User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
106 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dr. Ecu mu EcuFast mı?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dr. Ecu mu EcuFast mı?

Doktor'un sitesinde biraz tuhaf bir soru oldu ama yine de sizlere danışmak istedim
    Araç 2011 1.6 THP 156Hp motora sahip 3008
    Ekonomi ve hafif canlılık amaclı yazılım istiyorum.
    Ecu Fast İstanbul şuan kampanya olduğundan dolayı nakit 650 Tl fiyat verdi. Dr. Ecu'dan geri dönüş alamadım ama galiba 900-1000Tl mertebesinde fiyatları.
    Vaad edilen +25Hp +40nm. Yani araç 180Hp 290Nm tork civarına geliyor.

Esasında fiyatları yakın olsa gönlüm Dr. Ecu der ama EcuFast çok cazip fiyat sunuyor. Burada yazılım yaptırıp sorun yaşayan var mı? Hala güvenilir firma mıdır? Eskiden Özgün ortaktı ama sonra ayrıldı isim hakkını Alper'e bıraktı diye hatırlıyorum.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu forumda bu tür karşılaştırmalar pek yapılmıyor tabi ama Ecu Fast ile ilgili var olan tek anımı şöyle paylaşayım:
    turbo benzinli aracım için stage 1 yazılım sormuştum zamanında, "o arabaya yazılım olmuyor" demişlerdi. Şaka gibi cevaptı yani.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle Dr.Ecu, çünkü 200-300 lira için daha büyük sorunlarla karşılaşma riskine girmek çok akıl karı değil gibi
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu forumda bu tür karşılaştırmalar pek yapılmıyor tabi ama Ecu Fast ile ilgili var olan tek anımı şöyle paylaşayım:
    turbo benzinli aracım için stage 1 yazılım sormuştum zamanında, "o arabaya yazılım olmuyor" demişlerdi. Şaka gibi cevaptı yani.
    Aracınız nedir bilmiyorum ama her benzinli turbo arabaya yazılım olmuyor. Wv grubu yeni seri act tsi lara daha yeni yazılım geldi diye biliyorum.

Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Dr.Ecu, çünkü 200-300 lira için daha büyük sorunlarla karşılaşma riskine girmek çok akıl karı değil gibi
    EcuFast'de kurumsal ve güvenilir firma imajı çiziyor ancak hiç iş yaptırmadım daha önce. Bildiğiniz yaşadığınız bir sorun şikayet durumu var mı?

Öğrenmek istediğim şu. Dr. Ecu elbette 1. sırada olabilir ama EcuFast 2. sırada mı yoksa gerçekten kötü mü?

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu işi yeni öğrenen birini bulursanız bedavaya yaptırabilirsiniz

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız nedir bilmiyorum ama her benzinli turbo arabaya yazılım olmuyor. Wv grubu yeni seri act tsi lara daha yeni yazılım geldi diye biliyorum.
    Aracım Alfa Romeo MiTo T-jet. stage 1'den sonra, ciddi mekanik update'lerle beraber yazılımı da stage 3'e kadar getirdik, mesleğinde ilgili ve deneyimli yazılımcı arkadaşlar ile.

Benim bu tecrübeden anladığım, EcuFast ancak elide hazır dosya var ise kopyala yapıştır yapan bir firmadan ötesi değil.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özgüne gidip bu kadar param var dersen yardımcı olur düşünmene gerek yok..muhtemelen erdem götüde orda olur ) onuda tanımış olursun kardeşimiii
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doktor'un sitesinde biraz tuhaf bir soru oldu ama yine de sizlere danışmak istedim
    Ecu Fast İstanbul şuan kampanya olduğundan dolayı nakit 650 Tl fiyat verdi. Dr. Ecu'dan geri dönüş alamadım ama galiba 900-1000Tl mertebesinde fiyatları.

Esasında fiyatları yakın olsa gönlüm Dr. Ecu der ama EcuFast çok cazip fiyat sunuyor. Burada yazılım yaptırıp sorun yaşayan var mı? Hala güvenilir firma mıdır? Eskiden Özgün ortaktı ama sonra ayrıldı isim hakkını Alper'e bıraktı diye hatırlıyorum.
    amacım kimsenin işini gücünü baltalamak değil en başta bunu bildireyim.

2011 yılında başıma gelen bir olayı anlatayım sana.

S13 almıştım,, motoru topladık ettik. bi ayar çekelim dedik.. bizimde aklımıza ozgün gelmişti... bi şekilde telini buldum.
    1 hafta boyunca günün farklı saatlerinde (sabah 10 dan tutun akşam 9 a kadar herhangi bir sat) bazen 2 bazen 3 sefer hergün aradım.
    telefon 1 sefer açılmayı bırak geri dönüş bile olmadı.

içimden: "la hadi ulaştık, gittik ayar yaptırdık.. 3 gün sonra arabaya bişey oldu,, napalım diye ararsak ne olacak? açmayan adam o zamanda açmaz, kalırız ortada"" dedim içimden.

""aman boşver, az aşım ağrısız başım"" dedim içimden.. bi dahada aramadım.
    1 sene kullanıp sattım aracımı.

diceğim odur ki; yaptıracaksan çok dikkatli davran. 3 gün sonra bişey olursa aracına cevap alabileceğin firma-kişi olsun.

dediğim gibi amaç kimsenin işini baltalamak değil, yıllar önce yaşanan bir tecrübe.

Rıdvan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işi yeni öğrenen birini bulursanız bedavaya yaptırabilirsiniz
    İnce olmus

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım Alfa Romeo MiTo T-jet. stage 1'den sonra, ciddi mekanik update'lerle beraber yazılımı da stage 3'e kadar getirdik, mesleğinde ilgili ve deneyimli yazılımcı arkadaşlar ile.

Benim bu tecrübeden anladığım, EcuFast ancak elide hazır dosya var ise kopyala yapıştır yapan bir firmadan ötesi değil.
    Doğrudur belki de standart araçlara çalışıyorlardır. Ama bu kadar bayisi olup bu kadar reklam yapan firmanın işi bilmemesi kopyala yapıştır ile devam etmesi de tuhaf.

Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özgüne gidip bu kadar param var dersen yardımcı olur düşünmene gerek yok..muhtemelen erdem götüde orda olur ) onuda tanımış olursun kardeşimiii
    Doktor'da forum üyelerine özel fiyat var mı Özgün'ün bu konudaki bilgisine güvenim tam. Elbette bunun karşılığı bir miktar daha fazla ödeme yapabilirim. Ama aradaki fark %40-50 civarında olunca alternatifleri araştırayım dedim. Birde yazılım fikri aklımda yoktu ama bu cazip fiyattan sonra yaptırma fikri aklıma geldi. Arabayı daha 1 hafta önce aldım 20km bile yol yapmadım.

Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

S13 almıştım,, motoru topladık ettik. bi ayar çekelim dedik.. bizimde aklımıza ozgün gelmişti... bi şekilde telini buldum.
    1 hafta boyunca günün farklı saatlerinde (sabah 10 dan tutun akşam 9 a kadar herhangi bir sat) bazen 2 bazen 3 sefer hergün aradım.

içimden: "la hadi ulaştık, gittik ayar yaptırdık.. 3 gün sonra arabaya bişey oldu,, napalım diye ararsak ne olacak? açmayan adam o zamanda açmaz, kalırız ortada"" dedim içimden.

diceğim odur ki; yaptıracaksan çok dikkatli davran. 3 gün sonra bişey olursa aracına cevap alabileceğin firma-kişi olsun.

dediğim gibi amaç kimsenin işini baltalamak değil, yıllar önce yaşanan bir tecrübe.

Rıdvan
    Yukarıda bir ince atıfta bulundum bu konuya da. Henüz Dr. Ecu'dan fiyat bile alabilmiş değilim

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rıdvan

Sizin. durum farklı standolone beyın ıcın konusuyorsun

ama chıp tunıng de ıst maslak a dr ecu ya gıtsen muhtap olabılecegın bı dolu adam bulabılırsın
    onu gectık dr ecu nun Tr de bır cok bayısı var bu bayıler ozgun un yolladıgı yazılımdan para kazanıyor
    egerkı ozgun un ılgılenmedıgı bı durum olsa su an hıc bayısı olmazdı herkes dukkanı kapatıp gıderdı

cok yanlıs bır ornek vermıssınız
    bence ozgun ıle sızın aranızda ılesımsel bır problem vardır
    yada aracınızda eksıklerı gormustur ozgun onun ıcın yapmak ıstememıs olabılır
    dedıgım gıbı stsandolne ıısı ıle ecu mappıng ayrı bır dunya
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

firma kurucusu olan ÖZGÜN,ortak olan ve daha sonradan bi şekilde bayilik kuran ALPER.
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bence Fırma ısımı verek degıl THP Konusunda Turkıye de en ıyı ısı yapan fırma dıye arastırsaydın konu acamaya bıle gerek kalmazdı
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Fırma ısımı verek degıl THP Konusunda Turkıye de en ıyı ısı yapan fırma dıye arastırsaydın konu acamaya bıle gerek kalmazdı
    O şekilde de araştırdım E-tuners diyen var Özgün diyen Paşaoğlu diyen var. Açıkcası her firma için birbirlerine göre + ve - yönlerden bahsetmişler. Kafam da biraz karışmadı değil.
    Senin Ankara'da paşaoğlu bayiliğin vardı sanırım. Sen ne önerirsin bu konuda?

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 10sene geride kalmısım. Ecufastle drecu aynı firma diil miydi.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan ki aracıma sürekli yazılım yaptırdığım güvendiğim bir yerde yazılım yaptırdım yaklaşık 10 yıldır tanırım isim vermeyeceğim. X firma. Yazılım yaptık, yazılım harici mekanik sorun yaşadım bu sürede 3 4 kez tekrar yazılım yüklendi beyin çöktü, dışarıdan yazılım yüklendi beyin çalıştı, mekanik arızayı düzeltince tekrar yazılım yaptık. Bir baktım ki hız sabitleyici gaza yüklenince devreden çıkıyor bir daha da devreye girmiyor ( bazı opel astra ve corsalarda yazılım kaynaklı bu durum yaşanıyor sebebini çok araştırdım bulamadım. Astraya grupta yazılım yaptıran çok var ecu fast özellikle çok var onlarda bu sorun yoktu. 2cr ye yaptıranların kiminde bu sorun var kiminde yoktu. Kimisine de ben söyleyince aa benimki de devreden çıkıyormuş dedi. Kısaca sebebine anlam veremedik). Hal böyle olunca hız sabitleyici kullandığım için orjinale döndük o kadar uğraş verdi x firma. Gitsem yine ona giderim niye mi anlatayım. Bu arada yazılım yaptırmaktan bu araba için vazgeçtim. Sonrasında dr ecuya gittim. Özgün zaten yukarı da standart arabalara sanırım bakmıyor aşağı da 2 kişi vardı onlar bakıyor. Durumu anlattım tabi çokta ciddi dinlenmedi. Kurcalanmış araba gibi gördüler sanırım.halbuki bu işin içindesin beyinde çöker başka şeyde olur herkes bilir. Bana dedi şasi no görünüyor mu kess i bağlayınca hayır dedim. O zaman yazılım atılmaz serviste orjinal yazılım yüklenmesi gerekli dedi. Ee x firma şasi yokken bile defalarca yazılım yükleyebildi?? Ben opcom bağladım engine dışında her yerde şasi okunuyordu. İyi ki yaptirmamışım dedim o gün. X firma gibi gece 10 lara kadar kimse ilgilenmezdi. Ömer sen o x firmayı biliyorsun istersen fiyat alırım. Bir de ecutuned var sana yakın dudulluda Eyüp ondan da fiyat alabilirsin. Ona da gittim o hallederiz tabi bakarız dedi, gittiğim gün şansa dükkan da değildi daha da gitmedim parayı yedim ama sağolsun oda en Azından uzunca dinledi yardımcı olmaya çalıştı.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla aslında sorunun cevabı yüklü araçlar olsun, roll, drag , drift , off-road , ağır vasıta bak saydıklarımın hepsinde Dr.Ecu ama stickerını görürsün görmesen bile zaten emin ol Dr.Ecu yapmıştır.

Bütçesel yaklaşırsan olaya, klon cihaz kullanıp 300-500 liraya bazen daha bile ucuz hazır dosya yazam tonla adam var. Sen bence yazılım yaptırma. Para çokomel eğrisinden pişman olursun gibi geliyor. Sonra gider 300-500 fazla verirsin bobinin yetmez, bujin ateşlemez suçlu yazılımcı olur ..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan ki aracıma sürekli yazılım yaptırdığım güvendiğim bir yerde yazılım yaptırdım yaklaşık 10 yıldır tanırım isim vermeyeceğim. X firma. Yazılım yaptık, yazılım harici mekanik sorun yaşadım bu sürede 3 4 kez tekrar yazılım yüklendi beyin çöktü, dışarıdan yazılım yüklendi beyin çalıştı, mekanik arızayı düzeltince tekrar yazılım yaptık. Bir baktım ki hız sabitleyici gaza yüklenince devreden çıkıyor bir daha da devreye girmiyor ( bazı opel astra ve corsalarda yazılım kaynaklı bu durum yaşanıyor sebebini çok araştırdım bulamadım. Astraya grupta yazılım yaptıran çok var ecu fast özellikle çok var onlarda bu sorun yoktu. 2cr ye yaptıranların kiminde bu sorun var kiminde yoktu. Kimisine de ben söyleyince aa benimki de devreden çıkıyormuş dedi. Kısaca sebebine anlam veremedik). Hal böyle olunca hız sabitleyici kullandığım için orjinale döndük o kadar uğraş verdi x firma. Gitsem yine ona giderim niye mi anlatayım. Bu arada yazılım yaptırmaktan bu araba için vazgeçtim. Sonrasında dr ecuya gittim. Özgün zaten yukarı da standart arabalara sanırım bakmıyor aşağı da 2 kişi vardı onlar bakıyor. Durumu anlattım tabi çokta ciddi dinlenmedi. Kurcalanmış araba gibi gördüler sanırım.halbuki bu işin içindesin beyinde çöker başka şeyde olur herkes bilir. Bana dedi şasi no görünüyor mu kess i bağlayınca hayır dedim. O zaman yazılım atılmaz serviste orjinal yazılım yüklenmesi gerekli dedi. Ee x firma şasi yokken bile defalarca yazılım yükleyebildi?? Ben opcom bağladım engine dışında her yerde şasi okunuyordu. İyi ki yaptirmamışım dedim o gün. X firma gibi gece 10 lara kadar kimse ilgilenmezdi. Ömer sen o x firmayı biliyorsun istersen fiyat alırım. Bir de ecutuned var sana yakın dudulluda Eyüp ondan da fiyat alabilirsin. Ona da gittim o hallederiz tabi bakarız dedi, gittiğim gün şansa dükkan da değildi daha da gitmedim parayı yedim ama sağolsun oda en Azından uzunca dinledi yardımcı olmaya çalıştı.
    Şimdi sanayide bir tabir vardır yanlış anlama lütfen senin durumun bence yazılımla değil, nerde soyunduysan orda giyin ile alakalı olmuş biraz.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Ecufast'e 1.4 HDI aracımı sene sonu kampanyası ile aralık ayında 500 TL civarına yaptırmıştım. Esenyurt Otoportun önünden geçerken fiyat sordum aklıma yattı yaptırdım. Şu ana kadar sorun yaşamadım Alt devirleri canlandırdı, işimi gördü. bu tamamen ne beklediğin ile alakalı.

Stage 2 -3 yüklü bir araç olsa Özgün'ün yaptığı işler ortada. Onun kapısını aşındırırdım.

1.6 THP daha farklı bir makine biraz araştır ve 200-300'den kaçma derim.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinale dönünce düzeldi ise yazılım ile alakalıdır. İlk defa astra da başıma bu olay geldi. Ayrıca benden hariç 4 5 kişi daha buldum. Demekki Opel yazılımı ile alakalı bir durum bu. Kanıtları var. 7 8 tane arabama yazılım yaptırdım. Yeni dükkan açılmış bir yer olsa çözümü aramaya devam ederdim. Muhtemelen ecufasta yaptırsam sorun olmayacaktı.yapan arkadaşlar sorun yaşamadı çünkü. Ben şansımı ecutuned de denedim oda kısmet olmayınca vazgeçtim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler