User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Kombi arıza sorunlar çözüm yardım..

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eca proteus mmodeli ekran yokki sadece 4 tane ışık var musluğu açtığm zaman musluk ve kalorifer ışığının bir olduğu işik yanıp sonuyor abi.
    Bacalıysa baca çekmiyor.Hermetikse ya fan dönmüyor yada fan rölesi bozuk

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bacalıysa baca çekmiyor.Hermetikse ya fan dönmüyor yada fan rölesi bozuk
    bacası var abi ne yapmam lazım bacanın çekmesi için. biz bacanın yerini değiştirmiştik en son. gene dışarıya bakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhtemelen baca çekmiyor bacaya bkın

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar işimin kalan zamanlarında kombi firmasının elektronik kartlarını tamir ediyorum hemen hemen hepimizin evinde kombi var ve sorunlar oluyor burdan sorunlarınızını çözmenize yardımcı olabiliceğimi düşünüyorum genelde kombiler ağırlıklı olarak kart arızası verir ve çözümüde çoğu zaman çok basittir.Eli lehim tutan herkes yapabilir.Elimden geldiği kadar boş zamanımda yardımcı olurum.

Arıza için kombi marka modeli arıza kodu ve detaylı arızanın ne olduğunu yazın..çözümünü yazıyım buradan..
    Süper konu öncelikle böyle bir konu için şahsım adına teşekkür ederim.

Yeni geçtiğim evde Baymak Baxi Main 24 Fİ var. oldukça eski bir cihaz.

Bakımını kendim yaptım, baca dahil söküp temizledim, 2 tane NTC sensörü varmış (ilk defa kombiyle uğraşıyorum) 1 tane sipariş edip değiştirdim.

İmbisat tankından hava kaçırıyordu kombiyi söküp tankın sibobunu yeniledim basınç kaçırma sorununu çözdüm.

Kombi stabil şekilde çalışıyor şuan ama ilk gelen fatura kullandığımız güne oranla çok geldi. Yani günde 10 m3 civarı bir tüketim yaptı en düşük derecede.

Kombinin gaz valfi ayarını bozdum muhtemelen o yüzden cihazın modülasyon değerlerine ihtiyaç duyuyorum eğer mevcut ise çok makbule geçer.

Diğer taraftan sıcak su dalgalanması ntc değişim öncesi çok fazlayken şuan oldukça azaldı. Tek sorun ilk su gelmeye başladığında cihaz düğme ayarı comfort da olsa da su kaynar geliyor bir süre sonra düzeliyor. Bu süre de de çok ciddi bir su sarfiyatı oluyor. Banyo ile kombi arası 7 metre civarı, suyun daha düşük debi de geçerken kombi nin çalışması için bir aya mevcut mudur ?

Ntc lerden diğerini de söküp temizledim ama en kısa zamanda yenileyeceğim.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eve gittiğimde bir marka modeline bakayım abi haber veririm

Her ay 1000 lira elektrik kış sezonunda imanımı gevretti Aralık Ocak Şubat Mart ayı sıkıntı onun dışında denize giriyoruz zaten
    Abim cihaz bu

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

se_RC_an - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eca proteus mmodeli ekran yokki sadece 4 tane ışık var musluğu açtığm zaman musluk ve kalorifer ışığının bir olduğu işik yanıp sonuyor abi.
    ısıklarda kırmızı yanmıyosa normaldır sıcak suda yanıp soner petek ısıtmada sabit yanar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper konu öncelikle böyle bir konu için şahsım adına teşekkür ederim.

Yeni geçtiğim evde Baymak Baxi Main 24 Fİ var. oldukça eski bir cihaz.

Bakımını kendim yaptım, baca dahil söküp temizledim, 2 tane NTC sensörü varmış (ilk defa kombiyle uğraşıyorum) 1 tane sipariş edip değiştirdim.

İmbisat tankından hava kaçırıyordu kombiyi söküp tankın sibobunu yeniledim basınç kaçırma sorununu çözdüm.

Kombi stabil şekilde çalışıyor şuan ama ilk gelen fatura kullandığımız güne oranla çok geldi. Yani günde 10 m3 civarı bir tüketim yaptı en düşük derecede.

Kombinin gaz valfi ayarını bozdum muhtemelen o yüzden cihazın modülasyon değerlerine ihtiyaç duyuyorum eğer mevcut ise çok makbule geçer.

Diğer taraftan sıcak su dalgalanması ntc değişim öncesi çok fazlayken şuan oldukça azaldı. Tek sorun ilk su gelmeye başladığında cihaz düğme ayarı comfort da olsa da su kaynar geliyor bir süre sonra düzeliyor. Bu süre de de çok ciddi bir su sarfiyatı oluyor. Banyo ile kombi arası 7 metre civarı, suyun daha düşük debi de geçerken kombi nin çalışması için bir aya mevcut mudur ?

Ntc lerden diğerini de söküp temizledim ama en kısa zamanda yenileyeceğim.
    diğer ntcyi değiş kardeşim yine öyle dene bakalım.Gaz valfinin ayarlarıyla oynadıysan çok zor ancak çıkma gaz valfi takıp devam etmen gerekir kalibrasyon servislerde yapamaz hiç uğraşma gaz sarfiyatında artar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı se_RC_an Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ısıklarda kırmızı yanmıyosa normaldır sıcak suda yanıp soner petek ısıtmada sabit yanar
    sondaki iki ışık yanıyorsa dediğim sorun vardır

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı se_RC_an Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kırnızı yanma yok sadece yanıp sonme var musluğu açtığımda. ama sıcak su vermiyor işte

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir şey sormak istiyorum. Bosch classic plus kombim var. 2 senedir bu evde oturuyorum. Su basıncı 2 3 haftada bir yavaşça azalıyordu. Servis bakıma geldi havasını bastı falan, diyor sistemde kaçak vardır, ee o zaman aşağıdakilere giden su yok diyorum. Bir şey diyemiyorlar.bu kışta aynı durumu yaşadım ama son 2 aydır su azalmıyor enteresan bir şekilde sabit. Dikkat ettim petek derecesi ile oynayınca çok değişiyor gibi ama bitercesine niye su azalır ki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir şey sormak istiyorum. Bosch classic plus kombim var. 2 senedir bu evde oturuyorum. Su basıncı 2 3 haftada bir yavaşça azalıyordu. Servis bakıma geldi havasını bastı falan, diyor sistemde kaçak vardır, ee o zaman aşağıdakilere giden su yok diyorum. Bir şey diyemiyorlar.bu kışta aynı durumu yaşadım ama son 2 aydır su azalmıyor enteresan bir şekilde sabit. Dikkat ettim petek derecesi ile oynayınca çok değişiyor gibi ama bitercesine niye su azalır ki?
    eşanjörde kaçar vardır abicim senin herzaman su kaybının olmaması sistemdeki su basıncından bile olur kombideki su bir çay bardağı su var yoktur bazen gözle bile görülmez.eşanjörün değişmesi lazım muhtemelen çok karşılaşılan durum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde şöyle söyliyim tüm kombi kullananlara eve giren hattaki su basıncı bile çok yüksekse zamanla kombiye zarar verir ilk kombi taktıranlar özellikle bunu kombi bağlıyan firmaya söylesinler gerekirse su girişine basınç düşürücü taktırsınlar.Ve mutlaka kombinin girişine voltaj regulatörü taktırın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşanjörde kaçar vardır abicim senin herzaman su kaybının olmaması sistemdeki su basıncından bile olur kombideki su bir çay bardağı su var yoktur bazen gözle bile görülmez.eşanjörün değişmesi lazım muhtemelen çok karşılaşılan durum..

Abi öncelikle bu konu için teşekkür ederim onu yazmayı unutmuşum ilk mesajda. En üst katta oturduğum için basınç aşırı yüksek değil. Bu eşanjör değişimi için servise ne demeliyim uzatılmış garanti var cihazın. Sorun yok diyip duruyorlar çünkü. Suçu ev tesisatına atıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim peteklerin etrafına bak herhangi bir kaçak olmadığına emin ol .Sonrasında tesisatçı çağırdığını ilet kaçak bulunmadığını söyle garanti bitince o cihaz çöp olur çok masraflı iş eşanjör.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim peteklerin etrafına bak herhangi bir kaçak olmadığına emin ol .Sonrasında tesisatçı çağırdığını ilet kaçak bulunmadığını söyle garanti bitince o cihaz çöp olur çok masraflı iş eşanjör.
    Eyvallah abi su falan yok. Dediğin gibi olabilir. Allah'tan 4 sene uzattım garantiyi 2 sene dolucak gerçi. Bu seneki bakımda üstüne durayım. Şuan eksilmemesi de ayrıca saçma tabi. Arıza düzelmiş gibi

adilhcl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, bu konu için bende teşekkür ederim.
    Bizde ki problem şu;Arçelik dgk 20 kombi iç, baca, ve tesisat temizliği 2 defa yapıldı ama ekranda 50 dereceye ayarladığımızda suyu 40-42 derece de tutuyor yani ayarladığımız değer ile gercek deger arasında %10 luk bi fark var nerdeyse bunun sebebi nedir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @stlegal ustam, arıza düzeldi gibi gelmesinin sebebi petekler yandığı için sanırım. Dün petekleri kapattım sonra duş sıcak su falan kullanınca biraz düşmüş basınç eğer öyle olursa sanırım 3 yollu vana oluyor. En azından servis kaçak var diyemez

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @stlegal Abi selamlar. Dün akşam kombiyi yaktık soğuk vurunca. Gece 3 gibi bi vızıltı sesine uyandık, çok yüksek değildi o yüzden üst kattan geliyo herhalde diyip yattık. Sabah sesin bizim kombiden geldiğini farkettim. Vızıltı gibi bi ses, sadece petekler açıkken çıkıyor. Sabah kombinin başına gittiğimde su basıncını 2.8 bar'da buldum, belki bundandır diyip en yakın kaloriferden su alıp basıncı 2 bar civarına çektim ama ses devam ediyor. Kombinin bakımına bu hafta içi gelecekler, adamlar gelmeden bi fikir sahibi olmak istiyorum ki düdüklenmeyelim durduk yere. Sence nedir?

Video linki

Telefonda ses iyice yüksek çıkmış, bu kadar değil normalde. Kombinin altındaki borulardan en soldaki hafif titriyor ses varken, belki yardımcı olur sıkıntıyı bulmaya. Yaz modunda bir ses yok cihazda

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler