User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
139 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 2.el piyasasının bu hali nolucak? nereye gidiyoruz?

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O degilde ne olacak bu ikinci el piyasasi
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke sadece alıcı satıcı ahlakı zayıf olsa
    bizim insanımızın artık genel olarak etik değerleri yok, karakteri zayıf, tek derdi günü kurtarmak o yüzden ben artık insan seçiyorum gereksiz kalabalığa lüzum yok alırkende iyi insandan almaya çalışıyorum satarkende iyi insana satmaya çalışıyorum telefonda laubali konuşan adamı direk şutluyorum, al satçı olduğunu anlarsam yine vermiyorum
    gerçi araç satma işi artık o kadar yorucu oldu ki satmaktan da vazgeçtim, ilk defa aynı arabaya 2. kez sigorta yaptırıcam uzun süredir
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dacia duster almaya niyetlendim, Allahta benim belamı verdi.
    2015 modeline 140 isteyen var.
    yok abi araba alamıyorum. bu paraları bu arabalara versem, kendi beynime ihanet etmiş olurum.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B!Rtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok abi araba alamıyorum. bu paraları bu arabalara versem, kendi beynime ihanet etmiş olurum.
    140 bin mi!!! Abi 140 ona vereceğine 100 daha ver 2013 CLS verelim sana. Yazık gerçekten.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupadakı ahlakı yakalamak ıcın avrupadakı gelır sevıyesıne sahıp olmak gerekır. Su ulkedede kazanclar calısanlar ıcın 3 4bın dolar olsa kımse 3 5kazanım dıye boyle ıslerle ugrasmaz zaman harcamaz. Bırde ınsanımız son 10yılda calısmadan kazanma ya alıstı.sunu dusunende cok 2 3lıra maas ve beklıceme bısıler alsat yaparım donerım. Almayın araba. Hatasız orjınal araca 90yazılmıs aynı emsal agır hasarlı arac 85yazmıs mantıkmı bu sımdı? Galerıye takas soruyorum 50eden aracına 70dıyo benım 70eden aracıma 50sayarım dıyo.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke sadece alıcı satıcı ahlakı zayıf olsa
    bizim insanımızın artık genel olarak etik değerleri yok, karakteri zayıf, tek derdi günü kurtarmak o yüzden ben artık insan seçiyorum gereksiz kalabalığa lüzum yok alırkende iyi insandan almaya çalışıyorum satarkende iyi insana satmaya çalışıyorum telefonda laubali konuşan adamı direk şutluyorum, al satçı olduğunu anlarsam yine vermiyorum
    gerçi araç satma işi artık o kadar yorucu oldu ki satmaktan da vazgeçtim, ilk defa aynı arabaya 2. kez sigorta yaptırıcam uzun süredir
    Dursun volvo seneye belki çalarım kapını Valla satma işi yorucu gerçekten, hiç sevmiyorum. Adama tam bilgi veriyorsun yine de yaranamıyorsun.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B!Rtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4x4 dusuncenız yoksa yarısına dacia lodgy onerırım 70 80e alınabılır. Dusterla aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne olursa olsun almayı düşündüğüm bir arabaya satıcının yazdığı fiyatın yarısını teklif eder çeker giderim onlar yazmaya utanmıyor ben indirim istemeye mı utanicam. Piyasada ne araba biter ne para. Herkese saygılar
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arz-talep meselesi değil mi bu iş ?
    İhtiyacınız yoksa acil değilse almayın elinizdeki araca bakın yeter çook daha karlı bi seçim olur
    Kimse kusura bakmasın hem şikayet edip hemde bu fiyatlara rağmen ha bire araç değiştiren varsa alan razı satan razı demektir..
    Satış düşerse 2.el fiyatıda düşer "0" km fiyatıda düşer denklem basit aslında denklemi bozan taraf sizsiniz( genel ) belkide..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. el satıcıları keyfi olduğu için kimsenin acelesi yok anladığım, ondan dolayı fiyat düşürüp satma derdinde değiller. Bu süreç uzarsa ancak düşer biraz, geçen 2019 ocak nisan dönemler gibi.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim insanimiz bu kafada oldugu surece hic birsey degismez,dusmez ve duzelmez.
    Bosuna kafanizi yormayin gucunuz yeten arabayi alin her gecen gun yukseliyor ki yukselmeye de devam edecek bu yil sifir araba gelmez artik.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ay kadar once 47 tl ye sattıgım 215 bınde gırtlagına kadar dolu camtavanlı 2008 1.6 multıjet bravoların suan agır hasar kayıtlı dolu olmayan modellerı 65 den baslıyor oda agır hasar kayıtlı daha 2 ay oldu olmadı yazık halimize gercekten acıncak durumdayız..

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 1 senede TL'nin değeri gerçekten çok düştü. Sadece 2. el araba fiyatları değil. İzmir'de oturduğumuz yerde geçen sene 400-450 bin TL aralığında olan evler 1 senede 550 bin TL ye çıktı. Çok pahalı almayalım dediğinde diğer semtlere bakıyorsun sonra dönüyorsun 550 bin TL mantıklı hale gelmiş diyorsun.

Ya da ayakkabı almaya gidiyorsun 300 TL'den aşağıya ayakkabı yok. 2 kişi yemeğe git 500 TL olmuş.

Özetle şöyle yapmak lazım; (rakamları afaki yazıyorum)

6 ay önce Euro 6 iken 60 bin TL olan araba, şu an Euro 7 iken 70 bin TL ise normal. Ama şu an 70 değil 80-85 bin TL yazılıyor. Bu 10-15 bin TL lik fark da sıfırda araç olmamasından kaynaklandı. Virüs döneminde çok uygun fiyata arabalar satılacak ancak işler normale döndüğü zaman üreticiler üretimlerini yarı yarıya düşürdüğü için arz talep dengesizliğinden dolayı fiyatlar daha da artacak. Şu an önümüzdeki 6 ay içerisinde paraya ihtiyacı olan birisi varsa tabiki arabasını nakide çevirmeli ancak acil ihtiyacı olmayanlar arabasını elinde tutmalı diye düşünüyorum. En azından ben böyle bir karar aldım, bakalım hayırlısı...

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupadakı ahlakı yakalamak ıcın avrupadakı gelır sevıyesıne sahıp olmak gerekır. Su ulkedede kazanclar calısanlar ıcın 3 4bın dolar olsa kımse 3 5kazanım dıye boyle ıslerle ugrasmaz zaman harcamaz. Bırde ınsanımız son 10yılda calısmadan kazanma ya alıstı.sunu dusunende cok 2 3lıra maas ve beklıceme bısıler alsat yaparım donerım. Almayın araba. Hatasız orjınal araca 90yazılmıs aynı emsal agır hasarlı arac 85yazmıs mantıkmı bu sımdı? Galerıye takas soruyorum 50eden aracına 70dıyo benım 70eden aracıma 50sayarım dıyo.
    çok doğru bir çıkarım özellikle ilk 3 cümle, bunlar hep şark kurnazlığı diye tabir edilen huylarımızın eğitimlisinin de, cahilimizin de hepimizde olduğundan kaynaklı

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ihtiyacım olduğu halde bu paralara araba alacağıma taksiye binerim, araba kiralarım yinede almam.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardır söylüyorum, kimse sallamıyor.

Tekrarlayayım:

Sıfır km araç fiyatları arttıkça ikinci el fiyatları artar. Sıfır km araç fiyatları düşerse ikinci eller de düşer.

Bunun sahibinden ile vırt zırt site ile milletin yazdığı fiyat ile alakası yoktur.

Sıfır km araç fiyatları ise ülkemizde 1) döviz kuru 2) vergiler ile alakalıdır.

Yani bu ikisinden biri düşmedikçe sıfır km araç fiyatları, dolayısıyla ikinci el araç fiyatları düşmez.

Ha ne yaparsınız, bu dönemde iş yapamadığı için sıkışan, borç/kira vs ödeyemeyen adam denk getirip piyasa fiyatının altına ev arsa araç motosiklet vs alabilirsiniz. Ama bu piyasanın düştüğü anlamına gelmez.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu dönemde araç ihtiyacım olduğu için araba bakıyorum. istenilen fiyatlar yüksek olmasına rağmen %3-%5 altı teklif veriyorum. oralı olan yok.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyatlar zaten uçuk normal ederi edibilecek rakam atıyorum 55 bın olaca zaten 72 yazmış ederinin fazla fazlasını teklif ediyosun macbur olduğun için adam atıyorum 67 teklif ediyosun adam son oluru 70 dıyor vermıyor satılmıyorda olece ılanlarda boy boy resımlerı duruyor cunku nıye adam zaten fazla fazla yazmıs ıhtıyacıda yok alan olursa dıye kı genellemede bu durumda eskiden ıhtıyacı olan satıyodu aracını suan bole bı durum yok zaten 15 20 bın tl fazla fazla yazıyolar alan olursa dıye yok abıcım turkıyede yasamak gercekten artık cok guc bı durumda eger altınızda varsa arac satmayın zaten degerı dustugu yok bu aracların yıllandıkca sarap mısalı degerlerı artıyor en ıyısımı ne varsa elde onunla gecınmek..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler