User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
110 sonuçtan 96 ile 110 arası

Konu: Corona Virüs Sonrası İşler Güçler...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aranızda Antalyadan direk uçak kargo yapabilen var mı rusyaya. İstanbula göndermeden?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kargoyu geçen hafta aradım çalıştıkları için memnunlar bile. Çünkü zaten düşük gelir grubunda insanlar. İşten çıkarılsa kirasını faturasını ödeyemeyecek.

Devlet sokağa çıkma yasağı ilan edip, ödeme takvimini durdurup, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamadığı sürece iş olsun diye bakacak çoğu insan. Herkes şanslı değil birikmişi, kira geliri yok. Hatta borcun falan varsa katmerli şanssızsın hayatta.

Ben Eskişehirde yaşıyorum. Eskişehirin burnundan kıl aldırmayan mekanları 1 hafta sonra paket servise başlamak zorunda kaldı. Maaşlar bir şekilde ödenir ama bu kiralar nasıl ödenecek? Para basıyor dediğimiz yerler bile ayın yarısı mülk sahibine çalışıyor.
    ilk olarak kimsenin kendisinin ve sevdiklerinin canı paradan, borçtan daha az önemli değildir, henüz tam olarak herkes konuyu kavramış olmasa da netice buraya varmaktadır.

İnsanların kendi inisiyatifiyle veremediği kararlarda toplumun sağduyusu ve devletin politikası insanları doğruya yönlendirmeli. Gecikmeli de olsa bazı doğru kararlar alınıyor.

İkinci olarak ise ben kimse alışveriş yapmasın demedim, genel olarak tüm alanlarda trend yukarı gitti sanki black friday dönemi varmış gibi. Evine kapanan herkes zaruri ihtiyaçları dışında, bir ara şunu da alayım dediği her şeyi boş vakit bulunca araştırıp sipariş vermeye başladı, yanlış olan bu.

Giyim, elektronik, ev eşyası, mobilya vb. ürünlerin ne gibi bir zaruriyeti olabilir bu günlerde. Hepsiburada, trendyol gibi platformlar da fırsattan istifade habire gazlıyorlar reklamlarla, kampanyalarla.

Halkın yanındayız propagandası yapıp tedarikçi firmalara komik desteklerde bulunuyorlar. Başımıza ne geldiyse bu aç gözlülükten geldi ama hiç akıllanacak gibi değiliz.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Ziraat'e destek kredisi için mesaj attım , hala gelen mesaj atan yok. Nerden haberi olduysa Garanti 30000 Tl'y kadar krediniz hazır diye mesaj atıyor.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Ziraat'e destek kredisi için mesaj attım , hala gelen mesaj atan yok. Nerden haberi olduysa Garanti 30000 Tl'y kadar krediniz hazır diye mesaj atıyor.
    bu konu ile ilgili bir söylenti var her şubenin 5-10 adet verme limiti gibi. nedir ne değildir bilmiyorum ama öyle bir durum varsa daha çok bekleriz.
    bende halk-ziraat ve vakıf'a başvurdum hangisi verirse

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    garanti paso mesaj atıyor tamam alayım diyorsun bu seferde sana vermemek için uğraşıyorlar.
    Seat IBIZA FR

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aranızda Antalyadan direk uçak kargo yapabilen var mı rusyaya. İstanbula göndermeden?
    Abi merhaba ben forwarder firmasinda calisiyorum. Ticari bir iş ise Detaylari iletebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SCfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba ben forwarder firmasinda calisiyorum. Ticari bir iş ise Detaylari iletebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.
    Sürekli acil durumlarda ürünleri İstanbul üstünden uçak kargo yapıyoruz ama İstanbul'a gönder Vs derken vakit kaybı. Fabrikamız Antalyada.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürekli acil durumlarda ürünleri İstanbul üstünden uçak kargo yapıyoruz ama İstanbul'a gönder Vs derken vakit kaybı. Fabrikamız Antalyada.
    Abi sen iletebilirsen mail ile detaylari ben Havayolu departmanimiz ile görüşüp gonderebilirmiyiz bakariz.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün sanayi sektörü ile ilgili Zoom'da bir toplantıya katıldım.

Üretim çoğu yerde devam ediyor, fena durumda değiliz diyorlar. İhracat ve hammadde ithalinde sıkıntılar var deniliyor. Örneğin TIR şoförleri 14 gün bekliyor diye aksamalar çok olmuş, nakliyeciler de fırsat bu fırsat geçiriyor diyorlar... Ama özellikle TIR trafiği yoğun kapılarda hızlı test kitleri ile kontrol sağlayıp devam ettirmeyi düşünüyorlarmış. Yakın zamanda çözülecek diyorlar.

Bu arada sektörlerin "mücbir sebep" kapsamına alınması ile ilgili büyük sıkıntı var. Herkes şikayetçi ve sektörlerde ayrışmaya sebep olacak diyorlar. Çünkü birisi diyor ki mesela, ben kapsama giriyorum, bana mal veren adam giremiyor, bana kötü gözle bakıyor, senin tanıdığın mı vardı, ayarladın mı falan diye saçma sapan şeyler olmaya başladı diyorlar

Devamlı olarak ilk bu gündem maddesi ile TOBB, Bakanlıklar vs. şeklinde mekik dokuyarak görüşüyorlarmış, bakalım...

Krediler şunlar bunlar için tablo çok kötü diyorlar, bankalar yardımcı olmuyor, salak salak teminatlar istiyorlar diyorlar. KGF vs gibi yapılar da kağıt üzerinde iyileştirmeler yapılmasına rağmen onlarda da krediye ulaşımın halen kolay olmadığını söylüyorlar. Teminat isteyenlere makineleri falan gösteriyoruz, 1 milyon TL'lik makineye 200.000 TL yazmaya çalışıyor adamlar diyorlar... Böyle saçmalıklar mevcut. Devletin bankaların falan inisiyatifine bırakmak yerine el koyması gerekiyor direkt.

Çeklerin dönmesi, yazılması vs konusunda da suistimaller başladı bile diyorlar...

Hizmet sektörü genel itibariyle bitik. Çocuk kreşe gidiyordu, öğretmenlerine ücretsiz izin vermişler. Veli grubu oluşturulmuş, diyorlar ki aramızda para toplayalım, maaş gibi ödeyelim. Ben katılmam dedim, katılamam, yarın bizim ne olacağımız belli değil, kime hangi birine nasıl yardım edeyim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kankacım ne yaptın bilmiyorum ama şu dönem istanbuldan bile rusyaya kalkan kargo ucakları cok sınırlı sayıda gönderilerimiz forwarder da beklemede kalıyor bir sure. antalya nasıl sen düşün.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Normal şartlarda Garanti şubelerinden birinin önünden geçtiğinde o sms'ler geliyordu. İşi ilerletmişler demekki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kankacım ne yaptın bilmiyorum ama şu dönem istanbuldan bile rusyaya kalkan kargo ucakları cok sınırlı sayıda gönderilerimiz forwarder da beklemede kalıyor bir sure. antalya nasıl sen düşün.
    bişi yapmadım geçen uçak kargoya mal yolladık istanbuldan moskovaya gitsin diye. 4-5 günde aras istanbula götürdü. ordan uçak kalkmadı geç bir güne sarktı v.s derken. mal bu akşam gelecek.

ancak uçak kargoya malı yolladıktan 1 gün sonra direk antalyadan başka bir tır yolladık. o bugün uçak kargodan önce vardı buraya tırlar bile daha hızlı geliyor artık uçak kargodan. sanırım uçak fast v.b olaylara pek giremeyeceğiz bu aralar. artık acil teslimat işleri iptal gibi.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazarlama departmanında pazar geliştirme üzerine çalışmalar yürütüyorum (tekstil sektörü için hammadde üreticiyiz)
    bundan en fazla 6 ay öncesi farklarını ve avantajlarını anlattığım fakat kimse tarafından ilgi görmeyen antimikrobiyel ürünler üzerine son 1 aydır inanılmaz bir talep var. hatta şuan üzerinde görüşmeler yapılan ve çalıştığım tek konu bu.
    maske/koruyucu kıyafet gibi saman alevi konulara pek fazla mesai harcamamayı tercih ediyorum, bunu bir kenara bırakırsak oluşan algı ve farkındalık neticesinde antimikrobiyel ürünlerin oldukça popüler olacağını söyleyebilirim.
    el örgü ipliği, giyim, temizlik bezleri, ev tekstili gibi oldukça geniş bir alanda talep var.
    farklılığı yaratıp şu durgunlukta yol alan pazara çıkan bu işin kaymağını fazlasıyla yiyecek eminim. iş fikri olması için paylaşmak istedim.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konu ile ilgili bir söylenti var her şubenin 5-10 adet verme limiti gibi. nedir ne değildir bilmiyorum ama öyle bir durum varsa daha çok bekleriz.
    bende halk-ziraat ve vakıf'a başvurdum hangisi verirse
    Az önce Ziraat bankasından msj geldi 7500tl onaylanmış. Hayırlısı ile yarın tahsil etcez bakalım.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazarlama departmanında pazar geliştirme üzerine çalışmalar yürütüyorum (tekstil sektörü için hammadde üreticiyiz)
    bundan en fazla 6 ay öncesi farklarını ve avantajlarını anlattığım fakat kimse tarafından ilgi görmeyen antimikrobiyel ürünler üzerine son 1 aydır inanılmaz bir talep var. hatta şuan üzerinde görüşmeler yapılan ve çalıştığım tek konu bu.
    maske/koruyucu kıyafet gibi saman alevi konulara pek fazla mesai harcamamayı tercih ediyorum, bunu bir kenara bırakırsak oluşan algı ve farkındalık neticesinde antimikrobiyel ürünlerin oldukça popüler olacağını söyleyebilirim.
    el örgü ipliği, giyim, temizlik bezleri, ev tekstili gibi oldukça geniş bir alanda talep var.
    farklılığı yaratıp şu durgunlukta yol alan pazara çıkan bu işin kaymağını fazlasıyla yiyecek eminim. iş fikri olması için paylaşmak istedim.
    Şu ara dikey büyüme yakalanacak çok sayıda açık sektör var ama insanların kaygılarından kurtulup hayata geçirebilmesi çok zor. Geçim derdi profesyonelleşmeyi engelliyor
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler