User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
106 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Dr. Ecu mu EcuFast mı?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yazan bilgi paylaşan herkese tesekkurler.
    Genel kanı sıfırdan baska yerleri tecrube etme bilinen ve güvenilir yere git seklinde. Esasında aynı fikirdeyim sadece EcuFast adı cok duyulduğu için genel tecrubeleri merak ettim. Reklam firması mı yoksa gercekten hem reklamı cok, hem fiyatı uygun hem de işini düzgün yapan yer mi diye.
    Dr.Ecu ofisten fiyat aldım yaklaşık x2 fark var arada biraz zaman geçsin sanırım Özgün'e gideceğim. İnşallah bir miktar indirim yapar bizim de kafamız rahat olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel kanı sıfırdan baska yerleri tecrube etme bilinen ve güvenilir yere git seklinde. Esasında aynı fikirdeyim sadece EcuFast adı cok duyulduğu için genel tecrubeleri merak ettim. Reklam firması mı yoksa gercekten hem reklamı cok, hem fiyatı uygun hem de işini düzgün yapan yer mi diye.
    Dr.Ecu ofisten fiyat aldım yaklaşık x2 fark var arada biraz zaman geçsin sanırım Özgün'e gideceğim. İnşallah bir miktar indirim yapar bizim de kafamız rahat olur.
    Doğan Kabak'ın 1000 hp evo videosunda 1200 TL gibi bir rakam söylemişti bayi arkadaş...............
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

omercim banagelmen önemli değil heryerde Stage 1 yaptırabilrisin Ama ilk bakımlarını kontrollerini yaptır kardesşim önemli olan o
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amacım kimsenin işini gücünü baltalamak değil en başta bunu bildireyim.

2011 yılında başıma gelen bir olayı anlatayım sana.

S13 almıştım,, motoru topladık ettik. bi ayar çekelim dedik.. bizimde aklımıza ozgün gelmişti... bi şekilde telini buldum.
    1 hafta boyunca günün farklı saatlerinde (sabah 10 dan tutun akşam 9 a kadar herhangi bir sat) bazen 2 bazen 3 sefer hergün aradım.
    telefon 1 sefer açılmayı bırak geri dönüş bile olmadı.

içimden: "la hadi ulaştık, gittik ayar yaptırdık.. 3 gün sonra arabaya bişey oldu,, napalım diye ararsak ne olacak? açmayan adam o zamanda açmaz, kalırız ortada"" dedim içimden.

""aman boşver, az aşım ağrısız başım"" dedim içimden.. bi dahada aramadım.
    1 sene kullanıp sattım aracımı.

diceğim odur ki; yaptıracaksan çok dikkatli davran. 3 gün sonra bişey olursa aracına cevap alabileceğin firma-kişi olsun.

dediğim gibi amaç kimsenin işini baltalamak değil, yıllar önce yaşanan bir tecrübe.

Rıdvan
    özgün genelde tanımadığı numarayı açmaz ha bizi tanısa ne oluyor elinde iş varsa bizede açmaz .Ve genelde hep bir şeylerle uğraşıyor.Bu adam call centerda çalşan görevli değil tanırsa döner bir şekilde ama en neti dükkanı aramak erdemle randevu almak.Çok basit bir şeyi kafaya takmışşsın.
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    omercim banagelmen önemli değil heryerde Stage 1 yaptırabilrisin Ama ilk bakımlarını kontrollerini yaptır kardesşim önemli olan o
    Abi konunun özeti esasında şu
    Benim bu konularda tecrubem olmadıgı için foruma sormak istedim. Yazılım konusunda adını iyi olarak bildiğim bir kaç firma var. 1. sensin. Sen de eskiden bu firma ortağı olduğun için ve şuan çok cazip (650TL) fiyat sundukları için kalitelerini merak ettim ve konu açtım. Eğer düzgün sorunsuz ve yasanabilecek sorunda müşteri odaklı çalışıyorlar yorumlarını duysa idim yaptırmayı ciddi düşünüyordum. Ama genel yorum copy/paste yazılım yaptıkları ve biraz kontrolsuz oldukları yönünde.
    Eğer bu firmaya yazılımı yaptırmayacaksam sana gelirim
    aklımı karıştıran sadece fiyatları ve marka adının eskiden senin adın ile anılıyor olması.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke dükkanına geldiğimde seninle görüşmek istiyorum deseydim. O kadar forumuna da üyeyiz hemde tanışmış olurduk. Belki o zaman bana yaklaşım da farklı olurdu. Nerden bu mesaj geldi der isen, ilk sayfada yaşadığım sıkıntıyı yazdım ondan dolayı sana alıntı yaptım.

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam bak burda bulabiliyorsan heryerde beni bulabilirsin ben bilmediğim telefonları coğu iş zamanı açmıyorum cünkü ozaman iş yapamaz hale geliyorum ki dr.ecu yazdığın zaman heryerde Teelfon numarasu cıkıyor Ofice in arayıp randevu olabilrdin

benim yerimde olsan sende açmazsin cünkü çişi gelen beni arıyor adam diyorki diyarbakırda biri yazılım yaptı bana eEEE diyorum nesi vardır ? bizmi yaptık diyorum yoooo diyor ne yapmamı beklersin açıp zaman kaybımı yoksa rndevu aldığın insanla konuşmakmı beni tanımadığın için böyle bir yorum yapıyorsun ayar yapmış olsaydık özür dilerdi n okadar cok aradığından dolayı yani
    ve aleyküm esselam. o zamanlar yeni araç heyecanı vardı.. e dükkan falan bilmiyorum,, ya muştu ya eke numaranı ordan almıştım.. 1 hafta aradım ulaşamadım. yoğun çalışıyor olabilirsin ona bişey diyemem.. o zamanlar sorunca piyasada bu işi yapan kim var diye,, seni gösterirlerdi.. ee bizde işlem yaptırmak istedik ama olmadı.. amacım kin kusmak yada karalayıcı bir politika değil, sadece yaşadığım bir tecrübeyi paylaştım. zaten işinde başarılı olduğun burdaki çoğu yorumdan belli

Rıdvan

Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özgün genelde tanımadığı numarayı açmaz ha bizi tanısa ne oluyor elinde iş varsa bizede açmaz .Ve genelde hep bir şeylerle uğraşıyor.Bu adam call centerda çalşan görevli değil tanırsa döner bir şekilde ama en neti dükkanı aramak erdemle randevu almak.Çok basit bir şeyi kafaya takmışşsın.
    kafaya takmak değil be üstad.. yaşadığım bi tecrübe sadece.. ki 3-4 sene evvel anadolu-avrupa halı saha maçlarında ya alp2 yada stp selçuk bi ara demişti ""o adama telefonla normalde ulaşamazsın"" diye.. o zaman daha net anladım,, direk mekanına gidip sonuç alcaz demekki

Rıdvan

Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......cok yanlıs bır ornek vermıssınız
    bence ozgun ıle sızın aranızda ılesımsel bır problem vardır
    yada aracınızda eksıklerı gormustur ozgun onun ıcın yapmak ıstememıs olabılır
    dedıgım gıbı stsandolne ıısı ıle ecu mappıng ayrı bır dunya
    yanlış bir örnek değil, yaşadığım bir tecrübeydi sadece.. özgün aracımı bir sefer bile görmedi nerden bilcek eksik gedik nedir diye
    insan düşünüyor haliyle,, ""telefon açmıyorsa 3 gün sonra bişey olsa ne yapcaz?"" diye.. hee belki müşterisi olsaydım her seferinde açardı bişey diyemem..

dediğim gibi ben sadece yaşadığım bir tecrübeyi paylaştım,, "yanlış bir örnek" sizin düşünceniz,, saygı duyarım..

Rıdvan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 soru sorabilir miyim ? Ekmeği ben arkada yapıyorum deyip seni kandırsa sence güzelmi olur.Fırıncıya *** atsa iyimi olur Mesela Sen ew almaya gittin adam senin isteklerine göre yapıcam dedi ama kapılar renkli duvarlar baska renk mutfak amerikan dedin kapalı bişi geldi güzelmi ?

Standalone Ve Chiptuning alakasız seylerdir. Azcık bilgilenelim

öncelikle Chiptuning işi sudur Ecu Firması b.sch s.emens d.lco vb firmalar beyinleri bomboş gönderirler Araç Firmalarıda kendi isteklerine göre beyinlerin içlerini kodlarlar Ellerinde hepsi değil ama birçoğu açk kaynaklı kodları vardır Bazıları atlayacak şimdi Damos Diye hayır Değil Firmware den bahsediyorum . bunları kodlarlar hepisi bittikten sonra Araç çalıştırır tune edilir 103xxxx202 SW bir Dosya ortaya çıkar bunu yüklerler
    birçok kombinasyon yapılır bu Versionlar genelde 103xxxx202 - 103xxxx203 -103xxxx204 -103xxxx205 ... olarak ülkelere göre değişir USDM EDM JDM gibi ve ŞİKAYETLER çıktıkca buversionlar
    103xxxx209-103xxxx282 lere kadar gidbilir yani aslında Araçlarınızı siz tune edersiniz servisteki geri bildirimlerle Her ülkede bunu yapan lar vardır birçoğu firma içinde bir Editor yazılımcı bulundurur.

Sizde gidip bunu adama direk söyleyemezsiniz ama olsun Neyse

[ B]Chiptuning[/B]: bizim işimiz ise bu orjinal Dosyanın üstünden kendimizce Deneyimlerimizle elektronik ve mekanik bilgimizle (fırında unsuz ekmek yapmak gibi ) bunları editleyip (Turbobasıncı Torkq limitoru vsvsvsvsvs COk parametre var yazamadım ) aractan Zarar vermeden beygir almak AMA hazır dosya atan benim ahmetin mustafanın kamilin dosyasını üstüne Atmaktır yaklaşık aracla uğraştığı dakika 20 dk dır programı görmez incelemez nerede ne yapacağını bilmez söylenileni söyler ve üstüne atar kısaca okur yazar yaklaşık toplam 5 oku 10 yaz olarak (istisnalar var) 15 dk sürmektedir Ne vanos nerede ne derecede yada nerede ne basınc basar kime ne yapar bilir bunların 1 üstü var bilgileri bilir kontrol edebilirler avans kontrolü basınc kontrolü yapar ma MASTER in söylediği ile bilir

Ama Masterlarnda Hazır Dosyaaları vardır 103xxxx202 versiyonunda neler yaptığını bilir kaydeder ve geldiğinde St1 Dediğinde HAZIRLAdığı(kendi) dosyasını o versiyona uygular kontrol eder ve gönderir zaman kazanmış olur

Şimdi esnafın ukalalığına Gelelim ortalama Bir dosyayı hazırlamak Tam manasıyla 1.5 saat ( hiç olmayan bir versionu ) bazen 2 3 saat (dyno tune ü karıştırmıyorum 4 saat ölüsü indi bindi bağladı söktü) bunun yanı sıra saabah 10 da konuştuğumu iphone yada android olarak fark etmez ben aksam 5 de bulamıyorsam yaklaşık 50 55 kişi ye cevap verip 35 bayi ile nasıl ilgilenebilir sin mesela ? hiper aktifim r.talin de kullanılıyorum Receteli ömür boyu bunu yanı sıra yaklaşık 5-6 sene tatile bile çıkamamış dewamli gece gündüz uyumak için dururken
    Adam gelip abi program atttık ama camım ın otomatik inmesi kaybolmuş nedendir Sorunsunla karşılaınca komik oluyor + demesine ne diyebilirsin onun için insanlar yanlarına yardımcı alıyor Telefon numarası direk adamın aramıosun ceoyumu arion direk lannn gel baqim asa die
    aslında bizde sey yapıyoruz tur..Cell i arayınca CEO napan la diye telefonu açıyoruz Ceo çıkıyor telefona geçen me.rc.des i aradım almanyaya Dedim ki laa Ceo renkleri değiştirin ��

Ben söyleyeyim hiçbrsey onun için iş bölümü yapabiliyoruz yazılımları hazırlayıp buna 1 program yazıp hızlı sekilde uygulamasını yapabilirsin Arayanları yanındakine Yönlendirebilirsin randevu sistemine geçebilirsin
    GErçi biz kaypak olduğumuz için laçka olduğumuz için genede yazayım ben şimdi ukalayım ama işte maalesef insanlara birşeylr öğretebiliyim insanlar bilgilensin die bu siteyi kurdum elimden geldiğince yazılar ekledim blok hazırladım ama haala ukalayız �� destek vermiyoruz kimse kusuruma bakmasın bu konuda mutavazi olmayı planlamıyorum kimsenin parası beni istemez isem çalıştıramaz para değil külçe işlemez ben zaten iyilik yapıyorum yanıma gelirsin ilgilenmem söylersin 10 yaş küçüğüm olsanda özür dilerim + benden servis alip beni arayıp bulamayan adam zordur MSg atar en kötü dönerim tanımadığınız belli beni neyse

Standalone Nedemek onu anlaatayım Ceo dan izin aldım DRecunun yazuoom heuehehe
    Hani bahsettim ya firmware Fabrikadaki yazıılımcıalrdan onların oraya çıkıyoruz şimdi araba nasıl çalışıcak nereede ne yapıcak ne sensor taktın ne kelebek taktın nereye hangi piç çıkışına nereye ne bağladn kaç voltta kapasın sensor direnç aşıımı limitleri yakıt kalitesi ölçerler i bütün sensorlar bütün herseyi yeniden 0 dan programlamak enjektör zamanlama açılarını ateşeleme zamanları 0 dan yazmak �� kolay olduğunu düşünüyorrsanı yanılıyorsunuz ��
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış bir örnek değil, yaşadığım bir tecrübeydi sadece.. özgün aracımı bir sefer bile görmedi nerden bilcek eksik gedik nedir diye
    insan düşünüyor haliyle,, ""telefon açmıyorsa 3 gün sonra bişey olsa ne yapcaz?"" diye.. hee belki müşterisi olsaydım her seferinde açardı bişey diyemem..

dediğim gibi ben sadece yaşadığım bir tecrübeyi paylaştım,, "yanlış bir örnek" sizin düşünceniz,, saygı duyarım..

Rıdvan
    Bu tecrübeni beğendim ama keske Telefon edip usta bundan ses geliyor diye telefonu yaklaştırdiları gibi davranmasaydın Gelip konuşabilrisin arabanı getirirdin eksiklerni cıkarırıdık yapardık biterdi ben bu konuya yazmamış olsaydım kıcı kalkk i... biri dicektin belki
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke dükkanına geldiğimde seninle görüşmek istiyorum deseydim. O kadar forumuna da üyeyiz hemde tanışmış olurduk. Belki o zaman bana yaklaşım da farklı olurdu. Nerden bu mesaj geldi der isen, ilk sayfada yaşadığım sıkıntıyı yazdım ondan dolayı sana alıntı yaptım.
    her zaman gelebilirsin ama taktir edersin ki nelerle uğraşıyoruz adamın arabası duman atıyor X bir yerde yapılmış bunun üzerine adam orijinal atalım diyor, tabii diyoruz ne olabilir ki orijinal değilmi ?

pat atarken gitti adam mahvetmiş patladı uğraş dur hemde senin hakkına gir bu 1 yönü
    2.yönü duman atıyor diye adam orijinale çevirdi adam geldi dediki bak bu arızalar yoktu öyle olduda böyle olduda arabamı mahvettiniz bu sefer zaman+ moral bozukluğu +iyiniyetinin suistimal olusu

se3nde olmayabilir tabiki nekadar değişik insanlar var bir bilsen ama kusurumuza bakma kahveeye beklerim Bak 7 oldu açıldım işlerim bittti cünkü
    www.drecu.com

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amacım kimseyi yermek yada övmek değil.Başımdan geçen bir olayı anlatayım..

156'lık 208 allure aldık. Nerden aldığımızı söylemeyeyim. 40 bin km de daha

Cooler, filtre,komple egzoz,dp falan var araçta birde ecufast yazılım var. Gaza oturuyoruz arabada bi isteksizlik var arkadan bişey tutuyor sanki aracı. Öyle yaptık böyle yaptık yok hafifte silkeleme vardı çözemediğimiz.

Yüksek basınç pompasından,sentesine,contasına kadar herseyi sıfırladık düzelmedi.. Sağolsun turbocu cem afr ye bakalım bunun dedi ki afr ayarı bozuk çıktı.

Bursa dr.ecu bayisi yeni yazılım yükledi. Tabi bütün bu işleyiş özgünden dönüyor okuduğum kadarıyla onun bilgisi olmadan hiçbir yazılım yapılmıyor.

Sonuç olarak arabanın kaderi değişti o isteksizlik cansızlık hepsi düzeldi.. Bu da böyle bir anımdır

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dr. Ecu maslak ta 2 kisi calisiyorsa 50 kiside dukkan onunde etrafinda kuru kalabalik sagolsun ozgun aracima zamaninda rodaj yazilim yapti , rodaj bitti enjektor buyuttum falan , tekrar yazilim guncellemesi derken allah icin 4 5 kerede aramisimdir telefonda , acmamazlik yqda geri donmemezlik yapmadi , yardimcida oldu. En guzeli , Erdem abiye telefon acip randevu almak.
    Ha burada millet begenmez , Mehmet Gazihan i , onuda önerebilirim. Ayni sekilde aranarak yardimci olacaktir. Yazilim icin onada gittim baska aracim ile sagolsun yardimci oldu , en ufak memnuniyetsizlik vs olmadi.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakın farklı farklı 300 marka 400 yazılımcı 1500 yazılım yüklemeyi bilen adam iş yapıyor olabilir. Markalara takılmadan net bir yorum yapıcam ki piyasada bu işi yapan %90 kişiyi tanırım, bazılarını severim bazılarını sevmem ama aramın kötü olduğu biri de yoktur.
    Beklentiniz ile doğru orantılıdır bu işler.
    Ben arabalarımın hiçbirinde bukadar senedir Özgün haricinde yazılım yaptırmadım. Bu diğerleri kötü kaka pis aaa falan demek değil ama ben güveniyorum Özgüne ve bu güven benim için önemli. Biliyorum ki beni de arabamıda benden fazla düşünecek, eksik gedik varsa tamamlamadan yazılımı basıp başına bişi gelmesine sebep olmayacak. Neticede birçok şeyi çok çalışarak yada para ile satın alabilirsiniz ama Özgünün deneyimini yakalamanız çok mümkün değil diye düşünüyorum.
    Güven nasıl oluştu kısmına gelirsek kimse kusurabakmasın eğriye eğri doğruya doğru, bu ülkede pist günleri dediğinizde nasıl ben aklınıza geliyorsam, kahve dediğimde nescafe aklınıza geliyorsa bu işin de ismi Özgündür, Hava filtresinden 15 beygir alınan yıllardan geldik buralara )). Bu uçan pandaya Dr.Ecu lakabını takmamızın bi sebebi var yani

Netice olarak herkes istediği marka lastiği kullanır, neticede hepsi lastiktir a noktasından b noktasına götürür. Önemli olan sizin o lastikten beklentinizdir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işi yeni öğrenen birini bulursanız bedavaya yaptırabilirsiniz
    Sonra beyni eline verirler değil mi

Yok baba yok

Ben özel proje araç varsa dr a giderim. Özel olunca daha bi seviyor

Vag grubuna bayçu ya gidiyorum. 2 araçda sorunsuzca roll ve kullanım yaşattı o da

Onun haricinde iyi de olsalar umurumda değil kötü olsalarda umrumda değil

İşi ehline vereceksin kulaktan dolmalara değil gördüğün sağlıklı sonuçlara bakıp karar vermek en iyisi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hem Özgün abiyi(Dr.Ecu) hemde Alper abiyi(Ecufast) yıllardır tanırım.
    İkiside sektörde kendini çok ilerletmiş yurtdışına açılmış iki firma.

Ecufast Alper abi daha çok standart arabalara standart yazılım atmayı seven biri. 10 dan fazla arabamı yaptırdım en ufak bir şikayetim olmadı.
    Dr Ecu Özgün abi onada araba yaptırdım ondada hiç sorunum olmadı. Biraz daha performans odaklı bir yazılımcı.

Ben senin konumunda olsam arabamı stage1 kullanıcaksam Alper abiye. Üzerine parça takayım stageleri 2-3-4 devam ettiririm diyorsam Özgün abiye giderim. Bu benim şahsi kanaatim.
    İkiside sektörde duayen insanlar. Taraf tutmanın anlamı yok.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her zaman gelebilirsin ama taktir edersin ki nelerle uğraşıyoruz adamın arabası duman atıyor X bir yerde yapılmış bunun üzerine adam orijinal atalım diyor, tabii diyoruz ne olabilir ki orijinal değilmi ?

pat atarken gitti adam mahvetmiş patladı uğraş dur hemde senin hakkına gir bu 1 yönü
    2.yönü duman atıyor diye adam orijinale çevirdi adam geldi dediki bak bu arızalar yoktu öyle olduda böyle olduda arabamı mahvettiniz bu sefer zaman+ moral bozukluğu +iyiniyetinin suistimal olusu

se3nde olmayabilir tabiki nekadar değişik insanlar var bir bilsen ama kusurumuza bakma kahveeye beklerim Bak 7 oldu açıldım işlerim bittti cünkü
    Eyvallah abi senin iyi niyetini hep gördük bu forumda sağolasın davetin için. İnşallah bir gün tanışırız

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 depo benzin olmuş 400-450 tl... ucuza kaçmayın...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

maykee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 soru sorabilir miyim ? Ekmeği ben arkada yapıyorum deyip seni kandırsa sence güzelmi olur.Fırıncıya *** atsa iyimi olur Mesela Sen ew almaya gittin adam senin isteklerine göre yapıcam dedi ama kapılar renkli duvarlar baska renk mutfak amerikan dedin kapalı bişi geldi güzelmi ?

Standalone Ve Chiptuning alakasız seylerdir. Azcık bilgilenelim

öncelikle Chiptuning işi sudur Ecu Firması b.sch s.emens d.lco vb firmalar beyinleri bomboş gönderirler Araç Firmalarıda kendi isteklerine göre beyinlerin içlerini kodlarlar Ellerinde hepsi değil ama birçoğu açk kaynaklı kodları vardır Bazıları atlayacak şimdi Damos Diye hayır Değil Firmware den bahsediyorum . bunları kodlarlar hepisi bittikten sonra Araç çalıştırır tune edilir 103xxxx202 SW bir Dosya ortaya çıkar bunu yüklerler
    birçok kombinasyon yapılır bu Versionlar genelde 103xxxx202 - 103xxxx203 -103xxxx204 -103xxxx205 ... olarak ülkelere göre değişir USDM EDM JDM gibi ve ŞİKAYETLER çıktıkca buversionlar
    103xxxx209-103xxxx282 lere kadar gidbilir yani aslında Araçlarınızı siz tune edersiniz servisteki geri bildirimlerle Her ülkede bunu yapan lar vardır birçoğu firma içinde bir Editor yazılımcı bulundurur.

Sizde gidip bunu adama direk söyleyemezsiniz ama olsun Neyse

[ B]Chiptuning[/B]: bizim işimiz ise bu orjinal Dosyanın üstünden kendimizce Deneyimlerimizle elektronik ve mekanik bilgimizle (fırında unsuz ekmek yapmak gibi ) bunları editleyip (Turbobasıncı Torkq limitoru vsvsvsvsvs COk parametre var yazamadım ) aractan Zarar vermeden beygir almak AMA hazır dosya atan benim ahmetin mustafanın kamilin dosyasını üstüne Atmaktır yaklaşık aracla uğraştığı dakika 20 dk dır programı görmez incelemez nerede ne yapacağını bilmez söylenileni söyler ve üstüne atar kısaca okur yazar yaklaşık toplam 5 oku 10 yaz olarak (istisnalar var) 15 dk sürmektedir Ne vanos nerede ne derecede yada nerede ne basınc basar kime ne yapar bilir bunların 1 üstü var bilgileri bilir kontrol edebilirler avans kontrolü basınc kontrolü yapar ma MASTER in söylediği ile bilir

Ama Masterlarnda Hazır Dosyaaları vardır 103xxxx202 versiyonunda neler yaptığını bilir kaydeder ve geldiğinde St1 Dediğinde HAZIRLAdığı(kendi) dosyasını o versiyona uygular kontrol eder ve gönderir zaman kazanmış olur

Şimdi esnafın ukalalığına Gelelim ortalama Bir dosyayı hazırlamak Tam manasıyla 1.5 saat ( hiç olmayan bir versionu ) bazen 2 3 saat (dyno tune ü karıştırmıyorum 4 saat ölüsü indi bindi bağladı söktü) bunun yanı sıra saabah 10 da konuştuğumu iphone yada android olarak fark etmez ben aksam 5 de bulamıyorsam yaklaşık 50 55 kişi ye cevap verip 35 bayi ile nasıl ilgilenebilir sin mesela ? hiper aktifim r.talin de kullanılıyorum Receteli ömür boyu bunu yanı sıra yaklaşık 5-6 sene tatile bile çıkamamış dewamli gece gündüz uyumak için dururken
    Adam gelip abi program atttık ama camım ın otomatik inmesi kaybolmuş nedendir Sorunsunla karşılaınca komik oluyor + demesine ne diyebilirsin onun için insanlar yanlarına yardımcı alıyor Telefon numarası direk adamın aramıosun ceoyumu arion direk lannn gel baqim asa die
    aslında bizde sey yapıyoruz tur..Cell i arayınca CEO napan la diye telefonu açıyoruz Ceo çıkıyor telefona geçen me.rc.des i aradım almanyaya Dedim ki laa Ceo renkleri değiştirin ��

Ben söyleyeyim hiçbrsey onun için iş bölümü yapabiliyoruz yazılımları hazırlayıp buna 1 program yazıp hızlı sekilde uygulamasını yapabilirsin Arayanları yanındakine Yönlendirebilirsin randevu sistemine geçebilirsin
    GErçi biz kaypak olduğumuz için laçka olduğumuz için genede yazayım ben şimdi ukalayım ama işte maalesef insanlara birşeylr öğretebiliyim insanlar bilgilensin die bu siteyi kurdum elimden geldiğince yazılar ekledim blok hazırladım ama haala ukalayız �� destek vermiyoruz kimse kusuruma bakmasın bu konuda mutavazi olmayı planlamıyorum kimsenin parası beni istemez isem çalıştıramaz para değil külçe işlemez ben zaten iyilik yapıyorum yanıma gelirsin ilgilenmem söylersin 10 yaş küçüğüm olsanda özür dilerim + benden servis alip beni arayıp bulamayan adam zordur MSg atar en kötü dönerim tanımadığınız belli beni neyse

Standalone Nedemek onu anlaatayım Ceo dan izin aldım DRecunun yazuoom heuehehe
    Hani bahsettim ya firmware Fabrikadaki yazıılımcıalrdan onların oraya çıkıyoruz şimdi araba nasıl çalışıcak nereede ne yapıcak ne sensor taktın ne kelebek taktın nereye hangi piç çıkışına nereye ne bağladn kaç voltta kapasın sensor direnç aşıımı limitleri yakıt kalitesi ölçerler i bütün sensorlar bütün herseyi yeniden 0 dan programlamak enjektör zamanlama açılarını ateşeleme zamanları 0 dan yazmak �� kolay olduğunu düşünüyorrsanı yanılıyorsunuz ��
    benim yazdıklarım ile ilgili olduğu için cevap yazayım dedim..

seni de diğer firmayı da fiilen tanımadığımı belirtmiştim.. kimseye de tu kaka demedim..Standalone Ve Chiptuning farkını da bilmem, bilmesi gerekene giderim.. bununda farkını zaten senin bildiğini, farkının kendinden birşeyler kattığın olduğunu yine belirtmiştim..ekmeği yapmayıp yaptım diye satan esnaf yalancı esnaftır..sosyal medyadan hükümetlerin devrildiği bu çağda yalancı esnafın ömrü çok uzun olmaz..

sana ukala demedim,ukala olan esnaflara söyledim zira bu güne kadar forumda kimseyle tartışma şeklinde kişisel diyaloğa da girmedim girmemeye de özen gösteriyorum..tanımıyorumki sana ukala diyeyim.. ama hiçbir para beni satın alamaz kafası doğru değil !! mütevazi olamicam diyosan senin sorunun kimseyi bağlamaz.. ama mütevazi olursan birileri sana bağlanır..bu işler böyledir..ki videolarından anladığım kadarıyla da mütevazi olmaya çalışıyorsun zaten..

seni 50 kişide arar 250 kişide arar..burada TR de yazılım denince en iyilerden biri olarak sen akla geliyosan, ''kusura bakmayalım ama mütevazi de olamicaksan'' biraz kurumsallaşmalısın, takkeni önüne koyup düşünmelisin..bir kişilikte dahi olsa call center ve call center numarası almalısın..eskilerin lafı vardır '' menuniyeti başkalarına şikayetinizi bana anlatın'' bak burada sana ulaşamadığını anlatan bir müşteri var.. bundan daha iyi feedback olurmu..

''Hava filtresinden 15 beygir alınan yıllardan geldik buralara'' evet..eskiden 100 arabanın 10 una yazılım yapılabiliyodu şimdi 100 arabanın 90ı na yazılım yapılabiliyo.. sen de eski kalma.. form elektrik ibrahim abiden başka chip tuning yapan mı vardı 2000 yılında maslak sanayide..bak şimdi her köşede bi chip tuningci var

biraz maliyetli ve emek isteyen bir iş ama android ve ios telefonlar için mobil program yaptırırsın, insanların araçlarına uzaktan bağlanırsın..sorunlarını çözersin yazılım yükseltirsin yüklersin bla bla.. mhd flasher dan neyin eksik..ben telefondan stage1 yaptım arabayı,stage3 e kadar yolu var....sen neden yapmayasın veya yapamayasın bunu..

sen yapmazsan başkası yapar, sen bakarsın hocam kusura bakma...

bir sürü videonu izledim, bu ve başka forumlarda yazılımla ilgili yüzlerce konu okudurm..yazılım yaptırıcak olsam geleceğim 2 esnaftan birisisin..ha sen gelme eksik kal dersin o ayrı..forumdaki bilgi paylaşımın, forumdaki kaliteyi seviyeyi belirli bir levelda tutabilmiş olman, yazılım denince akla ilk gelenlerden biri olman hepsi OK ama eleştiride söylenmek isteneni alıp alınganlık yapmamanı tavsiye ederim..

''bu ülkede pist günleri dediğinizde nasıl ben aklınıza geliyorsam'' pist günleri için aradığımızda telefona Buğra' Bey'mi çıkıyor ? başarı bireysel olabilir, büyümek ekip işidir..

sürçi lisan ettiysem affola..amacım bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek istediğimde üzüm yiyebilmek..
    E36M3//CBR900RR//EscortCOSWORTH//CBR1000RR//RX8R3//İntegraNC750D//Z43.5İ//COOPERSR56//AUDİS38P//AUDİTTS//

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecufast açıkcası bana saçma bir firma gibi geliyor işlerini baltalamak gibi olmasın ben 2cr veya dr.ecu ya yaptırırdım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler