User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
139 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2.el piyasasının bu hali nolucak? nereye gidiyoruz?

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2.el piyasasının bu hali nolucak? nereye gidiyoruz?

Evet hazır coğumuz evdeyken hem sohbet amaçlı hemde piyasa hakkında konuşabiliriz diye düşündüm... bu 2.el piyasası nereye gidiyor virüsten dolayı fiyatlar düştü diyorlar ama benim gördüğüm böle birşey yok...6 ay önce 53000'e verdiğim araç 75 80 bin olmuş araçlar hem yıpranıyor hem km'ler artıyor hem yaşları artıyor ama fiyatlar uçuyor sizi bilmem ama böle araba piyasası olmaz olsun insanda heve felan bırakmadılar.. Nereye kadar gider daha ne akdar artabilir fiyatları gördükçe kafayı yicek gibi oluyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim düşüncem, 0 kilometre araç fiyatları düşmedikçe ikinci el fiyatları da düşmez bu gidişle.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Gittiği yere kadar gitsin, patlayanın da elinde patlasın. Bu şekilde düşünüyorum, saygılar.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DKB34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim düşüncem, 0 kilometre araç fiyatları düşmedikçe ikinci el fiyatları da düşmez bu gidişle.
    doğru bende böyle düşünüyorum ben bir yıl evvel gibi civic ek kasa sattım 1998 lpgsiz güvenlik paket falan yoktu km si iyiyid 150 bin gibi sonradan ekstra yaptım usdm stop vs. hatta ve hatta orijinal vti jantı sıfır lastikler taktım triger bakımı yaptım 35 bin gibi bir rakama verdim şimdi yine satacaklar makinayı 50 bin diyecek utanmasalar
    Şüphe , tek gerçektir ...

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Barancığıma katılıyorum nereye gidiyosa gitsin ben çekirdeğimi alır izlerim bu saatten sonra

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftalık 2.el piyasası ne olacak konusuna hoşgeldiniz

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır araç azlığı nedeniyle sıkıntı devam edecektir. Ama pek yakında piyasada nakit sıkıntısı başlayınca kelepir araçlar düşer illa ki. Bilhassa premium sınıfta.

Onun haricinde piyasanın yükselmesi çoğumuzun umurunda değil. Önceliklerimiz değişti artık.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 km araçların fiyatları bu şekilde oldukça ikinci el değer kaybına uğramaz. Fiyatı şişik olan marka/modeller düşer. 1-2 yaşında olup 0 fiyatı yazılan arabalar, 10 yaş civarı 100 k yazılan astra h gibi. Döviz kuru artarsa o zaman fiyatlar daha da yukarı çıkar. E segmenti 500-600k arası, D segmenti 400-500k arasına geldi. İkinci el de doğal olarak o fiyatları takip ediyor.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayilerde araba yok, felaket kuyruk var. 0 alıp topladılar, fiyatları da iyice sisirdiler.
    Bayi fiyatı 210 220 olan araçlar şuan 250den ilanda. Daha da artar bu fiyatlar.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin arabası hatasız,boyasız kazasız maşallah ilanlarda.... Bu düşünce ile gittikçe insanlar düşmez
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi sıfır araçları geçelim diyelim onlar sıfır sonuçta ama bizde nasıl bi zihniyet varda 2000 model 300 bıne gelmiş feleğin çeberinden geçmiş araçlara 60 70 80 istiyolar örneğin 2005 2006 250 km deki focuslar 35 40 bandıydaydı daha 1 yıl önce suan km lerde uçtu fiyatlar 60 65 arası hayır anlamıyorum alan varmı bunları acaba ?

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende araç bakıyorum kendime ve 2. el de aslında şöyle birşey var

Tutulan araçlar değer kazanmış.Mesela bizim kangoo muz var müthiş değer kazanmış buna ek olarak bu kangoo yu satıp b6 passat düşünüyoruz 2.0 TDI alıcısı az olduğu için fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum.Ama bi dönem 301 lere baktık yanına yaklaşılmıyor

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi sıfır araçları geçelim diyelim onlar sıfır sonuçta ama bizde nasıl bi zihniyet varda 2000 model 300 bıne gelmiş feleğin çeberinden geçmiş araçlara 60 70 80 istiyolar örneğin 2005 2006 250 km deki focuslar 35 40 bandıydaydı daha 1 yıl önce suan km lerde uçtu fiyatlar 60 65 arası hayır anlamıyorum alan varmı bunları acaba ?

Ben de bunu yazacaktım.

Sadece sıfıra yakın araçların fiyatı artsa, sıfıra düzenlemeyle olur. Fakat 70-80k altı araçların çoğu kısa süre önce 50li rakamlardaydı.

Yurtdışı sitelerde gibi bir kurum tarafından belirlenen rakama göre ortalama üstü ya da altı şeklinde değerlendirme olsa.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bunu yazacaktım.

Sadece sıfıra yakın araçların fiyatı artsa, sıfıra düzenlemeyle olur. Fakat 70-80k altı araçların çoğu kısa süre önce 50li rakamlardaydı.

Yurtdışı sitelerde gibi bir kurum tarafından belirlenen rakama göre ortalama üstü ya da altı şeklinde değerlendirme olsa.
    işin garip tarafı o zaten araçlar 250 300 bıne gelmiş daha 4 5 once 40 rakamlara or satıyolardı suan 65 70 isteyen isteyene hayır alanında aklı oldugunu dusunmuyorum yanı araclar sıfıra yakın olsa anlarız hadı bı sekilde ama hem modeller dusuk hem k m ler ucmus araclar bı dunya para .. parayı kolay kazanmıyoruz 300 bıne gelmıs araclara 65 70 bın vermek akıl karı degıl mıllet copten toplamıyor parayı sonucta ama alan varmı cok merak edıyorum

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittiği yere kadar gitsin, patlayanın da elinde patlasın. Bu şekilde düşünüyorum, saygılar.
    BaranCAN bey sakin olun, piyasanın biyere gittiği yok, 2.el durgun, takip ettiğim araçlar satılmıyor, fiyatları her gün indiriyorlar, kendi arabamdan biliyorum

Regards
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşünmeyin arkadaşlar ; yıpranırsınız...
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BaranCAN bey sakin olun, piyasanın biyere gittiği yok, 2.el durgun, takip ettiğim araçlar satılmıyor, fiyatları her gün indiriyorlar, kendi arabamdan biliyorum

Regards
    araçları bende takip ediyrum haklısınız satılmıyor ama istediği fahiş fiyatlardanda aşağı veren pek yok adam satmıyor yinede istedıgı paradan vazgecmıyor... adama dıosunkı abı aracın su km de 15 yasınd arac gercekten su para edermı sen olsaydın alırmıydın dıyorum ben almazdım dıyor haklısın dıyor ama fıyatta asagı ındıgı yok yanı kısacası rezillik...

susuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ocak ayında kardeşime 83.5 bin tl ye aldığımız arabayı 1 ay sonra al satcı olduğunu söyleyen biri 105 verdi. Şimdi insanın aklındaki soru şu. 1 ayda neden fiyat 20-30 bin tl artar. Cevabı yok. Ben araba bakmayı bıraktım. Kafam rahat.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kaporta ustamız 2 hafta önce 2007 era dizel 230k km aracını 53 bin liraya sattı canlı şahidim, tavan hariç komple yeni boyamıştı.
    ben 2010 dizel 120k km focus'um için acaba 55 civarına gider mi diye düşünüyordum ciddi ciddi..
    Ne mutlu Türküm diyene

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler