User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
110 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Corona Virüs Sonrası İşler Güçler...

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsa aracı kurumu IT bölümündeyim, Maaşın yarısını verdiler diğer yarısını da İşkur a başvurmuşlar kısa çalışma ödeneği için artık ne zaman cevap gelir bilmiyoruz ama evden online çalışmaya devam.
    MagicPerformance

cheers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detay verir misiniz hocam
    sezon açılacak mı? açılırsa ne zman açılacak açılmazsa ne olacak?
    yani ülkenin en büyük döviz girdisi turizmde ama hükümet bu işi o kadar zamana yayarak çözmeye çalışıyor ki kendi bacağımıza sıkıyoruz gibi geliyor

bu arada erken rezervasyonlar ne durumda geri mi veriyorlar napıyorlar?
    Antalya Kemer'de otelcilikle uğraşıyoruz uzun yıllardır.Yaklaşık yatak kapasitemiz 600 üzerinde.
    Sezon şuanda açılacak gibi görünmüyor malesef.Biz tüm kapılarımızı açsak bile diğer ülkelerden uçuşlar olmayacağı için sadece iç pazar belki olabilir.
    2019 Kasım ayından beri almış olduğumuz erken rezervasyonların şuanda %70 lik kısmı iptal oldu.1 Nisan itibari ile sezonu açıp 10 Kasım gibi kapatıyorduk.Şuanda tur operatörleri de yapmış oldukları ön ödeme,avans,erken rezervasyon ödemelerinin hepsini geri çekmeye başladılar.

Bence bu sezon açılmadan kapandı.2021 sezonunu bekleyip göreceğiz.
    ---BTU cupra---

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomativ sektöründe çalışyorum.Ana sanai kapattığından dolayı bizde kapatmak zorunda kaldık.Şuan yıllık izinlerimizden kullanıyoruz.Ne zamana kadar böyle devam edeceği merak konusu
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cheers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya Kemer'de otelcilikle uğraşıyoruz uzun yıllardır.Yaklaşık yatak kapasitemiz 600 üzerinde.
    Sezon şuanda açılacak gibi görünmüyor malesef.Biz tüm kapılarımızı açsak bile diğer ülkelerden uçuşlar olmayacağı için sadece iç pazar belki olabilir.
    2019 Kasım ayından beri almış olduğumuz erken rezervasyonların şuanda %70 lik kısmı iptal oldu.1 Nisan itibari ile sezonu açıp 10 Kasım gibi kapatıyorduk.Şuanda tur operatörleri de yapmış oldukları ön ödeme,avans,erken rezervasyon ödemelerinin hepsini geri çekmeye başladılar.

Bence bu sezon açılmadan kapandı.2021 sezonunu bekleyip göreceğiz.
    o zaman öz sermaye yoğun çalışıyordunuz
    sistemi bildiğim kadarıyla zaten sezon başlamadan operatörlere odaları satıp ücretini alıyorsunuz
    eğer öyleyse geri ödeme de sıkıntı yaşayacak mısınız?
    biraz sektörü de merak ediyorum açıkçası o yüzden biraz detaylı sordum cevaplamak istemezseniz siz bilirsiniz anlarım..
    bu süreçte bir çok otel sanırım nakit sıkıntısı yaşayacak ve el değiştirme seçeneği ağır basacak
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman öz sermaye yoğun çalışıyordunuz
    sistemi bildiğim kadarıyla zaten sezon başlamadan operatörlere odaları satıp ücretini alıyorsunuz
    eğer öyleyse geri ödeme de sıkıntı yaşayacak mısınız?
    biraz sektörü de merak ediyorum açıkçası o yüzden biraz detaylı sordum cevaplamak istemezseniz siz bilirsiniz anlarım..
    bu süreçte bir çok otel sanırım nakit sıkıntısı yaşayacak ve el değiştirme seçeneği ağır basacak
    Odaları operatörlere belirli kontenjanlar dahilinde veriyoruz.Acentelerde erken rezervasyon dönemlerinde sattıkları odaların paralarını yatırıyorlar.Dolayısı ile kıştan para girmeye başlıyor kasaya.Önden yapmış oldukları ödemeleri şimdi geri istemeye başladılar.Bizim açımızdan şuanda sıkıntı yok.Tabi parayı alıp başka sektörlerde de kullanan otelci arkadaşlarımızda oldu.Yani yeni yatırım yapıp ön ödeme ile aldığı otel bile olmuştu.
    Bizim sektör biraz gariptir.Özellikle de Antalya bölgesi olarak.Hemen hemen her tur operatörünün kendi otelleri var.Sezon açılsa bile önce kendi otellerini dolduracaklar,daha sonra fiyatı uygun hizmeti iyi oteller dolacak.Şuanda otellerin el değiştirme durumu biraz ucu açık.Mücbir sebeplerden ötürü şuanda değişeceğini sanmıyorum ama bu süreç uzarsa ciddi anlamda bizleri çok zor günlerin beklediğini söylemeliyim.
    ---BTU cupra---

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Odaları operatörlere belirli kontenjanlar dahilinde veriyoruz.Acentelerde erken rezervasyon dönemlerinde sattıkları odaların paralarını yatırıyorlar.Dolayısı ile kıştan para girmeye başlıyor kasaya.Önden yapmış oldukları ödemeleri şimdi geri istemeye başladılar.Bizim açımızdan şuanda sıkıntı yok.Tabi parayı alıp başka sektörlerde de kullanan otelci arkadaşlarımızda oldu.Yani yeni yatırım yapıp ön ödeme ile aldığı otel bile olmuştu.
    Bizim sektör biraz gariptir.Özellikle de Antalya bölgesi olarak.Hemen hemen her tur operatörünün kendi otelleri var.Sezon açılsa bile önce kendi otellerini dolduracaklar,daha sonra fiyatı uygun hizmeti iyi oteller dolacak.Şuanda otellerin el değiştirme durumu biraz ucu açık.Mücbir sebeplerden ötürü şuanda değişeceğini sanmıyorum ama bu süreç uzarsa ciddi anlamda bizleri çok zor günlerin beklediğini söylemeliyim.
    halbuki en üstünde durulması gereken sektörlerden biri ama şu an çok geri plana atıldılar süreç uzadıkça turizm sezonu ölüyor bizim için
    Benim bu sene iyi bir otele rezervasyonum ama haziran yalan oldu şimdi ağıustosa sarkalım diyoruz da açık büfe işi havuz işi falan çok kafa bulandırıcı işler
    Sanki her şey dahil sistemi rafa kalkacak gibi duruyor bu süreç sonunda otelin artık bana hijyeni garanti etmesi lazım bu da açık büfe her şey dahilde çok zor
    hadi içecekler tek kullanımlık bardağa dönebilir belki ama yeme ve havuz işi soru işareti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halbuki en üstünde durulması gereken sektörlerden biri ama şu an çok geri plana atıldılar süreç uzadıkça turizm sezonu ölüyor bizim için
    Benim bu sene iyi bir otele rezervasyonum ama haziran yalan oldu şimdi ağıustosa sarkalım diyoruz da açık büfe işi havuz işi falan çok kafa bulandırıcı işler
    Sanki her şey dahil sistemi rafa kalkacak gibi duruyor bu süreç sonunda otelin artık bana hijyeni garanti etmesi lazım bu da açık büfe her şey dahilde çok zor
    hadi içecekler tek kullanımlık bardağa dönebilir belki ama yeme ve havuz işi soru işareti
    Bencede ülkemiz açısından çok önemli bir yere sahip turizm sektörü.Sonuçta biz birşey üretmiyoruz.Yani sadece deniz kum güneş Allah vergisi.güzel bir hizmet ile yola devam.

Bana göre de herşey dahil sistemini bırakmak için büyük bir fırsat doğdu.Bence tam zamanı olacaktır.İnsanlarda korku olduğu müddetçe tatil planlarını bir sonraki yıla erteleyeceklerini düşünüyorum.Sonuçta sağlık herşeyden önemli.
    Benim fikrim otellerde alakart sisteme dönülmesi yönünde.Ama tabi ki bugün açılsa sezon sanmıyorum ki oteller istediği dolulukları sağlayamayacaklar.
    Diyelim ki doluluklar herşey tam istediğimiz gibi gitti;bu sefer de tur operatörleri açısından çok kötü sezon olduğu için otellere gereken ödemeleri yapmayacaklar ve öteleme dediğimiz durum ortaya çıkacak.Bu olay da otelcilerin batması demek oluyor.Kısaca acenteciler otelci olmamalı.Ve hak edilen kazanımlar zamanında ödenmeli.
    ---BTU cupra---

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede ülkemiz açısından çok önemli bir yere sahip turizm sektörü.Sonuçta biz birşey üretmiyoruz.Yani sadece deniz kum güneş Allah vergisi.güzel bir hizmet ile yola devam.

Bana göre de herşey dahil sistemini bırakmak için büyük bir fırsat doğdu.Bence tam zamanı olacaktır.İnsanlarda korku olduğu müddetçe tatil planlarını bir sonraki yıla erteleyeceklerini düşünüyorum.Sonuçta sağlık herşeyden önemli.
    Benim fikrim otellerde alakart sisteme dönülmesi yönünde.Ama tabi ki bugün açılsa sezon sanmıyorum ki oteller istediği dolulukları sağlayamayacaklar.
    Diyelim ki doluluklar herşey tam istediğimiz gibi gitti;bu sefer de tur operatörleri açısından çok kötü sezon olduğu için otellere gereken ödemeleri yapmayacaklar ve öteleme dediğimiz durum ortaya çıkacak.Bu olay da otelcilerin batması demek oluyor.Kısaca acenteciler otelci olmamalı.Ve hak edilen kazanımlar zamanında ödenmeli.
    Allah sabır versin hocam çok belirsiz önünüz ve şu an tek başınıza kalmış durumdasınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin hocam çok belirsiz önünüz ve şu an tek başınıza kalmış durumdasınız
    Çok teşekkürler.Malesef öyle durumdayız.Hiçbir destek yok.Bu kadar istihdama sahip bir sektör olarak gerçekten çok zor bir geçiş dönemi olacak.Allah borcu harcı olanlara sabır versin.
    ---BTU cupra---

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÖmerF.Bayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, bu konuda destek almak istersen ulaşabilirsin,
    Lojistik firması sahibiyim, kendi konteynerlarım ve dorselerim var ama çekici hizmetini dışarıdan alıyorum,
    Benim ile olmasada yönlendirebileceğim dostlarım var,
    pm atıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ex- İnşaat mühendisiydim, sektör boka batıyor diye bıraktım ve pozisyon deiştirdim. B2B digital marketing, SaaS start-up'unda global sales yapıyorum. Bizde işler azalmadı, internetten alışveriş ve dönüşüm olan her sayfayla çalışıyoruz, altyapı - üretim ihtiyacımız yok. Yazılımı entegre edip, danışmanlık servisini satıyoruz. Global çalıştığım ve çalıştığım ülkelerde insanlar biraz daha önünü görebildiği için karamsarlık yerini farkındalığıa bıraktı

Bizde sektörel ufak-tefek yavaşlamalar ve müşterilimizin satın alma kararlarında yavaşlamalar dışında önemli bir sorun yok ama 2-3 haftaya her şey yoluna girer. Bizim tarafta işe alımlar aynı hızla devam ediyor. Ne işe girecekseniz girin, altyapı ve eleman ihtiyacınız minimum olsun. Benim herhangi bir ofise ihtiyacım yok, internetin olduğu her yer ofisim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ex- İnşaat mühendisiydim, sektör boka batıyor diye bıraktım ve pozisyon deiştirdim. B2B digital marketing, SaaS start-up'unda global sales yapıyorum. Bizde işler azalmadı, internetten alışveriş ve dönüşüm olan her sayfayla çalışıyoruz, altyapı - üretim ihtiyacımız yok. Yazılımı entegre edip, danışmanlık servisini satıyoruz. Global çalıştığım ve çalıştığım ülkelerde insanlar biraz daha önünü görebildiği için karamsarlık yerini farkındalığıa bıraktı

Bizde sektörel ufak-tefek yavaşlamalar ve müşterilimizin satın alma kararlarında yavaşlamalar dışında önemli bir sorun yok ama 2-3 haftaya her şey yoluna girer. Bizim tarafta işe alımlar aynı hızla devam ediyor. Ne işe girecekseniz girin, altyapı ve eleman ihtiyacınız minimum olsun. Benim herhangi bir ofise ihtiyacım yok, internetin olduğu her yer ofisim.
    teknik destek işi var mıdır? uyarsa başvurayım.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bilgisayar muhendisiyim, Riga, Letonya'da calisiyordum. Almanya'da is buldum. Istifa ettim, Turkiye'ye geleyim dedim, hem ailemi gorurum hem de vize yenileme isini burdan yaparim diye. Geldim, konsolosluga gittim vize basvurusunda bulundum. O hafta ucuslar iptal oldu. Bu arada benim vizem geldi. Neyse acilinca gideriz derken Almanlar aradi kontrati iptal ettiklerini, ellerindeki isleri kaybettiklerinden dolayi bu yil ise alim yapmicaklarini soylediler. Kaldik mi issiz olarak Istanbul'da
    Allahtan eski arkdaslarimdan birinin sirketinde hala is varmis, bana is verdi simdi evden oraya calisiyorum. Ama resmen Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olduk..
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgisayar muhendisiyim, Riga, Letonya'da calisiyordum. Almanya'da is buldum. Istifa ettim, Turkiye'ye geleyim dedim, hem ailemi gorurum hem de vize yenileme isini burdan yaparim diye. Geldim, konsolosluga gittim vize basvurusunda bulundum. O hafta ucuslar iptal oldu. Bu arada benim vizem geldi. Neyse acilinca gideriz derken Almanlar aradi kontrati iptal ettiklerini, ellerindeki isleri kaybettiklerinden dolayi bu yil ise alim yapmicaklarini soylediler. Kaldik mi issiz olarak Istanbul'da
    Allahtan eski arkdaslarimdan birinin sirketinde hala is varmis, bana is verdi simdi evden oraya calisiyorum. Ama resmen Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olduk..
    Benim de arkadaşımın başına benzer durum geldi. Yanımda farklı bir pozisyonda çalışıyordu. Eşi mühendis olduğu için ikisi de istifa edip Almanya'ya çalışmaya gitmek için hazırlık yaptılar. Eşi istifa etti, çalışma vizesi vs çıktı gitti, sonra kendiistifa etti ama turistik vize ile gitti o vizesi geç çıktı ıvır zıvır korona derken şu an ikisi de Almanyada cepten yiyor, iş yok, Airbnb ile ev tuttular vs durum boka sardı.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÖmerF.Bayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, bu konuda destek almak istersen ulaşabilirsin,
    Lojistik firması sahibiyim, kendi konteynerlarım ve dorselerim var ama çekici hizmetini dışarıdan alıyorum,
    Benim ile olmasada yönlendirebileceğim dostlarım var,

Abi sorun değilse hangi firma oldugunu özelden yazarmısın, sadece merak
    Ben %70 demiryolu ve %30 roro çıkıyorum, şuanda görünen çok şükür bize Engel yok ama işlerdeki düşüş gözle görülür şekilde,

--

Varmı aramızda başka nakliye - lojistik işi yapan ?
    5 Senedir İstanbul-Haydarpaşa limanında ro-ro sahasında Ukrayna-Türkiye arası sefer yapan acentalarda çalışıyorum, genelde bilgisayar tabanlı işlere bakıyorum.

İthalat-İhracat durmayacak dendi *****, ama firmalar yine de her an durur korkusuyla abanıyorlar, gemiler dolu gelip dolu gidiyor. Virüsten önce 10-15 tırlık boş yer kalabiliyordu ancak şuan full+full gidip geliyor.
    Biz de bu ortamda işe gidip geliyoruz tabii, hakkımızda hayırlısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de arkadaşımın başına benzer durum geldi. Yanımda farklı bir pozisyonda çalışıyordu. Eşi mühendis olduğu için ikisi de istifa edip Almanya'ya çalışmaya gitmek için hazırlık yaptılar. Eşi istifa etti, çalışma vizesi vs çıktı gitti, sonra kendiistifa etti ama turistik vize ile gitti o vizesi geç çıktı ıvır zıvır korona derken şu an ikisi de Almanyada cepten yiyor, iş yok, Airbnb ile ev tuttular vs durum boka sardı.
    Aman dedim okuyunca. Şuanda yurtdışında cepten yemek çok külfetli.

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu anda Uganda'da olmam gerekiyordu, çekimler süresiz ertelendi, savaşamıyoruz.

23 gündür evdeyiz.

Bu salgın sonrasında artık temiz su daha kıymetli olacak. Daha çok savaşımız var.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e-ticaretle uğraşıyorum, uyku grubu ürünler üzerine.
    insanlar eve kapandıkça satışlar yukarı gidiyordu ancak 2 haftadan beri satışları kapattım.
    insanlardaki sağduyusuzluk bildiğiniz gibi...

Bence bu dönemde gıda, temizlik, kişisel hijyen ve sağlık malzemeleri dışında satışlar yasaklansın diyemem, ancak insanların kendiliğinden elzem ihtiyaçlar dışında alışveriş yapmaması lazım.
    Evde canı sıkılan online alışverişe sarıyor.

Yazıktır kendini düşünmüyorsan kargo çalışanını, alışveriş yapılan firmada çalışan kişileri, o kargo firması ile mecburi olarak çalışması gerekenleri düşün. Nasıl kolay yayıldığını bangır bangır bağırıyor insanlar.

şahsen kimsenin vebalini almak istemem, böylesi günlerde kazanılacak paraya da ihtiyacım yok çok şükür, o yüzden çan eğrisi aşağı yöne geçmeden açmayı düşünmüyorum.

Türkiye e-ticarette çok çok erken bir dönemde henüz, pazar oldukça dar potansiyele göre. Yaşamakta olduğumuz dönem, uzun vade için 2 vites birden büyütecek hareketin başlangıcı şeklinde yorumlanabilir bence. Belli başlı platformların kargo firmaları/kurye üzerine ciddi yatırım yapacağını düşünüyorum.

İnsanlık tarihindeki en yaratıcı, gelişime en açık zamanlar savaş, salgın vb kaos ve afet durumlarının olduğu zamanlardır. Önümüzdeki 1 yılda, radikal değişiklikler ve yeniliklerle bir 10 yıllık atılım yapılır gibi hissediyorum bir çok alanda.
    Kargoyu geçen hafta aradım çalıştıkları için memnunlar bile. Çünkü zaten düşük gelir grubunda insanlar. İşten çıkarılsa kirasını faturasını ödeyemeyecek.

Devlet sokağa çıkma yasağı ilan edip, ödeme takvimini durdurup, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamadığı sürece iş olsun diye bakacak çoğu insan. Herkes şanslı değil birikmişi, kira geliri yok. Hatta borcun falan varsa katmerli şanssızsın hayatta.

Ben Eskişehirde yaşıyorum. Eskişehirin burnundan kıl aldırmayan mekanları 1 hafta sonra paket servise başlamak zorunda kaldı. Maaşlar bir şekilde ödenir ama bu kiralar nasıl ödenecek? Para basıyor dediğimiz yerler bile ayın yarısı mülk sahibine çalışıyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler