her ay sonu aman kdv ne oldu ba-bs de hata var mı- muhtasaraı bir daha kontrol edelim işlerinden daral geldiği için alan değiştirdim.

Şuan başka bir şirkette maliyet muhasebesi uzm. olarak çalışıyorum. Fatura / fiş / beyanname görmüyorum mis gibi pc önümde raporlamamı / analizimi yapıyorum gm'e raporluyorum, arada hatta inip stok sayımları vs yapıyorum. İnan huzur buldum.

Ki ben büro görmemiş, öteden beri şirkette çalışmış bir meslek mensubu olarak yorulduğumu hissediyorum.

Büroda olanlar tam olarak KÖLE düzeninde çalışıyorlar, müşterinin derdi bitmez, evrak beklersin son gün gelir bir tomar evrakla hadi uğraş dur.

Geçtiğimiz yıl özel sektörü bırakıp mobilya dekorasyon işine ortak oldum o iş de patladı ortakla olmuyormuş o işler.

Çıraklığını yapmadığın işin ustalığı zor.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce Erzurum-Kars-Ağrı kökenli 3 genç olarak İstanbul'dan pılımızı pırtımızı toplayıp Ağrı'da hayvancılık yapacaktık. Güzel nakit paramız vardı, krediler, ilgili kurumlarla temaslar görüşmeler falan 6 ayı bu işe ayırdık. 120 bin dönüm kullanabileceğimiz arazi vardı. Toprak analizleri, yöre imkanları, alet edevatlar, leasing, avukat, muhasebe hesaplar kitaplar çizimler falan derken iş son düzlükte bir arkadaşımızın aile şirketinde olması gerekmesinden dolayı askıda kaldı. Biz iki arkadaş bir havayolu şirketinin pilotaj eğitimine girdik 13 ay oldu sınavlar uçuşlar falan derken havayolu firması battı Eğitim devam ediyor nasılsa bakarız başımızın çaresine dedik, şimdi de dünyada havacılık bitme noktasına geldi. Eğitimler askıya alındı falan. Elbet bir şekilde mezun olacağız ama uzun bir süre iş bulamayacağız gibi. Diğer arkadaşımızın aile işi İran'da inşaat üzerineydi. Dolayısıyla onlarında işi sıkıntıya girdi ülkeye dönüş yaptılar.

3 kafadar birbirimize holstein, simental fotoğrafları falan atmaya başladık. Galiba eski defterleri açacağız bizde.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende otomotiv sektöründe çalışıyordum iş yerimden zaten ayrılacaktım coronada bahane oldu zaten çıkmasam çıkaracaklardı. 1 haftadır evdeyim arkadaşımın çalıştığı bi gıda firması var orda şef bakalım ilk fırsatta işe aldıracak tabi ortalık düzelirse. Kurbanlık koyun gibi bekliyoruz Allah herkesin işini rastgetirsin...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer konuda da yazmıştım, gümrük müşavirliği yapıyoruz. İthalattaki azalma %50leri buldu, ihracatta sanayi ürünleri azaldı, gıda ve ilaç sektörü hızlandı.
    Bunların yanında sahadaki arkadaşların uzaktan çalışması mümkün olmadığı ve sürekli yurt dışından gelen şoförlerle temas halinde oldukları için manevi olarak sıkıntıdayız.
    Sonumuz hayır olsun.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler Corona Virüsle alakalı 3. konumu açıyorum, bazıları 'ulan bu moruk amma konuşuyor!' diyor biliyorum...

çoğunluk işini gücünü kaybediyor ve kaybedecek, iş yerleri kapanıyor, kriz sonrası seri iflaslar gelecek... ben yaklaşık 20 senedir içinde bulunduğum inşaat sektöründen tamamen çıkmayı planlıyorum, bu ülkede 5 sene inşaatla alakalı yatırım olmaz, olursa da giren herkesi batırır... Şahsi fikrim önümüzdeki 10 senenin sektörleri:

1- Tarım
    2- Sağlık sektörü tedarik
    3- Online alışveriş
    4- Minimal yaşam için üretimler, sobadır, güneş enerjisidir, mutfak malzemeleri vs...

ben şahsen tamamen otomobillere odaklanmak istiyorum, custom parçalar üretmek, airbox lar, manifoldlar, 3d parça üretimi gibi, yatırımı oraya yapmayı düşünüyorum...

sizlerin önümüzdeki 10 sene için düşünceleri nelerdir?
    neden ülkemizden bir apr bir evolve bir dinan çıkmasın ?

Çıkmaz en azından TR'de artık tek modifiye pasta cila ve jant lastik basmakla kaldığı şu dönemlerde... Yurtdışını hedeflenirse o ayrı mesela PPR Motorsport Allah yollarını açık etsin.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işim teknik destek. webden işlem yapan bir firmaya kapak atıp devam etmek istiyorum. Bir de yabancı firma iyi olur şöyle olur demeyin onu da yaşamış oldum. Girerken tüm desteği Türkiye'ye alacağız sende başında olursun idi, sonra şirket Hindistan'dan eleman almaya başladı sonra corona patlak verdi onları çıkardı, şirketin ortaklarından biri sorun çıkardı Amerika operasyonunu tamamen kapatma kararı aldılar 30 Mart'ta da o ortağın hisselerini satılığa çıkardılar 30 Haziran'a kadar sistemi ayakta tutacaklar tabi bu arada beni isten çıkardılar maaşını aldığım buradaki bayii de işszilik ödeneğine başvurdu yani bir nevi işsiz kaldım.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende piyasadan bir headline gireyim.

TR'nin en büyük lojistik firmasında bakım onarım uzmanıyım. En son çekicilerimiz değil tır parkımız diğer depolar genel müdürlülüğün bile önünü kapandı. Avrupaya giden araç sayısı günlük 2-3 tane.

Normali günlük TR'den yurtdışına çıkan araç sayısı 100+ idi. yurtiçi operasyonlarımız hariç. Gelen her araç içi dezenfekte oluyor kapısı kitleniyor sürücü 14 gün karantiya gidiyor. Bu ay sağ olsunlar maaşları zamanında tam ödendi ama böyle giderse önümüzdeki ay ne olur Allah kerim. Kendimize ait limanımız var günlük en az 1 en fazla 2 gemi gelirdi şimdi haftada inen gemi sayısı 0 ya da 1.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç mimarım.Farklı dönemler farklı üretimler yaptım.Payzaj şirketim vardı , ev aldım içini yapıp sattım vs ama asıl işim - yetim bilgisayarlı 3d görselleştirme.Bu iş kanalını önceleri inşaat firmaları ve iç mimarlara freelance görselleştirme şeklinde yapıyordum ama inşaat duraksamaya geçince de 3 yıldır bi organizasyon şirketinde maaşlı personel olarak yapıyorum.
    Düğün ve kurumsal organizasyonlar yapıyoruz.Bende , iş alım süreci öncesi mekanı o iş özelinde olabildiğince gerçekçi tasarlayıp müşteriye sunan kanatta çalışıyorum.
    Şimdi bizim sektör bildiğiniz yasaklandı haklı olarak.Bu iş ne kadar sürecek bilmiyoruz ama düzeldiğinde de insanlar toplu halde bulunulacak organizasyonlar vermeye-katılmaya imtina edecek uzun süre.İşi , işverenleri , ekibi her ne kadar aile olarak görüp sevsekte geni bu su almayla ne kadar gider , nerde batar bilmediğim için endişeliyim açıkçası.3d yi tr de , yurtdışında freelance olarak hangi sektörde , hangi şekilde uyarlayarak minimum gelir devamlılığını sağlarım onu düşünüyorum ama aklıma da bişey gelmiyor.
    Merhaba, yaklaşık olarak aynı backgrounda sahibiz bende iç mimarım ve 3d ile uğraşıyorum yaklaşık 5 yıldır aynı zamanda aile işi mimari ofisimiz var. Eğer bu sene salgın olayı çıkıp herşeyi karıştırmasaydı yurtdışındaki bir 3d stüdyoda workshopa katılıp daha sonra oradan aldığım sertifika ve referans ile oralarda bir iş bulmaya çalışacaktım çünkü burada yaptığın işin gerçekten değeri yok en azından mimari görselleştirme açısından.
    Piyasa benim başladığım zaman güzel kazandırıyordu daha sonra programların giderek kendiliğinden optimize halde gelmesiyle ve ev kullanıcısının donanıma ulaşması kolaylaştığından işler kolaylaştı ve insanların bu işte para var diyerek alakasız sektörlerden buna yönelmesi piyasayı çok düşürdü. İnşaatın şaşalı günlerinin bitmesiyle zaten artık çoğu ofis bu iş için birini çalıştırmaya ihtiyaç duymayacak halihazırda personeli olan mimar-iç mimara projeyi tanıtmaya yetecek seviyede bir görsel hazırlatıp en az maliyetle bunu nasıl satarım derdinde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler