User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
139 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 2.el piyasasının bu hali nolucak? nereye gidiyoruz?

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasanın normale dönmesi için bilincin değişmesi gerek.

2 günlük sokağa çıkma yasağında Lupposuz kalacağım diye virüsü yayan, 1 tane ekmek için birbirlerine düşman gibi saldıran insanları dün gece gördük. Bu tüketim toplumunun bir eseridir. Ben bu bilincin de corona ile değişeceğini pek düşünmüyorum açıkçası.
    Kültürümüz bitmiş,belkide kültür yoktu. Bedava dağıtılan deprem çadırını,ihtiyaç sahiplerine fahiş fiyatla satan vatandaşlarımız var.

Neler gördü bu ülke.
    imzasız..

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadasım mercedes bayisinde calısıyor gecen hafta bir müşterisine 530 bine E kasa veriyor.. Adam şuan 200 bin üzerine ilana koydu

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İhtiyaç yok ise almayın.Belki hatırlayanlar vardır C 180 alayım mı diye sormuştum buna benzer bi konuda o zaman hatasız düşük kmlerin fiyatları 260-270 arasındaydı almadım ilan sahiplerinin burnundan kıl aldırmamasından sıkıldım alsaydım maksimum 280-290 edecekti ayıptır söylemesi o parayla 1 kilo altın aldım benim C180 parası üzerine 60-70 bin koydu.
    İhtiyacınız yok ise almayın yatırım yapın benim ihtiyacım yoktu sadece çok heves etmiştim alıp bineyim bi kaç ay zevkine varayım demiştim zaten hali hazırda passat cc vardı onunla idare etmeye devam.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @i-vtec07 düşmez şerefçiğim. şu korona çıksın daha da yükselecek. bu işe sermaye yetmiyor artık. ben başka iş bakıyorum kendime.
    Elimizdeki sermaya eridi gitti, gönlüne göre bi iş bulursun inşallah

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ypower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 duster'a 110k yazan vardı .geçtiğimiz yaz 65'e ilan yazarken benim bile içim acımıştı geri çektim sonra .gayet memnunum .olmasamda bu piyasanın kurbanı olmamaktan daha iyidir durumum şükür
    kesinlikle öyle. 2013-2014 100 bin km yi geçmemiş 4x4 duster a ben temizliğine göre 70-80 bin tl arası verebilirim. facebooktaki bütün grupları aktif olarak takip ediyorum zaten. illaki bir gün denk gelirim inşallah.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. el için bir platform oluşturulmalı tüm şehirlerde büyük şubeleri olmalı araç pazarları gibi, herkes aracını mecbur oradan satmalı almalı, misal japonya nın sistemi gibi.
    araçların değeri kişilerin keyfine göre değil platforma ve aracın fili durumuna göre belirlemeli. kazasız değişeni km motor ömrü kriterler çok net olmalı. ama bu bir hayal olur ülkemizde

en kolayı ve devletinde hoşuna gidecek olan, aldığı fiyattan daha fazla fiyata satana vergi koymak ve para akışının noterlerin yeni sistemi üzerinden yapılmasını zorunlu tutmak.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. el için bir platform oluşturulmalı tüm şehirlerde büyük şubeleri olmalı araç pazarları gibi, herkes aracını mecbur oradan satmalı almalı, misal japonya nın sistemi gibi.
    araçların değeri kişilerin keyfine göre değil platforma ve aracın fili durumuna göre belirlemeli. kazasız değişeni km motor ömrü kriterler çok net olmalı. ama bu bir hayal olur ülkemizde

en kolayı ve devletinde hoşuna gidecek olan, aldığı fiyattan daha fazla fiyata satana vergi koymak ve para akışının noterlerin yeni sistemi üzerinden yapılmasını zorunlu tutmak.
    Daha mart ayında hem araç sattım hem de aldım.

Bu yeni sistem geçmedi mi ya da opsiyonel mi? Çünkü ikisinde de notere sordum, alışverişi kendi aranızda yapacaksınız sonra işleme başlayacağız dedi.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Oldu olacak direk komünist sisteme geçilsin hepimiz aynı arabaya binelim kökten çözülsün

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha mart ayında hem araç sattım hem de aldım.

Bu yeni sistem geçmedi mi ya da opsiyonel mi? Çünkü ikisinde de notere sordum, alışverişi kendi aranızda yapacaksınız sonra işleme başlayacağız dedi.
    Opsiyoneldi zaten isteyen aracılık ücretini ödeyerek kullanabilecekti. Uygulamaya geçilmişti diye hatırlıyorum kredi kartı ile aynı zamanda.

Ben şubatın son günleri alım yaparken kredi kartını sorduğumda "daha gelmedi" demişlerdi ama vezneye geçip kartla ödedim bilgi eksikliği de olmuş olabilir

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim bir akraba durmadan araba alıp satıyor bende adamı normal binici sanıyorum clioyu naptın diyom onu sattım diyo bunumu aldım dedim ben birtane almıştım sen daha onu görmedin diyo bunuda satacamda piyasa durgun diyor...eminim bunlar gibi bu işi yapan binlerce kişi vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim bir akraba durmadan araba alıp satıyor bende adamı normal binici sanıyorum clioyu naptın diyom onu sattım diyo bunumu aldım dedim ben birtane almıştım sen daha onu görmedin diyo bunuda satacamda piyasa durgun diyor...eminim bunlar gibi bu işi yapan binlerce kişi vardır...
    binler bence az olmuş , bu işi nerdeyse arabası olan herkes yapıyor

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasa düşüyor. 1.5 ay önce 2016 octavia optimal dsg 160 k km 118 teklif vermiştim vermemişlerdi bile arabayı. bugün birebir aynı araba 106 liraya alıcı bulamadı. bilginize.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    virüs çıktığındada üzerine %30 koyacak şu an alınan her araba. aha buraya yazdım bunu da
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasa düşüyor. 1.5 ay önce 2016 octavia optimal dsg 160 k km 118 teklif vermiştim vermemişlerdi bile arabayı. bugün birebir aynı araba 106 liraya alıcı bulamadı. bilginize.
    2012 sedan lpg siz 35binde 2.5 parca boyalı seklinde otm. vites wtcc + plus + sunroof lu cruze ederi nedir? 82 verilir mi?

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    virüs çıktığındada üzerine %30 koyacak şu an alınan her araba. aha buraya yazdım bunu da
    virüs bittiğindemi demek istediniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sifir Passat a 300 bin istendiği yerde 150bin e alinmiş Passat a 250 bin istenmesi normaldir. Çünkü o verilen 150 bin artik 300 bin gibi olmuştur. Ele geçecek para yine zarar demek olacaktir. Piayasa da her şey pahalilanmaktadir. Hiçbir şey patlamayacaktir. Abarti bfiyatlar varsa da yerine oturucaktir.

S2000 fiyatlari için de ayni laf ediliyordu. Kimin elinde patladi hangisinin fiyati goçtü? Benim de hoşnut olduğum bir durum değil ancak piyasa gerçeklerini kabullenmeye başlasaniz iyi olur.

Saygilar.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    virüs bittiğindemi demek istediniz?
    aynen

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 sedan lpg siz 35binde 2.5 parca boyalı seklinde otm. vites wtcc + plus + sunroof lu cruze ederi nedir? 82 verilir mi?
    82 lira yazık günah cruze ye bence.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabaların fiyatlarının bu kadar artması elbette anormal fakat döviz kurunun bu kadar yüksek olması durumunda elbette bir artış olacak. Bu sırf arabada değil özellikle ithal edilen her üründe böyle.

Volkswagen bayine gidiyorsunuz araba yok ellerinde, kaporayla yaza sipariş alıyor. Diyor ki yaza kadar fiyatlardan kurda kaynaklı bir değişiklik olursa aradaki payı da vereceksin.

Şimdi şu anki kurun yazında aynı şekil kaldığını düşünelim, ne olur fiyatlar? Kim alacak sıfır araba? Mecburen yine ikinci ele talep olacak, böylece fiyatlarda artacak.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önceki kur fırlamasını(2 küsür tl lerden 7 lere) çoğu sektör hızlı yansıttı gıda elektronik vs ama ikinci el araçta bu yansıma yavaş yavaş oldu ve suan sonuna yaklaştı.Sadece araç olarak düşünmeyin geçen sene sattığım yedek parçada x ürünün fiyatı şuan 2x oldu.Ama kimsenin maaşı 2x olmadı.Yada 2 sene önce aldığımız 15 liralık peynirin kilosu bugün 40 tl oldu.

Yani bu çılgın fiyatlar birtek araç piyasasında yok aslında.Sıfırına baktığında şu ikinci el fiyatlarıda çok abartı gelmiyor bana artık alıştım.Sadece abartı gelen fiyatlar 2010 öncesi araçların fiyatı çok uçuk geliyor.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artıyor ama alan yok bunuda unutmayın
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler