User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Gezenadam hk. ?

olcay_bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gezenadam hk. ?

Baska bir ilden arac almayi dusunuyorum. ***** virus nedeniyle sehirler arasi yolculuk hem yasak hem riskli. Gezen adamin vekaleten arac aldigini ve cekici ile teslim ettigini gordum sayfalarinda bahsetmisler. Ama simdi 40bin lira da az para degil. Daha once bu firma ile bu sekilde calisan oldu mu? Sizce guvenmeli miyim yoksa kendi ilimden baska bir arac mi bakmaliyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sosyal medyadan görüldüğü kadarıyla başarılı ve hesaplı bir firma hakkınızda hayırlısı olsun çok cazip veya acil değilse karantina kalktıktan sonra kendi gözünüzle görüp almanıxı tavsiye ederim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu arkadaşlara izmir de ekspertiz yaptırmıştım, ücreti gönderdim, satıcı ile benim adıma buluştular, aracı ekspere soktular.

40+ foto / video gönderdiler, ben de sonrasında aracı gittim satın aldım.

Vekalet işini bilmiyorum, vekalet verip aracı yürüterek getiriyorlar ise sıkıntı. Çekici le geliyorsa çekicinin sigortası vs konuları önemli.

Çok kelepir ya da bulunmaz bir araç değil ise biraz beklemekte fayda var kendi gözünle görüp almak bir başka oluyor her zaman.

honour35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zamaninda bir 308 cc icin ekspertiz yaptirdim.
    Cok cok memnun kaldim hizmetlerinden. Belki kendim okadar iyi inceleyemezdim aracı, en ufak detayina kadar bakıp, fotografliyorlar. Tavsiye ederim. Sehirdisi herzaman icin risk, heleki uzak mesafe bir arac varsa kesinlikle tekrar tercih ederim kendilerini. Hizmetlerine karsilik cok fazla rakam aldiklarinida dusunmuyorum.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E çekici de çıkamaz ki. Yol izin belgesi alamıyorlar diye biliyorum. İyi düşünün böyle bi devirde bir firmaya vekalet verip araç getirtmem şahsen ayağıma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E çekici de çıkamaz ki. Yol izin belgesi alamıyorlar diye biliyorum. İyi düşünün böyle bi devirde bir firmaya vekalet verip araç getirtmem şahsen ayağıma.
    O cekici olayini ptesi emniyetle gorusecegim zaten. Gezenadamin bana soylemesi cekicilerin izni varmis sehirler arasi yolculuk icin.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olcay_bora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O cekici olayini ptesi emniyetle gorusecegim zaten. Gezenadamin bana soylemesi cekicilerin izni varmis sehirler arasi yolculuk icin.
    doğru söylemişler , çekiciler serbest. Sizin tek düşünmeniz gereken nokta tanımadığınız bir adama vekalet verme konusu
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Instagram'da vs denk geldikçe bakıyorum. Yalnızca bir tane E kasa Mercedes'te Antep olması lazım baktırdıkları araba için alıcı geldiğinde kaput kısmı tadilatlı boyalı çıkmıştı ilk ekspertizin aksine. Alıcı kişilerin altta yorumu vardı: a'dan z'ye bizi ağırlayıp geri dönüş biletlerine kadar hallettiler diye. Vekalet hususunu bilemem ama göz görmeli diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru söylemişler , çekiciler serbest. Sizin tek düşünmeniz gereken nokta tanımadığınız bir adama vekalet verme konusu
    Iste kafama takilan husus o 50 100 tl emanet etmiyoruz sonucta hani ddm belki vekalet veren varsa tanidik fln emsal teskil eder icim rahat olur diye dusundum

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olcay_bora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iste kafama takilan husus o 50 100 tl emanet etmiyoruz sonucta hani ddm belki vekalet veren varsa tanidik fln emsal teskil eder icim rahat olur diye dusundum
    Şu konuda bahsi geçmişti zaten;

http://www.techturkey.com/forum/sohb...ight=gezenadam

Günlük facebook sayfalarından takip ediyorum ben, adamlar yeri geliyor İzmir'den Hakkari'ye araba götürüyor. Kimsenin bir şikayeti olduğunu görmedim

Çekiciyi siz de ayarlayabilirsiniz, onlar da hallediyor. Fiyatları da hep uygun ayarlıyorlar.

Biz daha evvelki gün İzmir'den çekiciyle 500 liraya araba getirttik İstanbul'a.

Gezenadam'a her konuda güvenebilirsiniz. Sadece şu konuda soru işareti olabilecek bir araba varsa o kısım şansa kalır: arabanın yürürü debriyajı iyi mi, sağından solunda ses geliyo mu, eklenen aksesuar vs var mı onları siz fotoğraflardan anlayabildiğiniz kadar anlarsınız, onlardan o derece bir hakimiyet beklemeyin. Ama araçta parmak ucu kadar kusur varsa da çekip yolluyorlar.

Yani görece yeni veya sıfır araba alıyorsanız direk gözü kapalı güvenilebilir, haricinde ne çıkarsa bahtıma demeniz lazım bariz gözle görünen kusurlu bir şey değilse. (benim baktırdığım S&S'lu arabada normal akü çıktı, blow off takıp siyaha boyamışlardı) Bu kusurları attıkları fotğraflar da ben de anlamamıştım ama O yüzden suç bulmadım kimseye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu konuda bahsi geçmişti zaten;

http://www.techturkey.com/forum/sohb...ight=gezenadam

Günlük facebook sayfalarından takip ediyorum ben, adamlar yeri geliyor İzmir'den Hakkari'ye araba götürüyor. Kimsenin bir şikayeti olduğunu görmedim

Çekiciyi siz de ayarlayabilirsiniz, onlar da hallediyor. Fiyatları da hep uygun ayarlıyorlar.

Biz daha evvelki gün İzmir'den çekiciyle 500 liraya araba getirttik İstanbul'a.

Gezenadam'a her konuda güvenebilirsiniz. Sadece şu konuda soru işareti olabilecek bir araba varsa o kısım şansa kalır: arabanın yürürü debriyajı iyi mi, sağından solunda ses geliyo mu, eklenen aksesuar vs var mı onları siz fotoğraflardan anlayabildiğiniz kadar anlarsınız, onlardan o derece bir hakimiyet beklemeyin. Ama araçta parmak ucu kadar kusur varsa da çekip yolluyorlar.

Yani görece yeni veya sıfır araba alıyorsanız direk gözü kapalı güvenilebilir, haricinde ne çıkarsa bahtıma demeniz lazım bariz gözle görünen kusurlu bir şey değilse. (benim baktırdığım S&S'lu arabada normal akü çıktı, blow off takıp siyaha boyamışlardı) Bu kusurları attıkları fotğraflar da ben de anlamamıştım ama O yüzden suç bulmadım kimseye
    Link icin tesekkur ederim ben bulamamistim onu. Simdiye kadar bu firma hakkinda kotu bi izlenime rastlamadim. Eksper sonuclarindaki ufak tefek farkliliklar beni baglamaz kalkipta boyali tavana boyasiz raporu cikarmadiklari takdirde. Binmek icin alcaz bakimi yeni yapilsada bidaa ben yaptircam zaten. Lakin iste bu vekalet olayinda tedirginim az para degil emanet edecegimiz. Kafama takilan misal 40bin yolladim paraya çökmesinler. Cunku izmir asilli firma ve ticaret odasinda kaydi bulunmuyor

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1 ay önce kadar antepten araba buldum. Giymeye karar vermiştim,yorgunluk,otobüs seferlerinin iptali vs gezenadamı aradım. O zaman henüz yoktu şehirlere giriş çıkış yasağı. Araca gidip baktı,ekspere soktu. Detaylı fotoğraflar attı. Anlaşmayı yaptık notere gidip vekalet verdim geçici süre. Araç alım satımını yaptık aracı sürerek getirdi adem adında biri. Valla nasıl yaptım bende bilmiyorum ama anlık bi güven patlamasıydı bugün araç alacak olsam sanırım gene gitmezdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, hiç kullanmadım hizmetlerinin detaylarını bilmiyorum ama tek işlemle limitli ve sadece araç alış olmak üzere vekalet verdiğiniz takdirde hiç bir sorun olmayacaktır. Yani araç alış-satışı ile ilgili genel vekalet vermeyin, "sadece alış ve tek bir işlemde geçerli olmak üzere limitli bir vekaletname hazırlatın.

Adınıza sadece araç alabilecekler mevcut belge ile, alınan aracı satamazlar veya başka bir işlem yapamazlar. (trafikten çekmek vb.) gibi ve en önemlisi tanıdığınız bir çekici var ise, siz izmire gönderin ve çekiciye arkadaşlar yüklesinler, çekici tanımıyorsanız, riske girmeye gerek yok.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vekalet sadece vekaleti veren adam adına işlem yapmak üzere veriliyor.

Yani ben sana vekalet göndersem buradan ( x plakalı aracın satışı için) sen benim adıma sadece o aracı satın alabilirsin.

Herhangi bir riski yok vekalete konu işlem sınırlı olduğundan.

Görmeden almamak lazım, ahmetin eksper anında gözen kaçırdığı bir eksik senin için aracı almamak için yeterli olabilir mesela, o durumda iş işten geçeceği için aracı alan adam mutsuz olur.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bekle al burası türkiye gün geliyor babamızı uygunsuz yakalıyoruz az sabır..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani ben sana vekalet göndersem buradan ( x plakalı aracın satışı için) sen benim adıma sadece o aracı satın alabilirsin.

Görmeden almamak lazım, ahmetin eksper anında gözen kaçırdığı bir eksik senin için aracı almamak için yeterli olabilir mesela, o durumda iş işten geçeceği için aracı alan adam mutsuz olur.
    Arabanin kusuru o kadar üzmez beni tek tedirgin oldugum nokta ben odemeyi yapcam adam satisi vermezse orda satan kisi tarafindan dolandirilmis olcam. Gezenadam bu durumda nasil benim hakkimi koruyacak? Bakalim yarin firma yetkilisiylede gorusecegim beni tatmin edici bi aciklama yaparsa suana kdr onlardan yana kimse negatif bir yorum yapmadi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 ay önce kadar antepten araba buldum. Giymeye karar vermiştim,yorgunluk,otobüs seferlerinin iptali vs gezenadamı aradım. O zaman henüz yoktu şehirlere giriş çıkış yasağı. Araca gidip baktı,ekspere soktu. Detaylı fotoğraflar attı. Anlaşmayı yaptık notere gidip vekalet verdim geçici süre. Araç alım satımını yaptık aracı sürerek getirdi adem adında biri. Valla nasıl yaptım bende bilmiyorum ama anlık bi güven patlamasıydı bugün araç alacak olsam sanırım gene gitmezdim.
    O vekaletin ornegi duruyorsa bana gonderebilir misin

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tamam zaten öyle ama , diyelim siz ahmete vekalet verdiniz ahmet araba sahibiyle buluştu noterde , siz araba sahibine parayı attınız. ahmet vekaleti kullanmadan kendi üstüne alsa ne yapacaksınız
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam zaten öyle ama , diyelim siz ahmete vekalet verdiniz ahmet araba sahibiyle buluştu noterde , siz araba sahibine parayı attınız. ahmet vekaleti kullanmadan kendi üstüne alsa ne yapacaksınız
    tabii imkansız değil ama alacağınız arabayı siz buluyorsunuz alacağınız kişiye durumu anlatıp sadece bu isme satış verin diyebilirsiniz.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler