User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
139 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2.el piyasasının bu hali nolucak? nereye gidiyoruz?

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlan açan herkesin eline kelepçe vuramıcağımıza göre birde üstüne bazı satıcıların karaktersizliği eklenince karmaşa ortaya çıkması kaçınılmaz.

Kısaca düzelmez bu saatten sonra maalesef. Allah karakterli şekilde araba satana da alana da yardım etsin bu ülkede.

Adam tramer yok diyor. 3 tane tramer kaydı var. Yok demesinin sebebi kayıtlarda tutar yazmaması. Tutar yazmayınca leylekler getirmiş oluyor çünkü o kayıtları oraya.
    Barış

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...05162057/detay

benim arabanın aynısı, 60.000 tl diyor
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bugun bende bakıyordum suv katagorisine,gecen sene 35 olan offroad tipi olanlar 70 leri görmüş şu nedir ya şaka gibi ülke https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...04386752/detay

[IMG][/IMG]

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ekim ayında İstanbul dan bir explorer için 35 bine pazarlık yapıyordum nereden nereye
    her zafer acı ister...!

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dötü kalktı herkesin , baktılar bu sektörde güzel kaymak var ,eline araba yıkamak için bez almayan kişiler yılların otomobil severi gibi girdi sektöre. Bir anda aynı araba 1 ay içinde 4 el değiştirir oldu,4 tane balatası değişmeden . Sorsan herkesin elinde bakım kağıdı var

Aynı kasanın,yeni yıl modelleri üretiliyor ve artıyor ise ona yorumum yok,evet sıfır araçlar memlekette anormal pahalı ötv, kdv'nin kdv'si falan tekrar o konulara girmeye gerek yok çıkamayız. Eski model arabanın , sıfırı üretilmiyor o da pahalanıyor günden güne . Ya gavur memlekette tam terzi oluyorda bizim memlekette niye her şey bir kılıfa uyduruluyor?
    Ama artık şımarıklık boyutuna ulaştı, baran'ın dediği gibi gittiği yere kadar inşallah herkesin de elinde patlar .
    imzasız..

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sevdadan vazgectım 50 ederı olan araca 100verecek kadar mal olmadıgımı anladım. Kapımdakı aracıma a dan z ye bakım yaptım sıfır aku 4lastık cektım oldu misss 2sene daha binerim kafa rahat

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    demek ki neymiş ahlaki değerleri olmayan toplumlara kapitalizm serbest piyasa fazla geliyormuş.

Şu piyasayı gördükçe diyorum ki keşke sosyalist rejim olsa her şey devletin malı olsa mal sahipliği kavrama olmasa herkesin elinden her şey alınsa devletin politbüronun kontrolünde olsa.

İthalat yasağı sadece yerli malı kullanma zorunluluğu gelecek fiyatları devlet belirleyecek.

Sadece fırsatçı alsatçılar, keyfe keder satılıkçılar, yüksek fiyat koyayım belki bulursam çakarımcılar dan ziyade bu ülkede en kurumsal kurum bile fırsatçılık yapmaktan çekinmiyor he ama açıklamayı öyle güzel yapıyor ki az yapmışsınız diye üzülürsün.

Bu toplum serbest piyasayı hak etmiyor. Üniversite okurken Adam Smith dediler Görünmez El dediler. Piyasa kendi kendine doğal dengesini bulur falan filan. Smith abi 2.el piyasamızı görse diz çöker tövbe ister...

Eskiden sahibindene girer tatlı hayaller kurar acabamı lan derdin şimdi giriyorsun ana avrat sövüp çıkıyorsun. ***** evden çalışma yapıyorum şu ara ne zaman sövsem hanım diyorki yine sahibinden'e mi girdin ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paramız değersizleştikçe 500 bin kilometredeki E39 60 bin liradan alıcı bulacak. Bu durumda da kur artışı karşısında 2.el değerleniyor. Ben 200 bin lirayı neden megane,corolla,focus gibi arabalara gömeyim ? Diye düşünenler 2.ele yöneliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etrafta hep yeni plakalı araçlar var, al sat piyasası bayağı hareketli. Herkes al sat peşinde 3-5 lira kar yaparız diyorlar. Ama farkındamısınız bu arabaları bu fiyatlara alan var? İ20 almıştım face grubuna üyeyim, adam 135 bine i20 alıcam diye bir şeyler soruyor, altına yazmışlar, kardeşim virüs belası çıktı boşver paranı yatırma bekle biraz demiş, adam hayır almam lazım diyor. E bırakın alsınlar ya, 3 5 sene kredi ile herkes araba alabiliyor artık ama depolar boş, lastikler junyan, camlarda 100 kiralık çin malı film ve Amerikan parklarla led xenon da takınca tamam arabacıda oluyorlar.... ( istanbulda oturduğum yer bu tiplerle kaynıyor bıktım artık....)

Günlük bindiğin opel corsa c 2001 model aracım var. 1.2 lpg li ve tek kapı. Arabanın elimin değmediği, yenilemediğim yer kalmadı. Çünkü ben ayda 1000 - 1500 km yapıyorum. Ve kesinlikle yolda kalmamam lazım. 2 tane daha aracımız var ama corsa evin eşşeği, dedeme bana herkese hizmet ediyor. Satma niyetine girdim, piyasası 30 u geçmiş ulan dedim bu araba bu paraları etmez, ama baktım şahinler 20-25 bin olmuş... motorunu yıkadım, yazlıklarını taktım, içini komple süpürdüm sildim. Yazdım camına satılık... 4 kişi sordu ***** mahalleden... 29.000 dedim, araba 322.000 de sıfır motor yapılı. Heryeri tertemiz, galericiler bile 120.000 km de falan diyor... adam mesaj atıyor abi kaça bırakıcan, 28.000 e hayırlı olsun diyorum abi çok bizde ekmek yiyeceğiz dedi??? Ulan bu arabadan ne ekmeği... 2 kişi geldi bakmaya, yanlarında bir tane salak! Abi 18.000 e var 28.000 çok buna! Lan salak git onu al o zaman... valla çiçek gibi biniyorum arabama, satmıyorum da seneye boyatırım tamam

susuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ay önce 80 bin tl ye Leon Cupra alan adam 125 e ilana koyuyor açıklamada da aslında binmek için aldım ama paraya sıkıştım ondan satıyorum diyor. O zaman aldığın fiyata sat 40 bin tl üzerine koymuş, birde öyle bir açıklama yazmış ki 10 yıldır sahibi sanki.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu korona muhabbeti Çin'de başladığında arabayı satmıştım. 2004 model 1.4 x-line 206 otm. 42.250 ye satıldı 3 günde. Yeni araba bakarken içime sinen düzgün bir şey bulamadım. İlgilendiğim araclar ya çok kotu çıkıyordu ya da sahibi hiç fiyat düşmüyordu. İlandan Trabzon'da begendiğim aracı satıcının konusmasına guvenemediğim için bakmaya gitmedim. 77bin e telefondan düşen arac 3-4 gün sonra satıldı. Maltepe'den bi galeriden 86 ya ilana girdi. Gidip baktım arac en son 84 e düşüyor ve o aracı da begenmedim. Ben baktıktan 3-4 gün sonra o araç da satıldı.

Hal boyle olunca virus de patlayınca ben de alımı erteledim. Parayı dövizde degerlendirmeye calısıyorum.
    Suan yine ilgilendiğim araç ilanlarına bakıyorum Yeni ilan cok az geliyor. Olanlar da neredeyse her gün 500-1000 fiyat düşüyorlar. Galeri fiyatları sabit duruyor. Maliyetleri yüksek olduğu için bekliyorlar.
    Ben 2-3 ay sonra piyasanın %5 civarında düşeceğini düşünüyorum. İnsanlar kredi cekerek aldıklar bu arabaları. Şimdi işten cıkartılıyorlar, maaş alamıyorlar maliyet masraf arttı. 3e 5e bakmadan nakite donecek.
    Aglayanın malı bize yar olur mu bilmem. Bekleyip göreceğiz.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durum sadece Türkiyeede var zaten araçlar yaşlanıpta km'ler arttıkça fiyatlarda sacmasapan yükselen Türkiyeden başka bi ülke olmaz..Halimiz acınası..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu korona muhabbeti Çin'de başladığında arabayı satmıştım. 2004 model 1.4 x-line 206 otm. 42.250 ye satıldı 3 günde. Yeni araba bakarken içime sinen düzgün bir şey bulamadım. İlgilendiğim araclar ya çok kotu çıkıyordu ya da sahibi hiç fiyat düşmüyordu. İlandan Trabzon'da begendiğim aracı satıcının konusmasına guvenemediğim için bakmaya gitmedim. 77bin e telefondan düşen arac 3-4 gün sonra satıldı. Maltepe'den bi galeriden 86 ya ilana girdi. Gidip baktım arac en son 84 e düşüyor ve o aracı da begenmedim. Ben baktıktan 3-4 gün sonra o araç da satıldı.

Hal boyle olunca virus de patlayınca ben de alımı erteledim. Parayı dövizde degerlendirmeye calısıyorum.
    Suan yine ilgilendiğim araç ilanlarına bakıyorum Yeni ilan cok az geliyor. Olanlar da neredeyse her gün 500-1000 fiyat düşüyorlar. Galeri fiyatları sabit duruyor. Maliyetleri yüksek olduğu için bekliyorlar.
    Ben 2-3 ay sonra piyasanın %5 civarında düşeceğini düşünüyorum. İnsanlar kredi cekerek aldıklar bu arabaları. Şimdi işten cıkartılıyorlar, maaş alamıyorlar maliyet masraf arttı. 3e 5e bakmadan nakite donecek.
    Aglayanın malı bize yar olur mu bilmem. Bekleyip göreceğiz.
    Full kredi ile araba alıp ucu ucuna araba alıyorsan eğer ağlamaya hakkı yok diye düşünüyorum.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Full kredi ile araba alıp ucu ucuna araba alıyorsan eğer ağlamaya hakkı yok diye düşünüyorum.
    Ben de cok mantıklı gormuyorum butun yatırımını arabaya veya x bir seye harcamayı ama bunu yapana da saygı duyuyorum. Insanlar bugun bir salgın yuzunden magdur oluyorsa fırsatcılık yapıp malına ucuzdan cokmek etik gelmiyor.
    Hayrı olacagını da dusunmuyorum.

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada al satcı ve galerici dışında çok az binici var girdiği anda çarpılıyor çarkı destekleyen kaynak bu saftiriklerin sermayesi sayesinde hala işliyor. Şehir dışı izin belgelerinin yarısı galerici alsatçı. Kendi aralarında kimlik gizleyerek birbirlerini düdüklüyorlar şuaralar. Virüs sebebiyle binici cok katılmıyor. O digerinden alip 10 ekliyor digeri ondan alıp 20 ekliyor bunların arasına girmeyin sadece biniciden alın araştırın adam akıllı zaten bir iki soruda çöküyorlar hemen belli oluyor. Bur araç düzgünse bile bunlara fırsatçılık imkanı vermeyin. Uzun vadede kazanırsınız.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10712881/detay

Şu araba plakalıkta yazan galeride ilandayken alıcı olmuştum, 30'a bırakıyordu galerici. 1 Parça değişen var dediği için masraf vs göze alıp gidip alacaktım.

Ama sonra ekspertiz de değişen 6 ya çıkınca (ekspertizi galerici sonradan ekledi ben yaptırmadım) haliyle vaz geçtim. İlanı takip ettiğim için biliyorum araba satıldı 5-6 gün sonra 39 dan ilana girdi. Alan adam yıkatma gereği bile duymadan foto çekmişti ve ilanda sanki dün acentadan çıkmış gibi açıklama girmişti.

Şimdi bu arkadaş satıyor rakam olmuş 45, mesaj yazdım hani adam iyi niyetlidi arabayı buna değişensiz diye satmışlardır bilgisi olsun diye.

Döndü eksiklerini giderdim diyor. Sattığı arabayı bilmiyor, hadi onu geçtim alalı şurada max 1 ay olmuş sanki kendisi değiştirmiş gibi 20 bin km önce üst kapak yenilendi gibi bir ifade var ilanda.

Ben 607 yi 8 şubatta aldım, ondan 15 gün önce de buna alıcı olmuştum kısacası ocak 15-nisan 15 arasında 30 luk araba 45 olmuş. % 50 üzerine koymuş.

Arabaya ne harcadılar bilmem ama ekran kartı yanık 400-500 tl ye yapılabiliyor diyip yaptırmayan adam eminim yağın en dandiğini filtrenin en ucuzunu kullanmıştır.

Bizim piyasamızdan bir cacık olmaz çünkü rasyonel tüketici yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10712881/detay

Şu araba plakalıkta yazan galeride ilandayken alıcı olmuştum, 30'a bırakıyordu galerici. 1 Parça değişen var dediği için masraf vs göze alıp gidip alacaktım.

Ama sonra ekspertiz de değişen 6 ya çıkınca (ekspertizi galerici sonradan ekledi ben yaptırmadım) haliyle vaz geçtim. İlanı takip ettiğim için biliyorum araba satıldı 5-6 gün sonra 39 dan ilana girdi. Alan adam yıkatma gereği bile duymadan foto çekmişti ve ilanda sanki dün acentadan çıkmış gibi açıklama girmişti.

Şimdi bu arkadaş satıyor rakam olmuş 45, mesaj yazdım hani adam iyi niyetlidi arabayı buna değişensiz diye satmışlardır bilgisi olsun diye.

Döndü eksiklerini giderdim diyor. Sattığı arabayı bilmiyor, hadi onu geçtim alalı şurada max 1 ay olmuş sanki kendisi değiştirmiş gibi 20 bin km önce üst kapak yenilendi gibi bir ifade var ilanda.

Ben 607 yi 8 şubatta aldım, ondan 15 gün önce de buna alıcı olmuştum kısacası ocak 15-nisan 15 arasında 30 luk araba 45 olmuş. % 50 üzerine koymuş.

Arabaya ne harcadılar bilmem ama ekran kartı yanık 400-500 tl ye yapılabiliyor diyip yaptırmayan adam eminim yağın en dandiğini filtrenin en ucuzunu kullanmıştır.

Bizim piyasamızdan bir cacık olmaz çünkü rasyonel tüketici yok.
    ponzi sistemi gibi ya hepsi birbirine satıp fiyat yükseltiyor alıcı adam alacak araç bulamıyor zorda kalan gidip alıyor..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ponzi sistemi gibi ya hepsi birbirine satıp fiyat yükseltiyor alıcı adam alacak araç bulamıyor zorda kalan gidip alıyor..
    Bu işin bir de vebali var, ben bilmiyorum mesela arabayı da fotodan beğendim atladım gittim mersine, soktum ekspertize yazık değil mi o kadar yol emek masrafa.

İlanda bir aracım var biri aradı, eleman çorumdaymış, dedim yok mu arkadaşın tanıdığın ben malımı biliyorum ama önden gönder bi baksın istersen.

Adam detay foto rica etti 30 tane foto gönderdim. Hani geldiğince başka bişi görmesin diye.

Ama bazı satıcılar var adama soru soruyosun of puf, gel bak hoşuna giderse al. Tamam da 500 km ötedeyim ben ya hoşuma gitmezse ?

Alıcı satıcı ahlakı da zayıf bizde.

He adama fotoları attım ne oldu dersin ? Ne dönüş yaptı ne bir teşekkür etti

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10858656/detay

Virüs muhabbetinden önce emsallerine 115 ve hatta 120 üzeri bile yazıyolardı. Alanlarda oluyodu.

(Dizel otomatik jetta)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler